FPV dirke razreda 250

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Odgovori

Se vam zdijo pravila ustrezna?

Da
31
67%
Ne
4
9%
Da, z manjšimi popravki
11
24%
 
Skupaj glasov: 46

T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

Živjo!

Zanima me kje kaj kupujete robo za fpv dirkanje? Modelar.si, one drone, hobbyking (je sploh še aktualen za to temo?), Flite test store,...?

Hvala za odgovor,
Martin.
Sx-TIN
crossfire
Razpravljalec
Prispevkov: 60
Pridružen: 20 Okt 2016, 14:08
Kraj: MB

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a crossfire »

+ Banggood, Redbee, RCtech, N-factory, lipo.si.
ls-210
Razpravljalec
Prispevkov: 64
Pridružen: 10 Feb 2016, 11:38
Kraj: Prekmurje

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a ls-210 »

Večinoma banggood. Občasno pa še pri hobbykingu, fpvmodel, surveilzone, aliexpress, ebay, lipo.si. Po 1x sem naročal iz n-factory in multirotorparts (oboje super support). Zadnje čase, pa sem tudi nekaj naročal pri gearbest-u.
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9301
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a mihah »

Za malce bolj eksotično robo si poglej https://www.65drones.com/
Dobil zelo zelo hitro!

https://www.unmannedtechshop.co.uk
imajo dobre cene in aktualno robo

Estonci se neki matrajo: http://shop.fpv.ee/

Francozi: http://www.drone-fpv-racer.com/



Komentar glede lipo.si:

Delamo na razširitvi prodajnega programa , da imamo ves čas vse tipe/kapacitete LiPo akumulatorjev na zalogi. Kot veste se zgodi, da nekateri tipi Gens Ace / Tattu akumulatorjev včasih na zalogi niso po nekaj mesecev.

Gens Ace / Tattu -> tukaj smo znani :)
ISDT -> počasi cel program, Q6 je že vroča roba, že preden je sploh prišel ven...
MyLiPo -> bomo počasi imeli cel program od 100 - 800mAh kot dopolnitev
Brainergy -> dopolnjujemo z manjšimi <1000 mAh akumulatorčki
Kryptonite -> dopolnjujemo z manjšimi <1000 mAh akumulatorčki
Priključki -> Imamo skoraj vse tipe na zalogi + edini na tržišču znamo točno svetovati.
Inductrix FPV -> delamo na t.i. Tiny Whoop "one stop" shopu, torej imeti vse na enem mestu. Pri izbiri akumulatorjev (Brainergy, Tattu, Mylipo smo že itak v EU špici kot tudi po cenah...) , delamo na rezervnih delih in tudi opcijskih delih...
itd :)

Hvala za zaupanje! :)
www.lipo.si
T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

Uh ste jih pa natresli, všeč mi je! :D

Ma pri FliteElite sem se zagledal v nek "racing" quadro, ki ga imajo lepo opisanega na njihovem yt kanalu. Pa mi je ratal všeč. Firma je sicer iz zda kar bi pomenilo kar nekaj +$ za shipping ter carino zato to sprašujem. Zagledal sem se pa od X hoverja R5X : http://store.flitetest.com/x-hover-r5x/

Tudi jst bi malo probal FPV vode, kaj vi priporočate za začetek? Dobim recimo za 300e nek fpv racing drone za sestavit seveda?(drobovje torej motorje, ESC, sprejemnik, FC..). Brez pogonske batt, CMOS kamere, video oddajnika, sprejemnika, frame-a. :)

Hvala za odgovor,
Lep pozdrav,
Martin.
Sx-TIN
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9301
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a mihah »

Martin,

podobno je kot pri dirkalnih avtomobilih - tvoj kopter bo vreden toliko, kolikor bodo dobavljivi rezervni deli. Se pripravljaš na tekmo, dan prej zlomiš roko. Kaj boš? :D
Torej moraš kupit vsaj dva okvirja, da je eden za rezervo.. in potem če se že na tekmi zalomi, moraš znat hitro šraufati in še bolje lotati. Še bolje potemtakem imeti dva že kar sestavljena kopterja. Ampak če enega že samo malo zbiješ, si spet samo na enem... torej 2 komplet kopterja in še en frame. :) Potem lahko vsaj letiš in ne samo šraufaš, naročaš in spuščaš mimo tekme, ali iz tekem odhajaš s sklonjeno glavo veliko predčasno.

