Čudno pokanje v krmilnikih (ESC)

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Odgovori
Uporabniški avatar
renato33
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 17 Jan 2015, 00:22

Čudno pokanje v krmilnikih (ESC)

Odgovor Napisal/-a renato33 »

Ko zaženem motorje mi v krmilnikih prasketa zato me skrbi ,da ne bodo šli rakom žvižgat :whistle:
A mi lahko kdo svetuje kako naj odpravim problem
Imam te krmilnike.
http://www.ebay.com/itm/390818594210?_t ... EBIDX%3AIT

https://www.youtube.com/watch?v=044ILgf ... e=youtu.be

Hvala za odgovor
Lp
Zadnjič spremenil renato33, dne 04 Feb 2015, 19:00, skupaj popravljeno 1 krat.
Estoy interesado en todo lo referente a técnicas
Uporabniški avatar
spikey
Tekmovalec
Prispevkov: 271
Pridružen: 23 Apr 2014, 13:50

Re: Čudno pokanje v krmilnikih (ESC)

Odgovor Napisal/-a spikey »

renato33 napisal/-a:Ko zaženem motorje mi v krmilnikih prasketa zato me skrbi ,da ne bodo šli rakom žvižgat :whistle:
A mi lahko kdo svetuje kako naj odpravim problem
Imam te krmilnike.
http://www.ebay.com/itm/390818594210?_t ... EBIDX%3AIT

Hvala za odgovor
Lp
ja, zamenjaj reglerje.
pri teh nasih napravah velja pravilo: najbrz nimas toliko denarja, da bi lahko zelo poceni kupoval.
Priporocam da se izogibas poceni in no-name zadevam.
Uporabniški avatar
renato33
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 17 Jan 2015, 00:22

Re: Čudno pokanje v krmilnikih (ESC)

Odgovor Napisal/-a renato33 »

Imajo 5 min delovanja za sabo. :(
Naslednje kupim boljše.Sem pač mislil da bom prvega quada poceni sestavil,ker še nimam dosti izkušenj z letenjem. ](*,)

lp
Estoy interesado en todo lo referente a técnicas
Uporabniški avatar
galp
Tekmovalec
Prispevkov: 328
Pridružen: 16 Jan 2014, 19:02
Kraj: Novo mesto

Re: Čudno pokanje v krmilnikih (ESC)

Odgovor Napisal/-a galp »

Posnemi video kako prasketajo, pa bomo znali pomagati.
e.pavlin.si
Uporabniški avatar
renato33
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 17 Jan 2015, 00:22

Re: Čudno pokanje v krmilnikih (ESC)

Odgovor Napisal/-a renato33 »

galp napisal/-a:Posnemi video kako prasketajo, pa bomo znali pomagati.
Tukaj je video
https://www.youtube.com/watch?v=044ILgf ... e=youtu.be

super bi bilo če bi lahko to preprečil.

lp Renato
Estoy interesado en todo lo referente a técnicas
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Čudno pokanje v krmilnikih (ESC)

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Zna biti timing. Jaz bi poskusil naprej 2 stvari:

- en izmed motorjev bi priklopil direktno v sprejemnik v kanal za gas in poskusil ali pri navadni komandi tudi to dela. S tem bi odpravil možnost da ti te skoke povzroča nečist signal "PWM" iz kontrolerja.

- reglerjem bi spremenil timing (to ponavadi omogoča vsak software ki je gor po določenem "ritualu s komandami"). Najprej bi poskusil z MID, potem z HIGH in potem z LOW. Vzel bi tistega, ki najbolje dela.

če nobena izmed metod ne da rezultata, bi naložil na reglerje BLHeli (ta omogoča precej nastavitev) in bi se igral s timingi, demag parametri tam.

