Moj prvi dron

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Yayo
Začetnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 25 Maj 2017, 19:12

Re: Moj prvi dron

Odgovor Napisal/-a Yayo »

Ja
Yayo
Začetnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 25 Maj 2017, 19:12

Re: Moj prvi dron

Odgovor Napisal/-a Yayo »

Mi lahko kdo prosim pove kater FC naj si kupim ker imam z SPRACINGF3 veliko težav in sicer sem ga moral kar velikokrat bootat in vse to (je kakšen FC boljše kvalitete). Hvala za odgovore. Lp
Jaka_Jakob
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 01 Nov 2016, 22:28

Re: Moj prvi dron

Odgovor Napisal/-a Jaka_Jakob »

Yayo
Začetnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 25 Maj 2017, 19:12

Re: Moj prvi dron

Odgovor Napisal/-a Yayo »

Sej je Betaflight zelo podober Cleanflightu? Pa še kaj je razlike med F3 in F4 FC-jem. Hvala.
Lp
Yayo
Začetnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 25 Maj 2017, 19:12

Re: Moj prvi dron

Odgovor Napisal/-a Yayo »

Kaj pa npr. KISS FC ali pa Lumenier.
ogblaz
Razpravljalec
Prispevkov: 160
Pridružen: 14 Dec 2015, 21:45
Kraj: Domžale

Re: Moj prvi dron

Odgovor Napisal/-a ogblaz »

Nekateri so za KISS, kiss ima svoj firmware oz. software in je nekaterim zelo všeč, sam sem ga imel le na 4" in ne morem podati neke realne ocene zanj, imam ga pa namen nekoč dati na 5" in dodobra sprobati :) , primarno vozim revo f4 iz banggood, gre za kopijo bogve česa in meni osebno leti super. Če bi kaj želel na njej je osd, sem opazil da je fajn imeti osnovne podatke na ekranu tudi če je kopter "dirkalni" . Tukaj je v poštev to kar ti je zgoraj nalepil, ali pa omnibus f4 pro ker ima senzor za "porabo" , oz. katerkoli fc kater ni kitajska kopija je mogoče po kvaliteti izdelave, če to iščeš boljši. Ni pa nujno, kar pri kitajcih šepa je kontrola, oni ti pošljejo kar pade ven iz mašine, znamka pa vrjetno malo pregleda ali pa celo sproba :)
Če ti dela nima smisla menjavat po mojem mnenju, ker razlike v letenju bodo vrjetno placebo efekt.
Yayo
Začetnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 25 Maj 2017, 19:12

Re: Moj prvi dron

Odgovor Napisal/-a Yayo »

Problem ni v letenju, ampak da se mi https://www.banggood.com/Upgrade-NAZE32 ... rehouse=CN velikokrat podere in ga moram bootat, nakoncu pa še tega nemorem (zanima me, če so vsi FC-ji tako občutljivi, da se ti z napačno potezo v npr. Cleanflightu podere). Zdej nevem v čem je problem (že pol leta me zajebava). ](*,)
Jaka_Jakob
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 01 Nov 2016, 22:28

Re: Moj prvi dron

Odgovor Napisal/-a Jaka_Jakob »

Jast imam isti FC kot ti pa še nisem imel problemov.

Naloži si Betaflight firmware. Pa naloži betaflight brez, da bi sklenil boot pina. Če boš imel probleme z nalaganjem, odklopi vse kable iz FC-ja ter ga priklopi na računalnik in bi moralo iti brez problema.

Pa ne izbiraj NAZE32 firmware ker ti nimaš naze32 temveč izberi SPRACINGF3!!!

Lp, Jaka
Yayo
Začetnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 25 Maj 2017, 19:12

Re: Moj prvi dron

Odgovor Napisal/-a Yayo »

Hvala. :D
ogblaz
Razpravljalec
Prispevkov: 160
Pridružen: 14 Dec 2015, 21:45
Kraj: Domžale

Re: Moj prvi dron

Odgovor Napisal/-a ogblaz »

Kot je rekel daj gor zadnji betaflight in to mora letet. Zakaj pa priklapljaš večkrat na cleanflight? Priklopi in nastavi pa nimaš več kaj počet, edino če nastavljaš pid-e ..tudi te nastaviš pa letiš :D sam sem imel točno tak fc, vendar sem po eni tekmi razstavil quad da sem stran vzel transponder, ter malo sem ga opucal pa je kar crknil... vrjetno sem iz kakšno statiko kaj uničil ali pa je imel en crash preveč :)
Sem bil včasih tudi na cleanflight, takrat je ta veljal proti betaflight za bolj preverjeno zadevo, da ima lahko beta kakšne napake in podobno. Ko sem probal betaflight letim le to 8)
Če te pa heca pa kupi tisti betaflight board ali pa kaj podobnega, sam najbolj veš kakšne funkcije bi imel.
Yayo
Začetnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 25 Maj 2017, 19:12

