FPV dirke razreda 250

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Odgovori

Se vam zdijo pravila ustrezna?

Da
31
67%
Ne
4
9%
Da, z manjšimi popravki
11
24%
 
Skupaj glasov: 46

Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a Krist »

Bom kar odprl temo, ker se mi zdi, da bo tole postalo popularno tudi pri nas.
Bom še sproti urejal, imam pa nekaj idej glede tega.
Glede na trenutne cene je to med ugodnejšimi variantami FPV načina letenja multirotorjev. Sami modeli so trpežni, enostavni in dovolj hitri, okretni. Pa fino je, ker ni potreben ogromen prostor za letenje.
Fino bi bilo sestavit nek pravilnik.
1.Recimo velikost lipo baterij omejit na neko vrednost
2.Omejit velikost propelerja ( recimo vsi dirkamo z gemfan 5x3)
3. Določit min in max vzletno maso
4. Izbira načina označevanja proge ( naravne označbe v obliki dreves, umetne s penastimi stebri vidnih barv)
5. Število krogov ( tu bi lahko šli na recimo samo na 5-10, ali pa več z umesnim postankom za menjavo paketa.
6. Za boljšo prepoznavnost modelov bi jaz uporabil led diode ( trak ali posamezno diodo, da vidi sodnik na tleh kdo je prečal cilj)
6. Lahko pa se pregleduje posnetke, kar je sicer zamudno opravilo.
7. Dirke na čas ali izpadanje?
To je to, vsa mnenja in predlogi so dobrodošli.


OSNUTEK PRAVILNIKA

Tekmovanje z FPV multirotorji velikosti 250mm je nova oblika tekmovanja, kjer več pilotov tekmuje v krožni dirki okoli točk ali prehodov s katerimi je proga označena. Sodelujejo lahko vsi vešči piloti stari vsaj 12 let( tu bomo še dorekli) in z modelom, ki je skladen z spodaj napisanimi pravili.



Izbira modela in opreme:
1. Minimalna vzletna masa je 350g
2. Model mora biti quadrocopter velikosti 250 in X konfiguracija letenja (velikost lahko odstopa +- 20mm na račun različnih okvirjev)
3. Dovoljena je uporaba le enega 3S lipo paketa poljubne velikosti in trajne obremenitve
4. Model mora biti opremljen z FPV kamero in AV oddajnikom
5. Vsi modeli morajo biti opremljeni z 5x3" propelerji
6. Dovoljena je uporaba ločenega napajanja za FPV opremo
7. Priporočena je uporaba dodatne kamere za snemanje videa ali video snemalnik, ki snema video iz FPV kamere


Tekmovališče
1. Prostor pilotov mora biti postavljen tako, da je celotna proga v vidnem polju
2. Proga mora biti označena z naravnimi ali umetnimi označbami. Pod označbe štejejo drevesa, večja grmovja, palice, ki so dovolj živih barv, da jih pilot opazi med letom. Priporočeno je, da so palice obložene z peno ali pa v celoti izdelane iz nje, da se zmanjša škoda v primeru trkov.
3. Prehodi ne smejo biti preozki in prenizki ( tu bo potrebno dorečt nekakšen minimum)


Varnost
1. Vsak tekmovalec mora imeti urejeno zavarovanje ( načeloma ga imajo vsi, bomo pa še dorekli)
2. V času dirke ni dovoljeno sprehajanje po progi, dokler so modeli v zraku
3. V primeru padca modela se ni dovoljeno modelu približevati, izjemoma le v primeru prekinitve dirke
4. Leti se na lastno odgovornost
5.

Ostalo
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Sam bi čim manj omejevat modele(tako se zajame širok spekter različnih modelov), neke osnovne zadeve ..Recimo razdalja med motorji nek min/max, min teža itd...

Vmesne menjave baterij znajo biti z stališča varnosti na meji-saj bo vsak skušal pristati čim bližje sebi(kar pomeni k skupini ljudi) da bo čimprej menjal in nadaljeval..Vsaj pomoje je smiselno razmišljat tudi o varnosti..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a scrat »

Zanimiva ideja. Samo ali bo ta ideja zaživela in seveda kje?
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a Krist »

Pri omejitvah sem imel v mislih velikost 250. Pa recimo max 550g ali tu nekje. Itak so modeli v osnovi nekje enako težki, ker je izbira opreme dokaj specifična. Pri lipotih bi šel recimo med 1000 in 1500mAh, kar je dovolj za dirkanje.

