AcroBee

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Odgovori
Uporabniški avatar
denys
Freak
Prispevkov: 681
Pridružen: 06 Jun 2007, 16:23
Kraj: Koper

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a denys »

Mogče priloži kakšno sliko kako si priklopil na Naze32. Nisi slučajno kdaj zamaknil konektor pri priklapljanju na naze ko je bil napajan? To bi lahko skurilo pwm inpute.
Grmek
Začetnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 14 Sep 2010, 23:59

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a Grmek »

Uporabil sem tisti 10 pinski konektor ki je priložen Nazeju tako da ga 100% nisem zamaknil.

Slika
Grmek
Začetnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 14 Sep 2010, 23:59

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a Grmek »

No zdaj sem v tretje reflashnil in je vse začelo delovat :D! Ne vem v čem je bila težava...
Čebelca pa takole zgleda:

Slika

Prvi polet je bil pa crash v dveh sekundah :oops: še dobro, da sem psa prej stran poslal, drugače bi bile lahko še žrtve. Je kakšen quad mojster v okolici LJ/Grosuplje, ki bi mi dal šnelkurs v zameno za kakšno pivo? :)
Uporabniški avatar
Peksy
Razpravljalec
Prispevkov: 76
Pridružen: 09 Okt 2010, 08:23
Kraj: Domžale

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a Peksy »

mogoče kdo ve zakaj mi ne prikazuje slik? Namesto prikaza slike je samo napis Slika ??
JKSniper napisal/-a:Pa še na hitro ena gradnja ACROBEE-ja :D


Začnimo z reglerjem. Vzel se je 4v1 4x12A regler, ki se je izkazal za napako, saj en izmed motorjev ni želel delat na full gasu, saj se je kar resetiral. ](*,) ... Tega torej NE PRIPOROČAM.
Slika

AcroNaze 32 - črna :D
Slika

V sprejemnik damo toliko žic kolikor jih rabimo. Torej en konektor pokonci za napajanje, in 1. signal. potem pa še en servo kabel ležeče za 3 dodatne signalne kable in še en modificiran servo kabel za še dva dodatna signala.
Slika

zadevo kar zalotamo na AcroNaze, zaščitimo kabel...
Slika
LP! Matjaž
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3304
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a Mipo »

Peksy napisal/-a:mogoče kdo ve zakaj mi ne prikazuje slik? Namesto prikaza slike je samo napis Slika ??
To se zgodi, kadar slika ni naložena na strežnik modelarji.com, naprava pa nima dostopa do strani s sliko (morda stran na črni listi na tvoji napravi ali mreži iz katere dostopaš na WEB).
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Mislim da je problem na strežniku. Uporabljam že skos imageShack, ker je zelo hiter proces nalaganja in da dobim linke (vzame mi zelo malo časa) in ga zato uporabljam... imam tudi zakupljen prostor... vendar se jim je zadnjič enkrat nekaj zgodilo in so zgubili nekaj procentov slik (wooohoo). Sicer je možnost obnovnitve linkov z enakimi slikami, ampak najdit enake slike ki so bile tam, je pa po mojem nemogoče in vzame preveč dela... :/ :(

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
Peksy
Razpravljalec
Prispevkov: 76
Pridružen: 09 Okt 2010, 08:23
Kraj: Domžale

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a Peksy »

Hvala za hiter odgovor. Mislil sem , da samo jaz ne morem dostopati do teh slik. :cry:
LP! Matjaž
Uporabniški avatar
mummy
Razpravljalec
Prispevkov: 99
Pridružen: 28 Jan 2012, 19:50
Kraj: Velenje

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a mummy »

Še ena Čebelca testni let opravljen zaenkrat se cela.
Priponke
Acrobee....,.png
Acrobee....,.png (275.97 KiB) Pogledano 5820 krat
Futaba 3PK 2.4ghz.
Hpi baja 5b ss.
Frsky Taranis X9D.
quadrocopter acrobee.
Uporabniški avatar
Peksy
Razpravljalec
Prispevkov: 76
Pridružen: 09 Okt 2010, 08:23
Kraj: Domžale

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a Peksy »

Živjo,

antenca za video odajnik se mi zdi zelo ranljiva pri zaletavanju. Je kdo imel že težave s tem? Kaj pravite na to da bi na zadek pri napisu acrobee naredil luknjo in vanjo vstavil adapter za antenco. V primeru trka po tem ne bi mogel več poškodovati video linka.
LP! Matjaž
hanzek1
Razpravljalec
Prispevkov: 161
Pridružen: 18 Nov 2014, 14:36
Kraj: Laško

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a hanzek1 »

