Predelava naprave GT5 (Turnigy, Flysky...) na Lipo akumulator

Prodaja MRU d.o.o., Zaloška cesta 147, Ljubljana, pon-pet 8-16 / info(at)lipo.si / GSM 040 513 482

Moderator: mihah

Odgovori
Uporabniški avatar
KamiKaza
Dr. Modelar
Prispevkov: 6017
Pridružen: 09 Jan 2005, 13:28
Kraj: radovljica
Kontakt:

Predelava naprave GT5 (Turnigy, Flysky...) na Lipo akumulator

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Evo, naj bo kar tu, saj sem aku kupil pri Mihu... Ker te naprave kar "jejo" baterije, sem želel preklopiti na polnilno tehniko, sam... placa zlo malo (sicer imajo tudi Lipce točno za te naprave, sam naj bi bile zelo slabe). Zato sem se z napravo zategnil do Miha in sva kombinirala dokler nisva našla nekaj kar vsaj približno odgovarja. Akumulatorčkov s kapaciteto 3500+ tudi pod razno ne bi spravil v predvideni prostor in mi je našel en akujček 1400 amperski, ki je s precej muke sedel v ohišje
IMG_20220714_180219.jpg
IMG_20220714_180219.jpg (76.96 KiB) Pogledano 803 krat
IMG_20220714_180314.jpg
IMG_20220714_180314.jpg (64.71 KiB) Pogledano 803 krat
IMG_20220714_183839.jpg
IMG_20220714_183839.jpg (63.54 KiB) Pogledano 803 krat
__od oka, prbližn genau__
______________________

----lp Rupert----
Uporabniški avatar
KamiKaza
Dr. Modelar
Prispevkov: 6017
Pridružen: 09 Jan 2005, 13:28
Kraj: radovljica
Kontakt:

Re: Predelava naprave GT5 (Turnigy, Flysky...) na Lipo akumulator

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Ohišje je bilo treba porezat na obeh koncih, pa še vedno je zelo na tesno
IMG_20220714_183839.jpg
IMG_20220714_183839.jpg (63.54 KiB) Pogledano 800 krat
IMG_20220714_183902.jpg
IMG_20220714_183902.jpg (54.68 KiB) Pogledano 800 krat
ja, pokrovčk se celo zapre; še enkrat pa hvala Mihu, je zrihtal kablovje, pa polnilni kabel, to je ta dodana vrednost, ki jo prek neta, pa pr Kitajcih ni =D>
__od oka, prbližn genau__
______________________

----lp Rupert----
Uporabniški avatar
KamiKaza
Dr. Modelar
Prispevkov: 6017
Pridružen: 09 Jan 2005, 13:28
Kraj: radovljica
Kontakt:

Re: Predelava naprave GT5 (Turnigy, Flysky...) na Lipo akumulator

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Na konc pa ...
IMG_20220714_183928.jpg
IMG_20220714_183928.jpg (43.43 KiB) Pogledano 798 krat
naprava se je clo prižgala :lol: (ni to vedno samoumevno, k jest kej prčkam okol elektronke :oops: )
IMG_20220714_185458.jpg
IMG_20220714_185458.jpg (74.27 KiB) Pogledano 798 krat
... še napolnim, pa da vidim, kolk bomo zdržal...
__od oka, prbližn genau__
______________________

----lp Rupert----
Uporabniški avatar
KamiKaza
Dr. Modelar
Prispevkov: 6017
Pridružen: 09 Jan 2005, 13:28
Kraj: radovljica
Kontakt:

Re: Predelava naprave GT5 (Turnigy, Flysky...) na Lipo akumulator

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

... da si odgovorim (zelo pozno sicer :oops: ), zdržijo nekaj manj kot z navadnimi baterijami, ampak, ko so prazne jih enostavno napolniš.
__od oka, prbližn genau__
______________________

----lp Rupert----
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9302
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Re: Predelava naprave GT5 (Turnigy, Flysky...) na Lipo akumulator