Re: Moj prvi dron

Odgovor Napisal/-a Yayo »

Meni je crknil tako, da sem ga enkrat letel potem nehal napolnil in vklopil baterijo potem pa ni vec delal. ](*,)
Yayo
Začetnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 25 Maj 2017, 19:12

Re: Moj prvi dron

Odgovor Napisal/-a Yayo »

Ali ima kdo izkušnje s FrSky Taranisom X9D Plus? Imam probleme s povezovanjem tega dalinjca z sprejemnikom XM+. Pogledal sem si že veliko videov, delal po videu in mi ni uspelo (na sprejemniku mi svetita zelena in rdeča luč, kar pa pomeni da verziji sprejemnika in dalinjca nista usklajeni, v smislu LBT in FCC).
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Moj prvi dron

Odgovor Napisal/-a Krist »

Flashaj sprejemnik na zadnji fw. Pa če imaš lbt na tx, mora bit na rx tudi.
Yayo
Začetnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 25 Maj 2017, 19:12

Re: Moj prvi dron

Odgovor Napisal/-a Yayo »

To vem, sem že naredil pa ni nič. Sprejemnik je iz Hobbykinga dalinjec pa Banggooda (če kaj pomaga).
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Moj prvi dron

Odgovor Napisal/-a Krist »

Verjetno imaš komando z fcc. Tako da moraš na sprejemnik naložit ustrezen fw.
Yayo
Začetnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 25 Maj 2017, 19:12

Re: Moj prvi dron

Odgovor Napisal/-a Yayo »

Komando sm dal na eu. In sprejemnik isto. In mi še vedno ne dela. ](*,) Zna kdo pomagat?
Yayo
Začetnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 25 Maj 2017, 19:12

Re: Moj prvi dron

Odgovor Napisal/-a Yayo »

Hvala za pomoč, uspelo mi je, zdej pa me zanima zakaj mi AUX12 skače med 1800 in 2000, AUX13 in 14 pa sta stalno 988. ](*,)
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Moj prvi dron

Odgovor Napisal/-a Krist »

AUX12 je verjetno 16. kanal in je RSSI na tem sprejemniku
Lahko si naložiš verzijo FW z RSSI na 8. kanalu. Pa ne pozabi nastaviti na FC, kateri kanal je z RSSI signalom.
Yayo
Začetnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 25 Maj 2017, 19:12

Re: Moj prvi dron

Odgovor Napisal/-a Yayo »

OK, hvala to sem nastavil, kaj pa je RSSI pod zavihkom Configuration (lahko ga vklopiš in izklopiš)? Kaj ti RSSI pomaga (ga to vidim na dalinjcu ali to pomaga FCju?
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Moj prvi dron

Odgovor Napisal/-a Krist »

Kaže ti “jakost” signala v dBi na osdju. Ta sprejemnik ni telemetrijski.
Yayo
Začetnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 25 Maj 2017, 19:12

Re: Moj prvi dron

Odgovor Napisal/-a Yayo »

Je potem sploh smiselno imeti vklopljen RSSI pod zavihkom Configuration?
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Moj prvi dron

Odgovor Napisal/-a Krist »

Če imaš osd, potem ja.
Yayo
Začetnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 25 Maj 2017, 19:12

Re: Moj prvi dron

Odgovor Napisal/-a Yayo »

OK hvala. Kaj pa pod zavihkom Configuration, ko imaš "System configuration" mi lahko prosim poveš kaj je kHz? Pa kaj pomeni (low stick threshold)? [-o<
Uporabniški avatar
MatejMusic
Freak
Prispevkov: 658
Pridružen: 06 Apr 2009, 14:53
Kraj: Cerklje

Re: Moj prvi dron

Odgovor Napisal/-a MatejMusic »

Majster dej malo poglej na YT, imaš vse razloženo in to do potankosti. Betaflight ima tudi swoj WIKI, tako da dobiš veliko info tudi tam. Hitreje boš prišel do informacij in znanja.
Yayo
Začetnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 25 Maj 2017, 19:12

Re: Moj prvi dron

Odgovor Napisal/-a Yayo »

OK Hvala.
Odgovori

Vrni se na Multirotorji