Peksy napisal/-a:Živjo,

antenca za video odajnik se mi zdi zelo ranljiva pri zaletavanju. Je kdo imel že težave s tem? Kaj pravite na to da bi na zadek pri napisu acrobee naredil luknjo in vanjo vstavil adapter za antenco. V primeru trka po tem ne bi mogel več poškodovati video linka.
Samo malo, da najdem svoj vtx, pa ti bom pokazal, kaj se zgodi, če takšne zaščite ne uporabljaš. Čudno, da še dela. Sama antenca se zaščiti z ping pong žogico, SMA pa z tem kablom
Kako noro leteti miniquade? Samo tole moraš imet u glavi:
I can accept failure, but I can´t accept not trying.-Michael Jordan
Fly like you stole it!-nevem avtorja :D
Failsafe, ki jih nočem:
RTME- return to mother earth
RTK- return to kit :D
hanzek1
Razpravljalec
Prispevkov: 161
Pridružen: 18 Nov 2014, 14:36
Kraj: Laško

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a hanzek1 »

hanzek1 napisal/-a:
Peksy napisal/-a:Živjo,

antenca za video odajnik se mi zdi zelo ranljiva pri zaletavanju. Je kdo imel že težave s tem? Kaj pravite na to da bi na zadek pri napisu acrobee naredil luknjo in vanjo vstavil adapter za antenco. V primeru trka po tem ne bi mogel več poškodovati video linka.
Samo malo, da najdem svoj vtx, pa ti bom pokazal, kaj se zgodi, če takšne zaščite ne uporabljaš. Čudno, da še dela. Sama antenca se zaščiti z ping pong žogico, SMA pa z tem kablom
Priponke
DSC_0135.JPG
DSC_0135.JPG (265.85 KiB) Pogledano 5691 krat
Kako noro leteti miniquade? Samo tole moraš imet u glavi:
I can accept failure, but I can´t accept not trying.-Michael Jordan
Fly like you stole it!-nevem avtorja :D
Failsafe, ki jih nočem:
RTME- return to mother earth
RTK- return to kit :D
Uporabniški avatar
Peksy
Razpravljalec
Prispevkov: 76
Pridružen: 09 Okt 2010, 08:23
Kraj: Domžale

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a Peksy »

hanzek1 napisal/-a:
hanzek1 napisal/-a:
Peksy napisal/-a:Živjo,

antenca za video odajnik se mi zdi zelo ranljiva pri zaletavanju. Je kdo imel že težave s tem? Kaj pravite na to da bi na zadek pri napisu acrobee naredil luknjo in vanjo vstavil adapter za antenco. V primeru trka po tem ne bi mogel več poškodovati video linka.
Samo malo, da najdem svoj vtx, pa ti bom pokazal, kaj se zgodi, če takšne zaščite ne uporabljaš. Čudno, da še dela. Sama antenca se zaščiti z ping pong žogico, SMA pa z tem kablom
S katerim kablom si to mislil?
LP! Matjaž
Uporabniški avatar
mummy
Razpravljalec
Prispevkov: 99
Pridružen: 28 Jan 2012, 19:50
Kraj: Velenje

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a mummy »

Mi kdo pove,če je kdo že montiral Gopro na Acrobee kako ga je pritrdil z kakšnim posebnim nastavkom ali kar z original nosilci ki so priloženi. :oops:
Futaba 3PK 2.4ghz.
Hpi baja 5b ss.
Frsky Taranis X9D.
quadrocopter acrobee.
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

poskusiš lahko tist mobius nosilček obrnit za 90° in pritrdit go-pro na ta način. Je pa res da je GoPro precej težji (in izven težišča) in pa tam precej izpostavljen...

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
mummy
Razpravljalec
Prispevkov: 99
Pridružen: 28 Jan 2012, 19:50
Kraj: Velenje

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a mummy »

Sem kar original nosilec prilepil bomo videli kak se bo čebelca obnašala.
Futaba 3PK 2.4ghz.
Hpi baja 5b ss.
Frsky Taranis X9D.
quadrocopter acrobee.
hanzek1
Razpravljalec
Prispevkov: 161
Pridružen: 18 Nov 2014, 14:36
Kraj: Laško

