Minicopterji - klasa 250

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Odgovori
Uporabniški avatar
vidx
Profesor
Prispevkov: 1048
Pridružen: 26 Jan 2005, 21:27
Kraj: koper
Kontakt:

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a vidx »

Še video.. jaz sem letel praktično prvič, denys pa je že kar natreniral :D

https://www.youtube.com/watch?v=mp_BPjs3mz0
Flying Bastard Aircombat squadron
Uporabniški avatar
jannyy
Freak
Prispevkov: 918
Pridružen: 19 Jul 2006, 12:37
Kraj: koper-škofije

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a jannyy »

vidx napisal/-a:Še video.. jaz sem letel praktično prvič, denys pa je že kar natreniral :D

https://www.youtube.com/watch?v=mp_BPjs3mz0

Hudo tole brenči :D =D> še malo pa se pridružim :wink:
"Na tisoč neumnih pride en moder in trije, ki se imajo za modre."
Uporabniški avatar
SiByte
Tekmovalec
Prispevkov: 274
Pridružen: 20 Mar 2011, 12:46
Kraj: Sv. Trojica v Slov. goricah
Kontakt:

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a SiByte »

Tamiya TT-01E | Tamiya NDF-01
3racing Sakura XI Sport
Hitec LYNX 4S @ v1.05
Uporabniški avatar
denys
Freak
Prispevkov: 681
Pridružen: 06 Jun 2007, 16:23
Kraj: Koper

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a denys »

Danes prvič probal role in flipe v Acro+ modeu od CC3D :D

https://www.youtube.com/watch?v=DuyP8k2 ... e=youtu.be
mihaval
Razpravljalec
Prispevkov: 118
Pridružen: 15 Okt 2007, 21:08

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a mihaval »

denys napisal/-a:Danes prvič probal role in flipe v Acro+ modeu od CC3D :D

https://www.youtube.com/watch?v=DuyP8k2 ... e=youtu.be
Bravo! Jaz morda jutri prvic probam FPV letet, do zdaj sem bolj kot ne hoover letel v dnevni sobi in na terasi dvakrat. Si tudi pri rolah spuscal gas?
Uporabniški avatar
denys
Freak
Prispevkov: 681
Pridružen: 06 Jun 2007, 16:23
Kraj: Koper

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a denys »

Mislim da sem v tem posnetku avtomatično spuščal gas, ker sem navajen iz helikopterja ko gre v inverted :) . Drugače naredi rolo tudi pod gasom, sem probal samo na višini. Morda kontroler avtomatično odvzema ko je obrnjen, nimam pojma.
Uporabniški avatar
urbi
Razpravljalec
Prispevkov: 119
Pridružen: 29 Okt 2012, 22:23

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a urbi »

Zdravo, zanima me, če mogoče kdo ve kje bi dobil majhen 6c sprejemnik za turnigy 9x. Ravnokar sem sestavil 250 quad in original sprejemnik je res glomazen (večji kakor naze 32). Na HK-ju sem gledal, pa ne vem kateri je pravi, če sploh je kakšen.
Drugače pa... teli mali quadi so dosti manjši kot sem si predstavljal :)
Pa še zanima me na koliko amp imate nastavljeno za polnenje in preznenje če kdo uporablja Zippy Compact 1500mAh 25C baterije. Sem že malo pozabil kako se to računa :whistle:
mihaval
Razpravljalec
Prispevkov: 118
Pridružen: 15 Okt 2007, 21:08

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a mihaval »

urbi napisal/-a:Zdravo, zanima me, če mogoče kdo ve kje bi dobil majhen 6c sprejemnik za turnigy 9x. Ravnokar sem sestavil 250 quad in original sprejemnik je res glomazen (večji kakor naze 32). Na HK-ju sem gledal, pa ne vem kateri je pravi, če sploh je kakšen.
Drugače pa... teli mali quadi so dosti manjši kot sem si predstavljal :)
Pa še zanima me na koliko amp imate nastavljeno za polnenje in preznenje če kdo uporablja Zippy Compact 1500mAh 25C baterije. Sem že malo pozabil kako se to računa :whistle:
Urbi, jaz imam kar FrSky sistem na T9X - nisem nasel manjsega sprejemnika. Bom pa T9X drug teden verjetno prodal (brez FrSky upgrade-a), tako da bo oddajsniki modul na voljo. Ti pa priporocam potem FrSky D4R-II sprejemnik, ker omogoca CPPM (8 kanalov), kar v praksi pomeni da imas iz oddajnika na Naze32 samo en trizilni kabel (in se po njem pretaka 8 kanalov, kljub temu da je D4R-II sicer 4 kanalni sprejemnik).
Uporabniški avatar
SiByte
Tekmovalec
Prispevkov: 274
Pridružen: 20 Mar 2011, 12:46
Kraj: Sv. Trojica v Slov. goricah
Kontakt:

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a SiByte »

urbi napisal/-a: Pa še zanima me na koliko amp imate nastavljeno za polnenje in preznenje če kdo uporablja Zippy Compact 1500mAh 25C baterije. Sem že malo pozabil kako se to računa :whistle:
1C = kapaciteta akumulatorja, torej 1.5A, poglej z koliko lahko polniš svoj aku :)
Tamiya TT-01E | Tamiya NDF-01
3racing Sakura XI Sport
Hitec LYNX 4S @ v1.05
Uporabniški avatar
urbi
Razpravljalec
Prispevkov: 119
Pridružen: 29 Okt 2012, 22:23

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a urbi »

Ok, hvala obema :) Glede modula bom še premislil, če ga boste prodajali bi prosil za en zs pa bom odgovoril.
Glede na to, da še nimam kamere pa me zanima, če ima kdo kakšne izkušnje s to: http://www.securitycamera2000.com/produ ... u-DNR.html
Videl sem, da se uprablja za acrobee in tako sklepam, da ni slaba. Kupil bi jo kar z 2,1mm lečo. Je mogoče kakšna kamera bolj primerna? Ali pa trgovina?
buldozer
Razpravljalec
Prispevkov: 113
Pridružen: 06 Mar 2013, 19:38

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a buldozer »

urbi napisal/-a:Ok, hvala obema :) Glede modula bom še premislil, če ga boste prodajali bi prosil za en zs pa bom odgovoril.
Glede na to, da še nimam kamere pa me zanima, če ima kdo kakšne izkušnje s to: http://www.securitycamera2000.com/produ ... u-DNR.html
Videl sem, da se uprablja za acrobee in tako sklepam, da ni slaba. Kupil bi jo kar z 2,1mm lečo. Je mogoče kakšna kamera bolj primerna? Ali pa trgovina?
Mislim, da imamo kar v večini tole kamero (v različnih izvedenkah z/brez ohišja), kupljeno prav v tej trgovini. :)

Tako da, nimaš kaj zaj...
Uporabniški avatar
urbi
Razpravljalec
Prispevkov: 119
Pridružen: 29 Okt 2012, 22:23

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a urbi »

Ok, potem pa super :)
Andrej981
Razpravljalec
Prispevkov: 99
Pridružen: 24 Feb 2014, 14:12

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a Andrej981 »

Da ne bom odpiral nove teme bom kr tukaj povprašal, ke se mi zdi primerna tema...
Začel sem sestavljat 250 quad. Za zdaj ga bom sestavi brez FPV nadknadno pa še pride FPV.
Okvir že imam ta: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... opter.html
Flight contoler: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... oller.html

Ta teden bon naročil še. Motorje DYS BE1806-13, Esc-ji še ne vem kateri bojo gor. So bolj primerni taki z SimonK ali taki z BLHeli? Naročil bom tudi flash tool, da si bom lahko sam flashal ESC-je.
Zanima me pa če kdo ima ta FC in kako se odnese? Prej sem letel večji quad, ki je imel multiwii pro z GPS-om. Po resnici nisem bil zadovoljen z tem FC, ker je od štarta nekaj zaj...val. Kupil sem rabljenega in mogoče je to to...ampak nikoli se ne ve.
Kaj pa glede oddajnika. Imel Multiplex evo 9 predelan na 2.4GHz. Ker ga več nimam potrebujem novega. Vsekakor bom nabavil kaj cenejšega. Je kakšno priporočilo glede komande? Quad bo tudi imel FPV. Koliko kanalen oddajnk more bit za FPV?
Gledal sem te oddajnike:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... dule_.html
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... dule_.html
Najbolj se mi dopade ta ker je za malo denarja komplet:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ware_.html
Kaj menite o teh oddajnikih? Bi bilo bolše nabavit kaj drugega? Dejstvo je, da se zavedam, da to niso neki hi-end oddajniki. In me malo srce boli glede tega, ker sem vedno letel z graupnerom nazadnje pa z multiplexom.
Že v naprej hvala za pomoč. Bom pa ob sami sestavi malo opisal, da bo v bodoče komu lažje.
mihaval
Razpravljalec
Prispevkov: 118
Pridružen: 15 Okt 2007, 21:08

