Naza-M v2 vs Wookong

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Odgovori
Uporabniški avatar
dadamic
Razpravljalec
Prispevkov: 92
Pridružen: 24 Sep 2013, 13:33

Naza-M v2 vs Wookong

Odgovor Napisal/-a dadamic »

Vem, da je razlika v funkcionalnostih samo v tem, da ima Wookong opcijo waypointov, me pa zanima, ali kdo iz prakse ve kakšna je razlika v stabilnosti multikopterja in natančnoasti gpsja?
Uporabniški avatar
Rocher
Freak
Prispevkov: 511
Pridružen: 16 Sep 2013, 20:25
Kraj: Celje

Re: Naza-M v2 vs Wookong

Odgovor Napisal/-a Rocher »

Tudi Naza V2 ima možnost točkovnega letenja, vendar potrebuješ za to Groundstation. V letenju sta si kar podobna po natančnosti, Wookong (po novem A2) ti ponuja še več možnosti nastavljanja in letenje POI (Point of Interest). Je pa razlika v tem, da je Wookong primeren za večje modele ala S800, S1000 ... Zaradi drugačne zasnove kontrolnika leta, saj vsebuje drugačne senzorje (žiroskop, kompas, barometer). Kot tudi dvojni CanBus port zaradi večje zanesljivosti. Po mojem na okvirju velikosti 450 nebi opazil razlike v letenju med tema dvema.

Cela debata :).
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1901123
http://www.phantompilots.com/threads/na ... -a2.25135/

Primer "držanja" pozicije.
https://www.youtube.com/watch?v=_nAkFR6uQ84

lp
*LOSi 8ight 2.0 EU - Novarossi*
*LOSi Tenacity DB PRO*
*HPi SavageX 4.6*
*AXiAL SCX10ii Trail Honcho*
*LOSi Mini T 2.0*
*Custom brushless whoop 65mm*
*TBS Source One*
*FlyFish Volador Vx3*
Uporabniški avatar
dadamic
Razpravljalec
Prispevkov: 92
Pridružen: 24 Sep 2013, 13:33

Re: Naza-M v2 vs Wookong

Odgovor Napisal/-a dadamic »

Ko sem prebral vse linke in pogledal video se strinjam, da ni bistvene razlike (razen v ceni). Nisom pa vedel, da če imaš 2.4G Bluetooth Datalink in iPada, da Naza-M podpira tudi POI.
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Naza-M v2 vs Wookong

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Krmilnika nimata problemov leteti večje ali manjše modele (tudi naza nima problemov z ogromnimi modeli). Malenkost se razlikuje sama stabilizacija, kjer WKM malenkost bolje drži... ima ločen IMU od elektronike in se ga zato splača dat nekam kjer res najbolje opravlja svojo nalogo...

Najbolj opazna razlika med enim in drugim je v hitrem spuščanju... naza pri ustrezno nastavljenih pidih začne rukat prej, kot začne rukat WKM pri ustrezno nastavljenih pidih... se pravi vertikalna hitrost je lahko nekoliko večja in tudi popravljanje je nekako mehkejše.

V samem letenju ni razlik, ob dobri postavitvi, varovanih kablih, itd... je tudi Naza dovolj zanesljiva in dobra da nosi večji in dražji model, tako da jaz osebno tu kaj veliko nebi ustvarjal - vzel bi Nazo, razen če je model take vrednosti, da razlika v ceni med kontrolerjema ni bistvena.

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Odgovori

Vrni se na Multirotorji