Quad plin/gas komande

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Odgovori
Uporabniški avatar
jurehb
Tekmovalec
Prispevkov: 423
Pridružen: 01 Sep 2004, 10:08

Quad plin/gas komande

Odgovor Napisal/-a jurehb »

Imam čisto osnovno vprašanje glede letenja quad copterjev (recimo klase 250).

Imam DJI-phantoma2 in zadeva izgleda tako. Vse ročke na komandi (DJI original komanda) so na vzmet (na sredini). Ko dam dovolj "gasa" se Phantom dvigne in ostane na poziji tudi ko spustim ročko za plin. Tukaj lahko lebdi do konca baterije.

Ali je pri kontrolerjih NAZA32 KK enako. Pred tem phantom-om se letel samo letala in zato imam na moji komandi MC22 plin brez vzmeti. Ali se to leti na tak način da mora biti ročka približno na sredini da quad lebdi?

Hvala za pomoč,

LP Jure
Najlaži ti je če kupš!
Uporabniški avatar
jurehb
Tekmovalec
Prispevkov: 423
Pridružen: 01 Sep 2004, 10:08

Re: Quad plin/gas komande

Odgovor Napisal/-a jurehb »

Na to sem imel vprasati ce lahko za quad 250 obdrzim oddajnik (mc-22 Grauner) katerega bi predelal na 2.4ghz. Gledal sem ze malo frsky oddajni modul. Ali je to ok?

Hvala za pomoc!
Najlaži ti je če kupš!
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Quad plin/gas komande

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Leti se brez vzmeti,na kateri točki multikopter lebdi je odvisno od pogona-je pa običajno okoli centra ročke...phantom leti tako zaradi stabilizacije...
Za quad 250 je že dovolj čisto osnovna 4 kanalna rv oz 5 kanalna če hočeš preklapljati med "flight modi"..Saj na komandi v bistvu rabiš nastavit samo odklone ter trime da je v centru-ostalo na naze32..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Odgovori

Vrni se na Multirotorji