Kakšen quadcopter?

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Odgovori
klemenst
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 15 Jul 2014, 14:47

Kakšen quadcopter?

Odgovor Napisal/-a klemenst »

Pozdravljeni,

sem čisti začetnik in bi rad postal modelar oziroma bi si rad naredil quadcopter. Nekaj sem že prebral tako na tem forumu, kot tudi drugje. Imam kar nekaj neznank, glavna je seveda katere možgane izbrat. Glede na to, da sem začetnik in glede na to, da tudi nimam ogromna časa, bi mi verjetno prišla prav kakšna enostavna zadeva, ki pa bi bila kljub temu dokaj napredna (stabilizacija letenja,...). Ko že kupujem, bi že na začetku gledal na kasnejše nadgradnje, tu imam v mislih kamero, upravljanje le te in tudi stabilizacijo.

Moja želja je, da si večino delov (seveda ne mehanskih in elektronskih) natisnem s 3D-tiskalnikom. Je to že kdo delal? Če je, mi lahko pri tem pomaga? Kakšen link do teh delov?

Moje želje pri letalskih karakteristikah:
- bolj enostavno vodljiv
- bolj pomembna vodljivost kot hitrost
- bolj pomemben dvig kot akrobatstvo

Torej gledal sem naslednje možgane:
http://hobbyking.com/hobbyking/store/__ ... Combo.html
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html
http://store.openpilot.org/home/21-revo ... e-kit.html

Kaj bi predlagali in zakaj? Bi kaj drugega predlagali? Kateri možgani omogočajo letenje tudi drugim oblikam ohišja, kjer motorčki oziroma polpelerji niso v simetrični oddaljenosti od središča? Pomembna mi je tudi dobavljivost in vem, da 1. in 3.variante ne morem dobit hitro. Ima kdo kaj takega rabljenega za prodat.

Prosim za pomoč.

Hvala.
Uporabniški avatar
spikey
Tekmovalec
Prispevkov: 271
Pridružen: 23 Apr 2014, 13:50

Re: Kakšen quadcopter?

Odgovor Napisal/-a spikey »

klemenst
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 15 Jul 2014, 14:47

Re: Kakšen quadcopter?

Odgovor Napisal/-a klemenst »

Imam ABS filement. Ima že kdo kakšne izkušnje s katerim modelom iz thingiverse.com in da to paše skupaj?
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Kakšen quadcopter?

Odgovor Napisal/-a scrat »

Prva informacija glede 3D printanega frame-a...preveč vibracij bo in quad ne bo mirno letel. Najboljša kombinacija so roke iz aluminija in pa trup iz G10 ali carbona ali pa vitroplasta.

Drugače, če ne boš letel acro...in bo multicopter za snemanje...potem Naza+GPS. Po tvojem postu predvidevam, da še nič nimaš doma....potem pripravi lep kupček denarja za začetek.

Za snemanje priporočam multicopter v hex ali octo varianti.

Ti dam pa še eno dobro namerno priporočilo. Najprej se nauči letet z multikopterjem, šele potem kupuj naprej. Ampak letet se z Nazo ne boš naučil. Za učit letet je najbolša varianta plata KK2.0 ali pa sedaj KK2.1.5 al kako je že to...ali pa Naze32 - povdarek na E. :)
klemenst
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 15 Jul 2014, 14:47

Re: Kakšen quadcopter?

Odgovor Napisal/-a klemenst »

Hvala za odgovor. Zakaj pa se ne moreš naučit letet z Nazo? Zakaj pa je KK2.0 boljša rešitev za začetnika? Ima ta tudi vsa pomagala pri letenju ali je lih v tem fora, da se naučiš letet brez pomagal? Moja želja je naprej ta, da čim lažje vzletim in potem nadgrajujem. Kako pa je s tem OpenPilotom? Vidim, da sploh ni dobavljiv. Imaš kake izkušnje z njim?
wlah
Razpravljalec
Prispevkov: 103
Pridružen: 10 Dec 2011, 17:04
Kraj: Ljubljana

Re: Kakšen quadcopter?

