SDN + CDN 2016

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Odgovori
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9304
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

SDN + CDN 2016

Odgovor Napisal/-a mihah »

Dokler so spomini še sveži...

Organizacija - timing, design proge, xls dokument za vodenje tekme, razporeditev transponderjev za izposojo, urediti in preveriti pravilne številke transponderjev SLO dirkačev, težiti DRA za certifikate, vabilo na petkov trening, gorivo za agregat, monitorji, prošnje za pomoč pri organizaciji, usklajevanje preko FB chata in pomoč, telefonu, ... samo nekaj malenkosti pred tekmo SLO + CRO Drone Nationals. Ja, gre kar precej časa in energije :)

Petek od 11h dalje:
Lokalni dirkači z gosti so pridno trenirali v Krtini. Kot se je pokazalo že n-krat pred tekmami - če nimaš rezervnih delov, je lahko to usodno. Ampak, se je vse razrešilo.

Petek 22:xx - urejujem preko FB še prošnje o prijavi pilota iz hrvaške in dokončujem vse dokumente. Stestiram I-lap sistem - vsi transponderji delujejo BP!

Vremenska napoved za cel dan - sončno in mirno ozračje - kot naročeno!! V primerjavi s prvo dobesedno odplaknjeno tekmo!

Sobota 13.8 6:55 , moja malenkost že v Krtini na modelarskem vzletišču s polnim avtom opreme. Ostala oprema za progo je v klubskem kontejnerju. Si niti ne upam pomisliti, da bi moral opremo tovoriti s seboj... V zgodnjih urah začneta Tim in Blaž postavljati progo na stezi. Tokrat sem si zamislil zopet bolj tehnično progo z dvema ravninama novostjo - "premetni obrat" na koncu proge.
P.S. Skico proge sem objavil par dni prej in dobivam samo pozitivne komentarje! Uspeh!

7:xx
Kmalu se pridružita še Boštjan in Marko, ki sta mi pomagala pri organizaciji. Pripravil sem sistem tekme, ki je "bulletproof", nagradi tekmovalce za vztrajnost in maksimalno razbremeni organizatorja.

Ločene kvalifikacije za SLO in CRO. Po končanih prijavah imamo 10 SLO pilotov in 8 CRO. IMD 5 VTX sistem je preskušen že n-krat, in če se ne menja VTX frekvenc, noben pilot ne bo jamral za slabo sliko. Seveda max 200mW. Stvar deluje tudi sedaj.

Torej 2 skupini za vsake pilote. Pomočniki - spotterji so piloti pravkar odvožene skupine. Tudi tu ločim SLO in CRO.

Poskusni let, oz 2 poskusna leta, da tekmovalci spoznajo ritem proge in seveda - timing sistem! Tokrat z 8 sprejemniki na kolenasti palici pod "gadafijem". Ampak... o tem malo kasneje.

Posamični štarti - pomembno, da ni vroče krvi. Čas se tekmovalcu začne šteti ob preletu timing šotora. Tekmovalce sem s par sekundim zamikom klical za štart. Nobenih pripomb. Ponovno palec gor!

Landing area - še ena mini novost. Zaradi 200mW so lahko pristanki blizu zaščitne mreže nevarni za ostale oz vsaj 2 pilota na sosednjih frekvencah. Tokrat brez težav in pripomb.

Tekmo sem mislil voditi preko MGP LapSync, vendar mi ni uspelo uvoziti tekmovalcev iz MGP v sistem. Neka "," je nagajala. Po parih poskusil nisem več tratil energije. FPV race tracker je deloval tokrat veliko bolje. Nenazadnje imam v programu že celo bazo tekmovalcev.


Briefing in ogled steze je pomemben del pred začetkov vsake tekme. Poudariti varnostne faktorje, potem tekme, potek proge, štart, ponavljanja ob zgrešeni oviri, itd.


