Minicopterji - klasa 250

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Odgovori
Uporabniški avatar
jannyy
Freak
Prispevkov: 918
Pridružen: 19 Jul 2006, 12:37
Kraj: koper-škofije

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a jannyy »

Je potrebno še na kakšne nastavitve posebej paziti pred prvim poletom ? exp ? nastavitve cc3D sem dal kar iz baze za 250ko.
"Na tisoč neumnih pride en moder in trije, ki se imajo za modre."
Uporabniški avatar
denys
Freak
Prispevkov: 681
Pridružen: 06 Jun 2007, 16:23
Kraj: Koper

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a denys »

CC3D nastavi v Attitude flight mode, edino to za prvi polet. Odvisno katerga si izbral iz baze, če je blackout miniH jaz sem dal vse expote na +8 v GCSju, ker default je na repu -7 in je malo prehudo, in +15 na pitch in roll pa preveč na izi vsaj zame. Tisti PIDi iz baze za balkout mini so super, edino Thrust PID scaling sem malo priredil za mojega.
Uporabniški avatar
jannyy
Freak
Prispevkov: 918
Pridružen: 19 Jul 2006, 12:37
Kraj: koper-škofije

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a jannyy »

Mislim da sem dal UAV250 če se ne motim. probal sem vzletet pa ga meče pošteno vsepovsod sm pa vse pustil kot je bilo.
"Na tisoč neumnih pride en moder in trije, ki se imajo za modre."
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a Krist »

jannyy napisal/-a:Mislim da sem dal UAV250 če se ne motim. probal sem vzletet pa ga meče pošteno vsepovsod sm pa vse pustil kot je bilo.
Pa si prvo nastavil gaine v acro načinu in ga potrimal?
Če nisi, glej malo tutoriale na youtube.
Uporabniški avatar
denys
Freak
Prispevkov: 681
Pridružen: 06 Jun 2007, 16:23
Kraj: Koper

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a denys »

Meče povsod? Si prepričan da si imel flight mode v Attitude? V Attitude mode se sam stabilizira in je precej enostaven za upravljat, v Rate modeu je pa težko če ne obvladaš. To govorim za neFPV letenje, za FPV skoraj obvezno Rate ali Acro+ mode, ce ne je dolgčas :D

Če ga trese z višjo frekvenco je nekaj s PIDi.
Uporabniški avatar
jannyy
Freak
Prispevkov: 918
Pridružen: 19 Jul 2006, 12:37
Kraj: koper-škofije

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a jannyy »

Preden je vzletel ga je kar precej premetavalo potem sem ga uspel dvignit kakšne 2-3m in je osciliral za to vem da so krivi pidi, potem pa ga je odneslo kar po svoje levo potem sem pa nehal ker sem v notranjem prostoru probal ker zunaj piha. Gor pa sem imel 2150Mah 3s ker 1500 3s čakam in upam da jutri pridejo..

letel sem pa v attitude sigurno ker sem že zadnjič testiral tega večjega pa je lepo mirno letelo.


Tele nastavitve sem imel :

Slika

Slika

Slika


Na youtubu sem gledal kar nekaj posnetkov in HK 550 sem tudi v rate modu nekaj letel.



Sedaj sem dal druge nastavitve kot mi je svetoval denys ter baterijo sem dal čisto na sredino in se je zadeva dosti lepše dvignila sicer malo oscilira vendar se lepo drži v zraku. =D>
"Na tisoč neumnih pride en moder in trije, ki se imajo za modre."
IKE
Tekmovalec
Prispevkov: 354
Pridružen: 07 Jun 2005, 21:37
Kraj: Maribor

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a IKE »

Gledano po cenovni plati je CC3D dokaj dobra cena.
Kako pa je ta izdelek primerljiv z Naze 32 ? Razmišljam o nabavi za drugo Race 250 !?
Kakšne so vaše izkušnje ? ... priporočila in nasveti ?

PS:
Včeraj sem prvič letel z 250 in Naze32 in je po rotaciji zelo len - oziroma PRELEN. Kako se da to rešit ?
Katera navodila za Maze 32 naj vzamem kot osnovo ... sem brskal po spletu in se med seboj kar razlikujejo.

Hvala za pomoč in odgovore
Ma saj gre ... če ne po luftu pa po tleh.
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a scrat »

Povecajte rc rate (jaz imam na 2.10). Potem pa se yaw rate na 0.20. Seveda se nastavite Yaw P na 7.5, I na 65 le D pustite na 0.

Bi moralo pomagat.
Uporabniški avatar
galp
Tekmovalec
Prispevkov: 328
Pridružen: 16 Jan 2014, 19:02
Kraj: Novo mesto

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a galp »

Obljubljene lediode so se premaknile že do skoraj končne faze. Na mizi že delujejo. Lediode so rgb zato lahko s tremi trimerji (en za zeleno, en za modro in en za rdečo) poljubno namešamo katerokoli barvo. Vezje sestavlja 12 rgb lediod. Svetilna moč je dobra 2W po barvi. Torej, ko so vse barve na max, sveti plata s 6W. Velikost je 35mm po višini in 28mm po širini. Vhodna napetost je od 10-32V. Zdizajnerana je za 3S in se bo tam tudi najmanj grela. Brez problema pa bo delovala tudi na več kot 3S, le izhodni tranzistorji se bodo bolj greli. Lediode svetijo enako ne glede na vhodno napetost, če je le ta večja od 10V.

