AcroBee

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Odgovori
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

AcroBee

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Živijo!

Evo, v tejle temi bom skupaj z bratom prestavil novo igračo - AcroBee.
Slika

Tale stvar bo popolno nasprotje HexaBee-ja in Octabee-ja, kjer je bilo bistveno da je stvar dovolj velika da ima dober izkoristek, ter da je zmožna nosit veliko težo z čimmanj vibracijami ter tako omogoči varno in kvalitetno snemanje in slikanje iz zraka. No, če je bila Hexa in Octa res velika in bolj za profesionalno delo, bo ta reč izjemno majhna in za "zajebancijo". :)

Zadeva bo narejena tako, da bi naj preživela tudi težje kreše (z izjemo propov) in bo za svojo velikost izdelana resnično trdo. Ker z večjimi multikopterji ravno ne letiš brezglavo in okrog reči, bo tole kot nalašč za dirkanje, fpv zajebancijo okrog hiše itd. Ker stvar tudi finančno ni prehuda, bova tokrat imela z bratom kar vsak svojega.

Torej, osnovni podatki:
širina celotna: 233mm
širina med motorji: 197mm
dolžina celotna: 212mm
dolžina med motorji: 176mm
višina: 38mm
pričakovana teža: ~550gr

Oprema #1 (cenejša):
Motorji: 4x RCTimer 1806
ESC-ji: 4x 12A PLUSH Turnigy + BLheli (silabs)
Baterije: 3s1550 Rhino 25C
Propi: 5x3
Kontroler: Naze32
Kamera FPV: Pz0420
Kamera rec.: Mobius
Video link: 600mw 5.8 Immersion RC

Oprema #2 (dražja):
Motorji: 4xT-motor 1806
ESC-ji: 4x 12A Mystery + SimonK (Atmel)
Baterije: 3s1300 Nano-tech 45C
Propi: 5x3
Kontroler: Naze32
Kamera FPV: Pz0420
Kamera rec.: Mobius
Video link: 600mw 5.8 Immersion RC

Pa par uvodnih fotk:

Sestavni deli - seveda je vse spet karbonsko :)
Slika

Desno gor so dušilke na nosilčku za Mobius
Slika

Logo je tokrat bolj oranžen... je le malo bolj živahna žverca :D
Slika
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Spodaj se frame sestavi v sendvič. Hec je, da je glavni nosilec med dvema motorjema (levo/desno) v enem kosu. Tega v večini drugi v tem rangu nimajo.
Razlog za to je, da je tako še mnogo trši frame, dejansko ga ne moreš zlomit, razen če ga res zapelješ direkt pod tovornjak. Namreč ostali imajo po večini vsako roko posebej vpet na sorazmerno mehko osnovo. Roke so "betonske" - iz kar 3mm tempranega karbona in bi morale zdržat kar precej pribijanja :D. Drugi razlog pa je tudi teža... če ni potrebno dati po 4 vijake na vsako roko, to pomeni da se hitro izognemo 16im vijakom in maticam, saj se te roke pritrdijo kar preko distančnikov, ki so tako ali tako potrebni pri gradnji.
Slika

Distančniki bodo črni, aluminijasti. Sicer to nanese pri 8 kosih 6gr več kot plastični, vendar jih lahko mnogo bolj zategnemo kot plastične, pa tudi držijo dosti bolj. Hec je, da bo zgornja plošča bistveno dodala torzijsko trdnost frama po vzdolžni osi in fino je, če je trdno vpeta. Platka pa pride pritrjena s plastičnimi, saj ni potrebe po čem tršem.
Slika

Spodnja plošča je sorazmerno trda, medtem ko je sredinska precej naluknjana zaradi teže in ker že nosi bistveno manj. Luknje so tudi priročne, saj se dosti kablov lahko skrije v ta vmesni prostor.
Slika
Zadnjič spremenil JKSniper, dne 16 Avg 2014, 15:19, skupaj popravljeno 1 krat.
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Takole bo prišla sestavljena celotna reč.
Slika

Višina frama ustrezna standardni dimenziji FPV kamere, ki pride spredaj vpeta na svoj nosilec. Zgoraj nad njo pride z gumicami vpet Mobius, ki bo skrbel za to da boste videli norenje tudi vi. Znotraj pride tudi flight-controller NAZE32 (Ali ACRO NAZE 32), videolink, itd.
Slika

