Stinger Acro/Race Quad

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Stinger Acro/Race Quad

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Zmaga!

PRIŠLI SMO PREK 200km/h!!!
https://www.youtube.com/watch?v=u5A28Vf3Gjw

4s 1550 45C Tattu (vroče!) + RACEKRAFT 5051 props (hvala Krist!!! :) )
- 204.82km/h (+- 4.23km/h)
- 204.88km/h (+- 4.20km/h)
- 183.15km/h (+- 4.13km/h)
(pri tretjem preletu so se že baterije nekoliko udale in ni šlo več :D...)

Propi so sigurno precej hitri, imajo pa zelo čudne pospeške (iz nule bolj švoh, ko pa dobijo nekaj pretoka pa zategnejo. Poraba je pomoje 2x večja od drugih propov ki sem jih testiral :D Najbolje se obnesejo za "normalno letenje" DALProp Cyclone trokraki :)

Slika

Slika

PS: dve meritvi sem primerjal z "klasično metodo merjenja razdalje (pista) vs. čas (framerate*število) in je odstopanja 1-3km/h, pa še to najbrž zato ker je ta metoda povprečna, ona preko FFT -> shift frekvence pa meri samo točko na sredini piste.

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Stinger Acro/Race Quad

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Živijo!

No, nad vsem skupaj se je (končno) navdušila tudi moja boljša polovica, in ker sem bil izžreban za en del opreme, sem se odločil nabavit drug del opreme čimceneje! Tako sem prišel do ZELO POCENI builda, ki pa LETI nenormalno dobro!!! Ko primerjam s starimi acrobee-ji, je tole vesoljska tehnologija za ta denar!

Komponente:
- Set motorjev BR2205-2300 - ceneje ne gre... dobre 6eur/kos.(imajo različne barve! :)) LINK
- F4 FC + 4x ESC + BEC + PDB v enem - Z kuponom STAR je ca. 50eur LINK
- Propelerji DalProp Cyclon (najboljši kar sem letel!) LINK
- TX526 25/200/600mW videolink, enak kot pri meni - včasih je znižan na 8 ali 11eur! LINK
- Runcam Swift 2 kamera (v skupnem naročilu 30eur!) LINK

Skupno sem dal 25+45+11+30 -> 115eur za vso elektroniko in propelerji! Drugače samo malo boljši motorji stanejo tolk! Z framom, dvemi poštenimi baterijami in antenco za FPV si na okrog 220-240eur in letiš kot kralj :D

Slika

Slika

Slika

Med drugim je tole tudi dokaz, da se da v frame spravit 4v1 esc-je oz. 36x36mm flight controllerje :)
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Stinger Acro/Race Quad

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Slika

Slika

Slika

Če uspem, bom dal skupaj tudi kakšen DVR posnetek :)
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Stinger Acro/Race Quad

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Živijo!

PODARJAM 1 STINGER FRAME naključno izžrebanemu!

Zadeva bo specialka - barvani 4mm uni-directional boomi (10-20% trši od navadnega 3k karbona), barvana kabinca - barva po želji!

Sodeluje vsak, ki pusti komentar v tej temi od tukaj naprej IN mi pošlje sporočilo na ZS. Sodelujejo sicer tudi tisti ki so v FB skupini ali se mi javijo na RCGroupsu, vendar bo vsak v žrebu samo enkrat. :)

Slika

Slika

Slika

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
_jackson_
Tekmovalec
Prispevkov: 303
Pridružen: 19 Dec 2006, 20:08
Kraj: Begunje na Gorenjskem

Re: Stinger Acro/Race Quad

Odgovor Napisal/-a _jackson_ »

Tale oblika mi je noro všeč...
A bi tole pasalo na Blade 250? Oz. a si razmišljal, da bi zadevco malo prilagodil, ker ta blade 250 zgleda kot nek polizdelek :)
Še noben ni v zraku ostal.
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Stinger Acro/Race Quad

