3 osni gimbal dys kalibracija

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Odgovori
ales412
Začetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: 13 Sep 2015, 14:02

3 osni gimbal dys kalibracija

Odgovor Napisal/-a ales412 »

pozdrav prosim če mi lahko kdo pomaga nastaviti gimbal za kvadrokopterja. nekaj sem v nastavitvah zajebo in neznam nastavit nazaj. sem iz okolice maribora. l.p aleš
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: 3 osni gimbal dys kalibracija

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

V nastavitvah je vsaj 100 parametrov ki jih lahko nastaviš narobe in gimbal ne bo delal zarad njih. Je pa težko to popravljat preko daljave.

Prva opcija je vse nastavitve dat na default, potem pa it skozi njih po vrsti s pomočjo kakšnega youtube tutoriala ali navodil. Je pa s temi gimbli precej težav, ker obstaja kup verzij softwarov, platk različnih, različnih načinov delovanja... in vsak se obnaša nekak po svoje. Skoraj nemogoče je s tako stvarjo pomagat preko foruma.

Moj splošni nasvet je, da prvo počekiraj trikrat če so res vsi trije kabli od vseh treh motorjev dobro pritrjeni na motor in platko, če je kabl od senzorja OK in senzor res pravilno nameščen in skalibriran (orientacija + acc calibration + gyro calib.) Potem pa izklopiš roll in yaw, nastavljaš pitch dokler ne dela v nulo, potem dodaš roll in ga nastaviš dokler pitch + roll ne delata v nulo in šele nato yaw, tako da vsi trije skupaj delajo kot morajo. Opazil boš da nastavitve določenih osi vplivajo medsebojno na druge osi in je potrebno določene naknadno spreminjat.

Srečno.

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Odgovori

Vrni se na Multirotorji