AcroBee

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Odgovori
zigasoncek
Razpravljalec
Prispevkov: 160
Pridružen: 20 Avg 2007, 21:24

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a zigasoncek »

Pozdravljeni,

Pa je končno poletela tudi moja čebelca :)

Pritrditev baterije in Mobiusa je treba se spremenit..cakam velcro :)

Sem jo pa dodatno opremil še z modrim zobom, za lažje nastavljanje preko telefona.


Slika

LP,

Žiga
Uporabniški avatar
saMx
Freak
Prispevkov: 749
Pridružen: 28 Mar 2008, 22:34

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a saMx »

Še ena čebela nastaja počasi. :)

Zaenkrat je še v fazi lotanja žic oz. izdelave povezav, tako, da še vse zgleda bolj šalabajzersko. :D
Priponke
AcroBee.jpg
AcroBee.jpg (243.95 KiB) Pogledano 4790 krat
Stay hungry. Stay foolish. :wink:

LP, Samo
Uporabniški avatar
SiByte
Tekmovalec
Prispevkov: 274
Pridružen: 20 Mar 2011, 12:46
Kraj: Sv. Trojica v Slov. goricah
Kontakt:

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a SiByte »

Priporočam ti da zavrtiš Naze32 za +/-90 stopinj, da bo USB lažje dostopen.
Tamiya TT-01E | Tamiya NDF-01
3racing Sakura XI Sport
Hitec LYNX 4S @ v1.05
Uporabniški avatar
saMx
Freak
Prispevkov: 749
Pridružen: 28 Mar 2008, 22:34

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a saMx »

A potem to nima veze kako jo obrneš? Sem mislil, da pač mora bit tako kot kaže puščica, da bo vse delalo prav. :oops:
Sem popoln začetnik v tem. :)

Hvala za nasvet!
Stay hungry. Stay foolish. :wink:

LP, Samo
buldozer
Razpravljalec
Prispevkov: 113
Pridružen: 06 Mar 2013, 19:38

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a buldozer »

Lahko potem v Baseflight/Cleanflightu nastaviš kako imaš obrnjeno.

Ja, obrni dokler lahko, jaz je nisem pa sedaj vedno znova kolnem :)
Uporabniški avatar
saMx
Freak
Prispevkov: 749
Pridružen: 28 Mar 2008, 22:34

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a saMx »

Dobro, potem bomo pa malo priredili Naze.

Hvala obema za nasvet!
Stay hungry. Stay foolish. :wink:

LP, Samo
Uporabniški avatar
saMx
Freak
Prispevkov: 749
Pridružen: 28 Mar 2008, 22:34

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a saMx »

Ima mogoče kdo kakšno Naze32 viška? :lol: :oops: #-o
Stay hungry. Stay foolish. :wink:

LP, Samo
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a scrat »

saMx napisal/-a:Ima mogoče kdo kakšno Naze32 viška? :lol: :oops: #-o
Skuril?
Uporabniški avatar
FRIC
Razpravljalec
Prispevkov: 64
Pridružen: 10 Dec 2005, 20:14
Kraj: MEDVODE

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a FRIC »

Če rabiš hitro je tole ena od možnosti, greš lahko osebno iskat.
Emax Naze32 Full Version za 45€ ali Emax Naze32 za 26€
Uporabniški avatar
WaterBoy
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 09 Nov 2007, 21:45
Kraj: Šoštanj

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a WaterBoy »

IN kakšna je razlika med original naze32 in emac verzijo? Verjetno se pinida jo zamenjanti za pravokotne?
LP
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

emax,flip itd je kopija naze32..Pine pač prilotaš kakršne želiš..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
saMx
Freak
Prispevkov: 749
Pridružen: 28 Mar 2008, 22:34

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a saMx »

Ni skurjena, ampak sem si bedak namislil, da bi namesto stranskih pinov za motorje raje sedaj imel ravne (da nebi kabli štrleli preveč ven), se je pa ob odlotavanju prejšnjih pri 1 "polu" odluščila zlata platina, ki je potrebna da ima pin za signal stik, ko ga nalotaš. Tako, da je sedaj pol 1 dejansko neaktiven. Čeprav mi je potem sodelavec dolotal neke žičke, da bi tudi prvi pin imel signal, minus ter plus, zadeva še vseeno ne špila.
Pa tudi če bi, s takšno se nebi ravno upal dlje časa igrat.