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Imaš v mislih Diatone Blade 250, ki je nekako take oblike kot je bil Acrobee? Te oblike so že malo "izven" mode, zato ker so se komponente precej zmanjšale, baterije so šle spodaj, ker so tam bolj varne, zgoraj pa je super če je zadeva zaokrožena, ker ima lahko nekajkrat manj upora kot ravna plata. In se lahko tudi z "povrpečnimi" pogoni doseže res visoke hitrosti in dobre letalne lastnosti! :)
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
_jackson_
Tekmovalec
Prispevkov: 303
Pridružen: 19 Dec 2006, 20:08
Kraj: Begunje na Gorenjskem

Re: Stinger Acro/Race Quad

Odgovor Napisal/-a _jackson_ »

Ja, neke podobne, škatlaste oblike je :)

Slika:
http://shrani.najdi.si/?1U/13A/2jGD6ogo ... 113950.jpg

Sicer nisem imel v mislih, da bi samo montiral gor kabinco ampak da bi vse skupaj dal na nov frame. Velikost 250 bi pa obdržal zato, ker že vse paše pa še malo večji je. Za visoke hitrosti mi zaenkrat niti ni, ker sem še bolj štoraste narave v tej branži, mi je pa fajn, da zadevca malo zgleda :)
Še noben ni v zraku ostal.
IKE
Tekmovalec
Prispevkov: 354
Pridružen: 07 Jun 2005, 21:37
Kraj: Maribor

Re: Stinger Acro/Race Quad

Odgovor Napisal/-a IKE »

Zelo lep izdelek. In 200 km/h je presneto hitro.
Zaščitna plošča za baterijo je kaj nastavljiva ? ... z ozirom na izbiro kapacitete baterije.
Ma saj gre ... če ne po luftu pa po tleh.
Uporabniški avatar
Bolek
Začetnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 08 Apr 2007, 22:03

Re: Stinger Acro/Race Quad

Odgovor Napisal/-a Bolek »

Čestitke za 200 km/h + :)
Čedalje bolj se navdušujem poleg klasične balsa gradnje tudi nad quadi.
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Stinger Acro/Race Quad

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Živijo! :)

@IKE- Hvala, ploščica za baterijo je nastavljiva z distančniki. Obstajajo različne debeline in različne dolžine (no, pa tudi podložke se dajo lahko vmes pri distančnikih za fino nastavitev). Če trofiš širino in višino kolikor toliko dobro, ne potrebuješ paseka za baterijo. Preverjeno baterije same stojijo notri, zdaj že 50+ krešev :D he he

@Bolek - Hvala :D Ko enkrat tole probaš, potem te prime. Zadeva je res luštna za vozit, tako freestyle kot dirkanje. Sicer ne nadomesti letal, je pa zelo luštna stvar za zraven :)

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
umrak11
Začetnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 18 Avg 2011, 13:26
Kraj: Tolmin

Re: Stinger Acro/Race Quad

Odgovor Napisal/-a umrak11 »

Ful lep quad :) Tole bi pa z veseljem probal :) bo treba naročit kose :D
ogblaz
Razpravljalec
Prispevkov: 160
Pridružen: 14 Dec 2015, 21:45
Kraj: Domžale

Re: Stinger Acro/Race Quad

Odgovor Napisal/-a ogblaz »

Fočk, bi ga sprobal in se javim za žreb, mogoče bo pa sreča na moji strani :)
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Stinger Acro/Race Quad

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Za vse ki imate Stingerja in tudi OpenTX komando (Taranis, Horus, 9X....) prilagam file ki vsebuje:
- Ikonco modela Stinger
Slika

- Splash screen (začetni ekran) kjer je slika Stingerja in levo spodaj si lahko nastavite ime lastnika komande :)
Slika

File: http://s000.tinyupload.com/download.php ... 9966769450
(samo klik na ime file-a, nič ne rabiš izpolnjevat in nič prijavljat)

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Stinger Acro/Race Quad

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Andrej se je spravil barvat svojega in mu je uspelo noro dobro!!! 8) 8) 8) 8)