Jaz imam pred hišo en tak razgiban plac, v šentjerneju na pisti je tudi prostora. Pa nardimo srečanje in probno dirko. Itak ni to mišljeno, da jutri začnemo...
Uporabniški avatar
nori-modelar
Profesor
Prispevkov: 1075
Pridružen: 07 Apr 2009, 10:08
Kraj: Slovej Gradec
Kontakt:

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a nori-modelar »

Predlagam da se odleti kar malenkost daljšo razdaljo in ne na kroge. Okoli nas, tako da oddaljenost modelov nebo presegala recimo 200m. Torej če je recimo 200m okoli nas je potem obseg kroga okoli 1,5km. Mislim da bi bilo to čisto ok za 1 pack baterije, čene preveč. Pa imamo recimo dve rundi ali pa več.
LP, Timotej

SUBSCRIBE ---> https://www.youtube.com/channel/UC8nkCBAdDMwPn-ENDuHjC1A
Uporabniški avatar
nori-modelar
Profesor
Prispevkov: 1075
Pridružen: 07 Apr 2009, 10:08
Kraj: Slovej Gradec
Kontakt:

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a nori-modelar »

Ker na kroge blizu nas je nekam nesmiselno voziti na fpv. Razdaljo bi pa priporočal vsaj takšno da je v rangu 200mw oddajnikov.
LP, Timotej

SUBSCRIBE ---> https://www.youtube.com/channel/UC8nkCBAdDMwPn-ENDuHjC1A
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Nvm zadeve na "blizu" se mi ne zdijo ravno dolgočasne
https://www.youtube.com/watch?v=2wHn3-lOiNk

Prednost je pomoje ravno to da se za zadevo ne rabi veliko prostora pač pa se bolj dela na zahtevnosti kot razdalji in vožnji na meji 200mW oddajnikov..

Sicer pa zadeve se lahko kombinirajo in se pomoje nima smisla omejevat na en način..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a Krist »

nori-modelar napisal/-a:Ker na kroge blizu nas je nekam nesmiselno voziti na fpv. Razdaljo bi pa priporočal vsaj takšno da je v rangu 200mw oddajnikov.
Tole sem imel v mislih: https://www.youtube.com/watch?v=zVRSC-3AmmA
Domet teh oddajnikov je tudo do 1,5km z CP antenami. Jaz ne bi šel na velike razdalje, ker v primeru pristanka, se bo potrebno pošteno sprehodit. Tudi nevarnost izgube modela je večja.
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Krist - Thumbs up za tole temo. Tole ima trenutno "moment" in to je treba izrabit :D

V splošnem se z:
Fino bi bilo sestavit nek pravilnik.
1.Recimo velikost lipo baterij omejit na neko vrednost
2.Omejit velikost propelerja ( recimo vsi dirkamo z gemfan 5x3)
3. Določit min in max vzletno maso
4. Izbira načina označevanja proge ( naravne označbe v obliki dreves, umetne s penastimi stebri vidnih barv)
5. Število krogov ( tu bi lahko šli na recimo samo na 5-10, ali pa več z umesnim postankom za menjavo paketa.
6. Za boljšo prepoznavnost modelov bi jaz uporabil led diode ( trak ali posamezno diodo, da vidi sodnik na tleh kdo je prečal cilj)
6. Lahko pa se pregleduje posnetke, kar je sicer zamudno opravilo.
7. Dirke na čas ali izpadanje?
strinjam, bi pa dodal še nekaj:
Podobno kot v F5J 400, pa 75W ipd., kjer sem tudi tekmoval, se je izkazalo, da je z zategovanjem pasov pri pravilniku, precej ljudi opustilo ali se ni niti lotilo stvari. Tako da pravila morajo biti:
- DOVOLJ OHLAPNA da zajamejo praktično vse 250 modele.
- DOVOLJ STROGA da se ne pojavijo prevelike razlike med modeli.

Največja razliko tukaj naredi:
- masa: raje malo več kot premalo, sploh zaradi cenenih kitajcev in možnosti furanja mobiusa, ki bi omogočil še toliko večjo zabavo PO TEKMI :D... 430-450gr MIN?, navzgor pomojem sploh ni treba omejevat, ker je že tako masa minus in je vseeno :D
- propi: Eni imajo 6x3, eni 5x4, eni 6x4.5 .... Vsem pa pašejo gor 5X3, neglede na motor :D tako da je to to pomojem pravo. Ker kraljuje tu GemFan... bi fino bilo to imeti za standard :D
- baterije: Vsekakor nekateri vozijo na 4s, drugi na 3s, razlika je več kot očitna, vendar ker tudi tistim, ki furajo na 4s, 3s ne predstavlja "problema" (obratno pa ja!), bi bilo smiselno omejiti na 3s. Velikost in C-rating je povezan z maso, tako da je brezveze omejevati. Raje se tam da malo večja MIN masa, pa je potem mir pri lipotih.
- motorji : Ker prevladujejo tukaj 1806 - 2300kv in se med sabo ne razlikujejo dosti, čeprav obstaja vsaj 10 vrst, je pomojem to dobra izbira. Večji niso OK, manjši pa tudi ne... ker so tile nek zlat standard tukaj.

