FPV splošna debata -multirotorji

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Odgovori
Uporabniški avatar
Rocher
Freak
Prispevkov: 511
Pridružen: 16 Sep 2013, 20:25
Kraj: Celje

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a Rocher »

Poleg tega ima CCD boljše zaznavanje med temnim in svetlim, ni tistih temnih robov. Pa jello efekta se znebiš ker drugače zajema sliko, so pa kamere dražje od tistih s CMOS senzorjem. Za primer:

Slika

lp
*LOSi 8ight 2.0 EU - Novarossi*
*LOSi Tenacity DB PRO*
*HPi SavageX 4.6*
*AXiAL SCX10ii Trail Honcho*
*LOSi Mini T 2.0*
*Custom brushless whoop 65mm*
*TBS Source One*
*FlyFish Volador Vx3*
Andrej981
Razpravljalec
Prispevkov: 99
Pridružen: 24 Feb 2014, 14:12

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a Andrej981 »

Če ima kdo kakšno kamero odveč in bi jo zamenjal za € naj mi prosim piše na ZS. :)
Hvala.
meha
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 18 Maj 2014, 18:50

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a meha »

Jes sm kupu po delh, opremo za fpv, zaslon Diversity Input Dual Receiver 800x480 7''in sprejemnik immersion 600mW 5.8 GHz.
use sm prklopu, pa mi noče delat. Na ekranu so črno bele črte.. sprejemnik se segreje. a kdo ve kaj je narobe, zakaj se mi noče pokazat slika. hvala za pomoč
Shark-357
Razpravljalec
Prispevkov: 75
Pridružen: 13 Dec 2014, 10:10
Kraj: Domžale

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a Shark-357 »

Ali sta sprejemnik in oddajnik na isti frekvenci, oz ali si preveril ali sta sploh kompatibilna?
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a tintek »

JKSniper napisal/-a:Super si naredil! :) Majhno in efikasno! :) Sicer še malo razmisli o tem da daš gor li-po za oddajnike, ki se ne okvari s časom, če ostane poln in pa en piskač, ki se aktivira šele ko skleneš stikalo - za battery alarm :).

LP!
Jure
Jure hvala za nasvete čeprav sem le te že prej premleval v glavi.

V predalu sem našel ta piskač:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... or_3S.html

Vgradil sem ga v škatlico kjer je bilo še dovolj prostora in priklopil direktno na vhodno napetost da bo zapiskal pri 9,9V, zvrtal pa sem še luknjico tako da sepo vidi ali notranjost osvetljena modro (do 9,9V) ali rdeče pod (9,9V).

Baterijo imam ogledano tole:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 3PKS_.html
Ampak bom počakal če bom kdaj dočakal multistarjeve baterije v nemškem skladišču.


Danes pa sem dobil še monitor za dobrih 20€ nad katerim sem presenečen, glede na ceno.

Slika solidna v primerjavi z lilliputom le kot je malo problem sploh zvrha monitor takoj zatemni:

Slika

Slika

LP Tine
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
FRIC
Razpravljalec
Prispevkov: 64
Pridružen: 10 Dec 2005, 20:14
Kraj: MEDVODE

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a FRIC »

Na kakšen način posnamete video, ki ga dobite direktno preko FPV skupaj z OSD podatki?

Iščem neko light varianto - najbolje kar direktno na android telefon.

Gledal sem možnost s pomočjo EasyCAP in EasyCap Viewer, ki pa ne podpira prav veliko telefonov in nisem čisto prepričan ali je z njim možno posneti zajet video.

Če je kdo že kaj podobnega zložil, se priporočam. Kakšna varianta mini ground station-ona.
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a scrat »

FRIC napisal/-a:Na kakšen način posnamete video, ki ga dobite direktno preko FPV skupaj z OSD podatki?

Iščem neko light varianto - najbolje kar direktno na android telefon.

Gledal sem možnost s pomočjo EasyCAP in EasyCap Viewer, ki pa ne podpira prav veliko telefonov in nisem čisto prepričan ali je z njim možno posneti zajet video.

Če je kdo že kaj podobnega zložil, se priporočam. Kakšna varianta mini ground station-ona.
Jst imam tole: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... r_FPV.html in je manjše kot pa škatlca od čikov.
Uporabniški avatar
urbi
Razpravljalec
Prispevkov: 119
Pridružen: 29 Okt 2012, 22:23

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a urbi »

Ali ima mogoče kdo kakšno fpv kamerco odveč za prodat? Moji se je veja prikazala pred objektiv :roll:
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a tintek »

urbi napisal/-a:Ali ima mogoče kdo kakšno fpv kamerco odveč za prodat? Moji se je veja prikazala pred objektiv :roll:
Moji tudi včeraj sem se preveč zanašal na nov monitor ob tem pa pozabil da se marsikaj dogaja tudi za kamero ;)
K sreči sem jo odnesel z dvema polomljenima propoma, zlomlenim nosilcem gps in pa zlomljenimi štifti od zložljivih nog nekje 2urci veselja v delavnici.