Slika
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
jankos
Začetnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 24 Avg 2015, 17:27
Kraj: Ormož-Maribor-Radlje ob Dravi

Re: Stinger Acro/Race Quad

Odgovor Napisal/-a jankos »

Zdravo.
Prava zverinica je tale Stinger. Lep v kakršnikoli barvi, pa še hiter :) Se mi je zdelo da bo hiter, ampak prek 200km/h... kapo dol =D> :o
Vsekakor bi pasal en konkreten frame, da se končno rešim mojih "frankensteinov" z Naze32 in KKmini kontrolerji :) , in si sestavim nekaj boljšega.
Lp, jankos
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Stinger Acro/Race Quad

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Takoimenovana "zaščita za baterije", ki se sicer zelo redko uporablja na teh dirkalnikih in multikopterjih nasplošno, se je izkazala za super idejo!

Namreč smo že imeli precej precej krešev in je baterija odnesla povsem brez praske! Hkrati pa če se potrudiš z višino distančnikov, debelino distančnikov in če imaš ravno prave baterije (ali pa jih malo podložiš), lahko uporabiš to zaščito za baterije kot nosilec baterij, namesto paseka! Sicer sem to poskušal bolj testno kot zares, ker se mi je zdelo da v teoriji baterija ne more zlezt ven, razen če jo potisneš direktno v smeri izhoda (kar se pri krešu in vsem ostalem ne dogaja - saj jo sile potiskajo v glavnem pravokotno na to smer) - in se je v praksi izkazalo za zelo res! :D Kljub zdaj že precej krešem, baterija ostaja nepoškodovana in nikoli se ni premaknila niti za 1mm!

Posnetek montiranja baterije - precej hitreje in precej bolje drži kot pasek :)
https://www.youtube.com/watch?v=TDu2MAsM8jY

Je pa zaščita za baterijo seveda opcijska, še vedno se lahko uporabi pasek namesto 4ih distančnikov in spodnje karbon ploščice - pasek gre skozi sredinsko luknjo v kabinca freme-a.

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Stinger Acro/Race Quad

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Pa sem izdelal še en dodatek - modni in funkcionalni :) Sprejem še ni nikoli bil boljši! Pred tem sem letel z Banggood pagodami, pa so se izkazale za pol slabše od tehle "slovenskih" :). Itak pa že sam tip prekosi vse ostalo kar sem imel do sedaj gor. Tako po vrzdržljivosti, minimalnem uporu, dometu, karakteristikah itd.

Slika

Slika

Slika

Več o antencah tukaj:
viewtopic.php?f=135&t=96352
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
hornet
Razpravljalec
Prispevkov: 88
Pridružen: 06 Jan 2016, 11:19
Kraj: Dolenjska

Re: Stinger Acro/Race Quad

Odgovor Napisal/-a hornet »

Zdravo,

Evo, da se še jaz umestim v verjetno veliko vrsto za žreb.
Mogoče pa bi bil čas, da starega acrobeeja zamenjam za mlajšega brata :wink:

LP Miran
Uporabniški avatar
FRIC
Razpravljalec
Prispevkov: 64
Pridružen: 10 Dec 2005, 20:14
Kraj: MEDVODE

Re: Stinger Acro/Race Quad

Odgovor Napisal/-a FRIC »

Men ga je tudi uspelo zložit. :lol: . Jure mi je izrezal frame, kabinca pa je naprintana iz naylona. Seveda ga bo treba še mal pobarvat, barvno uskladit, zamenjat nosilce baterije (ti so za 10mm predolgi) in zamenjat anteno ampak za prvi let in test barva ni tako pomembna. :)
Prej sem letel na AcroBee-ju, ki je na 3S soliden, ko pa enkrat zalavfaš Stinger-ja na 4S je pa to čisto nekaj drugega (kr mal respect). Zadeva gre vrhunsko že z osnovnimi nastavitvami.