Omeji se še dimenzija na "250 klaso"... mogoče niti ne v milimetrih, ker so frami malenkost različni in pa na "4 motorje (quad X)". in to je več ali manj to kar se tiče OMEJITEV.

Kar se tiče pravil "igre" pa je fino razmislit ali pa celo naredit kaj mešanega... sej tkole če prideš, je dolgčas če je hitro konec zabave ali je skos isto :D....

vsekakor bi morali imeti nekaj tistih "špagetov" ki jih majo v kopališčih, in bi se jih postavilo v U , tako da moraš leteti skozi... fora namreč je, da je težko določit kje točno model pelje, sploh če gre višje... in da se ne seka ovinkov, da se ne goljufa itd... je fino imet neke "checkpointe" skozi katere je treba letet... s tem se poveča tudi "FUN" faktor, zato ker le ne moreš tiščat na polno cel čas v ravni liniji, ampak je treba malo upočasnit in it skozi... oz. it nazaj in okrog, če nisi šel iz prve skozi...

Meni se zdi fora manjših poligonov boljša, saj če so vmes drevesa, so to tako že ovire za 5.8 in 200mw, če pa je še oddaljenost večja, pa je pri tleh lahko že slaba slika in to tle ni namen... Polek tega se manjša bolj zavita proga hitreje postavi in pospravi, pa se raje leti več krogov, pa je stvar rešena, je pa to odvisno čist od terena in "organizatorja" :)

Kar se tiče merjenja časa, bi bilo super kaj naštudirat... mogoče celo kakšni RFID tagi (pojma nimam na kolk daleč zagrabjo in če bi pri temle delovali, sam bilo bi pa noro, da bi računalnik sam beležil kdaj si prišel skozi cilj in kdo si... ), al pa sodnik, ki bi štopal... sam to ni luštno delo, sedet pri cilju in gledat da ti kaj v glavo ne pripizdi in še ločit en od drugega. Ledice bi se dale tako kot "markirne špagete - checkpointe" nabavit iz štartnin, in se bi jih priklopilo na balans kable od baterij... če bi to bila prepoznava... čeprav meni še zmerom bolj diši kakšna bolj dovršena metoda povezana preko senzorjev preko arduinota na računalnik in nek "250 class racing software" :)

Tudi sam racing bi moral biti omejen na par krogov in fertik... zato ker sigurno boš kdaj vsipal, al pa se kdo v tebe vsipa... pa potem jasno do konca dirke počakaš preden ga greš iskat... Kar je pri velikih krogih in dolgih "turah" precej problematično in brezvezno :D.

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a Krist »

Zgleda bo letos še zabavno!
Hvala Jure za predloge.
V grobem nekaj takega:
Minimalna vzletna masa 400g (Sam je ne bi ravno kontroliral, ker se gremo tu oblike zabave in ne tekmovanj za svetovna prvenstva)
Oblika modela in velikost v rangu 250mm ( če komu paše, lahko leti tudi s 330mm okvirjem, ampak ne bo konkurenčen)
Propelerji Gemfan 5x3 dvokraki (po eni strani so poceni, po drugi je pa fino, ko jih ima vsak s seboj vsaj za eno pest)
Glede motorjev, kot je napisal Jure, Tu ni nobene filozofije. Izbira je dovolj dobra in ugodna (izjema so T-motor motorji, ki so pač dražji)
Lipo 3S (tu se strinjam z Juretom, nima smisla nekaj preveč omejevat. Večji lipo, višja masa.)
Mogoče namesto raznih transponderjev in podobnih reči se preprosto namesti kamero na cilju, ki na sliki prikazuje datum in uro pa modelom damo različne led diode gor, ki se vidijo tudi po dnevi. Zadeva je sila preprosta, Kamera pa lahko dobesedno leži na tleh in snema prelete modelov.
Ideja z temi penastimi špageti je sploh uporabna, ker ne poškoduje modela v primeru trka, pa dobi se v različnih barvah, tako da je zadeva vidna skozi FPV kamero.

