Miniquad 250 tezave z dosegom

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Odgovori
Nimam za ime
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 24 Apr 2015, 13:45

Miniquad 250 tezave z dosegom

Odgovor Napisal/-a Nimam za ime »

Imam miniquad in turnigy 9X z Frsky diy modulom ki bi naj dal 1.5-2.5 km dosega ampak jaz ne dobim vec kot 30-50 metrov. Kaj bi lahko bilo narobe? #-o ](*,) :-k ni lokacija ker sem ze probal sredi nicesa kjer je samo koruza in pozeta polja psenice.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Miniquad 250 tezave z dosegom

Odgovor Napisal/-a Krist »

Nimam za ime napisal/-a:Imam miniquad in turnigy 9X z Frsky diy modulom ki bi naj dal 1.5-2.5 km dosega ampak jaz ne dobim vec kot 30-50 metrov. Kaj bi lahko bilo narobe? #-o ](*,) :-k ni lokacija ker sem ze probal sredi nicesa kjer je samo koruza in pozeta polja psenice.
Poškodovani anteni, ali pa celo sneti s sprejemnika. Druga opcija je napačna antena na oddajniškem modulu, preveri ujemanje
Nimam za ime
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 24 Apr 2015, 13:45

Re: Miniquad 250 tezave z dosegom

Odgovor Napisal/-a Nimam za ime »

Za sprejemnik ne vem zglda vredu imam pa tega http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=14350 zunaj antena ni poskodovana na oddajniku sem pa uspel utrgat SMA konektor pa sem ga porihtal tako da sem ga (kjer je bi naspajkan na zico) dodal malo spajka in zico pritrdil nazaj nevem ce je to ker pred nise sel dalje kot to kar zdaj doseze preden se ga zlomil. Antena bi mogla na oddajniku bit vredu ker je z njo prisel sprejemnik bom pa se odprl da vidim ce je to ceprav sumim da je mogoce to da je na quadu dosti kovine :-k
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Miniquad 250 tezave z dosegom

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Večina miniquadov je v celoti iz karbona in ni težav-samo antene morejo bit pravilno postavljene oz vgrajene..

Verjetno bo prej težava z popravilom sma konektorja, ker kolikor razumem si nalotal kar tako-kabl je sestavljen iz dveh delov sredica+oklop in je treba zalotat vsakega posebaj na ustrezen del konektorja...
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
galp
Tekmovalec
Prispevkov: 328
Pridružen: 16 Jan 2014, 19:02
Kraj: Novo mesto

Re: Miniquad 250 tezave z dosegom

Odgovor Napisal/-a galp »

Nekje mora antena v kratkem stiku ali pa odspajkana/odtrgana.
e.pavlin.si
Nimam za ime
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 24 Apr 2015, 13:45

Re: Miniquad 250 tezave z dosegom

Odgovor Napisal/-a Nimam za ime »

Mihec ma prav da sem tam konektor zaje*** ampak sem nasel novega na banggood za 2€ tako da ni krize. Iz kerih dveh delov pa je sestavljena? Eno vem da je signaldrugo pa nimam pojma #-o
Uporabniški avatar
galp
Tekmovalec
Prispevkov: 328
Pridružen: 16 Jan 2014, 19:02
Kraj: Novo mesto

Re: Miniquad 250 tezave z dosegom

Odgovor Napisal/-a galp »

Srednja je signal, zunanja pa je masa. Masa bo najverjetneje enaka minusu na bateriji.
e.pavlin.si
Nimam za ime
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 24 Apr 2015, 13:45

Re: Miniquad 250 tezave z dosegom

Odgovor Napisal/-a Nimam za ime »

Ok
Odgovori

Vrni se na Multirotorji