Predelava quadkopterja

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Predelava quadkopterja

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Ultralajt napisal/-a:Povedal, da se ne more z glavo skozi zid.

Skratka zelo zabavno! :D
Ja, pa že ves čas poskuša z glavo skozi mizo...

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Predelava quadkopterja

Odgovor Napisal/-a Krist »

modelarmatej napisal/-a:Živjo,
nevem, če je to ravno za v to temo ampak bi pa imel par vprašanj. Torej imam quadkopterja, ki ima čas letenja 7 minut s 7,4V 650mAh baterijo, domet pa 80 m na 2,4ghz signalu. Ima nameščeno tudi manjšo kamerco z malo slabšo kvaliteto.
Zdaj pa, malo sem premišljeval in se odločil, da ga malo predelam in sicer, sem si zamislil, za čas letenja minimum 20 minut, lahko tudi kakih 30 minut, dometa bi pa rabu usaj nekje 300-500 metrov. Kamerco bi odšraufou in namestiu novo full hd mini kamero za kakih 10 eur.
Zdaj pa me zanima kako bi se to dalo izvest, še posebej domet?

Hvala lepa za odgovore, Matej
Lahko oskubiš model s tem, da se znebiš vse delov iy epa pene, potem povečaš lipo na 1000mAh 2S, za kamero uporabiš mobius HD. Full HD kamera za 10 eurov je zgolj pobožna želja in trik, s katerim te kitajci naserjejo... Glede oddajnika pa žal ne gre, ker je to igrača in uporablja čisto druge protokole, kot je to pri klasičnem RV sistemu. Ena varianta bi bila uporaba usmerjene antene, ampak je to kar zahteven poseg, ki pa ni nujno uspešen.
rockson-slo
Razpravljalec
Prispevkov: 80
Pridružen: 05 Sep 2015, 19:16

Re: Predelava quadkopterja

Odgovor Napisal/-a rockson-slo »

mogoče bi lahko poskusil z liion akuji. manjša teža, večja kapaciteta. je kdo mogoče že testiral?
Odgovori

Vrni se na Multirotorji