DJI Phantom 3 Standard - Crashed

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Odgovori
uskaper
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 07 Feb 2016, 20:33

DJI Phantom 3 Standard - Crashed

Odgovor Napisal/-a uskaper »

Zdravo,

sem nov na forumu, bi pa prosil za pomoč. Kar nekaj "kitajskih" drone-ov je že šlo čez moje roke, zato sem se za nadgradnjo odločil, s sedaj znižanim, P3S. Trajal je manj kot 24ur, saj je po 15sec leta močno pospešil v desno smer in trčil v zid (blok). Medtem se nisem dotikal kontrolerja pri komandah, razen da sem ga držal v rokah in gledal kako Phantom lebdi. Na tujih forumih sem zasledil kar nekaj dosti podobnih situacij (predvsem z Standardom), zato me zanima kakšne so vaše izkušnje z zamenjavo ali popravilom pri DJI? Tudi nabavil sem ga direktno na spletni strani DJI.

Prosim za mnenja/pripombe.

Uroš
Uporabniški avatar
Rocher
Freak
Prispevkov: 511
Pridružen: 16 Sep 2013, 20:25
Kraj: Celje

Re: DJI Phantom 3 Standard - Crashed

Odgovor Napisal/-a Rocher »

Kalibracija kompasa je bila narejena? V katerem načinu si letel, GPS (P-mode), ATTI (A-mode)? Uporabljaš IOC (F-mode)? Si počakal da je našel zadostno količino satelitov?
Baterija je bila napolnjena v celoti? Si počakal da si je pred letom shranil domačo točko?

Vsekakor ti priporočam da ne letaš nad naslednjimi območji, ker tam izgubljaš ali GPS signal, ali pa dobivaš interference magnetnega polja v kompasu:

1. Bližina skalnatih sten ali blokov - stolpnic (obvezno ATTI način brez GPS vodenja) blizu slednjih je namreč prepovedano leteti, kmalu tudi z zakonodajo.
2. Bližina močnih trafopostaj ali visokonapetostnih daljnovodov (leti samo v Manual), večina se raje izogiba letenja na takšnem področju.
3. Področja kjer je dosti kovine na kupu (če že moraš enako kot pri prvi točki brez IOC).
4. Nad množico, nikakor ne letaj, ker to niso 100% zanesljive stvari in splet okoliščin lahko povzroči flyaway kot si ga doživel.
Vedno ko se premakneš cca 100km stran od nazadnje točke kjer si letel napravi kalibracijo kompasa.

Mislim da bodo hoteli imeti do potankosti razjasnjeno situacijo kaj si delal. Vedi da DJI pozna Flyawaye že odkar so dali na trg kontrolnik NAZA. Zato so tudi FW posodobili v tolikšni meri da ni njihova krivda če uporabnik ne zna uporabljati avtomatskega vodenja ki ga ponujajo.
Jaz menim da z garancijskim popravilom tukaj ne bo nič, raje se izobrazi kaj vse lahko narediš če ti takšna stvar uide izpod nadzora. Tudi kaj ti vsa ta tehnologija ki jo imaš v Phantomu omogoča in kaj lahko povzroči da gre takole po svoje. To ni mala Kitajska igrača, kar si navajen leteti [-X !

lp
*LOSi 8ight 2.0 EU - Novarossi*
*LOSi Tenacity DB PRO*
*HPi SavageX 4.6*
*AXiAL SCX10ii Trail Honcho*
*LOSi Mini T 2.0*
*Custom brushless whoop 65mm*
*TBS Source One*
*FlyFish Volador Vx3*
uskaper
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 07 Feb 2016, 20:33

Re: DJI Phantom 3 Standard - Crashed

Odgovor Napisal/-a uskaper »

Pozdrav Rocher.

Kalibracijo kompasa sem naredil, satelitov je našel 12, GPS p-mode, baterija je bila na 100%, ko sem ga vklopil in na 98% ko sem štartal z vzletom. Tudi home point je bil najden in shranjen. Pregledal sem tudi svoj "flight" v sami aplikaciji in se vidi, da se niso premaknile kontrole na kontrolerju, sam drone pa je močno v desno poletel. Podlaga je bila betonska, pogled v nebo odprt (tako, da problemov z gps-om ni bilo).

Zanimivo mi je to, da se je dosti podobnih situacij zgodilo v minulih 2 mesecih (tudi pri Pro in Adv modelu), za kar bi težko krivili uporabnika.

Povsem razumem, da to ni kitajska igrača, tudi k samemu letenju sem pristopil z veliko mero odgovornosti, prebranih navodil in navsezadnje tudi letenjem s simulatorjem. Sem dovolj star, da več takih "igrač" ne jemljem za šalo :)
S56JSC
Tekmovalec
Prispevkov: 228
Pridružen: 28 Dec 2014, 17:12
Kraj: Kobarid

Re: DJI Phantom 3 Standard - Crashed

Odgovor Napisal/-a S56JSC »

Sicer imam le nekaj ur letenja z P3S, ampak nisem imel problemov. Skoraj vedno letim v P-mode. Če je GPS signal slab sam prestavi na A-mode. Med preklopom nisem nikoli opazil kakšnih čudnih dogodkov. Ali si mu naložil zadnjo verzijo FW?
zinko
Freak
Prispevkov: 605
Pridružen: 24 Okt 2007, 14:46

Re: DJI Phantom 3 Standard - Crashed

Odgovor Napisal/-a zinko »

Nekje sem zasledil(dji forum),da se preko data loga,vse vidi kaj se dogaja z modelom,in kaj je šlo narobe!

http://healthydrones.com/main?share=MTQ ... SENSORSGPS
drava
Začetnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 14 Jan 2010, 18:21
Kraj: Ptuj

Re: DJI Phantom 3 Standard - Crashed

Odgovor Napisal/-a drava »

Pisal: 14.9.2017

Pozdravljeni...

Potreboval bi sprejemni anteni 5.8G ki sta na dronu P3std. Ima kdo mogoče rabljeni ali kje naj nabavim nove.
Sem bil v kontaktu s servisom ampak ni bilo želene informacije.


UP!

29.9.2017
Ker ni bilo odgovora na moje vprašanje sem sem odločil da zamenjam sledeči anteni z 5.8Ghz panel in gobico...bom preizkusil kaj je bolje...
Je pomembno kako je antena montiran na model ali ne?



Hvala!
Lp
Odgovori

Vrni se na Multirotorji