Katera baterija za quadcopter?

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Odgovori
Brzy123
Razpravljalec
Prispevkov: 52
Pridružen: 24 Sep 2013, 19:40
Kraj: Okolica Šk. Loke

Katera baterija za quadcopter?

Odgovor Napisal/-a Brzy123 »

Pozdravljeni !

Glede na to, da imam take motorje http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 52BB4BE260 in reglerje http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 16DE9E813E, me zanima katero baterijo predlagate ?
viko
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 16 Sep 2013, 09:16
Kraj: Ljubljana

Re: Katera baterija ?

Odgovor Napisal/-a viko »

Brzy123 napisal/-a:Pozdravljeni !

Glede na to, da imam take motorje http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 52BB4BE260 in reglerje http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 16DE9E813E, me zanima katero baterijo predlagate ?
Glede na motor 250W in kv950 bi verjetno odgovarjala baterija 3s 2200mah. Da bo vse Kitajsko vzami bateriji RHINO.
viko
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 16 Sep 2013, 09:16
Kraj: Ljubljana

Re: Katera baterija ?

Odgovor Napisal/-a viko »

Brzy123 napisal/-a:Pozdravljeni !

Glede na to, da imam take motorje http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 52BB4BE260 in reglerje http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 16DE9E813E, me zanima katero baterijo predlagate ?
Je pa izbira kapacitete baterije odvistna tudi od vrste modela. Za jadralni model lahko vzabemo manjšo baterijo kot za akrobatski model. Najmanjšo baterijo pa nam omejuje največji tok motorja. Za tvoj motor bi bila najmanjš baterija kapacitete 1200 do1500mAh.
Brzy123
Razpravljalec
Prispevkov: 52
Pridružen: 24 Sep 2013, 19:40
Kraj: Okolica Šk. Loke

Re: Katera baterija ?

Odgovor Napisal/-a Brzy123 »

Se opravičujem, ker nisem napisal, da se v mojem primeru gre za quadcopter.
sashs
Razpravljalec
Prispevkov: 119
Pridružen: 29 Avg 2013, 13:24

Re: Katera baterija za quadcopter?

Odgovor Napisal/-a sashs »

Bilo bi fajn vedet kake prope bos imel, kak okvir itd kaka bo izhodiscna teza modela
Brzy123
Razpravljalec
Prispevkov: 52
Pridružen: 24 Sep 2013, 19:40
Kraj: Okolica Šk. Loke

Re: Katera baterija za quadcopter?

Odgovor Napisal/-a Brzy123 »

Gre se za model F450, nanj bi dal prope 10x4,5.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Katera baterija za quadcopter?

Odgovor Napisal/-a Krist »

Brzy123 napisal/-a:Gre se za model F450, nanj bi dal prope 10x4,5.
2200mAh 3S 20C zippy ali turnigy( pod 10$ po paketu so v EU skladišču). Dovolj bo za nekje 10-14 minut letenja.
Brzy123
Razpravljalec
Prispevkov: 52
Pridružen: 24 Sep 2013, 19:40
Kraj: Okolica Šk. Loke

Re: Katera baterija za quadcopter?

Odgovor Napisal/-a Brzy123 »

Hvala Krist. Sem imel v mislih nekje do S3 3000mah. Bom nabavil kar take kot jih predlagaš.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Katera baterija za quadcopter?

Odgovor Napisal/-a Krist »

Samo dodatna teža, v času boš pa minimalno profitiral, pa še dražji so.
Brzy123
Razpravljalec
Prispevkov: 52
Pridružen: 24 Sep 2013, 19:40
Kraj: Okolica Šk. Loke

Re: Katera baterija za quadcopter?

Odgovor Napisal/-a Brzy123 »

Krist napisal/-a:Samo dodatna teža, v času boš pa minimalno profitiral, pa še dražji so.
Sem že naročil take kot si jih predlagal v prejšnjem postu :) .
Mix
Razpravljalec
Prispevkov: 53
Pridružen: 18 Nov 2013, 18:08

Re: Katera baterija za quadcopter?

