Pomoč z nastavitvami/hardwarom

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Odgovori
S'tan
Začetnik
Prispevkov: 36
Pridružen: 04 Okt 2017, 22:10

Pomoč z nastavitvami/hardwarom

Odgovor Napisal/-a S'tan »

Živjo

Da ne dolgovezim preveč, imam Walkero 320 furious z Devo 10 komando, stvar je prišla ready to fly (na komandi sem nastavil nekaj parametrov ampak nič preveč zapletenega za začetnika); stvar leti, video prenos je v ***** ampak nove antene za to so že na poti.

Pred kratkim sem nabavil še Eachine 250 racerja in sedaj se že kaka dva tedna trudim stvar spravit v zrak. Tole je moj receiver, FC na dronu je stock CC3D. Poskusil sem toliko stvari da se vsega niti ne spomnim, ampak šlo je nekako tako:

-Nimam pravega kabla za povezavo med FC in RX, po navodilih na netu porežem stran par odvečnih kablov in lotam skupaj kar se mi zdi smiselno, ostanejo 3 kabli (Sbus jih ne rabi več, ne?)
-Nastavim Eachine 250 parametre na komandi
-Quad se noče povezati z računalnikom, Librepilot jamra, da hoče nov firmware. Pravilno mi je kazalo koliko je nagnjen idp, nisem pa mogel shranjevati sprememb ki sem jih vnašal
-Upgradam firmware, shranjevanje tokrat dela bp, nastavljam parametre, testiram motorje, vse super.
-Prvič mi uspe povezati TX in RX (lučka v RX ne utripa ampak sveti), ne vem ali je armed ali ne (poskušam vse možno) ampak drone se ne odziva.
-Priklopim komando na PC, nič
-Upgradam TX firmware z Devention na Deviation (mislim da 4.0.1); meniji in vse se spremenijo da mi spet ni nič jasno, quad se noče več bindati na TX
-Poskušam različne protokole, Devo, Sbus, PPM, nič ne dela
-Podvomim če sem tiste 3 žičke prav povezal, po nekaj žokanja poškodujem connector switch in RX ostane brez štroma

Občutek imam, da ko končno popravim (oz naredim tako da deluje) eno stvar, pokvarim 2 drugi. Ima kdo kako idejo, kaj počnem narobe ali še bolje, kak quick & easy način kako stvar spravit v delujoče stanje. Za pomlad se spogledujem s kakim Taranisom (open TX) in kakim novejšim 210 dronom, do takrat pa bi rad v zraku imel 250ko. Ne more biti tako težko; ali pač?

Lp S
MGarni
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 16 Avg 2014, 17:17

Re: Pomoč z nastavitvami/hardwarom

Odgovor Napisal/-a MGarni »

Če se ti drone ne odziva preveri če je "armed" če ni , se ti na komando ne bo odzival !!!

Drugače pa uporabi "google" imaš dosti tega napisanega , video ...
S kje pa si ?
S'tan
Začetnik
Prispevkov: 36
Pridružen: 04 Okt 2017, 22:10

Re: Pomoč z nastavitvami/hardwarom

Odgovor Napisal/-a S'tan »

Sem poskušal, pa ni šlo. Yaw left je default se mi zdi (ali pa jaw right, v vsakem primeru sem probal oboje in...vse ostalo), nastavil sem tudi da ni armanja sploh pa tudi ni pomagalo. Ena možna razlaga je nek error message ki sem ga dobival in ne razumel, pa sem kasneje odkril da hoče da premaknem throttle do konca dol; kar je seveda bil ampak komanda mi javlja da je -99% ko je stick čisto na dnu, moram ga majat malo levo desno da pokaže -100%. To bo treba nastavit še enkrat. Druga stvar ki jo bom probal je Betaflight, tretja pa set novih connectorjev. In če bo šlo tako naprej čakanje na black friday da nekje dobim en poceni X9D in ustrezen RX.

Sem iz Lj. :)
ls-210
Razpravljalec
Prispevkov: 64
Pridružen: 10 Feb 2016, 11:38
Kraj: Prekmurje

Re: Pomoč z nastavitvami/hardwarom

Odgovor Napisal/-a ls-210 »

Si naredil "transmitter setup wizzard"? https://youtu.be/Dk4xJNFI0S0?t=421 Bi pa vse eno verjetno bilo bolje, če bi naložil betaflight, kot pa da se mučiš s libre pilotom.
Odgovori

Vrni se na Multirotorji