Mogoće v premislek. Dirkaška je lahko težka.

Ampak, vsak se naj odloči. Vsake oči imajo svojega malarja.
www.lipo.si
T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

Morda letos res še nebi tekmoval (ker na nobeni tekmi sploh še nisem bil, si bom v 2017 prvih par tekem definitivno samo ogledal :D ), bi pa treniral. In prek treningov upam da spoznal to kar si napisal in premislil ali se gre v tekmovalni svet :D Končni cilj so mi seveda tekme, zato tako pišem. Vrjamem pa da je do tega še kar nekaj truda, časa, $,volje, vztrajnosti..... :-k

Lp. Martin.
Sx-TIN
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9301
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a mihah »

www.lipo.si
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

T-I-N napisal/-a:Uh ste jih pa natresli, všeč mi je! :D

Ma pri FliteElite sem se zagledal v nek "racing" quadro, ki ga imajo lepo opisanega na njihovem yt kanalu. Pa mi je ratal všeč. Firma je sicer iz zda kar bi pomenilo kar nekaj +$ za shipping ter carino zato to sprašujem. Zagledal sem se pa od X hoverja R5X : http://store.flitetest.com/x-hover-r5x/

Tudi jst bi malo probal FPV vode, kaj vi priporočate za začetek? Dobim recimo za 300e nek fpv racing drone za sestavit seveda?(drobovje torej motorje, ESC, sprejemnik, FC..). Brez pogonske batt, CMOS kamere, video oddajnika, sprejemnika, frame-a. :)

Hvala za odgovor,
Lep pozdrav,
Martin.
Za 300eur se da bp sestavit dober model z okvirjem,fc,motorji,regulatorji pa še kaj ostane za ostalo opremo..Seveda lahko zapravimo tudi 500eur...
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
crossfire
Razpravljalec
Prispevkov: 60
Pridružen: 20 Okt 2016, 14:08
Kraj: MB

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a crossfire »

Za decent konfiguracijo bo 300 skoraj premalo...torej od A do Ž. Samo spodoben vtx komplet (cam, vtx in triumph) je 100 - 150 eur. Mopedi so 75-100 eur. Pa si na 250 še preden rečeš keks :)

Če prišteješ še očala, sprejemnik, baterije, polnilec, komando, prope....1k-1.5k eur, pa ne pretiravam :D
Uporabniški avatar
MatejMusic
Freak
Prispevkov: 658
Pridružen: 06 Apr 2009, 14:53
Kraj: Cerklje

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a MatejMusic »

Sicer nisem bral kakšne so min-max dimenzije primerne za 250 dirkanje, ampak jaz imam tega..

http://www.banggood.com/Realacc-X210-4m ... mds=search

Več kot zadovoljen!
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Kot napisano da se it v višave če hočemo-z temi fpv dirkači je ratal cel biznis in se je podivjalo in eni kartajo eur vsak mesec za najnovejšo robo, zmagujejo pa tisti ki veliko trenirajo pa čeprav ne z top/najnovejšim...recimo Emax 2205 red botom+ustrezni regulatorji(blheli-s oz dshot kompatibilni),fc xracer, frame iz bg(lisam, martian ipd),vtx iz bg aomway ipd.. očala(quanum cyclops, eachine) je za začet tekmovat soliden setup...Polnilec na isdt na lipo.si....

Recimo v tem rangu cel set(polnilec definitivno boljši recimo isdt)...
https://www.youtube.com/watch?v=z2Q2KdhtmFA&t=1705s
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
crossfire
Razpravljalec
Prispevkov: 60
Pridružen: 20 Okt 2016, 14:08
Kraj: MB

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a crossfire »

MatejMusic napisal/-a:Sicer nisem bral kakšne so min-max dimenzije primerne za 250 dirkanje, ampak jaz imam tega..

http://www.banggood.com/Realacc-X210-4m ... mds=search

Več kot zadovoljen!
Sploh escji in pdb so top šit. Ta okvir tudi sam že dolgo gledam. Za motorje pa pravijo, da so kul že zaradi tega, ker so tako poceni in jih ni škoda, zmorejo pa čisto spodobne potiske.
ls-210
Razpravljalec
Prispevkov: 64
Pridružen: 10 Feb 2016, 11:38
Kraj: Prekmurje

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a ls-210 »

mihec87 napisal/-a:Kot napisano da se it v višave če hočemo-z temi fpv dirkači je ratal cel biznis in se je podivjalo in eni kartajo eur vsak mesec za najnovejšo robo, zmagujejo pa tisti ki veliko trenirajo pa čeprav ne z top/najnovejšim...recimo Emax 2205 red botom+ustrezni regulatorji(blheli-s oz dshot kompatibilni),fc xracer, frame iz bg(lisam, martian ipd),vtx iz bg aomway ipd.. očala(quanum cyclops, eachine) je za začet tekmovat soliden setup...Polnilec na isdt na lipo.si....