V glavnem, sedaj bi rad čimprej dobil zamenjavo. Po možnosti spet črne barve, kar pa opažam, da bo težka. :D

Da nisem takrat kar dveh vzel iz HK EU, ko so bile na zalogi... #-o
Stay hungry. Stay foolish. :wink:

LP, Samo
Uporabniški avatar
galp
Tekmovalec
Prispevkov: 328
Pridružen: 16 Jan 2014, 19:02
Kraj: Novo mesto

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a galp »

saMx napisal/-a:Ni skurjena, ampak sem si bedak namislil, da bi namesto stranskih pinov za motorje raje sedaj imel ravne (da nebi kabli štrleli preveč ven), se je pa ob odlotavanju prejšnjih pri 1 "polu" odluščila zlata platina, ki je potrebna da ima pin za signal stik, ko ga nalotaš. Tako, da je sedaj pol 1 dejansko neaktiven. Čeprav mi je potem sodelavec dolotal neke žičke, da bi tudi prvi pin imel signal, minus ter plus, zadeva še vseeno ne špila.
Pa tudi če bi, s takšno se nebi ravno upal dlje časa igrat.

V glavnem, sedaj bi rad čimprej dobil zamenjavo. Po možnosti spet črne barve, kar pa opažam, da bo težka. :D

Da nisem takrat kar dveh vzel iz HK EU, ko so bile na zalogi... #-o
Oj,

mi pošlješ to plato? Ti napišem zs.

lp
e.pavlin.si
buldozer
Razpravljalec
Prispevkov: 113
Pridružen: 06 Mar 2013, 19:38

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a buldozer »

Ugotavljam, da mi preprosto zmanjkuje časa za Acrobee-ja, tako da če koga zanima sestavljen, nastavljen, leteč naj me kontaktira, preden ga dam med male oglase. DYS motorji, Plush12A (Oneshot), Naze32Acro, 3x 1500mAh. Dam po nabavni ceni materiala. Več info na ZS.
Grmek
Začetnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 14 Sep 2010, 23:59

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a Grmek »

A je kdo mogoče uporabil kakšen drug oddajnik za video kot 5.8GHz? Jaz bi rad s svojo čebelco letal do 0.5km daleč od sprejemnika pa tudi kakšna hiša bi bila vmes. Zato razmišljam, da bi bil 900MHz mogoče bolj primeren za take zadeve. Je kdo za fpv uporabil kar mobius? Ne razumem dobro zakaj je treba uporabit 2 kameri. Razsvetlite me prosim :).
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Uporablja se:
5.8Ghz
2.4Ghz
1.3Ghz

Nižja kot je frekvenca, večja je antena (kar ni luštno), hkrati pa je fino ostati z videolinkom nad frekvenco komande (če imaš 2.4, je opcija 5.8).

0.5km ni problem niti za 200mw 5.8ghz oddajnik, edino v vidnem polju mora ostati stvar.

Za FPV mobius ni dober, saj ima preveč zakasnitve slike in je težko leteti. Dve kameri se uporabljata zato, da z Mobiusom SNEMAŠ, z FPV pa letiš.

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a scrat »

Grmek napisal/-a:A je kdo mogoče uporabil kakšen drug oddajnik za video kot 5.8GHz? Jaz bi rad s svojo čebelco letal do 0.5km daleč od sprejemnika pa tudi kakšna hiša bi bila vmes. Zato razmišljam, da bi bil 900MHz mogoče bolj primeren za take zadeve. Je kdo za fpv uporabil kar mobius? Ne razumem dobro zakaj je treba uporabit 2 kameri. Razsvetlite me prosim :).
Jaz imam 5.8GHz oddajnik na frame-u ZMR250. Gor imam FrSky D4R-II rx in sem brez težav letel 1km stran. In še bi šlo. Seveda imam na očalih 3.5turn helical anteno. Tako, da ne rabiš 900MHz.
Grmek
Začetnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 14 Sep 2010, 23:59