8:10 - 9:00
Pri prijavah se pregleda kopter in zaradi varnosti vsak tekmovalec pokaže, da se kopter ugasne, če se ugasne komanda. Med tekmo smo videli nekaj izletov v koruzo, ki bi se lahko izšli precej drugače, če ne bi pilot ugasnim (disarmal) kopterja. Če smo že pri varnosti - velike hitrosti prelotov vzporedno z zaščitno mrežo skušam s postavitvijo proge vedno zmanjšati, vendar je mreža tudi tokrat odigrala varnostno nalogo. Ampak najboljši so bili vseeno "grozno" hitri s polnim plinom okoli ovinka :o

Po prijavah smo nekoliko manj uspešno začeli s poskusnimi leti. Timing sistem je deloval in ni deloval. Kljub vsem trudom v celem dnevu nismo uspeli nagruntat kje je bil vzrok. Zato je za tekmo prišel plan B. Klubske štoparice v roke spotterjem in budno spremljanje štetja krogov in pravilnega štopanja. Če je sistem slučajno deloval, potem sem naredil samo preverjanje. In na koncu smo bili že popolnoma uigrana ekipa. Marko je kot prvi "general" pri spotterjih in pilotih opravil vrhunsko delo. Hvala Urošu in Boštjanu.


Z malenkostno zamudo smo začeli 1. turnus. 2. turnus je potekal že po urniku ali pred. Pri štirih skupinah je dovolj časa za polnjenje akumulatorjev, kot vodja tekme pa sem spoznal, da moraš tekmovalce kar naprej usmerjati in voditi, sicer postanejo debate predolge in se začne tekma vleči. Delam na tem, da bom boljši.

Med tekmo, ko sistem deluje je potrebno spremljati tekmovalce in seveda bodriti vse tekmovalce. Najboljši večinoma stopnjujejo tempo (6 krogov) in res hitri časi včeraj so bili pod 15 sekund. Rekord je postavil Alan z bliskovitim krogom 13:688 v tretjem turnusu. DAAAAAAM SON!

Po 2. turnusu smo si v dobri uri odmora privoščili pice za katere je moral Boštjan v Lukovico. Očitno imajo okoliški gostinci vsi kolektivne dopuste... :p

3. in 4. turnus je potekal skoraj že utečeno. Že skoraj vohalo se je kdo bo stal na stopničkah. Preleteti brez napake in kreša 4 x po 6 krogov je bil napreprostejši recept. Ampak, da si pri tem hiter postane pa že "umetnost". 2600kv na quad 5040 propih ... Alan je vsakič priredil svoj "šov" . Pri prehitevanjih je bil kasneje še zlasti pazljiv, dobra taktika.
Potem pa ne moremo mimo novincev. MatjazSLO in Toma23, kapo dol! Že na prvi tekmi konstantno letenje! Lokalni matador nekajcasa (Tim) je imel sicer intenziven petkov trening ampak na konstantnosti je potrebno več treninga. Klub temu je dobro obranil klubsko čast in se kot 4. tekmovalec kvalificiral za Havaje. 5 je bil novinec Schime, ki je
komaj uspel popraviti posledice petkovega kreša - več na MGP skupini na FB - https://www.facebook.com/groups/SloveniaFPVracers/

Hrvaški kolegi imajo mladega Frana aka "Frankye" - poba je postal hiter in konstanten. Kapo dol. Upam, da bo še napredoval. Ostali so bili hitri vendar ne konstantni. Backspin FPV je pokazal konstantno vožnjo in tako prehitel dosti hitrejše, a veliko bolj zaletave kolega.

Podelitev in skupinsko slikanje, sami nasmeški na obrazih - mission accomplished! Na koncu pa dolge debate tudi s hrvaškimi kolegi in druženje. Dejstvo je, da imamo vrhunskega pilota, ki lahko pošteno premeša karte v svetovnem vrhu, vprašanje pa je ali se bodo našli sponzorji za stroške poti na Havaje...

Kapo dol vsem, ki ste pomagali, da smo včeraj lahko vsi uživali v našem hobiju!

P.S. Hrvaški kolegi vabijo https://form.jotformeu.com/62096243872359

Naslednja tekma MULTI GP bo predvidoma 17.9. ponovno v Krtini.

Slika
www.lipo.si
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9304
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Re: SDN + CDN 2016

Odgovor Napisal/-a mihah »

www.lipo.si
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9304
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Re: SDN + CDN 2016

Odgovor Napisal/-a mihah »

Rezultati.
Priponke
sdn2016.jpg
sdn2016.jpg (37.22 KiB) Pogledano 1171 krat
cdn2016.jpg
cdn2016.jpg (37.87 KiB) Pogledano 1171 krat
www.lipo.si
Odgovori

Vrni se na Multirotorji