Zunanje mere frama so malo večje, predvsem zaradi varnosti opreme. Okrog motorjev je dosti "mesa", ki sicer ni na poti zračnemu toku, saj je ob motorju precej malo "pihljanja", skrbi pa, da je to točka kamor se bo frame naslonil, ko bo odletel prop. Vsekakor ne želimo da se zali z motorjem ali pa da razbijemo kameri. Če je frame vodoraven, se tako v ravno steno lahko zaletimo kvečjemu z odbijači pri motorjih, in ne z kamero, videolinkom, ali kakšno drugo napravo na njem. - Vse za to, da bi bilo letenje čimbolj sproščeno in drzno in da bi posledice ob morebitnem krešu bile minimalne.
Slika
Zadnjič spremenil JKSniper, dne 16 Avg 2014, 15:18, skupaj popravljeno 1 krat.
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Takole... od tu dalje pa bo verjetno nadaljeval brat z njegovimi občutki pri letenju. On ima sicer V1 s cenejšo opremo, brez ščitnikov okrog motorjev in malenkost drugačno obliko. Te slike so že od V2, ki je že rahlo izboljšana glede na dosedanje izkušnje.

Jaz sicer še čakam del svoje opreme, da ga dokončam, vendar mislim da bi moral biti v roku par dni leteč.

8) 8) 8) 8)
Slika

Lep pozdrav!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

:o =P~ =P~
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
MarERemA
Razpravljalec
Prispevkov: 199
Pridružen: 21 Apr 2007, 19:38
Kraj: Menges

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a MarERemA »

Like!
Še vsak je prišel dol ;-)
Uporabniški avatar
ziga123
Tekmovalec
Prispevkov: 313
Pridružen: 25 Avg 2011, 13:37
Kraj: Šentjur

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a ziga123 »

Vsaka čast!
Ostal brez besed kod pri Hex-i in Oct-i.
Hitec optic 6 sport
Multiplex royal 7
Sanwa MT-44
Pichler Domino, Orion, Sniper FunCub
Libella Dlg
Kyosho Inferno MP7.5 Sports 3 1/8
kyosho inferno mp9e 1:8 tki1
street jam ota r31 drift 1:10
Traxxas e-revo 1/16

Groupner Mc-20
Uporabniški avatar
Tomas
Razpravljalec
Prispevkov: 89
Pridružen: 27 Jan 2005, 06:57
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a Tomas »

Tole pa je vrhunski izdelek za katerega se bi pa priporočal. Upam, da ga čimprej spraviš v zrak, da vidimo kako leti.
https://www.paidverts.com/ref/frogstar
Uporabniški avatar
urbi
Razpravljalec
Prispevkov: 119
Pridružen: 29 Okt 2012, 22:23

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a urbi »

Zdravo,

Ker sem nov na forumu ne vem kako to deluje, ampak a to se bo dalo naročit ali je to bolj privat?
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Hvala vsem!!! :)

Še malo pa boste vidl kaj se s tako stvarjo da letet :D :D.

V primeru da bo V2 letel tako kot je treba (vsaj tako kot V1 ali bolje), potem se bo morda dalo dobiti kakšnega. Sicer bo treba naredit še V3, ampak zaenkrat kar dobro kaže :D

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
dkulcar
Freak
Prispevkov: 882
Pridružen: 28 Okt 2006, 09:18
Kraj: Lendava
Kontakt:

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a dkulcar »

Topšit!! :o :o

Ker jih veliko uporablja GoPro bi bil priporočljiv nosilec tudi za slednjo. Oziroma če se obstoječi nosilec lahko obrne za 90° in se potem lahko z ježkom namesti GoPro?
LP David
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

David, kamot se uporabi tut go-pro, je sicer kar enmalo večji od Mobiusa, ampak brez težave bi letelo tudi s tistim :) :)

Btw - sem gor gre tista krajša 90° antenca ;)
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a Krist »

dkulcar napisal/-a:Topšit!! :o :o

Ker jih veliko uporablja GoPro bi bil priporočljiv nosilec tudi za slednjo. Oziroma če se obstoječi nosilec lahko obrne za 90° in se potem lahko z ježkom namesti GoPro?
Go pro je pretežak za to velikost modela.
Bistvo teh 250mm čebelc je v FPV proximity letenju in zato je fino, če je čim manj krame na modelu. Že tako je model v osnovi težji, tako da mu tistih 80g predstavlja 1/5 celotne mase modela.

@Jure
Odlično!

P.S.: eni smo malce obupali nad multiji, drugi ste pa čisto noter padli ;)
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Krist napisal/-a: Go pro je pretežak za to velikost modela.
Bistvo teh 250mm čebelc je v FPV proximity letenju in zato je fino, če je čim manj krame na modelu. Že tako je model v osnovi težji, tako da mu tistih 80g predstavlja 1/5 celotne mase modela.

@Jure
Odlično!