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a mihaval »

Zivjo!
Andrej981 napisal/-a:Da ne bom odpiral nove teme bom kr tukaj povprašal, ke se mi zdi primerna tema...
Zanima me pa če kdo ima ta FC in kako se odnese? Prej sem letel večji quad, ki je imel multiwii pro z GPS-om. Po resnici nisem bil zadovoljen z tem FC, ker je od štarta nekaj zaj...val. Kupil sem rabljenega in mogoče je to to...ampak nikoli se ne ve.
Ja, ta flight controller nas uporablja precej - po mojem mnenju je (zelo) dober in to ne samo za male quadcopterje - tudi na vecje ga dajejo ljudje. Jaz sem poleg vzel se bluetooth adapter, ki omogoca brezzicno nastavljanje in spremljanje parametrov.
Andrej981 napisal/-a:Kaj pa glede oddajnika.
Jaz trenutno letim s Turnigy 9X, ki jo imam ze nekaj let - firmware imam sicer posodobljen na OpenTX. Prej sem letel z Graupner MC-12 (35MHz), zdaj pa sem narocil FrSky Taranis. Za ta denar je 9X (ce zamenjas firmware) super oddajnik. Jaz sem ga tudi nadgradil s FrSky oddajniskim modulom, saj je potem velika izbira kvalitetnih sprejemnikov in tudi moznost telemetrije.

Po mojem je odvisno od tega koliko letis - ce veliko, potem se splaca investirati v komando z boljso mehaniko - ce malo/srednje, je 9X super. Samo firmware moras zamenjati, ker tisti osnoven je res bolj slab.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Regulatorji morajo imeti blheli fw, simonk zgublja sinhronizacijo-priporočam prelet te teme ter teme pravila 250 in jksniper acrobee-ogromno info okoli opreme itd..
viewtopic.php?f=135&t=89207
viewtopic.php?f=135&t=89034

FPV z samo rv napravo nima veze saj je sistem zase..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Andrej981
Razpravljalec
Prispevkov: 99
Pridružen: 24 Feb 2014, 14:12

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a Andrej981 »

Najlepša hvala za pomoč.
V preteklosti se tudi jaz imel oddajnik graupner mc 12. super komanda.
Bom naročil oddajnik 9xr. Ker že imam en quad, ki ima sprejemnik OrangeRx DSM2/DSMX. Pa bom vzel še enega istega pa oddajniški modul za te sprejemnike.
Ker če vzamem 9x morem itak menjat modul.
Ja bluetooth je mislim da obvezna oprema. Je res super, da se lahko kar na terenu prek telefona zadeva nastavlja.
Glede regulatorjev sem pa ravno zaradi teh dveh tem povprašal za mnenje.
Čeprau na velikem quadu sem imel simonk pa nisem opazil problemov glede sinhronizacije. Res je da sem ga vozil zelo malo ker je konstanstno imel probleme. Večinoma sem ga popravljal po kreših.
Katere ESC-je pa priporočate glede na omenjene motorje?
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Simonk je drugače vredu samo v kombinaciji z motorji na teh malih quadih ima težave..
V temi o acrobee je jure zapisal viewtopic.php?f=135&t=89034&start=150
JKSniper napisal/-a:Osebno bi zamenjal:

4x 12A blueseries mystery 4x 10,79$ http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... Search=12a

z:

4x 10A Turnigy PLUSH
ALI
4x 12A Turnigy PLUSH

Jih je še nekako lažje flashnit (namesto izreza za dostop do čipa, se samo zareže ca 4mm dolga črta in vstavi doma narejen flash tool in preko arduinota da gor BLHeli.

Lavfajo za moje pojme dosti bolj gladko.

Naze32 se da dobit tudi pri HK, motorji pa so od RCTimerja enaki DYS 1806 (ki se jih tudi dobi na HK), samo barve so druge.

Manjkajoče si pa točno napisal ja.

