DJI PHANTOM II VISION+

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Odgovori
Grega1407
Razpravljalec
Prispevkov: 105
Pridružen: 23 Jan 2010, 21:03
Kraj: Kranj

DJI PHANTOM II VISION+

Odgovor Napisal/-a Grega1407 »

Pozdravljeni.

Tudi jaz bi rad snemal in slikal iz zraka.
Pa me zanima, če je ta zadeva vredu, ki je v linku http://shop.lindinger.at/product_info.p ... id=9714641
Sam potek vožnje bi spremljal preko pametnega telefona na katerega bi si naložil aplikacijo. Potem pa se začnejo moja vprašanja ali je vso to tehnologijo težko upravljati in pred prvim poletom/samim začetkom zakomplicirano nastavi?

Hvala za odgovore in pomoč
Gregor
Uporabniški avatar
Andrey
Začetnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 12 Jul 2012, 17:02

Re: DJI PHANTOM II VISION+

Odgovor Napisal/-a Andrey »

Živjo!

Zadeva je enostavna za vozit, da bolj ne more biti. Poglej si videe na youtubu. Edino, kar moraš narediti pred prvim poletom je kalibracija kompasa.
Trex 500 Pro EFL 3GX 4.0 619+ poletov
HK 500 CMT FBL Tarot ZYX 910+ poletov
Trex 700E DFC 3GX 3.0 311+ poletov
DX8
DJI P3A / DJI P2 V3.0 & ImmersionRC 600mW + iOSD mini / DJI P V1.1.1. & Fatshark Predator V2 / ZMR250 & TS5823

Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: DJI PHANTOM II VISION+

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

...in treba je biti izredno previden, da pri letenju ne povzročiš kakšne škode ali poškodb pri sebi ali drugih, nevšečnosti ljudem ali živalim itd. Upoštevati je treba tako pravila letenja, kot tudi zdrav razum, da se ne leti nad ljudmi, avtomobili itd.

Letenje je sicer enostavno, varno letenje in razumevanje tehnike in OMEJITEV ter možnosti napak pa je malo težje in pogosto spregledano.

Lep pozdrav,
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
buldozer
Razpravljalec
Prispevkov: 113
Pridružen: 06 Mar 2013, 19:38

Re: DJI PHANTOM II VISION+

Odgovor Napisal/-a buldozer »

Andrey napisal/-a:Živjo!

Zadeva je enostavna za vozit, da bolj ne more biti. Poglej si videe na youtubu. Edino, kar moraš narediti pred prvim poletom je kalibracija kompasa.
No tole ni ravno res.
Fajn je malce navodila v roke vzet, priklučit nazo na Asistanta, poupgrejdati na zadnji firmware, če še ni, nastaviti tiste osnovne stvari (recimo RTH), meje,... Ne vem kako je s snemanjem kamere z modela, ampak jaz bi popolnemu začetniku priporočal prvih nekaj poletov brez nje. Potem pa na prazno polje, sam, brez motilnih elementov in pivskih prijateljev, lepo počasi. Najprej kompas "ples" potem pa lepo "na kratko" do max 50m od sebe.

To kar je napisal Jure zgoraj, je pa treba imeti pa VEDNO v glavi.
Uporabniški avatar
Andrey
Začetnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 12 Jul 2012, 17:02

Re: DJI PHANTOM II VISION+

Odgovor Napisal/-a Andrey »

Tudi jaz se seveda strinjam z Juretovim postom! Ker se mi je zdelo to samoumevno, tega nisem pisal.

Lp
Trex 500 Pro EFL 3GX 4.0 619+ poletov
HK 500 CMT FBL Tarot ZYX 910+ poletov
Trex 700E DFC 3GX 3.0 311+ poletov
DX8
DJI P3A / DJI P2 V3.0 & ImmersionRC 600mW + iOSD mini / DJI P V1.1.1. & Fatshark Predator V2 / ZMR250 & TS5823

Grega1407
Razpravljalec
Prispevkov: 105
Pridružen: 23 Jan 2010, 21:03
Kraj: Kranj

Re: DJI PHANTOM II VISION+

Odgovor Napisal/-a Grega1407 »

Hvala za odgovore.
LP.
Gregor
realtek12
Začetnik
Prispevkov: 50
Pridružen: 29 Sep 2013, 21:16

Re: DJI PHANTOM II VISION+

Odgovor Napisal/-a realtek12 »

evo vam moj posnetek ki sem ga poleti naredil z phantom visi plus
https://www.youtube.com/watch?v=ymwGrnl ... 8rtBskDHmw
Odgovori

Vrni se na Multirotorji