P.S.: eni smo malce obupali nad multiji, drugi ste pa čisto noter padli ;)
<

Res je, da je Go-pro precej težak, vendar mislim da bi stvar še zmerom z njim mogla letet. Mobius ali kakšna keychain kamerca bi bila sicer boljša izbira zaradi teže. Glede na to da leti V1 okrog 50% gasa, in je V2 nekoliko lažja, pomeni da bi go-pro še zmerom moral leteti na tej reči, res pa je, da stvar verjetno nebi bila tako zelo okretna in odzivna, saj z večjo težo pride tudi večja vztrajnost in je zato pospeševanje, zaviranje, ovinkanje nekoliko bolj polžje.

Hvala Krist ;) Res je... je pa tudi res, da letimo tudi dosti z letali :P in počnemo bedarije :P... saj bo kmalu kaj na spletu :D

Slika

Je pa reku Rok, da je tole igrača, s katero se da najbolj zabavat bolj kot s čimerkoli kar je imel do sedaj :D Jaz težko rečem, ker še svojega nimam fertik :D
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
RoK-K
Tekmovalec
Prispevkov: 349
Pridružen: 04 Nov 2007, 16:51
Kraj: Celje

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a RoK-K »

Živjo!

No pa da se končno javim. Letim 1. verzijo, ki sma jo naredila z bratom in uporabljam cenejšo varijanto opreme.

AcroBee leti super! Tak kot je rekel moj brat, najboljša igrača! Lahko ga vzameš kamer koli in počneš z njim kar si želiš... :)

Tukaj je en na hiter narejen video začetnih letov s to stvarco :) .

https://www.youtube.com/watch?v=5Cl7Oww ... TWm65E7qMw


LP!
Rok
Slika
Uporabniški avatar
andrejgr
Tekmovalec
Prispevkov: 288
Pridružen: 22 Nov 2003, 14:09
Kraj: Maribor

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a andrejgr »

Zakonn. Carja sta :D
LP, Andrej
Uporabniški avatar
urbi
Razpravljalec
Prispevkov: 119
Pridružen: 29 Okt 2012, 22:23

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a urbi »

Če se bi dalo tole dobit, kakšna pa je cena cenejše varijante, če smem vprašat? Ker zgleda res odlično :)
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Evo, bom dal seznam cenejše opreme gor:

Cenejša:
Motorji: 4x RCTimer 1806 4x11.89$ + 2$ poštnine http://www.rctimer.com/product-1128.html
ESC-ji: 4x 12A blueseries mystery 4x 10,79$ http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... Search=12a
Baterije: 3s1550 Rhino 25C 2x 10,75$ + 9.89$ poštnine http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... earch=1550
Propi: 5x3 8 propov 5funtov + 3.5 funta poštnine http://www.floatship.co.uk/props/5-x-3- ... w-ccw.html
Kontroler: Naze32 1x24 funtov + 3,2 funta poštnine http://www.radioc.co.uk/Acro-Naze-32-fl ... p/3009.htm

Skupaj: 131e (preračunano po trenutnih menjalnih tečajih skupaj s poštninami) z dvema baterijama in 8 propi. Ta oprema je zelo dobra in preverjena.

Manjka še sicer videolink in kamera, s tem da tisto je FPV oprema in ni nujna za samo letenje. Mobius kamera sicer stane okrog 60e na ebay-ju (lahko se uporabi tudi ta zraven še kot fpv kamera, vendar ima nekaj zamika), fpv kamera okrog 40e (taka malo boljša), videolink pa odvisno od moči in firme. od 20-80e.

Kar se tiče frama pa je še daleč prehitro reči. Treba je najprej videt ali stvar sploh leti kot mora oz. ali je potrebno naredit kakšne popravke.

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a scrat »

Kaj nj rečem...topshit :)
Uporabniški avatar
urbi
Razpravljalec
Prispevkov: 119
Pridružen: 29 Okt 2012, 22:23

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a urbi »

Najlepša hvala za podatke :)
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Če kdo razmišlja da bi imel to reč, in bi še kakšne 50e ceneje rad prišel skozi - in če uspe prepričati te ljudi, da bo naredil dober video in slike... potem lahko dobi motorje, primerne za acrobee-ja, zastojn :) Če se rabijo fotografije frama - imam link do vseh fotk - na ZS :) 8)

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2229452

PS: Informacija o temle je prišla od Krista - hvala v imenu vseh! :) 8) 8)

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a Krist »

Pa sem se kar prijavil...
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Ja le dejte izkoristit to opcijo! Motorji znajo bit dobri, sploh če so za review narejeni :D

No, včeraj sem skočil v Celje, da bi dokončal svojega Acrobee-ja in ga spravil v zrak, pa sem naletel na kar precejšno oviro. Več o tem o nadaljevanju :).