Lep pozdrav,
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Čudno pokanje v krmilnikih (ESC)

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Ups, pa še ena reč, ki je sicer precej samoumevna, pa nisem sigurno da si jo zastavil prav -> samo en izmed reglerjev lahko ima rdečo, črno in belo (+, -, signal) priklopljen na flight controller. Vsi ostali reglerji OBVEZNO ne smejo imeti rdeče (+), priporočljivo pa je tudi poskusiti če dela brez črne (-). Tako da spelješ samo signale od treh reglerjev na flight controller, preko enega reglerja pa flight controller napajaš (seveda,če nima svojega napajanja).

Lep pozdrav,
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Čudno pokanje v krmilnikih (ESC)

Odgovor Napisal/-a scrat »

Če imajo ESC-ji LINEAR BEC, potem so lahko vsi kabli priključeni na FC (+, - in signal). Če pa imajo SWITCHING BEC, pa samo (signal in -) na FC. To je pravilo in tega se je treba držat.
Uporabniški avatar
renato33
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 17 Jan 2015, 00:22

Re: Čudno pokanje v krmilnikih (ESC)

Odgovor Napisal/-a renato33 »

JKSniper napisal/-a:Ups, pa še ena reč, ki je sicer precej samoumevna, pa nisem sigurno da si jo zastavil prav -> samo en izmed reglerjev lahko ima rdečo, črno in belo (+, -, signal) priklopljen na flight controller. Vsi ostali reglerji OBVEZNO ne smejo imeti rdeče (+), priporočljivo pa je tudi poskusiti če dela brez črne (-). Tako da spelješ samo signale od treh reglerjev na flight controller, preko enega reglerja pa flight controller napajaš (seveda,če nima svojega napajanja).

Lep pozdrav,
Jure
Hvala za pomoč.Imam samo prvi regler z plus žico a bom poskusil vse kaj si predlagal.

hvala in lp
Estoy interesado en todo lo referente a técnicas
Uporabniški avatar
galp
Tekmovalec
Prispevkov: 328
Pridružen: 16 Jan 2014, 19:02
Kraj: Novo mesto

Re: Čudno pokanje v krmilnikih (ESC)

Odgovor Napisal/-a galp »

scrat napisal/-a:Če imajo ESC-ji LINEAR BEC, potem so lahko vsi kabli priključeni na FC (+, - in signal). Če pa imajo SWITCHING BEC, pa samo (signal in -) na FC. To je pravilo in tega se je treba držat.
Pri tam pa je treba vedti, da s tem, ko priljučimo 4 1A bec-e dejanska tokovna zmoglivost ni 4A amapk še vedno 1A, zato ker regulatorji niso popolnoma enaki in imajo malce različno izhodno napetost (razlika ~50mV). Tiati, ki ima najvišjo izhodno napetost bo prevsel vse. Zadevo pa se reši tako, da daš vsakemu regulatorju še recimo 1ohm ali 0.5ohm predupor.
e.pavlin.si
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Čudno pokanje v krmilnikih (ESC)

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

galp napisal/-a:
scrat napisal/-a:Če imajo ESC-ji LINEAR BEC, potem so lahko vsi kabli priključeni na FC (+, - in signal). Če pa imajo SWITCHING BEC, pa samo (signal in -) na FC. To je pravilo in tega se je treba držat.
Pri tam pa je treba vedti, da s tem, ko priljučimo 4 1A bec-e dejanska tokovna zmoglivost ni 4A amapk še vedno 1A, zato ker regulatorji niso popolnoma enaki in imajo malce različno izhodno napetost (razlika ~50mV). Tiati, ki ima najvišjo izhodno napetost bo prevsel vse. Zadevo pa se reši tako, da daš vsakemu regulatorju še recimo 1ohm ali 0.5ohm predupor.
Pri vsem tem je pa treba vedet, da se je mnogo bolje držat pravila da naj en ESC napaja elektroniko (če nima svojega napajanja), saj nekdo, ki mu je že to novo, ne bo šel odpirat reglerjev in gledat kateri napajalnik je noter, in ugotavljat ali lahko priključi vse kable ali samo enega. Nič ne bo pridobil s priključitvijo večih kablov, samo skuri lahko kaj :D

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
renato33
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 17 Jan 2015, 00:22

Re: Čudno pokanje v krmilnikih (ESC)

Odgovor Napisal/-a renato33 »

Resnično ne vem kaj se mi dogaja?Sem priklopil BEC-e direkt na sprejemnik na tretji kanal in samo piskajo,vrtijo pa ne. ](*,)
Je kdo iz okolice Ptuja ,ki bi mi znal pomagati?