Odgovor Napisal/-a mihah »

www.lipo.si
Uporabniški avatar
mato
Freak
Prispevkov: 971
Pridružen: 22 Dec 2004, 15:56
Kraj: Slovenj Gradec

Re: Predelava naprave GT5 (Turnigy, Flysky...) na Lipo akumulator

Odgovor Napisal/-a mato »

Sam sem tudi danes vgradil LiPo baterijo v RadioLink. Paše v nulo.
Priponke
Slika1.JPG
Slika1.JPG (42.33 KiB) Pogledano 465 krat
Slika2.JPG
Slika2.JPG (62.69 KiB) Pogledano 465 krat
Lp Matej
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9302
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Re: Predelava naprave GT5 (Turnigy, Flysky...) na Lipo akumulator

Odgovor Napisal/-a mihah »

mato napisal/-a: 24 Jan 2023, 21:08 Sam sem tudi danes vgradil LiPo baterijo v RadioLink. Paše v nulo.
Hvala za objavo fotografij!

Če kdo išče tak paket: https://www.lipo.si/izdelek/G-RX38002S1 ... st-syp-qx7
www.lipo.si
Uporabniški avatar
Rocher
Freak
Prispevkov: 511
Pridružen: 16 Sep 2013, 20:25
Kraj: Celje

Re: Predelava naprave GT5 (Turnigy, Flysky...) na Lipo akumulator

Odgovor Napisal/-a Rocher »

Zakaj pa nihče v komandah ne uporablja LiFe paketov? Če odkrito povem, mi v komandah ni za imet nestabilnih LiPo baterij, zato se mi veliko bolj dopade LiFe tehnologija. Najboljše pri LiFe baterijah pa je to, da jih lahko napolnjene pustiš stati tudi dlje časa, pa to ne degradira baterije, pa tudi požarne nevarnosti ni. Kot za primer pri klasiki - polno napolnjeni LiPo bateriji, ki lahko predstavlja velike težave če baterije stojijo dlje časa. Najbolje je tudi, da obstajajo majhni "hump" paketki, tako da so pri meni tudi kot sprejemniške baterije v nitro modelih.

lp
*LOSi 8ight 2.0 EU - Novarossi*
*LOSi Tenacity DB PRO*
*HPi SavageX 4.6*
*AXiAL SCX10ii Trail Honcho*
*LOSi Mini T 2.0*
*Custom brushless whoop 65mm*
*TBS Source One*
*FlyFish Volador Vx3*
Uporabniški avatar
mato
Freak
Prispevkov: 971
Pridružen: 22 Dec 2004, 15:56
Kraj: Slovenj Gradec

Re: Predelava naprave GT5 (Turnigy, Flysky...) na Lipo akumulator

Odgovor Napisal/-a mato »

Vsak ima svoje strahove....
Lp Matej
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9302
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Re: Predelava naprave GT5 (Turnigy, Flysky...) na Lipo akumulator

Odgovor Napisal/-a mihah »

Rocher napisal/-a: 25 Jan 2023, 16:56 Zakaj pa nihče v komandah ne uporablja LiFe paketov? Če odkrito povem, mi v komandah ni za imet nestabilnih LiPo baterij, zato se mi veliko bolj dopade LiFe tehnologija. Najboljše pri LiFe baterijah pa je to, da jih lahko napolnjene pustiš stati tudi dlje časa, pa to ne degradira baterije, pa tudi požarne nevarnosti ni. Kot za primer pri klasiki - polno napolnjeni LiPo bateriji, ki lahko predstavlja velike težave če baterije stojijo dlje časa. Najbolje je tudi, da obstajajo majhni "hump" paketki, tako da so pri meni tudi kot sprejemniške baterije v nitro modelih.