Uporabil sem Naze32 (malo več ima gor kot AcroNaze, čeprav tistih dodatnih funkcij, vsaj zaenkrat, ne mislim uporabljat). Ker želim naredit zadevo čimlažjo, hkrati pa enostavno za izgradnjo ali kasnejše podiranje narazen - sem nalotal za motorje kar en pokončen 3 vrstični konektor in en ležeč konektor z tremi pini. Oboje 90°. Tako bom imel napajanje platke preko Ubeca od prvega motorja (reglerja), pri ostalih pa samo signale.
Slika

Nalotal sem pa tudi kar 3 servo kable za sprejemnik, direktno na platko. Tako imam 9 žic, oz. 7 kanalov + napajanje. Spet nisem šel na PPM način, ker se mi enostavno ne da ukvarjat še s tem na račun teh parih kablov. :D
Slika

To je vse kar se tiče lotanja po platki, ko sem privil na frame motorje, ki seveda v piko pašejo gor, sem jih pokril z abdek trakom (to vedno naredim ko gradim), zato da v motorje nebi letele smeti ali kakšni opilki med delom. Sprejemnik bom uporabil 8 kanalni EzUHF, ker sem pač povsod na teh frekvencah. Res je malo velik za ta hec... ampak ni druge :).
Slika
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Najprej sem nalotal en motor na regler... direktno, brez prekrižanih kablov, in poskusil da vidim kam se vrti. Ko sem ugotovil smer, sem naredil še enega v to isto smer in dva v drugo smer, ter razporedil tako kot je treba (1. motor je desni spodnji - CW vrtenje, 2. motor je desni zgoraj, CCW vrtenje, 3. motor je levi spodaj, CCW vrtenje in 4. motor levi zgoraj, CW vrtenje). Regler sem pred vsem skupaj odprl in flashnil s SimonK (NE TEGA DELAT!). Nato sem reglerje dal v nove termoskrčke in jih od strani malo zalil z vročim lepilom, da bolje držijo vodo :D.
Slika

No, s signali in napajanjem je tako jasno in sem povedal že drugje. Dovolj je da iz reglerja pripeljemo SAMO SIGNAL do platke, samo iz enega reglerja pripeljemo še plus (in še minus, če že lih je treba - ni nujno). Kable sem nato speljal dalje tako, da sem glavne pluse od reglerjev dal skupaj po dva in dva... in na ta spoj dolotal daljši kabel, ki sem ga speljal po sredini frama do strani, kamor sem dal potem gor konektor za baterije. se pravi da se iz kontektorja razdeli napajanje na sprednji in zadnji del posebej, spredaj se napajata sprednja dva motorja + kamera, zadaj pa zadnja dva, platka in videolink :).
Slika

In takole je zadeva končana :). Mislim da je bilo nekje 2-3 ure dela, da sem vse zalotal, privil, uredil, nastavil. Izredno malo dela, če tako gledaš... da je stvar leteča praktično v par urah iz nule.
Slika
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

No takole... pa pridemo do tistega neljubega dogodka, ki sem ga imel včeraj, ko sem čisto vesel želel letet.

Reglerje sem flešnil z zadnjim SimonK, mislim da je ene 2 meseca star. No, zadeva se je obnašala OK, dokler nisem gor namontiral propov. Šel sem letet, in stvar je začuda letela... se je pa tu in tam malo lovila. Drugi let pa je en motor prav padel iz sinhronizacije in stvar je sicer vodoravno začela počasi it proti tlom. Sicer je bil precej mehek pristanek v travo, ampak vseeno me je izredno jezilo, ker nisem vedel ali je problematičen motor, regler ali software.

No, po malo branja na forumih sem opazil da je s temi motorji dostikrat križ, saj so hitri in imajo precej veliko polov, tako jih regler težko lovi. Samo določen SimonK bi naj delal (nek lanski), ampak sem jaz raje šaltal na BLHELI firmware, takega kot ima brat. Po novem namreč BLHELI dela tudi na Atmel čipih in naložil sem 11.2 verzijo, čeprav bo vsak trenutek tu V12 (danes, jutri?). Kakorkoli... zadeva zdaj dela V PIKO :) TOREJ: BL HELI, neglede na to ali imaš Plush 12A, Blueseries 12A ali Mystery 12A.
Slika

Takole izgleda reč sestavljena :)
Slika

Pa obe kameri. Kot se vidi, je FPV kamera znotraj popolnoma zaščitena in je praktično nemogoče pridet do nje, da bi jo butnil. Mobius je tudi vpet malo drugače kot na bratovi verziji, in tole se obnese super.
Slika
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Odgovori

Vrni se na Multirotorji