Drone kamera

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Klavdij
Razpravljalec
Prispevkov: 67
Pridružen: 08 Dec 2015, 17:00

Drone kamera

Odgovor Napisal/-a Klavdij »

Pozdravljeni,

Počasi napredujem v letenju z dronom in je cilj, da bi na koncu postavil kamero na drona, me zanima...katero mi priporočate. Važna je kakovost slike, seveda tudi cena ne sme iti v višave. Drona sem sestavil sam in uporabljam ploščico KK2.1.5,quad 250. Hvala za odgovore
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Drone kamera

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Na 250 velikost še gre kamera ala gopro, xiaomi yi in podobne...
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
ls-210
Razpravljalec
Prispevkov: 64
Pridružen: 10 Feb 2016, 11:38
Kraj: Prekmurje

Re: Drone kamera

Odgovor Napisal/-a ls-210 »

Če ti je pomemben tudi zvok, potem ne kupuj Runcam 2 HD.
Klavdij
Razpravljalec
Prispevkov: 67
Pridružen: 08 Dec 2015, 17:00

Re: Drone kamera

Odgovor Napisal/-a Klavdij »

Sem začetnik, tako da vsaka informacija je dobrodošla.:)
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Drone kamera

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Informacijo ki je nisem zasledil, za kaj bi imel kamero(fpv, posnetki).. Od teh action oz šport kamer je xiaomi yi veliko za ta denar(večini yi je treba nastavit fokus), gopro je super samo kar dost €€€ v glavnem preglej kakšne teste na yt/google...
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
ls-210
Razpravljalec
Prispevkov: 64
Pridružen: 10 Feb 2016, 11:38
Kraj: Prekmurje

Re: Drone kamera

Odgovor Napisal/-a ls-210 »

Jaz uporabljam runcam 2. Zaenkrat še dela, vendar opažam, da veliko uporabnikov ima velike težave s to kamero. Na svoji sem imel probleme z baterijo, oz. s kontakti (problem rešil sam) in z zvokom. Problem z zvokom naj nebi bil rešljiv, tako da sem dobil od trgovca povrnjen del kupnine. Sliko dela dobro, wifi funkcija je tudi dobrodošla, preživela je pa kar nekaj hudih padcev.
Če bi kupoval še eno "sport cam" pa bi vseeno probal srečo z xiaomi yi. Glede na ceno zgleda zelo zanimivo.

Btw. Glede na to da boš uporabljal kamero na mini quadu, verjetno računaš tudi na kakšen crash z quadom in kamero. Če je le možno kupi kakšno v čim bolj živi barvi, da jo boš lažje našel, v kakšni visoki travi ipd.
ogblaz
Razpravljalec
Prispevkov: 160
Pridružen: 14 Dec 2015, 21:45
Kraj: Domžale

Re: Drone kamera

Odgovor Napisal/-a ogblaz »

Jaz uporabljam yi. 1 generacija kupil sem rabljeno in je preživela že marsikaj. Težka je okoli 70g in se kar pozna na mojem ls210 da je gor na 3S. Na 4S naj bi bilo manj opazno.
Sem zadovoljen, imam belo ter zaščito za lečo, drugih zaščit pa ne uporabljam. Priporočam ti dober nosilec magari 3d naprintan da je kamera res fiksna, ter dobrega ježka da ti v nesreči ne odleti iz quada, ker jo je res težko najdeš, sam sem jo tam po kanalu iskal sem skoraj obupal.
Imam na xt par posnetkov, najdi kanal blaz :)
Klavdij
Razpravljalec
Prispevkov: 67
Pridružen: 08 Dec 2015, 17:00

Re: Drone kamera

Odgovor Napisal/-a Klavdij »

Kamero bom pač uporabljal za razne posnetke iz zraka. Nimam točno določeno ali jo bom uporabljal športno, itd. Se moram sploh naučiti. Me pa zanima ali potrebujem samo kamero priključeno na napajanje(uporabljam KK2.1.5 ploščo na dronu, bi lahko kar gor priključil?) in spominsko kartico, jo kasneje lahko nadgradim?
ls-210
Razpravljalec
Prispevkov: 64
Pridružen: 10 Feb 2016, 11:38
Kraj: Prekmurje

Re: Drone kamera

Odgovor Napisal/-a ls-210 »

Zdaj mi pa ni čist jasno, o čem je debata. Iščeš FPV kamero, ali HD kamero za snemanje?
Klavdij
Razpravljalec
Prispevkov: 67
Pridružen: 08 Dec 2015, 17:00

Re: Drone kamera

Odgovor Napisal/-a Klavdij »

Če sem pošten, sploh ne vem kaj pomeni FPV kamera?
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Drone kamera

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Bolj je važno da poveš kako bi to uporabljal oz kaj želiš-kamera na gimbalu, prenos slike na ekran/očala, kakšni posnetki (razlika med ala gopro in nekim mirorless/dlrs fotoaparatom je velika)... Sicer glede na model 250 kaj več kot ala gopro ne bo šlo..

Fpv kamera je za fpv letenje-slika v očalih/ekranu na tleh...

