FPV dirke razreda 250

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Odgovori

Se vam zdijo pravila ustrezna?

Da
31
67%
Ne
4
9%
Da, z manjšimi popravki
11
24%
 
Skupaj glasov: 46

Uporabniški avatar
ssikuc
Freak
Prispevkov: 675
Pridružen: 10 Sep 2005, 21:02
Kraj: Zagorje

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a ssikuc »

How hard can it be?
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a scrat »

Odlično!
Uporabniški avatar
galp
Tekmovalec
Prispevkov: 328
Pridružen: 16 Jan 2014, 19:02
Kraj: Novo mesto

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a galp »

Bi bil morda kdo zainteriran v skupinsko naročilo gemfan 5030 propelerjev iz banggooda? Če kupimo 60 parov je cena 94 dolarskih centov na par, za 200 parov pa 91 dolarskih centov. Pri taki količini bi se verjetno splačalo izbrati tudi "tahitro" pošto. Ne vem kako bi bilo s carino, vendar meni niso še nikoli komplicirali za pakete iz banggooda.

Govorim pa o teh propelerjih.

lp
e.pavlin.si
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Predno se dela kalkulacija je bolje upoštevat 22%ddv ter morebitno carino in njihove stroške da ni potem presenečenj.. Če na koncu gre čez brez carine itd še toliko bolje..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
WaterBoy
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 09 Nov 2007, 21:45
Kraj: Šoštanj

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a WaterBoy »

LP
S56JSC
Tekmovalec
Prispevkov: 228
Pridružen: 28 Dec 2014, 17:12
Kraj: Kobarid

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a S56JSC »

Preračunaj, ampak mislim, da se ne izplača.
Kot je paket malo večji ga bodo že odprli in plačaš 22%DDV in stroške carinjenja.
mzakelj
Profesor
Prispevkov: 1171
Pridružen: 24 Nov 2009, 12:27
Kraj: Godowich

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a mzakelj »

galp: z english skladišča naroč pa ne bo carine :D
Emax motorji | 2213 | 2216 | BL2822 .... ZS pa se zmenmo :)
Uporabniški avatar
galp
Tekmovalec
Prispevkov: 328
Pridružen: 16 Jan 2014, 19:02
Kraj: Novo mesto

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a galp »

Trenirate kaj? Bi bilo fino imeti kakšno srečanje v kratkem zdaj, ko se je ogrelo. :)
e.pavlin.si
mihaval
Razpravljalec
Prispevkov: 118
Pridružen: 15 Okt 2007, 21:08

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a mihaval »

galp napisal/-a:Trenirate kaj? Bi bilo fino imeti kakšno srečanje v kratkem zdaj, ko se je ogrelo. :)
Malce pa res treniram. :-) Dajmo se enkrat dobiti. Saj niti ni nujno da bo prav dirka.

Miha
Uporabniški avatar
nekajcasa
Začetnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 27 Nov 2014, 16:29
Kraj: Domžale

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a nekajcasa »

Evo moj trening, košnja trave :D . Si bom mogu umislt kakšno zaščito da ne bo tako vsakič, ko bom ob visoko travo zadel...
Priponke
2015-05-02 19.30.03.jpg
2015-05-02 19.30.03.jpg (126.49 KiB) Pogledano 3958 krat
Uporabniški avatar
bovi
Freak
Prispevkov: 671
Pridružen: 24 Jul 2009, 11:58
Kraj: Domžale

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a bovi »

oj, vidim da si iz Domžal, mi smo tudi včeraj malo vozili v tvoji bližini... je bilo praf fajn :).
moj quad pa je malo manj od trave, pa bolj od dreves.
Uporabniški avatar
galp
Tekmovalec
Prispevkov: 328
Pridružen: 16 Jan 2014, 19:02
Kraj: Novo mesto

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a galp »

Nasvet za vse: kdor še nima, naj si v nastavitvah nastavi, da se motorji ustavijo, ko je ročka za plin v najnižjem položaju. Tik pred crashom (recimo v grm ali drevo), motorje na hitro ugasnite. S tem se zeloooo povečajo možnosti preživetja propelerjev, pa tudi na sploh je bolj varno vse skupaj. No razen, če pozabiš, da si že armal in se igraš s komando... :whistle:
e.pavlin.si
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

galp napisal/-a:Nasvet za vse: kdor še nima, naj si v nastavitvah nastavi, da se motorji ustavijo, ko je ročka za plin v najnižjem položaju. Tik pred crashom (recimo v grm ali drevo), motorje na hitro ugasnite. S tem se zeloooo povečajo možnosti preživetja propelerjev, pa tudi na sploh je bolj varno vse skupaj. No razen, če pozabiš, da si že armal in se igraš s komando... :whistle:
motor stop pri naze32...

