Minicopterji - klasa 250

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Odgovori
SapraMis
Začetnik
Prispevkov: 12
Pridružen: 10 Feb 2014, 19:57

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a SapraMis »

Zdravo.

Imam sestavljeno eno 250-ko z kk 2.1.5, Rcx motorji, reglerji so blueseries s hobbykinga.

Zadeva je brez lipota težka 425 gramov z vso opremo. Ko letim se mi zdi da niti nimam neke kontrole nad njem, se mi zdi da ga je zelo težko voditi, obrati so nerodni, včasih ga zaniha preveč naprej učasih preveč nazaj.

Se vam zdi, da je zadeva pretežka in če ima kdo kak link do najboljših nastavitev kk 2.1 ploščice za tak quad, s katerimi bi bilo užitek leteti?


Slika
Uporabniški avatar
SiByte
Tekmovalec
Prispevkov: 274
Pridružen: 20 Mar 2011, 12:46
Kraj: Sv. Trojica v Slov. goricah
Kontakt:

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a SiByte »

KK kontrolne plošče niso najbolj primerne za 250-ke, saj so manj odzivne in počasnejše od novejših z ARM krmilniki (Naze32, CC3D,..).
Tamiya TT-01E | Tamiya NDF-01
3racing Sakura XI Sport
Hitec LYNX 4S @ v1.05
hanzek1
Razpravljalec
Prispevkov: 161
Pridružen: 18 Nov 2014, 14:36
Kraj: Laško

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a hanzek1 »

Jaz uporabljam te in kar dobro leti (opis videa ) https://youtu.be/dEmEug83ZEQ Mimogrede najhitrejši prelet v tem videu je na 0:35, crashi pa na 2:13 in od 5:22 dalje. Aja, iz slike je razvidno, da platka ni na sredini quada. Fino bo, če boš popravil. Mogoče se ti zdi stvar neodzivna tudi zato, ker uporabljaš mobius za fpv in pojavi se kar velik delay
Kako noro leteti miniquade? Samo tole moraš imet u glavi:
I can accept failure, but I can´t accept not trying.-Michael Jordan
Fly like you stole it!-nevem avtorja :D
Failsafe, ki jih nočem:
RTME- return to mother earth
RTK- return to kit :D
Uporabniški avatar
galp
Tekmovalec
Prispevkov: 328
Pridružen: 16 Jan 2014, 19:02
Kraj: Novo mesto

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a galp »

Po mojem mnenju bo tak kontroler dober, le vzeti si je treba čas in zadevo nastavit. Čisto na hitro si poglej ta video. Na kratko razloži regulacijo pri kopterjih in prepričan sem, da se da tudi to nastavljat pri kk plati. Brez v piko nastavljene regulacije bo težko vozit (da se, samo ni to to)

Priporočam ti, da najprej nastaviš na približno brez fpv-ja. Tu se napačne nastavitve pokažejo v osciliranju pri spuščanju in sunkovitem pospeševanju navzgor. Ko se ti bo zdelo ok, pa zakurblaj fpv opremo naredi par zavojev in boš takoj videl na čem si. Če ti ga meče iz ovinka ali pa ga pri spuščanju razmetava kot norega, potem ne šparat s I-jem. Upam, da ti bo tole pomagalo in uspeš zadevo nastavit.

Je pa treba imet vedno enake prope. Ravno danes sem dal na svojega karbonske (ravno tako 5x3) in ga je med vožnjo precej treslo. Zgleda, da vpliva tudi oblika propov.
e.pavlin.si
hanzek1
Razpravljalec
Prispevkov: 161
Pridružen: 18 Nov 2014, 14:36
Kraj: Laško

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a hanzek1 »

galp napisal/-a:Po mojem mnenju bo tak kontroler dober, le vzeti si je treba čas in zadevo nastavit. Čisto na hitro si poglej ta video. Na kratko razloži regulacijo pri kopterjih in prepričan sem, da se da tudi to nastavljat pri kk plati. Brez v piko nastavljene regulacije bo težko vozit (da se, samo ni to to)

Priporočam ti, da najprej nastaviš na približno brez fpv-ja. Tu se napačne nastavitve pokažejo v osciliranju pri spuščanju in sunkovitem pospeševanju navzgor. Ko se ti bo zdelo ok, pa zakurblaj fpv opremo naredi par zavojev in boš takoj videl na čem si. Če ti ga meče iz ovinka ali pa ga pri spuščanju razmetava kot norega, potem ne šparat s I-jem. Upam, da ti bo tole pomagalo in uspeš zadevo nastavit.