Glede na napisano(razni posnetki iz zraka) iščeš hd kamero(ala gopro) ta pa že tako ima svojo baterijo...
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Klavdij
Razpravljalec
Prispevkov: 67
Pridružen: 08 Dec 2015, 17:00

Re: Drone kamera

Odgovor Napisal/-a Klavdij »

Zaenkrat ne bi uporabljal gimbal kamere in prenos slike na očala/ekran. Kamero bi vključil na začetku in izključil na koncu. Posnetek bi se mi shranil na spominsko kartico, ki bi jo kasneje lahko pogledal na PC. Je mogoče primerna taka xiaomi yi ??
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Drone kamera

Odgovor Napisal/-a scrat »

Klavdij napisal/-a:Zaenkrat ne bi uporabljal gimbal kamere in prenos slike na očala/ekran. Kamero bi vključil na začetku in izključil na koncu. Posnetek bi se mi shranil na spominsko kartico, ki bi jo kasneje lahko pogledal na PC. Je mogoče primerna taka xiaomi yi ??
Je. Ali pa SJCAM 4000
Klavdij
Razpravljalec
Prispevkov: 67
Pridružen: 08 Dec 2015, 17:00

Re: Drone kamera

Odgovor Napisal/-a Klavdij »

No hvala, ko bom naprednješi voznik in boljšo sliko....si bom omislil pa boljšo:)
Klavdij
Razpravljalec
Prispevkov: 67
Pridružen: 08 Dec 2015, 17:00

Re: Drone kamera

Odgovor Napisal/-a Klavdij »

Če se odločim za to kamero xiaomi yi, se poveže z dronom na WIFI tudi v zraku in na koliko metrov?
ogblaz
Razpravljalec
Prispevkov: 160
Pridružen: 14 Dec 2015, 21:45
Kraj: Domžale

Re: Drone kamera

Odgovor Napisal/-a ogblaz »

Meni se je teplo iz komandami in je bil quadcopter nevozen če sem imel prižgan wifi. (ponesreči)
Tole je pa posneto iz mojo yi. https://www.youtube.com/watch?v=dTBWuE7lubo
PS: Uporabljam to skripto http://fpvlab.com/forums/showthread.php ... Mod-(-more!)
Zadnjič spremenil ogblaz, dne 30 Jun 2016, 18:27, skupaj popravljeno 1 krat.
Klavdij
Razpravljalec
Prispevkov: 67
Pridružen: 08 Dec 2015, 17:00

Re: Drone kamera

Odgovor Napisal/-a Klavdij »

Posneto izgleda OK. Kako imaš pritrjeno kamero? Potem svetuješ naj raje izberem drugo kamero, bom imel težave s komandami?
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Drone kamera

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Vklopljen wifi na kameri ni priporočljiv(je že padlo nekaj modelov dol)..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Klavdij
Razpravljalec
Prispevkov: 67
Pridružen: 08 Dec 2015, 17:00

Re: Drone kamera

Odgovor Napisal/-a Klavdij »

Kaj pa SJCAM 4000? oz. še kakšna wifi alternativa?
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Drone kamera

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

wifi je wifi neglede na kamero... Zakaj rabiš wifi?
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Klavdij
Razpravljalec
Prispevkov: 67
Pridružen: 08 Dec 2015, 17:00

Re: Drone kamera

Odgovor Napisal/-a Klavdij »

Kot sem seznanjen lahko preko WIFI spremljaš med letom sliko na svojem telefonu ali ne?
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Drone kamera

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Za leteti po tem je latenca/zamik enostavno prevelik(ja ok vidiš kam pelješ samo vozit 250 tako..)+nezanesljivo okoli dometa... Zato pa sem že večkrat vprašal kaj točno želiš oz imaš želje..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Klavdij
Razpravljalec
Prispevkov: 67
Pridružen: 08 Dec 2015, 17:00

Re: Drone kamera

Odgovor Napisal/-a Klavdij »

Zakaj potem pa je na tej kameri WIFI? Za enostavno posnet video se pravi potrebujem samo start/stop kamere in kartico. Kar posnamem pa lahko pogledam kasneje?
ogblaz
Razpravljalec
Prispevkov: 160
Pridružen: 14 Dec 2015, 21:45
Kraj: Domžale

Re: Drone kamera

Odgovor Napisal/-a ogblaz »

Prek telefona gledaš in brišeš posnetke direkno iz kamere ter gledaš live če si kamero prov postavil na kolo/motor ali avto...
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Drone kamera

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Klavdij napisal/-a:Zakaj potem pa je na tej kameri WIFI? Za enostavno posnet video se pravi potrebujem samo start/stop kamere in kartico. Kar posnamem pa lahko pogledam kasneje?
Wifi na kameri ter model se v nekaterih primerih motita in lahko pride do težav oz motenj+ zakasnitev pri prenosu slike zaradi tega ta wifi za to uporabo ni ravno priporočljiv

Te kamere so običajne action kamere ki zaradi teže/velikosti ustrezajo in jih pač porabimo tu..Za prenos slike se pri multikopterjih praviloma uporablja ferkvenca ki je višja od te na kateri je rv naprava(2,4ghz na tej ferkvenci deluje tudi wifi) ravno v izogib težavam... Večina 250 ima narejeno takšno konfiguracijo na modelu fpv kamera+video oddajnik na 5,8ghz ter kamera ala gopro obrnjena v isto smer kot fpv kamera, na tleh pa video sprejemnik priklopljen na ekran/očala kjer spremljamo sliko iz fpv kamere..

Obstaja še ena opcija(dirkači se je ne posložujejo zaradi zakasnitve slike (ki je manjša kot pri wifi kolikor vem)) nekatere kamere med snemanjen na izhodu pošiljajo video signal in obstajajo opcije da se to pelje na video oddajnik ter potem na tleh video sprejemnik ter ekran/očala-čeprav tu je na koncu okoli opreme skoraj isto ko v prvi opciji in je vseeno če še daš gor fpv kamero+hd kamero..
Zadnjič spremenil mihec87, dne 30 Jun 2016, 20:00, skupaj popravljeno 1 krat.
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Odgovori

Vrni se na Multirotorji