FPV splošna debata -multirotorji

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Odgovori
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a Krist »

Se pravi nimaš niti rv naprave,polnilca,....?
noob 123
Začetnik
Prispevkov: 23
Pridružen: 10 Okt 2016, 12:05

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a noob 123 »

Ne nič nimam
ls-210
Razpravljalec
Prispevkov: 64
Pridružen: 10 Feb 2016, 11:38
Kraj: Prekmurje

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a ls-210 »

Kolikor sem gledal, te najcenejši "kingkong quad paket" iz hobbykinga s poštnino in davkom stane več kot 250€. Manjkajo pa še dodatne baterije, polnilec, in FPV očala/monitor.
noob 123
Začetnik
Prispevkov: 23
Pridružen: 10 Okt 2016, 12:05

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a noob 123 »

Saj še ne mislim začeti z očali plačal pa bi lahko tudi do 300 eur
noob 123
Začetnik
Prispevkov: 23
Pridružen: 10 Okt 2016, 12:05

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a noob 123 »

Imel pa bi tak dron ki lahko delarazne trike
Uporabniški avatar
findme
Razpravljalec
Prispevkov: 122
Pridružen: 01 Okt 2015, 14:22

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a findme »

Pozdravljen. Če si čisti začetnik in z 250€ budgeta ti iz svojih izkušenj za začetek priporočam sledeče:

http://www.lipo.si/izdelek/G-EBLH8500/i ... tiny-whoop (začetniki smo na žalost precej grobi s svojo opremo stroški popravil in uničenih delov pa se kar nabirajo. Tale majhen dron aka Tiny Whoop je kot nalašč za začetnike saj se po nekaj enostavnih popravkih in ojačitvah ne uniči zlahka. Prednost pa je tudi v tem da nisi vezan na vreme ker ga lahko letiš tudi v stanovanju. Zima pa se nezadržno bliža tako da... )

http://onedrone.com/store/battery/charg ... cells.html (eden izmed najcenejših polnilcev, ki ga skoraj nujno potrebuješ, ker boš verjetno polnil več kot eno baterijo naenkrat)
https://www.youtube.com/channel/UCYH9ncSgf6BTqFBV-f9YDcA
noob 123
Začetnik
Prispevkov: 23
Pridružen: 10 Okt 2016, 12:05

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a noob 123 »

Ja thiny whoopa sem že gledal ampak me bolj zanima 210 drone , in bi na začetku letel horizon mode ki ima auto stabilizacijo
ls-210
Razpravljalec
Prispevkov: 64
Pridružen: 10 Feb 2016, 11:38
Kraj: Prekmurje

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a ls-210 »

noob 123 napisal/-a:Imel pa bi tak dron ki lahko delarazne trike
Če sploh nimaš nobenih izkušenj z multirotorji, ti za začetek priporočam tole: http://www.banggood.com/Eachine-H8-Mini ... mds=search Je poceni, in zdaj ko bo zima, boš ga lahko uporabljal tudi v hiši.

Racing quad, mogoče zaenkrat raje pozabi, in si prej nabavi kak simulator, kot je Freerider. Čez zimo treniraj na simulatorju, quad si pa po komponentah sestavi sam (do spomladi bo sigurno komplet). Znanje ki ga pridobiš z sestavo, ti bo pa v pomoč pri popravilih, vzdrževanju, itd.


Če pa že mora bit takoj poceni mini quad, pa mogoče tale: http://www.banggood.com/Eachine-Wizard- ... mds=search VIP cena je 154€, + free shipping. Samo, da ne bom jaz kriv, če bo slaba kvaliteta. :evil: :D
noob 123
Začetnik
Prispevkov: 23
Pridružen: 10 Okt 2016, 12:05

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a noob 123 »

Sem si že hotel kupiti simulator pa sem ugotovil da nimam dovolj dobre grafične kartice . Zdaj ne vem ker king kong 210 je rtf in ima 3 mode : horizon , srednji ki je ful akro a ko spustiš sticke se poravna in full acro brez stabilizacije. Na yt piše da je kar dober za začetnike. V glavnem želim si drom ki je lepe oblike lahko je tudi kit ( saj bi imel med zimo dovolj časa da ga sestavim) ki je mora biti rtf fpv in biti nekje med 250-300 eur.
noob 123
Začetnik
Prispevkov: 23
Pridružen: 10 Okt 2016, 12:05