Odgovor Napisal/-a Mix »

in si že prejel baterije, spprobal, deluje ?
Brzy123
Razpravljalec
Prispevkov: 52
Pridružen: 24 Sep 2013, 19:40
Kraj: Okolica Šk. Loke

Re: Katera baterija za quadcopter?

Odgovor Napisal/-a Brzy123 »

Mix napisal/-a:in si že prejel baterije, spprobal, deluje ?
:oops: Malo pozno...Seveda sem dobil omenjene baterije, stvar deluje (seveda!). Hmmm...in zakaj nebi delovalo ?

V zraku sem cca 12 - 13 minut, sprobal sem tudi 3S 5000mah ampak se glede teže quad obnaša prav "čudno". Baterijo sem si samo sposodil za test. :)
Andrej981
Razpravljalec
Prispevkov: 99
Pridružen: 24 Feb 2014, 14:12

Re: Katera baterija za quadcopter?

Odgovor Napisal/-a Andrej981 »

pozdrav,

tudi jaz bi potreboval pomoč pri bateriji :)
Imam quad copter z naslednjimi komponentami:
Okvir x666 http://www.hobbyking.com/hobbycity/stor ... duct=47673
Motorje: http://www.hobbyking.com/hobbycity/stor ... duct=31234
ESC-je: http://www.hobbyking.com/hobbycity/stor ... duct=30329
Elise so 10 x 4.5
Multiwii pro z GPS in bluetooth

Trenutno imam to baterijo: http://www.hobbyking.com/hobbycity/stor ... duct=32619
Ampak je velik problem, da z to baterijo vozim cca. 2-3 minute. Kako baterijo naj izberem, da podaljšam čas letenja, ker 2-3 min je katastrofa.
Baterijo vedno polnim z 2.5A na Balance mode.
Morem pa povedat, da me je čisto zbegal zgornji post, da Brzy123 leti z podobnimi motorji in z baterijo, ki ima manjšo kapaciteto 13min+?!
Je kakšna opcija, da sem mogoče poškodoval baterijo? Preveč izpraznil? Res prosim za pomoč pri tej stvari, ker mi ni jasno več čisto nič.
ludwe
Freak
Prispevkov: 840
Pridružen: 16 Mar 2008, 14:37
Kraj: CERKNICA

Re: Katera baterija za quadcopter?

Odgovor Napisal/-a ludwe »

Zamenjaj elise za 8x4,8x4.5 pa bo veliko bolje.Teli tvoji motorji se prehitro vrtijo za 10" prope
Zakaj nimamo nikoli dovolj časa da bi zadevo dobro naredili prvič, vedno pa dovolj časa da jo naredimo še enkrat.
Andrej981
Razpravljalec
Prispevkov: 99
Pridružen: 24 Feb 2014, 14:12

Re: Katera baterija za quadcopter?

Odgovor Napisal/-a Andrej981 »

Ok. Hvala.
Pa se bo s tem podaljšal tudi čas letenja? Torej imam prevelike elise? Bom naročil manjše.
Andrej981
Razpravljalec
Prispevkov: 99
Pridružen: 24 Feb 2014, 14:12

Re: Katera baterija za quadcopter?

Odgovor Napisal/-a Andrej981 »

Pozabil vprašat...
kje naj naročim elise, da jih čimprej dobim? Ker HK jih nima na zalogi v EU iz kitajske pa rabi 1000 let da prispejo.
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Katera baterija za quadcopter?

Odgovor Napisal/-a scrat »

flyduino iz nemčije. v treh dneh so pri tebi.
Andrej981
Razpravljalec
Prispevkov: 99
Pridružen: 24 Feb 2014, 14:12

Re: Katera baterija za quadcopter?

Odgovor Napisal/-a Andrej981 »

Sem naročil manjše propelerje 8 x 4.5.
Z baterijo je pa tako...opažam, da se ne napolni na več kot 1700 - 1800mAh. Ker je baterija 2650 mAh je očitno nekaj narobe z njo.
Ker moram naročiti novo prosim, če lahko svetujete kakšno baterijo naj nabavim.
Hvala.
LangusJ
Tekmovalec
Prispevkov: 442
Pridružen: 28 Jun 2011, 06:30
Kraj: Križe

Re: Katera baterija za quadcopter?