Na poti iz kitajske je zaenkrat 300 rgb ledic. Kmalu pa bo na poti tudi ostal material. Stroški izdelave bodo manj kot vrednost rdečega bankovca.

Jureta bi prosil, če zdizajnira nek preprost nosilček, ki se ga da 3d natisnit, da bo pasal na acrobee.
Priponke
3d spodaj.png
3d spodaj.png (172.14 KiB) Pogledano 3895 krat
3d zgoraj.png
3d zgoraj.png (134.22 KiB) Pogledano 3895 krat
e.pavlin.si
Uporabniški avatar
sekile
Razpravljalec
Prispevkov: 56
Pridružen: 25 Okt 2014, 14:48

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a sekile »

Ja na 250 koristim Sunnysky 2204-2300kv , 12A blueseries ESC i CC3D sa 14.10 Mini me i super sam zadovoljan, novogodisnji pozdrav iz Zagreba

https://www.youtube.com/watch?v=6kwGcgY ... ib6Rqnz-Kg
Uporabniški avatar
zoran j
Tekmovalec
Prispevkov: 207
Pridružen: 18 Okt 2005, 21:16
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a zoran j »

sekile napisal/-a:Ja na 250 koristim Sunnysky 2204-2300kv , 12A blueseries ESC i CC3D sa 14.10 Mini me i super sam zadovoljan, novogodisnji pozdrav iz Zagreba

https://www.youtube.com/watch?v=6kwGcgY ... ib6Rqnz-Kg
=D> =D> =D> =D> =D>
Kar lahko storiš danes, preloži na pojutrišnjem; ostal ti bo en prost dan!





Lep pozdrav Zoran
Uporabniški avatar
zoran j
Tekmovalec
Prispevkov: 207
Pridružen: 18 Okt 2005, 21:16
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a zoran j »

sekile napisal/-a:Ja na 250 koristim Sunnysky 2204-2300kv , 12A blueseries ESC i CC3D sa 14.10 Mini me i super sam zadovoljan, novogodisnji pozdrav iz Zagreba

https://www.youtube.com/watch?v=6kwGcgY ... ib6Rqnz-Kg
Koji firmware imaš na ESC SimonK ili BlHeli?
Kar lahko storiš danes, preloži na pojutrišnjem; ostal ti bo en prost dan!





Lep pozdrav Zoran
Uporabniški avatar
sekile
Razpravljalec
Prispevkov: 56
Pridružen: 25 Okt 2014, 14:48

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a sekile »

Koristim simonk, mada vidim dosta njih koristi blheli i kazu da mozda cak bolji. Neznam , meni je ovo zadovoljavajuce
Uporabniški avatar
zoran j
Tekmovalec
Prispevkov: 207
Pridružen: 18 Okt 2005, 21:16
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a zoran j »

sekile napisal/-a:Koristim simonk, mada vidim dosta njih koristi blheli i kazu da mozda cak bolji. Neznam , meni je ovo zadovoljavajuce
Na DYS motorjih BlHeli deluje bolje ,a za Sunnysky motorje piše:(These motors are only proven compatible with ESC's flashed with 5-15-13 SimonK firmware)
Hotel sem kupiti Sunnysky motorje,imam pa BlHeli ESC-je,sedaj pa ne vem...
Kar lahko storiš danes, preloži na pojutrišnjem; ostal ti bo en prost dan!





Lep pozdrav Zoran
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a Krist »

BLHeli deluje veliko bolje. Hiba simonk je v pregrevanju. Meni se je dogajalo, da so regulatorji ugašali med letom, čeprav je imel regulator obremenitev manjšo od 75% pri polnem plinu. Na BLHeli FW so vse komponente hladne.
buldozer
Razpravljalec
Prispevkov: 113
Pridružen: 06 Mar 2013, 19:38

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a buldozer »

galp napisal/-a:Obljubljene lediode so se premaknile že do skoraj končne faze. Na mizi že delujejo. Lediode so rgb zato lahko s tremi trimerji (en za zeleno, en za modro in en za rdečo) poljubno namešamo katerokoli barvo. Vezje sestavlja 12 rgb lediod. Svetilna moč je dobra 2W po barvi. Torej, ko so vse barve na max, sveti plata s 6W. Velikost je 35mm po višini in 28mm po širini. Vhodna napetost je od 10-32V. Zdizajnerana je za 3S in se bo tam tudi najmanj grela. Brez problema pa bo delovala tudi na več kot 3S, le izhodni tranzistorji se bodo bolj greli. Lediode svetijo enako ne glede na vhodno napetost, če je le ta večja od 10V.

Na poti iz kitajske je zaenkrat 300 rgb ledic. Kmalu pa bo na poti tudi ostal material. Stroški izdelave bodo manj kot vrednost rdečega bankovca.