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a noob 123 »

Najlepša hvala. Mislim da bom kar sestavil ta dron. Ko dobim še malo denarja, komaj čakam še enkrat hvala. Zanima me še kateri program rabiš na računalniku da sprogramiraš dron?
noob 123
Začetnik
Prispevkov: 23
Pridružen: 10 Okt 2016, 12:05

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a noob 123 »

O zanima me še kateri spajkalnik in cin ker sam nimam pojma o tem. Slišal sem da obstajajo različne vrste cina.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a Krist »

noob 123 napisal/-a:O zanima me še kateri spajkalnik in cin ker sam nimam pojma o tem. Slišal sem da obstajajo različne vrste cina.
Trenutno se uporablja cin brez vsebnosti svinca. Načeloma je dober vsak spajkalnik moči vsaj 50W za spajkanje konektorjev.
Glede tistega seznama opreme, so nekatere reči trenutno znižane. Lipo paketi in regulatorji pa tudi okvir je trenutno v akciji.

Drugače pa če si res popolni začetnik, ti priporočam tako kot ostali , kak manjši quad. Recimo JJRC H22 ali kaj podobnega, da osvojiš letenje. Strošek je za tak mali model pod 20€, ti bo pa dal občutek za letenje.
Tepsija
Razpravljalec
Prispevkov: 56
Pridružen: 21 Jan 2013, 08:26
Kraj: Slovenj Gradec

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a Tepsija »

noob 123 napisal/-a:Najlepša hvala. Mislim da bom kar sestavil ta dron. Ko dobim še malo denarja, komaj čakam še enkrat hvala. Zanima me še kateri program rabiš na računalniku da sprogramiraš dron?
Rabiš CleanFlight, BetaFlight ali pa BaseFlight. Vse se da potegnit dol prek google chrome aplikacij. Sem totalni začetnik pri dronih, pa so ti programi res enostavni za uporabo. Če še nisi letel z quadcopterjem, ti priporočam da kupiš kaj začetniškega, jaz sem se učil na Syma xsc5-1, tako da spoznaš kako se obračati itd...
Tepsija
Razpravljalec
Prispevkov: 56
Pridružen: 21 Jan 2013, 08:26
Kraj: Slovenj Gradec

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a Tepsija »

noob 123 napisal/-a:O zanima me še kateri spajkalnik in cin ker sam nimam pojma o tem. Slišal sem da obstajajo različne vrste cina.
Spajkalnik bi rekel 40W plus, z najbolj ozko konico. Pri lotanju na kontrolno ploščo boš rabil ozko konico, v nasprotnem primeru se lahko zgodi da zalotaš 2 kontakta skupaj ;)
ogblaz
Razpravljalec
Prispevkov: 160
Pridružen: 14 Dec 2015, 21:45
Kraj: Domžale

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a ogblaz »

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=32515

Spajkalnik je tale dost legit, kopija spajkalnika za 100€, meni služi odlično.Ne pozabi na cin :) priporočam 1mm.
noob 123
Začetnik
Prispevkov: 23
Pridružen: 10 Okt 2016, 12:05

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a noob 123 »

Ali mi priporočate da žice iz esc odstranim in gor spajkam kar žice od motorja direktno na esc
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Za domačo rabo je še vedno v uporabi cin z svincem(pa v medicini in še kje)..Kupi sn60pb40 cin z vsaj 2%flux debeline 1mm ali 1,5mm.. Ter konico dletaste oblike..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
ls-210
Razpravljalec
Prispevkov: 64
Pridružen: 10 Feb 2016, 11:38
Kraj: Prekmurje

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a ls-210 »

Okvir:
http://www.banggood.com/Lisam-LS-210-21 ... mds=search
http://www.banggood.com/Realacc-210-V2- ... mds=search