Dirka v primeru trka se nadaljuje do konca (izjema če se zgodi v prvem ali drugem krogu, se zadeva ponovi)

Glede varnosti pa mislim, da je kar obvezna čelada. V primeru trka model ostane tam, kjer je padel in nihče se mu ne približuje (izjema je dim iz modela)
Uporabniški avatar
nori-modelar
Profesor
Prispevkov: 1075
Pridružen: 07 Apr 2009, 10:08
Kraj: Slovej Gradec
Kontakt:

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a nori-modelar »

Zakaj omejitev propelerjev? razumem 5x3....da pa se omeji še proizvajalec je pa too much? Oziroma, kje je razlika? Recimo jaz sem že izpadel zaradi propelerjev in mojih malih motorčkov 1704
LP, Timotej

SUBSCRIBE ---> https://www.youtube.com/channel/UC8nkCBAdDMwPn-ENDuHjC1A
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a Krist »

nori-modelar napisal/-a:Zakaj omejitev propelerjev? razumem 5x3....da pa se omeji še proizvajalec je pa too much? Oziroma, kje je razlika? Recimo jaz sem že izpadel zaradi propelerjev in mojih malih motorčkov 1704
Proizvajalec bi se omejil iz zelo preprostega razloga, varnosti.
Tisti HK so za en drek, znajo razpast pri teh obratih. Sicer so GWS top zadeva, ampak se dobijo le navadni. Gamfan so v bistvu kopija GWS z vrtenjem v obe strani in malenkost večjo sredino.
Pa sej lahko dirkaš tudi s temi motorji. 1806 so malenkost večji in močnejši. Če zadeva sploh zalaufa, ne bi se jaz spotikal v take malenkosti.
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Se strinjam... sploh kakšno testno leto :D recimo 2015, bi moralo biti precej odprto, ker se itak ne ve prednosti in slabosti posameznih reči... fino je le definirati omejitve, za katere že v naprej vemo, da prinašajo bistvene razlike (propi, št. celic, motorji omejitev navzgor)... Tolk da ni en izredno mali in ubog :D, drug pa z 5x4 in 4s... kamot bo tisti z 4s in 5x4, dal gor 3s in 5x3... daj no :D :D

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
dkulcar
Freak
Prispevkov: 882
Pridružen: 28 Okt 2006, 09:18
Kraj: Lendava
Kontakt:

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a dkulcar »

Če pridem do modela se definitivno pridružim dirki!
LP David
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a Krist »

Super!

Mogoče malce za info cene:
3S 35C 1000mAh zippy compact iz EU skladišča stanejo manj kot 5€, 4 motorji dys 1806 2300KV pridejo pri banggood 29,32€, okvir pri banggoodu med 17 in 30€, govorim za karbonskega (material je dražji od kita), regulatorji so tudi nekje 30€ ( blue line iz hk, potrebno jih je flashat z bl heli fw), od fpv opreme je potrebno imet kamerco in 5,8GHz set, kar nanese na hitro 80€, antene od Dkulcar-ja so kar nuja, cena mislim da 25€ za par ( ne me držat za besedo, tako da raje kontaktirat njega). Potem pa je še tu monitor ali očala. Pa pozabil sem še krmilnik, naze 32 stane s poštnino malenkost čez 21€ in kolikor sem gledal, je top zadeva za tovrstne modele.
Sedaj pa naj si vsak sešteje.

Propelerji so potrošni material, tako da tu ne bom pisal cen, ker vsak ve, koliko jih potrebuje....
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a scrat »

Hitr si na dvestotaku, če štartas iz nule. Govorim samo za model in elektroniko. Pustimo ostalo, ker to imamo vsi.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a Krist »

scrat napisal/-a:Hitr si na dvestotaku, če štartas iz nule. Govorim samo za model in elektroniko. Pustimo ostalo, ker to imamo vsi.
Sam model brez fpv elektronike je okoli 120€, kar spet ni preterano.
Uporabniški avatar
AirLord
Tekmovalec
Prispevkov: 384
Pridružen: 20 Jan 2012, 19:30

