Komande Turnigy TGY-i6

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Odgovori
Klavdij
Razpravljalec
Prispevkov: 67
Pridružen: 08 Dec 2015, 17:00

Komande Turnigy TGY-i6

Odgovor Napisal/-a Klavdij »

Pozdravljeni,

Uporabljam zgornje omenjene komande za moj quadrocopter. Zanima me, ali se da nastaviti spodnjo mejo za napetost baterije, da me opozori preden se baterija izprazne. Imam velike probleme, ker preveč izpraznem baterijo in se najslabša celica v bateriji uniči.Rad bi nastavil varno spodnjo mejo, do katere lahko izpraznim baterijo?hvala
ogblaz
Razpravljalec
Prispevkov: 160
Pridružen: 14 Dec 2015, 21:45
Kraj: Domžale

Re: Komande Turnigy TGY-i6

Odgovor Napisal/-a ogblaz »

Temu se reče telemetrija in če se ne motim tvoja komanda nima te možnosti, lahko da se motim.
Najbolje da si daš na quadcopter nekam piskač in nastaviš na 3.7v in začne piskat ko prva celica pade na to vrednost.
https://www.amazon.com/Battery-Tester-V ... B005GJCJOA

Takole izgleda pobrskaj po china štacunah zna bit še ceneje.
Klavdij
Razpravljalec
Prispevkov: 67
Pridružen: 08 Dec 2015, 17:00

Re: Komande Turnigy TGY-i6

Odgovor Napisal/-a Klavdij »

Ampak tudi sedaj ko je baterija pri koncu mi začne komanda oz quad. alarmirat, da je konec z baterijo. Mene zanima kje se to v komandah nastavi...ali se res ne da?
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Komande Turnigy TGY-i6

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Sprejemnik verjetno meri napetost na servo vhodu, ker pa je sprejemnik napajan preko bec-a ali step down regulatorja ne more vedet kakšna je napetost baterije saj bec daje ven 5V(možno da ko je baterija že res prazna da se bec sesede in zato komanda javlja).... Treba bo pogledat v navodila kakšne opcije ima sprejemnik...
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
ogblaz
Razpravljalec
Prispevkov: 160
Pridružen: 14 Dec 2015, 21:45
Kraj: Domžale

Re: Komande Turnigy TGY-i6

Odgovor Napisal/-a ogblaz »

Če imaš flight controler s piskačem ti lahko on piska. Jaz imam sp f3 in to nastavim v cleanflight kdaj mi začne piskat..
ls-210
Razpravljalec
Prispevkov: 64
Pridružen: 10 Feb 2016, 11:38
Kraj: Prekmurje

Re: Komande Turnigy TGY-i6

Odgovor Napisal/-a ls-210 »

Če obstaja čas in volja bo treba preštudirati tale forum glede predelave: http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2402288
Če pa uporabljaš video očala, pa bi naj bila dokaj elegantna opcija OSD, kjer ti na monitorju prikazuje voltažo, čas...
Easy opcija pa bo res lipo alarm, je poceni in dovolj glasen, da ga slišiš od daleč. Piezzo buzzerji, ki so priklopljeni na FC so za moj okus pretihi, in se jih ob zvokih motorjev slabo sliši.
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Komande Turnigy TGY-i6

Odgovor Napisal/-a scrat »

Klavdij napisal/-a:Pozdravljeni,

Uporabljam zgornje omenjene komande za moj quadrocopter. Zanima me, ali se da nastaviti spodnjo mejo za napetost baterije, da me opozori preden se baterija izprazne. Imam velike probleme, ker preveč izpraznem baterijo in se najslabša celica v bateriji uniči.Rad bi nastavil varno spodnjo mejo, do katere lahko izpraznim baterijo?hvala
Potem si vsaj izmeri čas letenja, da ko pristaneš...je v vsaki celici še 3,7V. In potem približno v tistem času pristaneš. Vem, da to ni najbolša rešitev...ampak vsaj baterij ne boš uničeval.

Bolje bi pa bilo kupiti novo komando.
Fidl
Začetnik
Prispevkov: 19
Pridružen: 24 Jan 2011, 19:36

Re: Komande Turnigy TGY-i6

Odgovor Napisal/-a Fidl »

Živijo,

sem nov v svetu quadcopterjev. Zanima me, če bi mi lahko kdo od vas razložil za kaj sta gumba VRA in VRB ( vrtljiva ) ?

lp
artmanlinux
Razpravljalec
Prispevkov: 73
Pridružen: 28 Mar 2016, 15:54

Re: Komande Turnigy TGY-i6

Odgovor Napisal/-a artmanlinux »

ima možnost samo reciver moraš uzeti, ki podpira telemetrijo in pa dodatne module za napetost, vrtljaje,itd.. ki jih priklopiš na reciver. Isto ima Flysky FS-i6 radio to sta ista radia samo druga nalepka.
jankos
Začetnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 24 Avg 2015, 17:27
Kraj: Ormož-Maribor-Radlje ob Dravi

Re: Komande Turnigy TGY-i6

Odgovor Napisal/-a jankos »

Fidl napisal/-a:Živijo,

sem nov v svetu quadcopterjev. Zanima me, če bi mi lahko kdo od vas razložil za kaj sta gumba VRA in VRB ( vrtljiva ) ?

lp
Zdravo.
Po želji si ju lahko nastaviš za 5 ali 6 kanal, ter z njima kaj upravljaš. Jas imam enega nastavljenega za spreminjanje nagiba (kota) kamere na Walkera G2D gimballu.

Lp, jankos
artmanlinux
Razpravljalec
Prispevkov: 73
Pridružen: 28 Mar 2016, 15:54

Re: Komande Turnigy TGY-i6

Odgovor Napisal/-a artmanlinux »

Oddajnik podpira marsikaj, tako turnigy in flysky. Imam flysky radio in flysky X6B reciver, ki prenaša podatek o voltaži baterije na oddajnik.
Oddajnik pa lahko posodobiš na novejši firmware na githubu: https://github.com/benb0jangles/FlySky-i6-Mod- in imaš 10 kanalov, dodatne menije za
nastavitev alarmov:
-Err. - errorji pri sprejemu
-rssi - moč sprejema
-noi - šum sprejema
-extV - napetost lipo baterije nastaviš vrednost pod katero se alarm sproži.

Ima tudi timer letenja ki ga sprožiš s poljubnim stikalom.

Jast uporabljam to kombinacijo in moram reči da za 50eurov (40 komanda + 10 sprejemnik) je top kombinacija. Nese pa tud preko 500m. Več nisem probal z tem sprejemnikom.
Odgovori

Vrni se na Multirotorji