Odgovor Napisal/-a LangusJ »

Andrej981 napisal/-a:Z baterijo je pa tako...opažam, da se ne napolni na več kot 1700 - 1800mAh. Ker je baterija 2650 mAh je očitno nekaj narobe z njo.
Ni nujno da je z baterijo kaj narobe. LiPo-ta po priporočilih ni zdravo izprazniti pod 20% nazivne kapacitete - v tvojem primeru torej nekje na 2100 mAh. Možno da imaš LiPo protection nastavljen na "high" in se baterija še manj izprazni. Na zmogljivost baterije vpliva tudi zunanja temperatura, mraz požre nekaj mAh.

Če se baterija lepo napolni na 4.2 V/celico brez pretiranega dela balanserja (slab znak bi recimo bil da ti med polnjenem ena celica že doseže 4.2V medtem ko so druge še na 4.15V npr.) in če so po končanem letu napetosti posameznih celic precej podobne - potem je baterija verjetno v dobri kondiciji.

Ali po letenju spraviš baterijo v storage mode?
LP
Janez
Andrej981
Razpravljalec
Prispevkov: 99
Pridružen: 24 Feb 2014, 14:12

Re: Katera baterija za quadcopter?

Odgovor Napisal/-a Andrej981 »

Hmm...kako se nastavi LiPo protection? In kje?
Kolko je napetost po polnjenju na posamezni celici ne vem, ker še nisem izmero. Ampak vedno jo polnim v balance mode.
Glede na to da je baterija v uporabi 2 tedna in jo vsak dan najmajn 3x spraznim in napolnim, jo moram tudi v tem primeru po letenju spravit v storage mode?
Ma čudno mi je, da če letim malo bol agresivno letim max. 2,5 min, da pa vozim nedeljsko nekje 5min. Ampak nedeljsko je dobesedno nedeljsko :)
LangusJ
Tekmovalec
Prispevkov: 442
Pridružen: 28 Jun 2011, 06:30
Kraj: Križe

Re: Katera baterija za quadcopter?

Odgovor Napisal/-a LangusJ »

Andrej981 napisal/-a:Hmm...kako se nastavi LiPo protection? In kje?
Odvisno od tvojega setupa. Kako veš kdaj je baterija izpraznjena? Imaš piskača priključenega na baterijo ali ti to meri flight controller? Najbolj nezdravo je če imaš zaščito na ESC-jih, ker ti nikoli ne bodo vsi odklopili naenkrat.
Andrej981 napisal/-a:Kolko je napetost po polnjenju na posamezni celici ne vem, ker še nisem izmero. Ampak vedno jo polnim v balance mode.
Odvisno od polnilnika ki ga imaš. Pri mojem med balance polnjenjem pritisneš gumb "Start" pa skoči na meni kjer prikazuje napetosti celic.
Andrej981 napisal/-a:Glede na to da je baterija v uporabi 2 tedna in jo vsak dan najmajn 3x spraznim in napolnim, jo moram tudi v tem primeru po letenju spravit v storage mode?
Na tvojem mestu bi jo vsaj zvečer dal na storage mode. Osebno sem tudi pristaš polnjenja z max 1C (razen če se res mudi).
Andrej981 napisal/-a:Ma čudno mi je, da če letim malo bol agresivno letim max. 2,5 min, da pa vozim nedeljsko nekje 5min. Ampak nedeljsko je dobesedno nedeljsko :)
Upaj da je rešitev v manjših propelerjih :)
LP
Janez
Andrej981
Razpravljalec
Prispevkov: 99
Pridružen: 24 Feb 2014, 14:12

Re: Katera baterija za quadcopter?

