DJI Phantom 2 Vision + , brez internet povezave

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Odgovori
hawkeye
Začetnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 12 Jun 2008, 08:05

DJI Phantom 2 Vision + , brez internet povezave

Odgovor Napisal/-a hawkeye »

Po dolgem času sem hotel malo leteti z "DJI Phantom 2 Vision +".
Ko sem se priklopil s telefonom na Phantom WIFI omrežje mi je na telefonu napisalo (nekaj takega) "Vzpostavljena povezava, brez internet povezave" in bil je znak za WIFI (črtice) s klicajem.
Ko sem na aplikaciji DJI Vision odprl Camera na telefonu ni bilo slike iz kamere drona.

Vse ostalo je delalo.
Vseeno sem dron malo dvignil in ga vozil v bližini, vodil sem ga s tem , da sem ga v živo direkt videl. Na GSM ni bilo slike, kaj vidi kamera na dronu. Vseeno sem vklopil snemanje in potem sem videl, da je vse posnelo. Torej vse dela, le povezave med telefonom in WIFI od phantoma ni.

Ima kdo idejo, kaj je narobe, kaj storiti?

Hvala v naprej.
mimixrv
Razpravljalec
Prispevkov: 182
Pridružen: 29 Nov 2016, 18:31

Re: DJI Phantom 2 Vision + , brez internet povezave

Odgovor Napisal/-a mimixrv »

Preveri nastavitve telefona.

Lahko, da imaš nastavljeno, da se telefon izklopi iz WiFi omrežja, kjer nima dostopa do interneta, lahko, da imaš nastavljeno, da te vpraša, ali želiš ostati na tem WiFi,...
Tisti klicaj pomeni samo to, da to WiFi omrežje ne omogoča dostopa do interneta.
Poskusi po tem vrstnem redu:
- Najprej naj se Fantom in komanda povežeta.
- Nato poveži telefon na WiFi omrežje komande (najverjetneje je komunikacija fantom - komanda ločena od komunikacije telefon - komanda. Telefon se mora verjetno povezati na Wifi komande).

Na ta način postopam pri DJI Sparku, ki je WiFi dron. Delovalo je brez težav vedno do sedaj.
hawkeye
Začetnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 12 Jun 2008, 08:05

Re: DJI Phantom 2 Vision + , brez internet povezave

Odgovor Napisal/-a hawkeye »

Še vedno imam težavo, ki sem jo opisal v začetku teme.
Bi kdo vedel rešitev?

Danes sem na telefon namestil še aplikacijo "Litchi for P2" in je rezultat enak (ni slike iz kamere, na telefonu)
Odgovori

Vrni se na Multirotorji