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a hanzek1 »

mummy napisal/-a:Sem kar original nosilec prilepil bomo videli kak se bo čebelca obnašala.
Meni GoPro ne paše nekako na miniquada, ker je res drag in brez housinga(samo lens protector) ni preveč vzdržliv, sprednji LCD pri crashih velikokrat crkne. Rianrex in Metalldanny imata oba nedelujoče LCDje na GP 4 black. Če hočeš res brezkrbno noreti ti res priporočam XiaomiYi, ki je veliko bolj vzdržjiv in lažji. Je pa potrebno nastavit birate na 35mbps in je skoraj ekvivalenten GP 3 black. Moj Yi je gor z nekaj gumicami, ne kompliciraj preveč z nekimi mounti, samo težo pridobivaš
PS:
Vsem, ki se pri crashih video neha recimo deset sekund pred crashom priporočam pregled nastavitev. Te kamere imajo očitno noter pospeškometer in ob veliki sili se kamera ugasne. Na Xiaomiju je nastavitev emergency video backup, ki prepreči takšno ugašanje
Kako noro leteti miniquade? Samo tole moraš imet u glavi:
I can accept failure, but I can´t accept not trying.-Michael Jordan
Fly like you stole it!-nevem avtorja :D
Failsafe, ki jih nočem:
RTME- return to mother earth
RTK- return to kit :D
Uporabniški avatar
Peksy
Razpravljalec
Prispevkov: 76
Pridružen: 09 Okt 2010, 08:23
Kraj: Domžale

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a Peksy »

Oj, ali kdo fura acrobee s motorji dys be1806-2300kv na 4S. V navodilih za motorje je dovoljena napetost 2-3S , zasledil sem na netu , da jih veliko vozi na 4S. Zanima me vaše mnenje?
LP! Matjaž
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a scrat »

ČE si jih kupil na hobbykingu...potem tam piše tudi 4S. Baje naj bi bili teli njhovi dys druga serija, je težja od ostalih. Na drugih spletnih straneh sem našel samo max 3S za dys 1806.
Uporabniški avatar
Peksy
Razpravljalec
Prispevkov: 76
Pridružen: 09 Okt 2010, 08:23
Kraj: Domžale

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a Peksy »

scrat napisal/-a:ČE si jih kupil na hobbykingu...potem tam piše tudi 4S. Baje naj bi bili teli njhovi dys druga serija, je težja od ostalih. Na drugih spletnih straneh sem našel samo max 3S za dys 1806.
Ja samo čudno je ker ima enako oznako dsy be1806-2300kv ... Ne razumem v čem je razlika in nekateri govorijo ,da lahko voziš na 4s do 5" prope.
LP! Matjaž
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a scrat »

Peksy napisal/-a:
scrat napisal/-a:ČE si jih kupil na hobbykingu...potem tam piše tudi 4S. Baje naj bi bili teli njhovi dys druga serija, je težja od ostalih. Na drugih spletnih straneh sem našel samo max 3S za dys 1806.
Ja samo čudno je ker ima enako oznako dsy be1806-2300kv ... Ne razumem v čem je razlika in nekateri govorijo ,da lahko voziš na 4s do 5" prope.
Tudi jaz ne razumem. Žal. Vem samo zato, ker sem jih hotel kupit pa sem malo bral na rcgroups. Drugače pa vzami Emax RS2205 2300kv - to je motor.
Uporabniški avatar
Peksy
Razpravljalec
Prispevkov: 76
Pridružen: 09 Okt 2010, 08:23
Kraj: Domžale

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a Peksy »

Hvala Scrat
LP! Matjaž
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a scrat »

NP.

Tole je odličen in poceni kombo: http://www.banggood.com/Emax-RS2205-230 ... 52807.html

Jst sm kupu enako, samo imam 20A esc-je...plus dal sem 10€ več.
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Živijo!

Lepo je videt da nekatiri še zmerom letijo z Acrobee-jem in to prav pošteno!!!

Video in letenje: Jure Židan
https://www.youtube.com/watch?v=H17t8HE ... e=youtu.be

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
Rocher
Freak
Prispevkov: 511
Pridružen: 16 Sep 2013, 20:25
Kraj: Celje

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a Rocher »

Sj AcroBee da dosti od sebe, samo ta pilot pa nima glih stunanega kopterja. Se mu ja gunca sem in tja, pri loopingih odskoči nazaj kot kak stari ata ob robu ceste ... Preveč razštelano je tole v zraku, kak lahko sploh leti na tak način da loviš po zraku ne pa komandiraš. Sj vem koliko zmore model ampak to pa res ni prikaz odličnega letenja, se da lepši rezultat pokazat :-?.

Sem za hec pogledal kak TinyWhoopa pelje pa je ista žalost ...

lp
*LOSi 8ight 2.0 EU - Novarossi*
*LOSi Tenacity DB PRO*
*HPi SavageX 4.6*
*AXiAL SCX10ii Trail Honcho*
*LOSi Mini T 2.0*
*Custom brushless whoop 65mm*
*TBS Source One*
*FlyFish Volador Vx3*
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: AcroBee

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Tak je to blo pred par leti ko so ble zadeve underpowered (tko kot so zdej whoopi) :) Lepo je pa videt, da ljudje še imajo in uporabljajo te frame :)
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Odgovori

Vrni se na Multirotorji