Spf3 zunanji kompas ne dela

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Odgovori
matevz25
Začetnik
Prispevkov: 16
Pridružen: 26 Jul 2013, 08:10

Spf3 zunanji kompas ne dela

Odgovor Napisal/-a matevz25 »

Živjo, me zanima,če je imel kdo isti problem. Imam spf3 acro z gpsom in sonarjem. Vse dela ok.
V očalih vidim pozicijo in oddaljenost od tal. Sem pa hotel priklopit še hl5883l mag sensor( kompas) pa mi ga cleanflight ne zazna. Pini grejo 5v napajanje iz power plate al pa 3.3V iz i2c konektorja pa nič kot da ni vklopljen. Sem probal 2. Modula.
Scl in sda sta tudi vkloplena ok. Kakšna ideja, ker iščem pa nič pametnega ne najdem. Imam 2.0.5 fw ker kasnejše mi gpsa ne zaznajo. Ostalo vse dela pb. Cli status ne pokaže mag senzorja, je vkloplen v clinu in v nastavitvah. Imam 2-5 i2c erorje.
Hvala, lp
matevz25
Začetnik
Prispevkov: 16
Pridružen: 26 Jul 2013, 08:10

Re: Spf3 zunanji kompas ne dela

Odgovor Napisal/-a matevz25 »

Mi je ratal, mal drugač kot sem hotel zaenkrat pa vseeno.
Zgleda da noben ne ve... sem mislil da je forum za deljenje informacij...
Torej, dal sem gor gps od dji naze, ga mam od phantoma1. Ta gps ima mag senzor na istem portu kot gps in dela.
Sicer v inavu, ker cleanflight nima naza gpsa podprtega ampak dela vse. Moral sem samo nastavit pravi pozicijo kompasa.
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Spf3 zunanji kompas ne dela

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Zelo malo je ljudi ki bi na cleanflight in na neke acro flight controllerje želeli montirati GPS + Kompas, ker je tudi sam alogritem za držanje pozicije slabši kot na kakšnem krmilniku, ki podpira arducopter... Žal je treh informacij in izkušenj premalo, da bi našel koga ki bi ti pomagal - to je enostavno treba probat rešit sam. Tudi na drugih forumih bi težko dobil primerne informacije - morda na githubu od cleanflighta.
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
matevz25
Začetnik
Prispevkov: 16
Pridružen: 26 Jul 2013, 08:10

Re: Spf3 zunanji kompas ne dela

Odgovor Napisal/-a matevz25 »

Veliko ljudi uporablja zunanji mag, ker pri kompasu na fcju so ponavadi motnje. Za gps pa sonar pa baro pa nisem spraševal. Na githubu sem potem našel naza gps mag. Lp
Odgovori

Vrni se na Multirotorji