Koristno je tudi v primeru blokade motorjev ali pa če model zgubimo saj tako med tem ko ga iščemo ne izprazne baterije..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
hanzek1
Razpravljalec
Prispevkov: 161
Pridružen: 18 Nov 2014, 14:36
Kraj: Laško

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a hanzek1 »

galp napisal/-a:Nasvet za vse: kdor še nima, naj si v nastavitvah nastavi, da se motorji ustavijo, ko je ročka za plin v najnižjem položaju. Tik pred crashom (recimo v grm ali drevo), motorje na hitro ugasnite. S tem se zeloooo povečajo možnosti preživetja propelerjev, pa tudi na sploh je bolj varno vse skupaj. No razen, če pozabiš, da si že armal in se igraš s komando... :whistle:
To imam že od začetka a brez skrbi, 6045HQ se zlomijo tudi ob kotaljenju, prevračanju.
Kako noro leteti miniquade? Samo tole moraš imet u glavi:
I can accept failure, but I can´t accept not trying.-Michael Jordan
Fly like you stole it!-nevem avtorja :D
Failsafe, ki jih nočem:
RTME- return to mother earth
RTK- return to kit :D
Uporabniški avatar
galp
Tekmovalec
Prispevkov: 328
Pridružen: 16 Jan 2014, 19:02
Kraj: Novo mesto

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a galp »

hanzek1 napisal/-a:
galp napisal/-a:Nasvet za vse: kdor še nima, naj si v nastavitvah nastavi, da se motorji ustavijo, ko je ročka za plin v najnižjem položaju. Tik pred crashom (recimo v grm ali drevo), motorje na hitro ugasnite. S tem se zeloooo povečajo možnosti preživetja propelerjev, pa tudi na sploh je bolj varno vse skupaj. No razen, če pozabiš, da si že armal in se igraš s komando... :whistle:
To imam že od začetka a brez skrbi, 6045HQ se zlomijo tudi ob kotaljenju, prevračanju.

Jaz imam pa ravno nasprotnje izkušnje z HQ 5040. Zlemil sem jih le tedaj, ko sem zabil v štango in so se pri tem vrteli. Imel sem jih 8; po dobrem mesecu jih imam 3. :cry:
e.pavlin.si
hanzek1
Razpravljalec
Prispevkov: 161
Pridružen: 18 Nov 2014, 14:36
Kraj: Laško

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a hanzek1 »

galp napisal/-a:
hanzek1 napisal/-a:
galp napisal/-a:Nasvet za vse: kdor še nima, naj si v nastavitvah nastavi, da se motorji ustavijo, ko je ročka za plin v najnižjem položaju. Tik pred crashom (recimo v grm ali drevo), motorje na hitro ugasnite. S tem se zeloooo povečajo možnosti preživetja propelerjev, pa tudi na sploh je bolj varno vse skupaj. No razen, če pozabiš, da si že armal in se igraš s komando... :whistle:
To imam že od začetka a brez skrbi, 6045HQ se zlomijo tudi ob kotaljenju, prevračanju.

Jaz imam pa ravno nasprotnje izkušnje z HQ 5040. Zlemil sem jih le tedaj, ko sem zabil v štango in so se pri tem vrteli. Imel sem jih 8; po dobrem mesecu jih imam 3. :cry:
Dober si. Js se ogromno zaletavam, ker pri hitrosti včasih močno pretiravam :oops:. Ponavadi pa imam taktiko, da letim nizko-50 cm do 2m. in ko gre kaj narobe grem samo na tla in, če je asfalt se drajsam, če je trava pa prevračam. S HQ 6045 propi pa imam kar veliko izgub: crash na drevo(4), prevračnanje po bregu(3), crash v škarpo(3), crash v kovinska vrata(3) :cry: Bom nabavil celo gardo diatone 5030, ki so cca. 30 centov na prop, pa gasa. Lomijo se še malo manj kot gemfani, samo debalansirani so :D
Kako noro leteti miniquade? Samo tole moraš imet u glavi:
I can accept failure, but I can´t accept not trying.-Michael Jordan
Fly like you stole it!-nevem avtorja :D
Failsafe, ki jih nočem:
RTME- return to mother earth
RTK- return to kit :D
mihaval
Razpravljalec
Prispevkov: 118
Pridružen: 15 Okt 2007, 21:08

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a mihaval »

Jaz sem probal Gemfan in HQ prop. Pa imam mesane obcutke. Vcasih (recimo ob nizkih temperaturah) odletavajo kot nori, ko je topleje je bolje. HQ Prop so precej trsi in se raje lomijo samo ob koncu, Gemfan pa se je meni vecinoma odlomil kar pri polovici nekje.