Jureta bi prosil, če zdizajnira nek preprost nosilček, ki se ga da 3d natisnit, da bo pasal na acrobee.
=;
Uporabniški avatar
sekile
Razpravljalec
Prispevkov: 56
Pridružen: 25 Okt 2014, 14:48

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a sekile »

Da bas cu jednom probat Blheli. Evo na ovom quadu, on je 270 size imam 2206-2000KV Lumeniere i 20A blueseries , takodjer na simonk sa 6x4.5 HQ props i nosi 3300 3S lipo sa gopro3 i radi super. Flight time cca 11min i to acro voznje

https://www.youtube.com/watch?v=t5stnIi ... ib6Rqnz-Kg
Uporabniški avatar
denys
Freak
Prispevkov: 681
Pridružen: 06 Jun 2007, 16:23
Kraj: Koper

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a denys »

Danes malo letel po vinogradih na srečanju v Lijaku. Bi bilo še bolj zabavno če bi imel kakšnega quada za zasledovat :)

https://www.youtube.com/watch?v=mKKMA9VzL5g
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a scrat »

buldozer napisal/-a:
galp napisal/-a:Obljubljene lediode so se premaknile že do skoraj končne faze. Na mizi že delujejo. Lediode so rgb zato lahko s tremi trimerji (en za zeleno, en za modro in en za rdečo) poljubno namešamo katerokoli barvo. Vezje sestavlja 12 rgb lediod. Svetilna moč je dobra 2W po barvi. Torej, ko so vse barve na max, sveti plata s 6W. Velikost je 35mm po višini in 28mm po širini. Vhodna napetost je od 10-32V. Zdizajnerana je za 3S in se bo tam tudi najmanj grela. Brez problema pa bo delovala tudi na več kot 3S, le izhodni tranzistorji se bodo bolj greli. Lediode svetijo enako ne glede na vhodno napetost, če je le ta večja od 10V.

Na poti iz kitajske je zaenkrat 300 rgb ledic. Kmalu pa bo na poti tudi ostal material. Stroški izdelave bodo manj kot vrednost rdečega bankovca.

Jureta bi prosil, če zdizajnira nek preprost nosilček, ki se ga da 3d natisnit, da bo pasal na acrobee.
=;
Boš mogu kupt a :)
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a scrat »

denys napisal/-a:Danes malo letel po vinogradih na srečanju v Lijaku. Bi bilo še bolj zabavno če bi imel kakšnega quada za zasledovat :)

https://www.youtube.com/watch?v=mKKMA9VzL5g
Dobr ga peleš.
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a scrat »

Imam insjaderske info, da bo tole kmal na voljo v Slo. - http://www.emaxmodel.com/views.asp?hw_id=1700.
Uporabniški avatar
urbi
Razpravljalec
Prispevkov: 119
Pridružen: 29 Okt 2012, 22:23

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a urbi »

Danes sem testiral gemfan 6x3 propelerje. Prej sem uporabljal 5x3 in sem pri 577g quadu prišel iz 50% na 30-35% gasa za lebdenje. Upam samo da to ne bo preveč vplivalo na čas letenja.
S56JSC
Tekmovalec
Prispevkov: 228
Pridružen: 28 Dec 2014, 17:12
Kraj: Kobarid

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a S56JSC »

denys napisal/-a:Danes malo letel po vinogradih na srečanju v Lijaku. Bi bilo še bolj zabavno če bi imel kakšnega quada za zasledovat :)

https://www.youtube.com/watch?v=mKKMA9VzL5g
Spomladi, ko mojega spravim skupaj se ti pridružim ;)
Andrej981
Razpravljalec
Prispevkov: 99
Pridružen: 24 Feb 2014, 14:12

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a Andrej981 »

Katere ESC-je uporabljate za DYS BE1806-13 motorje?
V mislih sem imel te: HobbyKing 10A ESC 1A UBEC http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _UBEC.html
Se lahko na te naloži blheli?

ali pa te, ker že imajo naložen Blheli. Čakam na USBASP.
Turnigy Multistar 10A V2 ESC With BLHeli and 2A LBEC 2-3S V http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _3S_V.html
Uporabniški avatar
galp
Tekmovalec
Prispevkov: 328
Pridružen: 16 Jan 2014, 19:02
Kraj: Novo mesto

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a galp »

Andrej981 napisal/-a:Katere ESC-je uporabljate za DYS BE1806-13 motorje?
V mislih sem imel te: HobbyKing 10A ESC 1A UBEC http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _UBEC.html
Se lahko na te naloži blheli?

ali pa te, ker že imajo naložen Blheli. Čakam na USBASP.
Turnigy Multistar 10A V2 ESC With BLHeli and 2A LBEC 2-3S V http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _3S_V.html
Jaz imam multistar 15A ampak 1. verzijo. Delajo tako tako. Zgleda, da imajo te regulatorji vgrajen tudi Geigerjev števec, saj motorji, ko se ne vrtijo, prav lepo šklepetajo. :D

Vzemi hobbyking blueseries.
e.pavlin.si
Odgovori

Vrni se na Multirotorji