Kaj naj rečem navdušen - hvala Jure, tudi za vse informacije, ki si mi jih posredoval. =D>

Če koga zanima kaj sem spravil v to res malo kabino, naj vpraša.

Še prve fotke:
Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Stinger Acro/Race Quad

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Odlično!

- za receiver antenci sem jst naredu dve majhni luknjici tik za kamero v kabinco in ob njih postavil na dolžino odrezano vezico (kot ojačitveno palčko) in skupaj z antenco spravil v bužirko. Pri kabinci lahko z malo lepila (naprimer kej mehkega) fiksiraš v 90° V položaj in je to rešeno.
- za baterije podložit sem si jst zdej sprintal za taožje baterije iz TPU-ja (mehka guma ki se 3d printa) "podložko", ki se fiksira na vijake spodaj frama :) Stvar je praktično čisto votla in majhna, tako da nič kaj ne vaga, ne rabim pa menjavat distančnikov ko montiram noter nižje lipote in odpade pasek :)
Slika

PS - huda podlaga za slikat! :)

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Stinger Acro/Race Quad

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

RunCam 3 je bila umaknjena iz prodaje zaradi tega ker je preveč podobna GoPro Session 5 (tako po obliki, kot po vsem ostalem :D) ... pa se jo še vseeno da dobiti na banggoodu :D Ker je precej poceni za to kar dobiš, sem se odločil da jo nabavim. Slika je vrhunska, kamera je drobna... je pa res da na Stingerju še vedno izgleda ogromna :D Naprintal sem 45° nosilec in zaščito iz mehke gume (spodnji nosilec je univerzalni za mobiusa, RunCam2 itd- zgornja je pa zaščita za RunCam3 in vse skupaj "mehko" vpeto, da ni jello efekta.
RunCam3 Banggood link

Slika

Slika

Evo, tole je slika iz kamere - in sicer printscreen iz videa, in nato še vse skupaj resizano na 900x500px. Slika za ta denar NORA. 60fps snema, tako da je vse smooth :D
Slika
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Stinger Acro/Race Quad

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Živijo!

Evo, tule še pripenjam svoje trenutne PID-e ki funkcionirajo z mojim setupom (brez snemalne kamere) :)
PID tuning
PID tuning
PID.png (58.3 KiB) Pogledano 5148 krat
LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Stinger Acro/Race Quad

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Tjaša je naredila prve 40min letenja v acro modu in s tiltano kamero in sem zelo zadovoljen kako ji gre letenje :D Tudi vse možne role, lupinge itd. je že izvedla :D Njen Stinger leti 7-9min z 1550 4s tattu-ji (45C) pri normalnem letenju! :)

8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
Slika
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
hornet
Razpravljalec
Prispevkov: 88
Pridružen: 06 Jan 2016, 11:19
Kraj: Dolenjska

Re: Stinger Acro/Race Quad

Odgovor Napisal/-a hornet »

Pohvalno =D>
Kakšna pa je kaj razlika med tvojim (gemfan) in njenim (racerstar) setup-om?

LP Miran
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Stinger Acro/Race Quad

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Živijo Miran!

Moj setup pride s poštnino ca. 165eur (4xmotor+4xesc), njen pa 65 (če odštejem F4 FC in prištejem DHL). Se pravi skoraj 3x ceneje, ima pa njen nekje 20-30% manj moči na full gasu, ampak to se niti pri acro, niti pri racing letenju ne pozna kaj dosti. Če bi res res obvladal letenje, potem bi se pri dirkah poznalo ker bi imel več pospeškov pri mojem, verjamem pa da nekih razlik bistvenih sploh nebi bilo. So pa tile racerstar motorji ki jih ima tjaša švohnejši in slabše narejeni od tistih ki si jih pokazal v ZS (BR2306) - tako da če ti barva ni toliko pomembna kot je bila tjaši #-o , potem nabavi BR2306 :D

F4 + ESCji v enem so se izkazali za ODLIČNE!

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Odgovori

Vrni se na Multirotorji