Odgovor Napisal/-a wlah »

klemenst napisal/-a:Hvala za odgovor. Zakaj pa se ne moreš naučit letet z Nazo? Zakaj pa je KK2.0 boljša rešitev za začetnika? Ima ta tudi vsa pomagala pri letenju ali je lih v tem fora, da se naučiš letet brez pomagal? Moja želja je naprej ta, da čim lažje vzletim in potem nadgrajujem. Kako pa je s tem OpenPilotom? Vidim, da sploh ni dobavljiv. Imaš kake izkušnje z njim?

Ker ima NAZA svoje možgane in praktično leti sama.
Lepo se imejte, pa veliko se smejte!
crashlander
Razpravljalec
Prispevkov: 84
Pridružen: 26 Avg 2007, 18:54
Kraj: Lj

Re: Kakšen quadcopter?

Odgovor Napisal/-a crashlander »

Če želiš začeti poceni (in ne slabo) predlagam:
- kvadratne alu profile 15x15mm (Bauhaus, Obi...) 2m bo zadostovalo še za nekaj rezerve
- kvadratno leseno osnovo (2mm avio šper) cca 15x15cm (dve plošči za zgoraj in spodaj),
- nekaj M3 vijakov (kake 25mm dolžine) in nekaj M3 matic s plastičnimi varovali (da ti ne bo potrebno vsega z LocTite-om varovati)
- Regulatorje 20A so VEČ kot preveč močni (http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ware_.html)
- Motorje (sam uspešno uporabljam nekaj takega http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 100kv.html)
- Elise lahko vzameš kake cenene HK (mehke kot jogurtovi lončki) ali pa trpežne karbonske (npr. http://www.rctimer.com/product_1065.html), v vsakem primeru pa pazi da jih dobro zbalansiraš.
- Glede možganov ti proporočam opcijo pri kateri ne izprazneš bančnega računa in ne odleti sama na Kitajsko ;), torej naze32 (http://abusemark.com/store/index.php?ma ... ucts_id=30).

Narediš čimbolj kompaktnega quada (X ali + kar ti je ljubše), upoštevaš samo premer propelerjev motorje pritrdiš direktno na alu profile in reglerje stisneš med plošči trupa.
Velikosti do 40cm (manjše je boljše in laže) med osmi motorjev so zelo trpežne, kar je za začetnika zelo dobrodošlo.

l.p.
Andrej
klemenst
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 15 Jul 2014, 14:47

Re: Kakšen quadcopter?

Odgovor Napisal/-a klemenst »

Predvidevam, da ima Naza tudi možnosti izklopa vseh teh pomagal in da lahko tudi sam letiš oziroma, da se lahko učiš?

Sicer pa meni to ustreza za začetek, potem bom pa videl, kaj naredit. Sicer si bom vzel nekaj časa za ta konjiček, vendar dvomim, da ga bom imel na voljo ogromno.

Sedaj sem si sestavil naslednjo konfiguracijo glede na dobavljivost in razmerje med ceno in funkcionalnosti:
DJI Naza-M Lite Multi-Rotor Flight Controller GPS Combo
TURNIGY Plush 30amp Speed Controller (EU warehouse)
Turnigy 9XR Transmitter Mode 1 (No Module) (EU Warehouse)
OrangeRx R910 Spektrum DSM2 9Ch 2.4Ghz TwinPort Rx (EU warehouse)
OrangeRX DSMX/DSM2 2.4GHz DIY Transmitter Module
Turnigy nano-tech 3000mah 3S 25~50C Lipo Pack (EU warehouse)
NTM Prop Drive Series 28-26 1100kv / 252w (short shaft version) (EU warehouse)
Slow Fly Electric Prop 9047 SF (4 pc - Green) (EU Warehouse)
Slow Fly Electric Prop 9047R SF (4 pc Right Hand Rotation) (EU Warehouse)
IMAX B6-AC Charger/Discharger 1-6 Cells (GENUINE) (EU Warehouse)
Turnigy AA LSD 2400mAh Low Self Discharge (ready to use) (EU warehouse)
NTM Prop Drive 28 Series Accessory Pack (EU Warehouse)
On Board Lipoly Low Voltage Alarm (2s~4s) (EU Warehouse)
M3x12mm Nylon Screws (10pcs/bag)
M3 x 20mm Nylon Screws (10pcs/bag) (EU Warehouse)
M3 Nylon Nut (10pcs/bag) (EU Warehouse)
M4 x 25 Nylon Screw (10pcs/bag) (EU Warehouse)
M4 x 15 Nylon Screw (10pcs/bag) (EU Warehouse)
USBasp AVR Programming Device for ATMEL proccessors (UK Warehouse)
Dji F450 Frame