lp
Dajmo si nalit čistega vina. Zdi se mi, da mečeš postopke rokovanja z LiPo paketi v en koš. Imamo različne pogonske pakete, kjer je res kritično koliko časa so polni. Imava pa take pakete, kjer je energijska gostota večja na račun tokovne zmogljivosti. In ti paketi niso tako občutljivi koliko časa ostanejo lahko čisto polni (ti paketi za oddajnike in sprejemnike RX/TX - https://www.lipo.si/katalog/49/lipo-rx-tx. Iz skoraj 11 letnih izkušenj pri prodaji Gens Ace paketov je bilo zapletov za RX/TX LiPo pakete praktično nič, bili so določeni zapleti pri uporabi PCB vezij na nekaterih tipih, ampak če se pogovarjava o problematiki napihovanja/upadanja kapacitete, ipd. ni bilo. Tudi sam uporabljam že 9 let tak paket v različnih komandah, pa še vedno dela bp. Seveda se lahko izkušnje zelo razlikujejo pri uporabnikih (cenejših) konkurenčnih paketov.

Jasno so LiFe še bolj "ziher", ampak menim, da če se postopa tako kot imam napisano na strani, realno ni potrebe. Tehnologija se ponavadi itak menja na 10/15 let in takrat se vzame še sveže pakete in to je to. Ja, obstajajo pa specifične komande, ki zahtevajo LiFe člene. Vseeno pa je dobro vedeti, da je tokovna zmogljivost in kapaciteta enako težkih LiFe paketov kot LiPo precej manjša.

Vsekakor pa je fino, ker je veliko opcij in vsak se odloči kaj mu najbolje ustreza.
www.lipo.si
Uporabniški avatar
Rocher
Freak
Prispevkov: 511
Pridružen: 16 Sep 2013, 20:25
Kraj: Celje

Re: Predelava naprave GT5 (Turnigy, Flysky...) na Lipo akumulator

Odgovor Napisal/-a Rocher »

Zdravo Miha! Glede na moje skoraj 15 letne izkušnje v elektroniki sem videl že marsikaj tudi polomljene naprave zaradi napihnjene Lipo. Namreč v tablici ki je bila vgrajena v ohišje je kljub vsem elektronskim zaščitam napihnilo baterijo do te mere da je uničila ekran. Potem v raznih Iphonih baterije napihnjene tako da ima telefon usločen zaslon pa uporabnik telefon še kr uporablja in polni.

Tako da tudi Lipo z nizko gostoto energije katero hrani, ni tako “varen” akumulator da bi me prepričal da bi imel v 500€ vredni komandi poln Lipo na “lagerju” v omari.

Medtem ko z uporabo Life paketa nisem opazil podobnega obnašanja kot pri polni Lipo ekvivaletni bateriji. Pa jih uporabljam že par let in niso nič napihnjene, celo rabljeno Futabo 4p je že lastnik pred menoj matral z Life akumulatorjem tako da ima baterija v tej napravi že vsaj 300-400 ciklov pa je kot nova.

Podobne izkušnje imam tudi z Liion celicami in si jih polne upam pustiti na “lagerju” tut dlje časa kar pa si po trenutnih izkušnjah z Gens Ace paketi ne upam.

lp
*LOSi 8ight 2.0 EU - Novarossi*
*LOSi Tenacity DB PRO*
*HPi SavageX 4.6*
*AXiAL SCX10ii Trail Honcho*
*LOSi Mini T 2.0*
*Custom brushless whoop 65mm*
*TBS Source One*
*FlyFish Volador Vx3*
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9302
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Re: Predelava naprave GT5 (Turnigy, Flysky...) na Lipo akumulator

Odgovor Napisal/-a mihah »

Hvala za report. em šel gledat prodajo v vseh letih teh RX/TX paketov, jih je ca 500 v obtoku, noben paket še ni "uničil" RV naprave. In imeli smo in imamo uporabnike 10 let starih Gens Ace paketov s >1000 cikli. Izkušnje so seveda različne, me veseli, da se jih lahko deli na forumu.

Kakor sem rekel, vsak se odloči lahko po svoje, izbire je ogromno. Vedno pa me lahko vsak vpraša za brezplačni nasvet.
www.lipo.si
Odgovori

Vrni se na Gens ACE - LiPo akumulatorji