Lp
Estoy interesado en todo lo referente a técnicas
markox65
Začetnik
Prispevkov: 49
Pridružen: 11 Maj 2012, 10:33

Re: Čudno pokanje v krmilnikih (ESC)

Odgovor Napisal/-a markox65 »

pa naj že dokončno poči da bo mir.

lp m
Uporabniški avatar
renato33
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 17 Jan 2015, 00:22

Re: Čudno pokanje v krmilnikih (ESC)

Odgovor Napisal/-a renato33 »

markox65 napisal/-a:pa naj že dokončno poči da bo mir.

lp m
Pokrov od kante za smeti bo počil ko bom jih vstran vrgo :)
Estoy interesado en todo lo referente a técnicas
Uporabniški avatar
FastOne
Freak
Prispevkov: 686
Pridružen: 06 Maj 2007, 20:10
Kraj: M. Sobota

Re: Čudno pokanje v krmilnikih (ESC)

Odgovor Napisal/-a FastOne »

Kot je že nekdo povedal, pokajo zaradi napacnega timinga. Najti navodila in nastaviti. Se bolje zamenjati firmware, ce se ugotovi kateri je pravi za te noname escje. Da ti ne delajo s sprejemnikom pa delas nekaj ti narobe! Mogoce jih je treba samo skalibrirat, torej gas do konca, prikljucit napajane in ko prvic zapiska spustit gas na nic. Niso za kanto.

lpm
Uporabniški avatar
renato33
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 17 Jan 2015, 00:22

Re: Čudno pokanje v krmilnikih (ESC)

Odgovor Napisal/-a renato33 »

Vse štiri krmilnike sem posamično priklopil in skalibriral pa delajo brez pokanja in lepo vrtijo.
Ko pa vse povežem z KK2 elektroniko se začne pokanje in problemi.Ali je kriva elektronika??
Saj sem že poskusil vse možne nastavitve.
Ima kdo kakšno idejo.

lp Renato
Estoy interesado en todo lo referente a técnicas
Uporabniški avatar
galp
Tekmovalec
Prispevkov: 328
Pridružen: 16 Jan 2014, 19:02
Kraj: Novo mesto

Re: Čudno pokanje v krmilnikih (ESC)

Odgovor Napisal/-a galp »

Mogoče bi se dalo kaj narediti s optocouplerji. Zgleda da se krmilniki in ploščica med sabo nekaj motijo.
e.pavlin.si
Uporabniški avatar
renato33
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 17 Jan 2015, 00:22

Re: Čudno pokanje v krmilnikih (ESC)

Odgovor Napisal/-a renato33 »

Dost imam teh krmilnikov,sem naročil nove (Emax krmilnik 20A (4kos) -SimonK) :-?
Estoy interesado en todo lo referente a técnicas
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Čudno pokanje v krmilnikih (ESC)

Odgovor Napisal/-a scrat »

renato33 napisal/-a:Dost imam teh krmilnikov,sem naročil nove (Emax krmilnik 20A (4kos) -SimonK) :-?
Škoda k nisi naročil z blheli emax 20A. Ampak ok. Še vedno so teli simon series z silabs procesorjem in tudi fw na njih ni čistokrvni simonk ampak je grajen na osnovni simonk. Tko, da, če boš hotel imeti čistokrvni simonk ali pa blheli, boš moral dodatno flashniti in to z silabs toolstick-om.
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Čudno pokanje v krmilnikih (ESC)

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Mogoče bi na platki moral izbrati drugačno frekvenco signala :) Če jih imaš viška predlagam da jih podariš komu, ki si jih težko privošči in bi si vzel čas zezati z njimi :).

Lep pozdrav,
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Odgovori

Vrni se na Multirotorji