Dji phantom vision 2 vision +

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Odgovori
zinko
Freak
Prispevkov: 605
Pridružen: 24 Okt 2007, 14:46

Dji phantom vision 2 vision +

Odgovor Napisal/-a zinko »

Zdravo!

Bi bil kdo tako dober,in mi povedal kako se poveže dji phantom 2 vision + z telefonom?

Se že eno uro zejbavam pa ne gre.

Delam tako:

Prižgem range extender in komando potem phantoma.
Najdem na telefono phantom xxxx in se povežem.
Grem v aplikacijo in pod generals izberem binding,in skeniram kodo na phantomu. Se zbinda in to bi naj bilo to.
Potem vgasnem vse skupaj in prižgem nazaj. Pod wifi phantoma redko kdaj najde,najde pa kot prej ta ojačevalec(zahteva password in napišem password in se kar povezuje poveže pa se ne)

Kaj je los?

hvala
Uporabniški avatar
Rocher
Freak
Prispevkov: 511
Pridružen: 16 Sep 2013, 20:25
Kraj: Celje

Re: Dji phantom vision 2 vision +

Odgovor Napisal/-a Rocher »

Pojdi po teh navodilih. Na telefonu izključi BlueTooth in podatkovno povezavo z mobilnim omrežjem. Pazi da so lučke na kameri in Range extenderju kot morajo biti (zelena lučka brez utripanja).

http://wiki.dji.com/en/index.php/Phanto ... e_Extender

lp
*LOSi 8ight 2.0 EU - Novarossi*
*LOSi Tenacity DB PRO*
*HPi SavageX 4.6*
*AXiAL SCX10ii Trail Honcho*
*LOSi Mini T 2.0*
*Custom brushless whoop 65mm*
*TBS Source One*
*FlyFish Volador Vx3*
zinko
Freak
Prispevkov: 605
Pridružen: 24 Okt 2007, 14:46

Re: Dji phantom vision 2 vision +

Odgovor Napisal/-a zinko »

Vse sem naredil tako,pa ne gre...
Sem sedaj resetiral ojačevalec,in na telefonu najde phantoma in ojačevalec.(Ko resetiram,je omrežje phantom vedno prisotno)
Izberem phantoma,in se poveže BP,grem v aplikacijo in probam camera(naj bi tako delalo) ampak napiše unable to conect to the phantom) torej ni slike.
Potem grem pod generals in izberem binding,in poskeniram ir kodo na phantomu)
Ko je končano,izgine omrežje phantom in je samo omrežje ojačevalca fc200. Ta se pa samo povezuje.
Uporabniški avatar
Rocher
Freak
Prispevkov: 511
Pridružen: 16 Sep 2013, 20:25
Kraj: Celje

Re: Dji phantom vision 2 vision +

Odgovor Napisal/-a Rocher »

Ti se skušaš povezati s kamero Phantoma in tvojo aplikacijo tako to ne gre. Najprej poveži Range extenderja s kamero, kako to storiš imaš v korakih v mojem prejšnjem postu. Ko se tadva povežeta, se moraš z aplikacijo povezati na omrežje od Range extenderja in potem bi moral v aplikaciji videti to kar vidi Phantom.

https://youtube.com/watch?v=U0SBxGj_4bo

lp
*LOSi 8ight 2.0 EU - Novarossi*
*LOSi Tenacity DB PRO*
*HPi SavageX 4.6*
*AXiAL SCX10ii Trail Honcho*
*LOSi Mini T 2.0*
*Custom brushless whoop 65mm*
*TBS Source One*
*FlyFish Volador Vx3*
zinko
Freak
Prispevkov: 605
Pridružen: 24 Okt 2007, 14:46

Re: Dji phantom vision 2 vision +

Odgovor Napisal/-a zinko »

Ampak na video se on poveže z phantom. Meni pa phantom izgine. Jaz se lahko sedaj povežem samo na ojačevalec,ampak ne gre,kar povezuje se,povezati se pa noče.

Saj delam točno tako kot prikazuje.

Resetiram ojačevalec
Poiščem wifi phantomxxx
Grem v aplikacijo dji vision
Grem pod binding
Prepišem mac številke-črke na phantomu
Ko napišem to,mi vrže ime od ojačevalca
Potem grem na telefonu pod wifi,drugam kot na ojačevalec se ne morem povezati (phantom izgine)
Na ojačevalec se pa noče povezati..