Je pa treba imet vedno enake prope. Ravno danes sem dal na svojega karbonske (ravno tako 5x3) in ga je med vožnjo precej treslo. Zgleda, da vpliva tudi oblika propov.
Ravno tu je prednost kkja. Spremeniš v minuti(no ja tudi na drugih FC jih lahko, če imaš modri zob)
Kako noro leteti miniquade? Samo tole moraš imet u glavi:
I can accept failure, but I can´t accept not trying.-Michael Jordan
Fly like you stole it!-nevem avtorja :D
Failsafe, ki jih nočem:
RTME- return to mother earth
RTK- return to kit :D
Uporabniški avatar
galp
Tekmovalec
Prispevkov: 328
Pridružen: 16 Jan 2014, 19:02
Kraj: Novo mesto

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a galp »

Dovolj je že telefon in usb kabel. Je pa treba vsakič vštekat...
e.pavlin.si
SapraMis
Začetnik
Prispevkov: 12
Pridružen: 10 Feb 2014, 19:57

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a SapraMis »

Sem si naštimal pide po tem seznamu https://www.youtube.com/watch?v=uh5ZG4hCddI .

Težavo sedaj imam, da se quad ko lebdi - vrti v smeri urinega kazalca - sicer ne grozno hitro, le toliko, da ga moram kompenzirati.
Uporabniški avatar
sekile
Razpravljalec
Prispevkov: 56
Pridružen: 25 Okt 2014, 14:48

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a sekile »

Meni izgorili afro 12Aa sa Blheli pa sam stavio simonk i spustio PID, ali ne jos dovoljno. Uglavnom letim jednako sa blheli i simonk

https://www.youtube.com/watch?v=j13NUI1k1p0
mkukovec
Začetnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 03 Apr 2015, 09:03
Kraj: Ptuj

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a mkukovec »

Pozdravljeni. Zanima me, kake lipo baterije uporabljate na quadcopterju zmr250 in kaki je približen čas letenja?

Hvala in lp
hanzek1
Razpravljalec
Prispevkov: 161
Pridružen: 18 Nov 2014, 14:36
Kraj: Laško

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a hanzek1 »

Imam malo močnejši in težji setup in uporabljam Gens Ace 2200 3S. Ti boš verjetno vzel manjše, naprimer 1300-1800.
Kako noro leteti miniquade? Samo tole moraš imet u glavi:
I can accept failure, but I can´t accept not trying.-Michael Jordan
Fly like you stole it!-nevem avtorja :D
Failsafe, ki jih nočem:
RTME- return to mother earth
RTK- return to kit :D
mihaval
Razpravljalec
Prispevkov: 118
Pridružen: 15 Okt 2007, 21:08

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a mihaval »

mkukovec napisal/-a:Pozdravljeni. Zanima me, kake lipo baterije uporabljate na quadcopterju zmr250 in kaki je približen čas letenja?
Jaz imam z Gens ace 1400 10min mirnega, pa ene 6min divjaskega letenja. Motorji so rcx.
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a scrat »

sekile napisal/-a:Meni izgorili afro 12Aa sa Blheli pa sam stavio simonk i spustio PID, ali ne jos dovoljno. Uglavnom letim jednako sa blheli i simonk

https://www.youtube.com/watch?v=j13NUI1k1p0
Šta si radio, da su izgorili?
Uporabniški avatar
galp
Tekmovalec
Prispevkov: 328
Pridružen: 16 Jan 2014, 19:02
Kraj: Novo mesto

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a galp »

scrat napisal/-a:
sekile napisal/-a:Meni izgorili afro 12Aa sa Blheli pa sam stavio simonk i spustio PID, ali ne jos dovoljno. Uglavnom letim jednako sa blheli i simonk

https://www.youtube.com/watch?v=j13NUI1k1p0
Šta si radio, da su izgorili?

Najbrž 4S in 6x4.5.... :roll:
e.pavlin.si
Uporabniški avatar
sekile
Razpravljalec
Prispevkov: 56
Pridružen: 25 Okt 2014, 14:48

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a sekile »

Uglavnom vozim sad na simonk i meni je ok. Nasao cool lokaciju, ali uzeo sam 2 lipo, drugi put bolje

https://www.youtube.com/watch?v=HIpI_95H1PE
Uporabniški avatar
galp
Tekmovalec
Prispevkov: 328
Pridružen: 16 Jan 2014, 19:02
Kraj: Novo mesto

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a galp »

No pa še moj video. Vanj sem dodal nekaj zgodbe, da ni samo suhoparno letenje. Sem pa komaj posnel kaj iz zraka, saj je najmanjša kamera, ki jo imam 200g Garmin Virb. Skupaj z njo je moja 250ka tehtala dobrih 600g. 8-[ 8-[

No vseeno je šlo kar dobro.
e.pavlin.si
SapraMis
Začetnik
Prispevkov: 12
Pridružen: 10 Feb 2014, 19:57

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a SapraMis »

Sem si naročil Naze 32 s hobbykinga - bom sprobal 250-ko še s to platko, pa še izziv bo, ker se bo treba spet navaditi na nov sistem.