Prosim vas za nasvet, če imam vse konpatibilno izbrano in če mi kaj manjka? Prav tako bi prosil za mnenje, če so sestavni deli dobro izbrani? Pregledal sem kar nekaj postov in opisov ter tako skupaj to sestavil. Še vedno mi je večja neznanka:
- frame za DJI: ali lahko vzamem tega http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html ali moram vzet Dji F450 Frame? V naslenji fazi ga bom tudi natisnil, samo bi rad najprej videl, kako se obnaša na preverjenem ohišju.
- sprejemnik/oddajnik: Orange oddajnik ni dobavljiv in prav tako tudi FrSky. Sem sicer našel enega na electronicarc (FrSky DJT 2.4Ghz Combo Pack for JR w/ Module & RX D8R-II Plus), samo ne vem, kaki je ta oziroma, če je dostava pri njih hitra. Katero opcijo bi predlagali?
- transmitter: kaj je razlika med mode 1 (Turnigy 9XR Transmitter Mode 1 (No Module) (EU Warehouse)) in mode 2 (Turnigy 9X 9Ch Transmitter w/ Module & 8ch Receiver (Mode 2) (v2 Firmware)). Bi bilo bolje vzet http://www.modelar.si/index.php?main_pa ... cts_id=990, samo je to dražje? Prosim za razlago.

Sem kaj pozabil?

Ful hvala za pomoč.
crashlander
Razpravljalec
Prispevkov: 84
Pridružen: 26 Avg 2007, 18:54
Kraj: Lj

Re: Kakšen quadcopter?

Odgovor Napisal/-a crashlander »

Vzemi PRAVE multirotor regulatorje (razlike so več kot opazne)
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html
Celice ti predlagam Zippy Slim lahko so tudi manjših kapacitete (2200 ali 2700) so cenejše.
Predlagam tudi da narediš lahek model (NTM motorji so bili včasih težji od primerljivih Aerodrive in pri Aerodrive-ih dobiš vse zraven), saj ti teža prinaša uničevalno energijo, ki se sprosti ob krešu.
Preglej moj prejšnji prispevek in še enkrat razmisli o tem.
Pri komandah upoštevaj da je Mode 1 ali Mode 2 samo pozicija ročk mode 1 ima gas na desni mode 2 pa na levi (vsi ki jih poznam uporabljajo mode 2 torej gas na levi).


l.p.A

PS: pri Nazi lahko izklopiš večino pomagal če jo pravilno nastaviš in to je tudi edina rešitev, ki jo moraš uporabiti če se kontrolerju malček utrga....
PPS: electronicaRC so eni hudi "nategovanti" v primeru če imaš reklamacijo...
PPPS: Frame lahko narediš/vzameš katerikoli, saj v tem "športu" PREVERJENIH zadev NI so samo stvari, ki jih preveriš sam.
crashlander
Razpravljalec
Prispevkov: 84
Pridružen: 26 Avg 2007, 18:54
Kraj: Lj

Re: Kakšen quadcopter?

Odgovor Napisal/-a crashlander »

USBasp AVR Programming Device for ATMEL proccessors (UK Warehouse) ni drag vendar pa če si začetnik in nisi elektronsko/računalniško precej dobro podkovan ga verjetno ne boš potreboval.
Turnigy AA LSD 2400mAh Low Self Discharge (ready to use) (EU warehouse) tole verjetno ni povezano z vstopom v ta hobi?!

