Prvi FPV quad

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Odgovori
RCbeer
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 12 Feb 2017, 14:41

Prvi FPV quad

Odgovor Napisal/-a RCbeer »

Pozdravljeni!

Do sedaj sem se nekako držal letal, a pred kratkim sem se odločil da bom prešel še malo na quadcopterje (z FPV-jem). Po nekaj vprašanjih na redditu sem sestavil tole http://rotorbuilds.com/build/2456
Malo kasneje mi je nekdo predlagal še http://www.banggood.com/Realacc-X210-4m ... 78119.html kit ki je bolj kot ne enak. Imam pa že tX in lipo polnilec. Kaj mislite da bi še rabil? :-k
Uporabniški avatar
MatejMusic
Freak
Prispevkov: 658
Pridružen: 06 Apr 2009, 14:53
Kraj: Cerklje

Re: Prvi FPV quad

Odgovor Napisal/-a MatejMusic »

Zdravo!

Sam imam omenjen kit.... Meni osebno je petarda za ta denar! Gonim ga na 4s 1300. FC dela odlično, imaš na YT build session, mislim da je 8 delov, tako da so ti lahko fuul v pomoč!
Jst ti ga priporoča! Če te kaj zanima, kar prašej..

Drugače pa, če imaš že omenjen kopter, daj na obstoječega fpv kamero in oddajnik gor, in je to to.

Sam uporabljam RunCam Swift model z 120* lečo.
RCbeer
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 12 Feb 2017, 14:41

Re: Prvi FPV quad

Odgovor Napisal/-a RCbeer »

Hvala za odgovor!

Kaj drugega si pa še dal gor na kit? Glede na to da imam namen dodat še FPV me zanima če rabim še kaj drugega kupit kot le kamero, očala in vTx/vRx
Uporabniški avatar
MatejMusic
Freak
Prispevkov: 658
Pridružen: 06 Apr 2009, 14:53
Kraj: Cerklje

Re: Prvi FPV quad

Odgovor Napisal/-a MatejMusic »

Kamero Runcam Swift, oddajnik 200mw, buzzer in to je to. Ostalo je zraven.
Je pa tight fit, tko da, boš potreboval veliko potrplenja in pa seveda Sbus sprejemnik, čim manjšega seveda, ker je placa zellllo malo!!
T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Re: Prvi FPV quad

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

Pozdravljeni,

imam tale racing quad: X210 2600kv, 30amp ki sem ga kupil preko banggood in imam težavo z enim motorjem oziroma escjem. Nastavil sem ga preko betaflight, regulatorje preko BLhelisuit. Tretji motor se mi pri minimalnem premiku ročice zavrti skoraj do maximuma, medtem ko se ostali trije odzivajo na ročico. Imam oddajnik mx 18 ter Gr-16 receiver. V betaflightu se mi odzivajo ok, preko oddajnika pa takole:

http://www.dronetrest.com/uploads/db529 ... b57482.png

Upam da kakšen uporabnik x210-ke pozna rešitev. Rešitev, ki je navedena pod to sliko meni ni rešilo problema :/

LP,
Martin.
Sx-TIN
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Prvi FPV quad

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Živijo!

To je zato, ker želijo motorji izravnati quada na tleh. Poskusi obkljukat tisto spodaj in dvignit "master". Bi morali iti vsi enako (če je model disarman!). Načeloma to kar se ti dogaja ni nič narobe, poskusi v roke vzet quada in ga premikat medtem ko je arman... boš videl da vsi skačejo.

Še opozorilo -> brez propelerjev se motorjev NE TURIRA. Skuriš navitje in regler ;)

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
Rocher
Freak
Prispevkov: 511
Pridružen: 16 Sep 2013, 20:25
Kraj: Celje

Re: Prvi FPV quad

Odgovor Napisal/-a Rocher »

Če dvigneš tisto roko na kateri motor divja, se umiri? Kalibracijo ACC (pospeškometra) si napravil?

lp
*LOSi 8ight 2.0 EU - Novarossi*
*LOSi Tenacity DB PRO*
*HPi SavageX 4.6*
*AXiAL SCX10ii Trail Honcho*
*LOSi Mini T 2.0*
*Custom brushless whoop 65mm*
*TBS Source One*
*FlyFish Volador Vx3*
T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Re: Prvi FPV quad

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

Živjo,

ja, pri gumbu "master" se vsi odzivajo ok. Ja kalibracijo na prvi strani sem napravil prav tako. Medtem ga imam na vodoravni podlagi in ga ne držim v roki... :cry: . Meni je počasi zmankalo idej. Regler sem tudi že zamenjal...

Lp,
Martin.
Sx-TIN
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Prvi FPV quad

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Če se na master odzivajo vsi OK, potem to pomeni da motorji in reglerji delajo BP. Če ga primeš v roko in ga nagneš, se ta motor zmanjša in kakšen drugi poviša? Tam ko imaš slikco quada pod začetnimi settingi, je vodoraven in pri miru, ko miruje na tleh? Tam pod "radio" nastavitvami ko imaš slikco quada sledi komandi in miruje (oz. se premika reeees počasi), ko so vse komande na sredini?

To kar se ti dogaja je sicer pomoje normalno... če daš gor propelerje in poskusiš poletet, bi se pomojem umiril. Vsaj če štima vse kar sem zgoraj napisal.

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Odgovori

Vrni se na Multirotorji