https://www.hobbyking.com/hobbyking/sto ... duct=55819

Naza laufa normalno na 12 v baterijo, je lahko direktno napajanje - da ne bom kaj skuril takoj :).
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Uporabi bec enega regulatorja..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
jurehb
Tekmovalec
Prispevkov: 423
Pridružen: 01 Sep 2004, 10:08

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a jurehb »

Ali se lahko na Naze32 priklopi vse štiri ESC-je z BEC-om? Ali je potrebno BEC imeti samo na enemu od regulatorjev?
Najlaži ti je če kupš!
mihaval
Razpravljalec
Prispevkov: 118
Pridružen: 15 Okt 2007, 21:08

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a mihaval »

jurehb napisal/-a:Ali se lahko na Naze32 priklopi vse štiri ESC-je z BEC-om? Ali je potrebno BEC imeti samo na enemu od regulatorjev?
Tukaj je ena izmed debat na to temo. Rezime: ce so linearni menda se nekako gre, switcherjev pa menda ni dobro priklopiti. Jaz imam narejeno tako, da imam samo na enem ESC-ju BEC priklopljen na naze (na drugih sem pa zicke vzel ven iz konektorja).
Uporabniški avatar
jurehb
Tekmovalec
Prispevkov: 423
Pridružen: 01 Sep 2004, 10:08

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a jurehb »

Prebral! Hvala za link...!
Najlaži ti je če kupš!
hanzek1
Razpravljalec
Prispevkov: 161
Pridružen: 18 Nov 2014, 14:36
Kraj: Laško

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a hanzek1 »

galp napisal/-a:
scrat napisal/-a:
sekile napisal/-a:Meni izgorili afro 12Aa sa Blheli pa sam stavio simonk i spustio PID, ali ne jos dovoljno. Uglavnom letim jednako sa blheli i simonk

https://www.youtube.com/watch?v=j13NUI1k1p0
Šta si radio, da su izgorili?

Najbrž 4S in 6x4.5.... :roll:
Hahah tale koment pa zmaga. :D :D Jaz drugače uporabljam afro 20A slim in hobbyking pravi, da sta not 2x 15A mosfeta na kanal. Sem šel gledat po datasheetih, pa je res. :lol: Vagajo pa cca. 15g
Kako noro leteti miniquade? Samo tole moraš imet u glavi:
I can accept failure, but I can´t accept not trying.-Michael Jordan
Fly like you stole it!-nevem avtorja :D
Failsafe, ki jih nočem:
RTME- return to mother earth
RTK- return to kit :D
Asterisk
Razpravljalec
Prispevkov: 54
Pridružen: 24 Feb 2015, 12:35

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a Asterisk »

Zdravo,

Sem dokaj nov pri quadih, priznam tudi nisem celo temo prebral (bom), zanima me pa če se kaj takega za štart splača kupiti: http://www.ebay.co.uk/itm/QAV-250mm-Qua ... 4192120bff
mihaval
Razpravljalec
Prispevkov: 118
Pridružen: 15 Okt 2007, 21:08

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a mihaval »

Asterisk napisal/-a:Zdravo,

Sem dokaj nov pri quadih, priznam tudi nisem celo temo prebral (bom), zanima me pa če se kaj takega za štart splača kupiti: http://www.ebay.co.uk/itm/QAV-250mm-Qua ... 4192120bff
Za zacetek je tole povsem OK. Ce hoces kasneje kaksne dodatne tuninge (OneShot, itd...) je pa bolje kupiti kompatibilno opremo. Podoben frame (dva) imam tudi sam, le da jaz uporabljam Naze32 FC in drugacne ESC-je (z BlHeli in OneShot podporo). Drugace povedano: motorji so solidni, frame tudi, FC naceloma tudi.
Uporabniški avatar
sekile
Razpravljalec
Prispevkov: 56
Pridružen: 25 Okt 2014, 14:48

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a sekile »

Uporabniški avatar
urbi
Razpravljalec
Prispevkov: 119
Pridružen: 29 Okt 2012, 22:23

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a urbi »

Zdravo, ali mogoče ve kdo zakaj motor (ali ESC) preneha delati za delček sekunde, če dam gas do konca? To je samo tako preventivno za naprej. Že nekaj časa mi to dela en in isti motor, danes pa je poleg tega še spustil dušo... Pokadilo se je iz motorja in iz ESC-ja, ravno tega, ki napaja ploščico, tako da imam srečo, da ni bilo kakšnega kratkega stika še na to... Ko sem odprl ESC, je bil eden od kontrolerjev napihnjen in sajast, tako da je to vzrok dima samo ne vem zakaj, ker sem že parkrat pregledal isti ESC in je vse zgledalo v redu. Pa če ima kdo kakšen rdeč DYS 1806 2300kv motorček odveč bi bil zelo vesel, če ga proda.
-motorček: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html
-ESC: http://onedrone.com/store/multi-copters ... eries.html
Odgovori

Vrni se na Multirotorji