Ostalo takole na oko izgleda O.K.

l.p.Andrej
Uporabniški avatar
joemontana1234
Razpravljalec
Prispevkov: 123
Pridružen: 19 Dec 2011, 09:11
Kraj: Ljubljana

Re: Kakšen quadcopter?

Odgovor Napisal/-a joemontana1234 »

klemenst napisal/-a:Predvidevam, da ima Naza tudi možnosti izklopa vseh teh pomagal in da lahko tudi sam letiš oziroma, da se lahko učiš?

Sicer pa meni to ustreza za začetek, potem bom pa videl, kaj naredit. Sicer si bom vzel nekaj časa za ta konjiček, vendar dvomim, da ga bom imel na voljo ogromno.

Sedaj sem si sestavil naslednjo konfiguracijo glede na dobavljivost in razmerje med ceno in funkcionalnosti:
DJI Naza-M Lite Multi-Rotor Flight Controller GPS Combo
TURNIGY Plush 30amp Speed Controller (EU warehouse)
Turnigy 9XR Transmitter Mode 1 (No Module) (EU Warehouse)
OrangeRx R910 Spektrum DSM2 9Ch 2.4Ghz TwinPort Rx (EU warehouse)
OrangeRX DSMX/DSM2 2.4GHz DIY Transmitter Module
Turnigy nano-tech 3000mah 3S 25~50C Lipo Pack (EU warehouse)
NTM Prop Drive Series 28-26 1100kv / 252w (short shaft version) (EU warehouse)
Slow Fly Electric Prop 9047 SF (4 pc - Green) (EU Warehouse)
Slow Fly Electric Prop 9047R SF (4 pc Right Hand Rotation) (EU Warehouse)
IMAX B6-AC Charger/Discharger 1-6 Cells (GENUINE) (EU Warehouse)
Turnigy AA LSD 2400mAh Low Self Discharge (ready to use) (EU warehouse)
NTM Prop Drive 28 Series Accessory Pack (EU Warehouse)
On Board Lipoly Low Voltage Alarm (2s~4s) (EU Warehouse)
M3x12mm Nylon Screws (10pcs/bag)
M3 x 20mm Nylon Screws (10pcs/bag) (EU Warehouse)
M3 Nylon Nut (10pcs/bag) (EU Warehouse)
M4 x 25 Nylon Screw (10pcs/bag) (EU Warehouse)
M4 x 15 Nylon Screw (10pcs/bag) (EU Warehouse)
USBasp AVR Programming Device for ATMEL proccessors (UK Warehouse)
Dji F450 Frame

Prosim vas za nasvet, če imam vse konpatibilno izbrano in če mi kaj manjka? Prav tako bi prosil za mnenje, če so sestavni deli dobro izbrani? Pregledal sem kar nekaj postov in opisov ter tako skupaj to sestavil. Še vedno mi je večja neznanka:
- frame za DJI: ali lahko vzamem tega http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html ali moram vzet Dji F450 Frame? V naslenji fazi ga bom tudi natisnil, samo bi rad najprej videl, kako se obnaša na preverjenem ohišju.
- sprejemnik/oddajnik: Orange oddajnik ni dobavljiv in prav tako tudi FrSky. Sem sicer našel enega na electronicarc (FrSky DJT 2.4Ghz Combo Pack for JR w/ Module & RX D8R-II Plus), samo ne vem, kaki je ta oziroma, če je dostava pri njih hitra. Katero opcijo bi predlagali?
- transmitter: kaj je razlika med mode 1 (Turnigy 9XR Transmitter Mode 1 (No Module) (EU Warehouse)) in mode 2 (Turnigy 9X 9Ch Transmitter w/ Module & 8ch Receiver (Mode 2) (v2 Firmware)). Bi bilo bolje vzet http://www.modelar.si/index.php?main_pa ... cts_id=990, samo je to dražje? Prosim za razlago.

Sem kaj pozabil?

Ful hvala za pomoč.
Koliko te pride vse skupaj? Mogoče za začetek rajši tole vzameš.

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=56417

LP,
Igor
klemenst
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 15 Jul 2014, 14:47

Re: Kakšen quadcopter?