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a AirLord »

fak ste me spravociral...dolg sem se držal stran, še par dni nazaj sem rekel ne... ampak pravkar sem po težki borbi klonil in nabavil frejm :lol: http://www.ebay.com/itm/201114228619?ss ... 1423.l2648
upam, da bo ok, tako na oko zgleda odlično, še opremo počasi pol pa akcija :lol: :lol:
komaj čakam na tekmo =D> 8)
ZephyR clone FWP
Quad MV15 670 FP
Quad MV2 450 FP
QAV250 FP
ET gear: LoggerV3, OSD Pro, Guardian, Eagle eyes GS
RC link:FR Sky,2,4Ghz DHT-U
Video link: TS351+RC305, 5,8Ghz, 200mW,
FatShark base VG
SC2000 PZ0420
NEX-5N; MOBIUS
dkulcar
Freak
Prispevkov: 882
Pridružen: 28 Okt 2006, 09:18
Kraj: Lendava
Kontakt:

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a dkulcar »

AirLord, veš na kakem projektu sem?!
In zdaj ste me še to prisilili da nabavim?! #-o :lol:
LP David
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a Krist »

Dej ne jamrajta, jaz sem 14 dni nazaj reku, da bom mel pauzo z multirotorji... :lol:
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a scrat »

No sj jst pa že polnilc prodajam pa enga quada, če kdo rabi. Quad je polno opremljen (brez sprejemnika in baterijo lahko posebej). Polnilec je pa nov - http://www.giantshark.co.uk/product/170 ... al-charger

Sorrz za off...vse zato, da kupim 250 klaso :)
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a Krist »

scrat napisal/-a:No sj jst pa že polnilc prodajam pa enga quada, če kdo rabi. Quad je polno opremljen (brez sprejemnika in baterijo lahko posebej). Polnilec je pa nov - http://www.giantshark.co.uk/product/170 ... al-charger

Sorrz za off...vse zato, da kupim 250 klaso :)
Hehe, zgleda sem odprl temo ob pravem času. Vsi nekaj podlegate ideji.

P.S.: JKSniper (Jure) je kriv za tole ;)
Uporabniški avatar
AirLord
Tekmovalec
Prispevkov: 384
Pridružen: 20 Jan 2012, 19:30

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a AirLord »

AirLord, veš na kakem projektu sem?!
In zdaj ste me še to prisilili da nabavim?! #-o :lol:

ja vem ja ... zgleda, da boš moral prej 250 narest :lol:

Dej ne jamrajta, jaz sem 14 dni nazaj reku, da bom mel pauzo z multirotorji... :lol:

ha ha, ma ne gre to tako Krist, ko vidiš nekaj takega adrenalin naraste in že vse kar si obljubil in zaoblubil padeje v vodo :lol: ma jaz sem glih moji obljubil, da bom dal mal mir, da mam zdej pa vse poštimano, pa ste začel s "tem" noret in si nisem mogel več pomagat :lol:

No sj jst pa že polnilc prodajam pa enga quada, če kdo rabi. Quad je polno opremljen (brez sprejemnika in baterijo lahko posebej). Polnilec je pa nov - http://www.giantshark.co.uk/product/170 ... al-charger

Sorrz za off...vse zato, da kupim 250 klaso :)

upam, da ti rata prodat da pikneš pol 250

Hehe, zgleda sem odprl temo ob pravem času. Vsi nekaj podlegate ideji.

P.S.: JKSniper (Jure) je kriv za tole ;)

Ja maš pav, Jure je dežurni krivec za vse tole :lol: :lol:
ZephyR clone FWP
Quad MV15 670 FP
Quad MV2 450 FP
QAV250 FP
ET gear: LoggerV3, OSD Pro, Guardian, Eagle eyes GS
RC link:FR Sky,2,4Ghz DHT-U
Video link: TS351+RC305, 5,8Ghz, 200mW,
FatShark base VG
SC2000 PZ0420
NEX-5N; MOBIUS
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a Krist »

Hehe, jst sm glih prejšnjič kolegu kazal kako izgleda dirka s tem, pa je čist noter padu, čeprav ni še letel multirotorjev.
Te zasvoji tisti zvok, ki je ta trenutek 10x boljši od zvoka F1. Pa še več konjev na kilogram teže ima model.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Če ima že gdo material in razrez na voljo, zbirka raznih načrtov http://untestedprototype.com/ -sicer za ta denar ko se prodajajo okvirji na bg itd še material ne dobiš sploh karbon, sicer na rcg so ugotovili da pri teh poceni karbonskih okvirjih material malo varira(sam karbon, karbon+mešana steklena tkanina itd) tako da je tudi v sam teži malo razlik(karbon+steklo je 160g, sam karbon pa par 10g lažji nekje 140g), za ta denar je toto, so pa večina zadovoljni..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Odgovori

Vrni se na Multirotorji