Odgovor Napisal/-a Andrej981 »

Končno sem dobil propelerje (čakal sem jih 7 dni!). Quad z 8 x 4.5 propelerji leti popolnoma zanič. Ni stabiln, odzivnost je slaba, hitrost manjša... skratka prava beda.
Torej sem nazaj na 10 x 4,5. Če kdo kupi dva kompleta propelerjev v črno zeleni barvi naj javi na ZS.
Razlike pri bateriji z drugimi propelerji ni. Bom naročil novo, ker se ta baterija vedno manj napolni sedaj že samo na 1200 - 1300mAh.
Zaščite nimam, ker se baterija popolnoma izprazni in najbrž je tu težava, ker sem jo najbrž preveč izpraznil. Nove baterije ne bom uporabljal dokler ne dobim piskača, ki sem ga že naročil. Stari je namreč ostal po crash landing-u na njivi (napaka na sprejemniku).
Sem pa opazil, da se baterija močno segreje med letom. Je možno, da bi potreboval baterijo z večjim praznilnim tokom?
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Katera baterija za quadcopter?

Odgovor Napisal/-a scrat »

Andrej981 napisal/-a:Končno sem dobil propelerje (čakal sem jih 7 dni!). Quad z 8 x 4.5 propelerji leti popolnoma zanič. Ni stabiln, odzivnost je slaba, hitrost manjša... skratka prava beda.
Torej sem nazaj na 10 x 4,5. Če kdo kupi dva kompleta propelerjev v črno zeleni barvi naj javi na ZS.
Razlike pri bateriji z drugimi propelerji ni. Bom naročil novo, ker se ta baterija vedno manj napolni sedaj že samo na 1200 - 1300mAh.
Zaščite nimam, ker se baterija popolnoma izprazni in najbrž je tu težava, ker sem jo najbrž preveč izpraznil. Nove baterije ne bom uporabljal dokler ne dobim piskača, ki sem ga že naročil. Stari je namreč ostal po crash landing-u na njivi (napaka na sprejemniku).
Sem pa opazil, da se baterija močno segreje med letom. Je možno, da bi potreboval baterijo z večjim praznilnim tokom?
Za quada ne kupuj nanotech. Raje kupi zippy compact ali pa zippy, še bolje pa kakšno GensAce. Brez piskača lahko ugotoviš koliko časa lahko letiš in ne sprazniš preveč baterije. Jaz sem na takem frameu z 10x4.5 propi in motorji 1000kv, baterijo 3S 2200mah letel 8 minut in baterija je bila spraznejna na 3,75V na celico, kar pomeni, da bi lahko letet še kakšni minuto. Baterijo sem imel Zippy 3S 2200mah 25C.
Andrej981
Razpravljalec
Prispevkov: 99
Pridružen: 24 Feb 2014, 14:12

Re: Katera baterija za quadcopter?

Odgovor Napisal/-a Andrej981 »

Pozdrav.
Sem kupil novo baterijo ZIPPY Compact 3300mAh 3S 35C Lipo Pack. Razlika v času letenja je občutna, letim 10 min + . Seveda pa, ker imam neverjetno "srečo" sem imel spet crash landing. Tokrat zaradi motorja. Rotor se je odlepo in vse je v pravem akrobatskem stilu zletelo po tleh pred več glavo množico, kaj naj rečem...bil mi je v ponos :)
Teh motorjev imam za zdaj 6. Dva sta polom. Enemu se je odlepo rotor, drugi pa, ko dam četrt plina se sploh ne vrti. Za polno mero Kitajskih kvalitetnih izdelkov mi tudi polnilec ne dela in sedaj polnim baterije z 15 let starim multiplexom, ki dela v nulo...se človek zamisli. Kitajski otroci pač niso dobri v spajkanju in leplenju (šala).
Danes sem popravo nosilce zmontiral motor in takoj, ko bo zunaj stanje za letet gre v zrak.
Hvala za pomoč.
mzakelj
Profesor
Prispevkov: 1171
Pridružen: 24 Nov 2009, 12:27
Kraj: Godowich

Re: Katera baterija za quadcopter?

Odgovor Napisal/-a mzakelj »

Vrž te motorje stran pa vzem emax bo boljše. Do sedaj ni bilo kakšnih problemov, imam kolega kateri goni hardcore fpv na 2213 in je zadovoljen. Ali pa 2216 pa bo. Malo dražji so kot te igrače, vendar je tudi kvaliteta boljša. :D
Emax motorji | 2213 | 2216 | BL2822 .... ZS pa se zmenmo :)
Odgovori

Vrni se na Multirotorji