Odgovor Napisal/-a klemenst »

Hvala za pomoč.

Torej bi potem vzel ta (http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=49603) speed controler namesto TURNIGY Plush 30amp Speed Controller (EU warehouse). Zakaj je ta boljši?

Baterijo pa potem to (http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html) ali katero drugo (ne spoznam se na te stopinje itd)? Polnilec bo verjetno ok, ali je tega tudi treba spremeniti?

Za motorčke nisem siguren, da bi jih menjal, saj imam že nekatere 3d-modele za komponente, ki jih bom natisnil in te so narisane za one motorčke. Verjetno dimenzijsko niso isti ali pač. Drugače pa je želja, da ti motorčki več dvignejo, kot pa seveda bolj omogočajo akrobatstvo. So pravi?

Mode 1 sem izbral, ker je na zalogi.

Zanima me, kaj predlagate še za oddajnik in sprejemnik.

Drugače pa je tvoj predlog super. Bomo mi narisali in natisnili te dele in bomo na tak način poskusili urediti ohišje.

Hvala.
dkulcar
Freak
Prispevkov: 882
Pridružen: 28 Okt 2006, 09:18
Kraj: Lendava
Kontakt:

Re: Kakšen quadcopter?

Odgovor Napisal/-a dkulcar »

Jaz bi raje izbral emax motorje MT2213-935KV.
Lahko jih vzameš pri "almapek" pa še propelerje dobiš zraven in še vibracij se znebiš.
http://shop.almapek.si/product.php?id_product=9674
LP David
klemenst
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 15 Jul 2014, 14:47

Re: Kakšen quadcopter?

Odgovor Napisal/-a klemenst »

Še nekako okvirna cena za to: 450€. Pri tistem kompletu je potrebno dodat še 190€ po moji izbiri.

Hvala.
crashlander
Razpravljalec
Prispevkov: 84
Pridružen: 26 Avg 2007, 18:54
Kraj: Lj

Re: Kakšen quadcopter?

Odgovor Napisal/-a crashlander »

klemenst napisal/-a:Hvala za pomoč.

Torej bi potem vzel ta (http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=49603) speed controler namesto TURNIGY Plush 30amp Speed Controller (EU warehouse). Zakaj je ta boljši?

Baterijo pa potem to (http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html) ali katero drugo (ne spoznam se na te stopinje itd)? Polnilec bo verjetno ok, ali je tega tudi treba spremeniti?

Za motorčke nisem siguren, da bi jih menjal, saj imam že nekatere 3d-modele za komponente, ki jih bom natisnil in te so narisane za one motorčke. Verjetno dimenzijsko niso isti ali pač. Drugače pa je želja, da ti motorčki več dvignejo, kot pa seveda bolj omogočajo akrobatstvo. So pravi?

Mode 1 sem izbral, ker je na zalogi.

Zanima me, kaj predlagate še za oddajnik in sprejemnik.

Drugače pa je tvoj predlog super. Bomo mi narisali in natisnili te dele in bomo na tak način poskusili urediti ohišje.

Hvala.
Pravi multirotor ESC-ji imajo SW prilagojen za hitre minimalne popravke hitrosti vrtenja, kar precej pripomore k stabilnosti, navadni ESC-ji pa imajo varovalke, ki preprečujejo hitre spremembe....
Sam na multiju uporabljam cenejše 2200 in 2700 celice, ker so ob krešu le-te precej na udaru, isto velja za motorje.
Drugače pa tudi za "Hard Core" akrobacije pri multikopterjih ne rabiš zelo močnih motorjev in regulatorjev, ker imaš vedno vsaj tri (trikopter) ali štiri (quad) in torej moči deliš na 3 ali 4 (30A ESC pomeni 4x 30A je 120A! 250W motor x4 je 1kW?!!).
Za učenje (letenja in akrobacij) torej želiš čim lažji multikopter (teža okvirja, motorjev, celice).
Polnilec je verjetno dober.
Tudi mode 1 se da s spremembo v SW-ju in HW-ju predelati v mode 2 (zamenjaš priklop ročic in račno ter naložiš mode 2 SW) ampak za začetek ti to verjetno ne ustreza.
Drugače je komanda dobra in jo imam ter priporočam tudi sam. Oddajnik je verjetno O.K. Orange 2,4GHz modul za to napravo sprejemnik pa tudi Orange (za cca 5-6$ na kitajskem).

l.p.Andrej
crashlander
Razpravljalec
Prispevkov: 84
Pridružen: 26 Avg 2007, 18:54
Kraj: Lj

Re: Kakšen quadcopter?

