XiaomiYi 60Mbps

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Odgovori
hanzek1
Razpravljalec
Prispevkov: 161
Pridružen: 18 Nov 2014, 14:36
Kraj: Laško

XiaomiYi 60Mbps

Odgovor Napisal/-a hanzek1 »

Pozdravljeni!
Veliko sem se ukvarjal z navijanjem XiaomiYija. Na kameri sem moral lečo le zavrteti 15° CW, da sem dobil optimalen focus na daleč. No, da preidemo na bitrate. Tale Xiaomi ima bitrate veliko nižje, kot bi ga po svojih zmogljivostih lahko imel. Najvišji bitrate je tako lahko le 25mbps, kar je enako, kot GP Hero entry level. Bitrate sem uspešno navil do 60mbps brez pregrevanja itd. to pomeni, da ima enak bitrate kot GP 4 Black(GP 4 Silver in GP 3 Black imata max. bitrate okoli 45 mbps). Kot sem povedal je kvaliteta videa občutno boljša (in tudi bolj požrešna za SD kartico). Zato sem firmware modificiral tako da, če kvaliteto nastavite na LOW bitrate, ki je enak ali pa malo višji od stock bitrata, MEDIUM je nekje vmes, HIGH je pa 60mbps. Resolucije, ki niso navedene so nespremenjene. Firmware se flasha tako, da se preveri ali je imenovan firmware, potem se skopira v osnovo SD kartice(root) in prižge XIaomi. Pustite, da odpipka svoje(kakšna minuta) in pripravljen je na uporabo. Naj povem, da so takšni modi precej razširjeni med uporabniki XiaomiYijev in z njimi se ne izkušajo nekih težav. Firmware sem modificiral jaz. Če želite minimalno velike datoteke izberite LOW, če želite zelo dobro kvaliteto, ne želite pa pretiravati z bitratom izberite normal, če želite najboljšo kvaliteto pa izberite high. Tule je seznam bitratov po resolucijah:
1080p50/60:
HIGH-60Mbps
NORMAL-45mbps
LOW-25Mbps
1080p48:
HIGH-60Mbps
NORMAL-45Mbps
LOW-15Mbps
1080p24:
HIGH-60Mbps
NORMAL-45Mbps
LOW-15Mbps
960p50/60:
HIGH-60Mbps
NORMAL-30Mbps
LOW-15Mbps
720p120:
HIGH-60Mbps
NORMAL-45Mbps
LOW-25Mbps
Link za download: https://drive.google.com/file/d/0B28Viq ... sp=sharing
Pa veselo snemanje vam želim!
Kako noro leteti miniquade? Samo tole moraš imet u glavi:
I can accept failure, but I can´t accept not trying.-Michael Jordan
Fly like you stole it!-nevem avtorja :D
Failsafe, ki jih nočem:
RTME- return to mother earth
RTK- return to kit :D
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: XiaomiYi 60Mbps

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Zdravo,

Zanimiv info. Doslej sem samo snemal in se nisem kaj dosti ubadal z ozadjem

Če dvigneš bitrate. - ali to pomeni, da lahko nastaviš vecji fps pri višjih resolucijah?

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: XiaomiYi 60Mbps

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Pa gre ta fw na vse revizije xiaomi yi?

Kako to da se nisi odločil za spremembo z pomočjo skripte saj tako original fw ostane in pobere nastavitve iz skripte in če hočemo nazaj na default nastavitve se samo skripta pobriše iz spominske kartice....
Tako kot je v tem primeru http://fpvlab.com/forums/showthread.php ... ilation%29
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
hanzek1
Razpravljalec
Prispevkov: 161
Pridružen: 18 Nov 2014, 14:36
Kraj: Laško

Re: XiaomiYi 60Mbps

Odgovor Napisal/-a hanzek1 »

Čisto sem pozabil, tale fw je za verzije z L jem. Bom dodal še za druge verzije. Nič ne dviguješ fps in resolucije, samo kvaliteto. Ob hitro premikajočem videu je manj kockanja in boljša slika
Kako noro leteti miniquade? Samo tole moraš imet u glavi:
I can accept failure, but I can´t accept not trying.-Michael Jordan
Fly like you stole it!-nevem avtorja :D
Failsafe, ki jih nočem:
RTME- return to mother earth
RTK- return to kit :D
hanzek1
Razpravljalec
Prispevkov: 161
Pridružen: 18 Nov 2014, 14:36
Kraj: Laško

Re: XiaomiYi 60Mbps

Odgovor Napisal/-a hanzek1 »

mihec87 napisal/-a:Pa gre ta fw na vse revizije xiaomi yi?

Kako to da se nisi odločil za spremembo z pomočjo skripte saj tako original fw ostane in pobere nastavitve iz skripte in če hočemo nazaj na default nastavitve se samo skripta pobriše iz spominske kartice....
Tako kot je v tem primeru http://fpvlab.com/forums/showthread.php ... ilation%29
Nekako se mi zdi bolje s custom fw, ker lahko bizrate nastavljaš z telefonom brez računalnika, če ti recimo zmanjkuje placa lahko znižaš bitrate na stock itd.
Kako noro leteti miniquade? Samo tole moraš imet u glavi:
I can accept failure, but I can´t accept not trying.-Michael Jordan
Fly like you stole it!-nevem avtorja :D
Failsafe, ki jih nočem:
RTME- return to mother earth
RTK- return to kit :D
hanzek1
Razpravljalec
Prispevkov: 161
Pridružen: 18 Nov 2014, 14:36
Kraj: Laško

Re: XiaomiYi 60Mbps

Odgovor Napisal/-a hanzek1 »

Dodal bom še fw za ostale verzije, tale je kompatibilen samo z 22L in 23L. Če želite kakšne druge spremembe povejte, bom spremenil.
Kako noro leteti miniquade? Samo tole moraš imet u glavi:
I can accept failure, but I can´t accept not trying.-Michael Jordan
Fly like you stole it!-nevem avtorja :D
Failsafe, ki jih nočem:
RTME- return to mother earth
RTK- return to kit :D
hanzek1
Razpravljalec
Prispevkov: 161
Pridružen: 18 Nov 2014, 14:36
Kraj: Laško

Re: XiaomiYi 60Mbps

Odgovor Napisal/-a hanzek1 »

rc-ryder napisal/-a:Zdravo,

Zanimiv info. Doslej sem samo snemal in se nisem kaj dosti ubadal z ozadjem

Če dvigneš bitrate. - ali to pomeni, da lahko nastaviš vecji fps pri višjih resolucijah?

Lp
Če snemaš na daleč najprej lečo zavrti čisto malo v cw, tako, da boš focus nastavil bolj daleč stran. Potem testiraj fokus s sliko teksta na daleč in pozoomiraj na računalniku, potem, ko dosežeš optimalen fokus pa zalij lečo z vročim lepilom. To delaj zunaj, oz tam kjer je veliko svetlobe, da bodo rezultati optimalni, ker pri nizki svetlobi bodo slike manj ostre. Predlagam, da testiraš na 7-10m. XiaomiYi ima tak focus nastavljen zato, ker je bolj selfie kamera in ima optimalen focus 3m stran. Oddaljeni predmeti so ponavadi zelo zamegljeni.
Kako noro leteti miniquade? Samo tole moraš imet u glavi:
I can accept failure, but I can´t accept not trying.-Michael Jordan
Fly like you stole it!-nevem avtorja :D
Failsafe, ki jih nočem:
RTME- return to mother earth
RTK- return to kit :D
Odgovori

Vrni se na Multirotorji