LP!
Jure
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
mihaval
Razpravljalec
Prispevkov: 118
Pridružen: 15 Okt 2007, 21:08

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a mihaval »

mihec87 napisal/-a:Simonk je drugače vredu samo v kombinaciji z motorji na teh malih quadih ima težave..
Hoj! Jaz imam SimonK (menda??) ESC-je iz banggood (sicer jih nismo uspeli identificirati, da bi gor nalozili recimo BLHelli. In po prvih tezavah ko niso delovali OK (ker niso imeli ground zicke priklopljene), sedaj quad leti BP - je pa res, da je to vse kar lahko povem, saj z nobenim drugim nisem letel, da bi lahko povedal ali je bolj/ali manj odvizen. Na naze32 imam nastavljen 400Hz krmiljenje za te ESCje in nimam tezav.
IKE
Tekmovalec
Prispevkov: 354
Pridružen: 07 Jun 2005, 21:37
Kraj: Maribor

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a IKE »

Imam eno vprašanje vezano na motorje.
Je kakšna bistvena razlika med omenjenimi modeli motorjev in ali so vsi dovoljeni za FPV 250 Race ?

- DYS BE1806 2300KV
- ZMR 1804 2400KV
- SUNSKY X2204S 2300KV

Kakšne so vaše izkušnje ?
Kako bi jih razporedili po kvaliteti od najboljšega navzdol ?
Ma saj gre ... če ne po luftu pa po tleh.
Uporabniški avatar
galp
Tekmovalec
Prispevkov: 328
Pridružen: 16 Jan 2014, 19:02
Kraj: Novo mesto

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a galp »

Meni je danes začel eden DYS 1806 lepo peti. Najbrž je šel ležaj.
e.pavlin.si
Uporabniški avatar
ssikuc
Freak
Prispevkov: 675
Pridružen: 10 Sep 2005, 21:02
Kraj: Zagorje

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a ssikuc »

galp napisal/-a:Meni je danes začel eden DYS 1806 lepo peti. Najbrž je šel ležaj.
Cvili?
Meni tudi. :roll:
How hard can it be?
Uporabniški avatar
galp
Tekmovalec
Prispevkov: 328
Pridružen: 16 Jan 2014, 19:02
Kraj: Novo mesto

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a galp »

Ja tak nadnaraven zvok. Meni se dopade. :D
e.pavlin.si
Uporabniški avatar
SiByte
Tekmovalec
Prispevkov: 274
Pridružen: 20 Mar 2011, 12:46
Kraj: Sv. Trojica v Slov. goricah
Kontakt:

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a SiByte »

Danes je tud moj AcroBee poletel :) potrebno je dodat še FPV opremo in nabavit nove akumulatorje (ta je star že tri leta ampak še zmeraj v dobri kondiciji)

Slika

Presenetljivo dobro vleče Spektrumov satalite sprejemnik (imam pa različico za karbonske modele) :)
Tamiya TT-01E | Tamiya NDF-01
3racing Sakura XI Sport
Hitec LYNX 4S @ v1.05
Uporabniški avatar
ssikuc
Freak
Prispevkov: 675
Pridružen: 10 Sep 2005, 21:02
Kraj: Zagorje

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a ssikuc »

SiByte napisal/-a:...

Presenetljivo dobro vleče Spektrumov satalite sprejemnik (imam pa različico za karbonske modele) :)
Sem videl 3-kilometersko anteno :). A sedaj jo imaš skrito v modelu? Karbon ne prepušča signala.

Moja čebela ima 2 tipalki:
Priponke
WP_20141216_15_31_24_Pro.jpg.resized.jpg
WP_20141216_15_31_24_Pro.jpg.resized.jpg (81.83 KiB) Pogledano 3456 krat
How hard can it be?
Uporabniški avatar
SiByte
Tekmovalec
Prispevkov: 274
Pridružen: 20 Mar 2011, 12:46
Kraj: Sv. Trojica v Slov. goricah
Kontakt:

Re: Minicopterji - klasa 250

Odgovor Napisal/-a SiByte »

Zaenkrat je pod modelom, kje pa bo potem ko bo vgrajena še FPV oprema pa ne vem :P
Tamiya TT-01E | Tamiya NDF-01
3racing Sakura XI Sport
Hitec LYNX 4S @ v1.05
Odgovori

Vrni se na Multirotorji