Zadnjo serijo Gemfanov letim zdaj ze kar nekaj casa, brez polomljenega propelerja (ocitno se poznajo temperature). Diatone sem samo opazoval in se cudil kako to da se ne zlomijo (in to pozimi!). So pa HQ Prop precej dobro zbalansirani, medtem ko Gemfan niso (in ce ne zelis imeti vibracij pri full throttle, jih moras zbalansirati).

Vse to sem jaz testiral na ZMR250 z RCX1804 motorji. Ta teden pa pridejo menda se Diatone ter nova zaloga Gemfanov :).
Uporabniški avatar
galp
Tekmovalec
Prispevkov: 328
Pridružen: 16 Jan 2014, 19:02
Kraj: Novo mesto

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a galp »

hanzek1 napisal/-a: Dober si. Js se ogromno zaletavam, ker pri hitrosti včasih močno pretiravam :oops:. Ponavadi pa imam taktiko, da letim nizko-50 cm do 2m. in ko gre kaj narobe grem samo na tla in, če je asfalt se drajsam, če je trava pa prevračam. S HQ 6045 propi pa imam kar veliko izgub: crash na drevo(4), prevračnanje po bregu(3), crash v škarpo(3), crash v kovinska vrata(3) :cry: Bom nabavil celo gardo diatone 5030, ki so cca. 30 centov na prop, pa gasa. Lomijo se še malo manj kot gemfani, samo debalansirani so :D
Na začetku je tako, da lomiš kot za stavo, ampak se kmalu naučiš kaj smeš in kaj ne. Veliko pa pripomore tudi majhna zaloga propov, saj imaš ves čas v glavi, da imaš malo propov in nesmeš lomit. Tako, malo psihološko. :D

Problem majhne zaloge pa je v tem, da si kmalu prizemljen. :roll:

Kje pa se da kupit diatone? Rabi kdo HQ? Bom v kratkem naročal iz flyduino.net.



No pa da naredim še malo reklame: ta frame mora od hiše.
e.pavlin.si
mihaval
Razpravljalec
Prispevkov: 118
Pridružen: 15 Okt 2007, 21:08

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a mihaval »

galp napisal/-a: Kje pa se da kupit diatone?
Jaz sem jih pred nekaj tedni narocil na Banggood.
Uporabniški avatar
FRIC
Razpravljalec
Prispevkov: 64
Pridružen: 10 Dec 2005, 20:14
Kraj: MEDVODE

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a FRIC »

hanzek1 napisal/-a: Rabi kdo HQ? Bom v kratkem naročal iz flyduino.net.
Ne vem a sem jaz kaj narobe gledal ampak cena za 4kose ( 2xCW in 2xCCW) HQProp 5030 je 4,2€ link
Pri OneDorne pa jih dobiš za 3,9€ link.

Zakaj bi naročal iz tujine, če jih v SLO dobiš ceneje =D> - greš še osebno iskat če si kje v bližini LJ in je to-to.
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Se strinjam! Treba je podpirat naše trgovce, sploh če se ne razlikujejo bistveno v ceni. Itak smo v mnogih rečeh pri modelarstvu obsojeni na tujce :-? Isto velja tudi za vse ostalo!

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
galp
Tekmovalec
Prispevkov: 328
Pridružen: 16 Jan 2014, 19:02
Kraj: Novo mesto

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a galp »

Sploh nisem vedel, kje se dobi hq, zato sem brskal in najprej naletel na flyduino.
e.pavlin.si
mihaval
Razpravljalec
Prispevkov: 118
Pridružen: 15 Okt 2007, 21:08

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a mihaval »

Hej, kako pa kaj kaze s kaksno dirko? Zdaj je vreme odlicno, bi se lahko kje dobili in odleteli nekaj krogov ;)
SapraMis
Začetnik
Prispevkov: 12
Pridružen: 10 Feb 2014, 19:57

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a SapraMis »

Propi se lomijo že odkar je sonce :).
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a scrat »

Mal sm razočaran. Ni pa ni dirke...kva zdj...lani interesentov, da se ti zmeša (govorim za Slovenijo)...letos nič...prej bo zima. Žal pa jaz nimam placa, da bi speljali dirko na mojem koncu.
Odgovori

Vrni se na Multirotorji