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a Grmek »

To mi je jasno da z višjo frekvenco lahko dosežeš velikerazdalje. Ampak mene ne skrbi toliko oddaljenost, kot ovire med oddajnikom in sprejemnikom. No pa saj je že Jure odgovoril, da je treba ostat v LOS z 5.8ghz. Mogoče še kakšne bolj detajlne informacije, a okrog hiše lovi recimo (oddajnik na eni strani, sprejemnik na drugi strani hiše)? :)
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

smo leteli z 5.8 že tudi skozi hišo, po hiši, za hišo... stali smo na eni strani hiše, torej so bile vmes stene. Je štekal video, dosti snega, ampak se je dalo odleteti in zabavati :D

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Grmek
Začetnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 14 Sep 2010, 23:59

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a Grmek »

Moja čebelca tudi počasi dobiva končno podobo, danes sem kablovo solato začinil z izdatnimi količinami cina :D.

Imam pa eno težavo, ko naze32 priklopim na računalnik. V cleanflightu pod zavihkom receiver deluje samo 1 kanal, pa še ta je popolnoma na drugem mestu kot bi pričakoval. Uporabljam spektrum ar6100e in kanale sem zvezal, tako da bi moralo delovati po default nastavitvah za naze. v Cleanflightu dobim odziv le na aux2 kar je na moji komandi throttle ročica. Probal sem reflashat naze32 vendar problem je enak. Ima mogoče kdo kakšno idejo kaj bi lahko bilo?
Grmek
Začetnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 14 Sep 2010, 23:59

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a Grmek »

Naj dodam, da sem moral povezat tud baterijo, da je RX sploh dobil elektriko (samo z USB ne deluje) - ne vem a je to OK ali ne.
hanzek1
Razpravljalec
Prispevkov: 161
Pridružen: 18 Nov 2014, 14:36
Kraj: Laško

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a hanzek1 »

Grmek napisal/-a:Naj dodam, da sem moral povezat tud baterijo, da je RX sploh dobil elektriko (samo z USB ne deluje) - ne vem a je to OK ali ne.
To je ok, na usb tut beeper ne dela
Kako noro leteti miniquade? Samo tole moraš imet u glavi:
I can accept failure, but I can´t accept not trying.-Michael Jordan
Fly like you stole it!-nevem avtorja :D
Failsafe, ki jih nočem:
RTME- return to mother earth
RTK- return to kit :D
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

To je ok, v rev6 pa usb napaja vse..

Kako imaš nastavljeno v cleanflight configuration zavihek ter receiver mode-če si povezal z več kabli oz vsak kanal svoja žica potem daj rx_parallel_pwm
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Grmek
Začetnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 14 Sep 2010, 23:59

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a Grmek »

Ja imam tako nasta
mihec87 napisal/-a:Kako imaš nastavljeno v cleanflight configuration zavihek ter receiver mode-če si povezal z več kabli oz vsak kanal svoja žica potem daj rx_parallel_pwm
Imam tako nastavljeno ja. Sem probal malo pretikat kable sem in tja in sem v rx v throttle vtičnico zaporedno vtikal vse izhode iz nazeja32 (throttle zato, ker sigurno dela, da izključim napako v rx-u). Delovala sta samo kanala aux1 in aux2, no pa napajanje tudi očitno deluje ker se rx normalno prižge ko priklopiš baterijo. Ploščica je pa rev5 črna iz HK.
Na misel mi je prišlo, da je mogoče slabo zalotano, ampak zgleda vse ok... Nimam pa nobenega inštrumenta doma da bi to preizkusil.
Zadnjič spremenil Grmek, dne 14 Nov 2015, 14:25, skupaj popravljeno 1 krat.
Grmek
Začetnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 14 Sep 2010, 23:59

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a Grmek »

Vsi motorji in ostala elektronika pa zgleda da deluje OK.
Odgovori

Vrni se na Multirotorji