Planina Ravni

Gradnja in letenje DS modelov

Moderator: brejker

Odgovori
Uporabniški avatar
modelarcina
Profesor
Prispevkov: 1038
Pridružen: 18 Jan 2006, 13:30
Kraj: kamnik

Planina Ravni

Odgovor Napisal/-a modelarcina »

Danes sem se odpravil raziskat zanimivo "google earth" lokacijo :D .

Upal sem,da bom z avtom lahko prisel do planšarije ki je gor a me je sneg zaustavil pri zadnjem naselju.Po cca 15minutah se mi koncno odpre pogled na backside(frontsida prakticno itak ni :D ) .Good,nekaj se mi zdi da piha sever :roll: ko se povzpnem više vidim ptiče kako z malce skrrčenimi krili peglajo na JZ.. super vsaj z smerjo vetra nisem falil!! :D (napoved 3-7ms JZ) .Po cca še dodatnih 30-40min ker je vzpon res strm.. pridem na riÄ‘,ozračje zelo mirno in na case malo upwinda iz severa super zgleda obetavno! . Namonteram bungee, nasponam innnn mi poči rinka jaaoo nič novega da se ti to zgodi na hribu... Vzamem kluče od avta in odmonteram obesek.. zategnem,nasponam in se 1x ustrelim no zadeva koncno spelje :D Na J strani je res dobro držalo,takoj se mi je pridružil ptič ki mu floro barve niso dale miru :P tako da sem skoraj iz prve "zategnil" na backside , ptič mi sledi ene 2 kroga potem je videl da ma prešvoh "nosilc" :-k.
Skratka prvi dive-in super nič ne trese modela,naredim se par krogov.. ql! nevem al mam tolk dober avijon al je plac dober :-k :lol: .Skratka plac deluje super, placa je dovolj tudi za visoke hitrosti.Edini problem je start modela kjer je bungee skoraj da obvezen.




Riđ
ravni.jpg
ravni.jpg (203.52 KiB) Pogledano 6717 krat
Pogled po grebenu
ravni3.jpg
ravni3.jpg (154.36 KiB) Pogledano 6717 krat
Priponke
ravni2.jpg
ravni2.jpg (146.6 KiB) Pogledano 6717 krat
Zadnjič spremenil modelarcina, dne 02 Mar 2016, 23:59, skupaj popravljeno 2 krat.
www.okarbon.eu
Uporabniški avatar
modelarcina
Profesor
Prispevkov: 1038
Pridružen: 18 Jan 2006, 13:30
Kraj: kamnik

Re: Planina Ravni

Odgovor Napisal/-a modelarcina »

ravni5.jpg
ravni5.jpg (169.12 KiB) Pogledano 6716 krat
ravni4.jpg
ravni4.jpg (178.71 KiB) Pogledano 6716 krat





Nekaj sem sicer posnel, sistem-> v eni roki telefon v drugi "hebel" tako da ni neki baš :D
https://www.facebook.com/simon.ogrinec/ ... 808287570/

Aja letel sem z modelom stormchaser 60 UL verzijo 700g RTF cca-> 28g/dm2,veter pa tam do 8m/s na uč.

Tale hrib zna na kakih 20ms in ta težko avijacijo sekat,tko da upam da cimprej sprobamo :D


LP Simon
www.okarbon.eu
Odgovori

Vrni se na DS Letenje