Odgovor Napisal/-a crashlander »

Primer mojega Acro, FPV.... quada
- razdalja med diagonalnima motorjema je 39cm
- osnovna plošča je 13cm
- alu kvadratna roka 15x15 mm dolžine 17,5cm
- HK-20 ESC (poflešani s mulirotorskim SW-jem)
- Kontroler MultiWII SE ali LE (po novem priporočam Naze32)
- rotorji 9x5

Slike:

l.p.Andrej
Priponke
20140717_150724.jpg
20140717_150724.jpg (99.64 KiB) Pogledano 3101 krat
20140717_151154.jpg
20140717_151154.jpg (70.18 KiB) Pogledano 3101 krat
20140717_151206.jpg
20140717_151206.jpg (46.56 KiB) Pogledano 3101 krat
crashlander
Razpravljalec
Prispevkov: 84
Pridružen: 26 Avg 2007, 18:54
Kraj: Lj

Re: Kakšen quadcopter?

Odgovor Napisal/-a crashlander »

Še dve sliki:

l.p.Andrej
Priponke
20140717_150821.jpg
20140717_150821.jpg (78.34 KiB) Pogledano 3101 krat
20140717_150742.jpg
20140717_150742.jpg (78.55 KiB) Pogledano 3101 krat
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Kakšen quadcopter?

Odgovor Napisal/-a scrat »

To je pravi acro quad :)
crashlander
Razpravljalec
Prispevkov: 84
Pridružen: 26 Avg 2007, 18:54
Kraj: Lj

Re: Kakšen quadcopter?

Odgovor Napisal/-a crashlander »

scrat napisal/-a:To je pravi acro quad :)
Jap! Ampak tudi brez problema nosi GoPro1 v podvodnem ohišju in FPV opremo (potem sicer izgubi nekaj akrobatskosti) ;)
PeroM
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 11 Apr 2014, 23:12

Re: Kakšen quadcopter?

Odgovor Napisal/-a PeroM »

klemenst napisal/-a:
Moja želja je, da si večino delov (seveda ne mehanskih in elektronskih) natisnem s 3D-tiskalnikom. Je to že kdo delal? Če je, mi lahko pri tem pomaga? Kakšen link do teh delov?

Hvala.
Sam sem delal po tem modelu:
http://www.thingiverse.com/thing:167721

Slika

Edino nosilci za motor niso zdržali malo tršinh pristankov in sem potem naredil drugačne.

Slika

Uporabil sem PLA in je čisto dovolj močno. Plastika je počila šele, ko mi ga je kolega kar z visoko hitrostjo bočno parkiral v kamenje.
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Kakšen quadcopter?

Odgovor Napisal/-a scrat »

Odstrani nosilce za motorje in motorje privijači direktno na alu palice in to z 2 vijakoma. Potem bi moral quad že bolje delovati.
crashlander
Razpravljalec
Prispevkov: 84
Pridružen: 26 Avg 2007, 18:54
Kraj: Lj

Re: Kakšen quadcopter?

Odgovor Napisal/-a crashlander »

Če pa želiš zaščititi motorje naredi "štange" tako da gledajo od pritrdišča motorjev še kake 2cm ven (teža bo večja motorji bodo pa manj na udaru).

l.p.A
metjus
Začetnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 01 Jun 2013, 12:25
Kraj: zalošče,nova gorica

začetnik quadrocopter

Odgovor Napisal/-a metjus »

sem začetnik in bi si rad kupil quadrocopter ki ni drag in lahko dvigne go proja in ga je lahko vozit
Odgovori

Vrni se na Multirotorji