Recimo v tem rangu cel set(polnilec definitivno boljši recimo isdt)...
https://www.youtube.com/watch?v=z2Q2KdhtmFA&t=1705s
Dobro je tole napisano.
Če ni nuje oz. želje po najnovejših "premium" komponentah, če se ne mudi z gradnjo, če se ve, kje je treba gledati in čakati na razne razprodaje, je možno kar privarčevati pri še vseeno dokaj dobrem quadu (za začetnika).

Vendar kot je bilo rečeno v youtube filmu, ki si ga prilepil, je tudi veliko sranja na trgu, in je treba biti previden pri nabavi.
crossfire
Razpravljalec
Prispevkov: 60
Pridružen: 20 Okt 2016, 14:08
Kraj: MB

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a crossfire »

Ni problem kupit poceni...problem je, ko se kaj pokvari in nimaš rezerve...potem rata tesno. Po moje bi lahko komot takšnega kwada imel vsak na rezervi. V kolikor primarni zataji, imaš backup, ki te ni stal ledvice in desne roke. :)
T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

No tako, tako tudi kakšen primer me je zanimal, hvala :D

Ja nisem napisal da sicer cam in oddajnik že imam, prav tako AV receiver in TV (ne očal :D). Vrjamem da TV ni ravno primeren ampak za začetek bo. Oddajnik(komando) si moram pa "itak" kupit novo sam imam še analogen mx12, ki je za jadranje še čisto zadovoljiv. Tako da si ogledujem tudi nove komande..najbrš bo Hot.

Lp,
Martin.
Sx-TIN
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9301
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a mihah »

mihec87 napisal/-a:Kot napisano da se it v višave če hočemo-z temi fpv dirkači je ratal cel biznis in se je podivjalo in eni kartajo eur vsak mesec za najnovejšo robo, zmagujejo pa tisti ki veliko trenirajo pa čeprav ne z top/najnovejšim...recimo Emax 2205 red botom+ustrezni regulatorji(blheli-s oz dshot kompatibilni),fc xracer, frame iz bg(lisam, martian ipd),vtx iz bg aomway ipd.. očala(quanum cyclops, eachine) je za začet tekmovat soliden setup...Polnilec na isdt na lipo.si....

Recimo v tem rangu cel set(polnilec definitivno boljši recimo isdt)...
https://www.youtube.com/watch?v=z2Q2KdhtmFA&t=1705s

Spremljam dlje časa... mu je že zmanjkalo stene :D
www.lipo.si
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9301
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a mihah »

www.lipo.si
Uporabniški avatar
nekajcasa
Začetnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 27 Nov 2014, 16:29
Kraj: Domžale

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a nekajcasa »

Cakamo na drugi del :D
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9301
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a mihah »

Tim, hvala :-)

Ker te ni na FB, bom samo dal copy paste:

Danes se usedem in naredim plan za 2017. Bom predstavil. Skušal bom hkrati delati na več stvareh, da bo pestrost večja. Upam, da bo še zanimivo. Hvala za podporo

https://www.youtube.com/user/RCracingSL ... shelf_id=0
www.lipo.si
S'tan
Začetnik
Prispevkov: 36
Pridružen: 04 Okt 2017, 22:10

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a S'tan »

Torej...se kaj dogaja na slovenski drone sceni? Imam kar nekaj dronov in večinoma se zafrkavamo po okoliških travnikih s kolegi, če je kje karkoli organiziranega pa se z veseljem pridružim(o).

Lp S
ogblaz
Razpravljalec
Prispevkov: 160
Pridružen: 14 Dec 2015, 21:45
Kraj: Domžale

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a ogblaz »

S'tan
Začetnik
Prispevkov: 36
Pridružen: 04 Okt 2017, 22:10

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a S'tan »

Hvala.
Odgovori

Vrni se na Multirotorji