(Kupil sem rabljenega in je bilo nastavljeno geslo ki mi ga je sicer prodajalec dal vendar mogoče ni pravo,telefon ne napiše da ni pravo ampak se poskuša povezovat,tako da upam da je pravo Se da kako resetirati geslo?)
zinko
Freak
Prispevkov: 605
Pridružen: 24 Okt 2007, 14:46

Re: Dji phantom vision 2 vision +

Odgovor Napisal/-a zinko »

Mislim da je problem da se noče povezati z ojačevalcem...
https://www.youtube.com/watch?v=Sxkt3zL ... e=youtu.be
zinko
Freak
Prispevkov: 605
Pridružen: 24 Okt 2007, 14:46

Re: Dji phantom vision 2 vision +

Odgovor Napisal/-a zinko »

Nihče ne zna pomagat?
zinko
Freak
Prispevkov: 605
Pridružen: 24 Okt 2007, 14:46

Re: Dji phantom vision 2 vision +

Odgovor Napisal/-a zinko »

Sem bil danes v schweighoferju,in niso odkrili vzroka,kje je napaka(ojačevalec,ali phantom)
Potem sem šel h kolegu,in je poiskal omrežje na telefonu in pod možnosti izbral Static in vpisal ip,subnet mask,router,dns... in se je direktno povezal na phantoma mimo ojačevalca. Tako zadeva deluje,vendar na vsakih 10 sekund vrže ven. Je normalno to da če si tako povezan na phantoma da meče ven povezavo?
Tako bi sedaj lahko ugotovil kaj je pokvarjeno. Če je normalno da meče ven,potem je pokvarjen ojačevalec.

Prosim če kdo ve kako to gre da napiše.

hvala
matto87
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 02 Okt 2017, 08:25

Re: Dji phantom vision 2 vision +

Odgovor Napisal/-a matto87 »

Si bom sposodil tole temo, da ne odpiram nove.

Zinko verjetno si že rešil težavo. Tudi sam sem imel podobne probleme. Nisem mogel povezati rage extenderja z Dronom. Ustvaril sem si drug DJI account in poskusil z drugim telefonom, pa je potem šlo.

Moja težava pa je naslednja. Na telefonu ne vidim slike v živo. Povezava z dronom pa deluje. Preko aplikacije lahko obračam kamero gor/dol, zajemam slike, snemam video, vidim oddaljenost drona, višino in jakost baterije. Manjka samo slika v živo. Težava je popolnoma ista kot je tukaj predstavljeno https://www.youtube.com/watch?v=HCJw5WbpnuM
Po komentarjih sodeč gre za seijsko napako težavo z wifi transmiterjem na dronu: DJIPVP-03 DJI Phantom 2 Vision Plus Wifi Signal Transmission Module

Bi morda kdo vedel kje to dobiti? Ali popraviti? Obstaja kakšna trgovina v Sloveniji z rezervnimi deli. Na Ebayu in Amazonu sem sicer našel tak produkt vendar samo v ZDA, kjer ne pošiljajo v Slovenijo.
zinko
Freak
Prispevkov: 605
Pridružen: 24 Okt 2007, 14:46

Re: Dji phantom vision 2 vision +

Odgovor Napisal/-a zinko »

Zdravo

Sem zadevo prej prodal,ker se ni splacalo popravlat,ker so deli dragi ko zafran. Se bolj splaca kupiti drugega rabljenefa na avstrijski bolhi.
Sicer pa:
http://www.ebay.co.uk/itm/Working-DJI-P ... Sw3atZzdlf

Lp
matto87
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 02 Okt 2017, 08:25

Re: Dji phantom vision 2 vision +

Odgovor Napisal/-a matto87 »

Mhm včasih se kak najde, tale je že sicer prodan. Se pa strinjam glede cene rezervnih delov. Problem je ker se novih rezervnih delov sploh ne da dobit, cena rabljenih pa zato naraste.
Kaj pa si kupil?
zinko
Freak
Prispevkov: 605
Pridružen: 24 Okt 2007, 14:46

Re: Dji phantom vision 2 vision +

Odgovor Napisal/-a zinko »

Mavic pro
Odgovori

Vrni se na Multirotorji