Ls-210 3mm sem tudi sam uporabljal nekaj mesecev. Vzdržljiv in lahek, vendar ima glavna plata nekaj izrezov preveč. Zaradi teh izrezov je pač večja verjetnost, da glavna plata poči.
Zadnjič spremenil ls-210, dne 15 Okt 2016, 08:41, skupaj popravljeno 1 krat.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a Krist »

Tepsija napisal/-a:
noob 123 napisal/-a:O zanima me še kateri spajkalnik in cin ker sam nimam pojma o tem. Slišal sem da obstajajo različne vrste cina.
Spajkalnik bi rekel 40W plus, z najbolj ozko konico. Pri lotanju na kontrolno ploščo boš rabil ozko konico, v nasprotnem primeru se lahko zgodi da zalotaš 2 kontakta skupaj ;)
Najbolj ozka konica še ne pomeni uzpeha. Za tiste spretne je 1,6-2mm široka ploščata konica dovolj za ročno pospajkat kompeten fc. Za konektorje pa je potrebno imet 3,2-4mm konico in vsaj 50W+ spajkalnik.
Spajkalna postaja iz hk je preverjena, jo imam kot rezervo. Pač ni Weller, ampak opravi svoje delo uredu. Razlika med profi postajo in amatersko je v kvaliteti konic. Pri meni je v službi spajkalnik prižgan 8 ur, 5 dni v tednu in drži konica 3 mesece brez težav, poceni konica bo pa držala en teden take uporabe. V EU se uporablja lead free, svinec je dovojen le v avto industriji. Cin iz kakega merkurja in podobnih trgovin je verjetno že 10 let stara zaloga...
Če nisi vešč spajkanja, raje prepusti zadevo nekomu, ki to obvladuje.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Cin z svincem se dobi še vsepovsod(ic,hte,delko,farnell pa še lahko naštevam) in ni 10let stara zaloga.. Jasno v industriji se uporablja lead free...
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a Krist »

mihec87 napisal/-a:Cin z svincem se dobi še vsepovsod(ic,hte,delko,farnell pa še lahko naštevam) in ni 10let stara zaloga.. Jasno v industriji se uporablja lead free...
Jaz sem bolj v industriji, zato sem domneval, da so tudi iz splošne uporabe umaknili svinec.
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9301
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a mihah »

www.lipo.si
Tepsija
Razpravljalec
Prispevkov: 56
Pridružen: 21 Jan 2013, 08:26
Kraj: Slovenj Gradec

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a Tepsija »

Krist napisal/-a:
Tepsija napisal/-a:
noob 123 napisal/-a:O zanima me še kateri spajkalnik in cin ker sam nimam pojma o tem. Slišal sem da obstajajo različne vrste cina.
Spajkalnik bi rekel 40W plus, z najbolj ozko konico. Pri lotanju na kontrolno ploščo boš rabil ozko konico, v nasprotnem primeru se lahko zgodi da zalotaš 2 kontakta skupaj ;)
Najbolj ozka konica še ne pomeni uzpeha. Za tiste spretne je 1,6-2mm široka ploščata konica dovolj za ročno pospajkat kompeten fc. Za konektorje pa je potrebno imet 3,2-4mm konico in vsaj 50W+ spajkalnik.
Spajkalna postaja iz hk je preverjena, jo imam kot rezervo. Pač ni Weller, ampak opravi svoje delo uredu. Razlika med profi postajo in amatersko je v kvaliteti konic. Pri meni je v službi spajkalnik prižgan 8 ur, 5 dni v tednu in drži konica 3 mesece brez težav, poceni konica bo pa držala en teden take uporabe. V EU se uporablja lead free, svinec je dovojen le v avto industriji. Cin iz kakega merkurja in podobnih trgovin je verjetno že 10 let stara zaloga...
Če nisi vešč spajkanja, raje prepusti zadevo nekomu, ki to obvladuje.
Če si spreten ja, jaz pa sem lepo lotal po 2 kontakta skupaj #-o Sem potem hitro rešil z pumpico :D
Odgovori

Vrni se na Multirotorji