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
scorpioncek
Freak
Prispevkov: 489
Pridružen: 21 Mar 2004, 23:10

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a scorpioncek »

Če bosta kaj naročala, jaz bi tudi eno tako

http://www.securitycamera2000.com/produ ... 52dUS.html
mkukovec
Začetnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 03 Apr 2015, 09:03
Kraj: Ptuj

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a mkukovec »

Ker je tu že odprta tema o fpv, bom kar tu vprašal.
Se da kamero mobius (ebuy60eur) uporabit za fpv?
Kaj bi potreboval zraven kamere in če je možno, da bi live sliko gledal kar na Samsung galaxy s5?
hanzek1
Razpravljalec
Prispevkov: 161
Pridružen: 18 Nov 2014, 14:36
Kraj: Laško

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a hanzek1 »

Seveda je možno, a nastane majhen delay, zato je to neuporabno za 250 quada. Zraven boš rabil še oddajnik ter sprejemnik, ki morata biti kompatibilna glede kanalov in seveda frekvenčnega pasu. Če želiš priti skozi poceni ti priporočam quantum očala iz HK. Monitor notri je kr soliden in no blue screen. Glede slike na mobitelu pa ne vem, kako bi bilo to izvedljivo. Najbolj ti vseeno priporočam fpv kamero, ki bo bolje opravila nalogo. S tem imam v misli predvsem večji dinamični razpon. Glede frekvence ti priporočam 5,8Ghz in 32 kanalov. Priporočam ti tudi, da uporabiš cloverleaf antene, ker so tiste palčke res grozne.
Kako noro leteti miniquade? Samo tole moraš imet u glavi:
I can accept failure, but I can´t accept not trying.-Michael Jordan
Fly like you stole it!-nevem avtorja :D
Failsafe, ki jih nočem:
RTME- return to mother earth
RTK- return to kit :D
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Mobius za fpv je ok dokler ne začneš dirkat... Tako da se bo treba odločit za kaj bo zadeva oz kaj se bo z njo počelo..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
hanzek1
Razpravljalec
Prispevkov: 161
Pridružen: 18 Nov 2014, 14:36
Kraj: Laško

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a hanzek1 »

mihec87 napisal/-a:dokler ne začneš dirkat...
To je pri miniquadu takoj. Jaz dam gor tiste poceni 5030 iz BG, ki so 31centov/prop in gasa, ampak nič ga ni čez 6045 in 4S. :D
Kako noro leteti miniquade? Samo tole moraš imet u glavi:
I can accept failure, but I can´t accept not trying.-Michael Jordan
Fly like you stole it!-nevem avtorja :D
Failsafe, ki jih nočem:
RTME- return to mother earth
RTK- return to kit :D
Uporabniški avatar
WaterBoy
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 09 Nov 2007, 21:45
Kraj: Šoštanj

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a WaterBoy »

Živjo.


Ker pri tem kompletu
Slika
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _PNF_.html
ima kamera zelo majhen kot gledanja bi si želel nabaviti novo lečo. Na ebayu sem našel tega prodajalca: http://www.ebay.com/itm/Board-LENS-1-8m ... rmvSB=true

in me zanima katero lečo priporočate da si nabavim. Kamera v kompletu je: 480TVL Sony CCD FPV camera
LP
Andrej981
Razpravljalec
Prispevkov: 99
Pridružen: 24 Feb 2014, 14:12

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a Andrej981 »

Imam enak fpv komplet.
Za kamero sem kupil to lečo: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _115_.html
Je plastična kar je super, ker je lažja. Bodi pazljiv glede premera in da je za ccd kamere.
Bom pa jutri če bo lepo vreme kot so napovedali prvič sprobal ta komplet na terenu.
Naredil sem nekaj sprememb na samem kompletu. Bom jutri poslikal in opisal kako se da nekoliko izboljšati ta set.
Lp
Andrej981
Razpravljalec
Prispevkov: 99
Pridružen: 24 Feb 2014, 14:12

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a Andrej981 »

Danes sem prvič letel FPV. Zadeva sploh ni tako preprosta kot se zdi.
Prvi let se je končal tako, da sem zapeljal v hrib :) ,quad preživel, na srečo zlomljen samo en propeler.
Še nekaj slik celotnega sistema.

Slika
Slika
Slika
Slika

Na očalih sem zamenjal original LCD z LCD-jem z resoucijo 800x480 velikosti 5". Fresnel lečo sem zamenjal z povečevalnim steklom. Slika je neprimerljivo boljša kot z fresnelom. Očala sem zalepil skupaj z črno samolepilno folijo, da jih lahko odprem, če želim.
Na sliki se vidi tudi, kako sem uredil glede sprejemnika. Torej tripod za fotoaparat na katerega sem namontiral sprejemnik in baterijo. Pa še očala lahko obesiš med neuporabo, da jih ne odlagaš na tla. Na račun tega so očala lažja kot pa, da bi bilo vse na očalih. Original kable sem zamenjal z svojimi.
Quad RTF z baterijo tehta 430g. Mislim, da je to dobra teža.
Upam samo, da bo z novo kamero slika nekoliko boljšaj. Sploh tista obroba okoli objektov je zelo moteča.
mihaval
Razpravljalec
Prispevkov: 118
Pridružen: 15 Okt 2007, 21:08

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a mihaval »

Super, kar tako naprej! Meni je FPV letenje blazno vsec ;)
Uporabniški avatar
krzmarko
Tekmovalec
Prispevkov: 362
Pridružen: 22 Jan 2011, 16:52
Kraj: Goričica pod krimom

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a krzmarko »

No da še jst napišem plane kateri postajajo počasi resničnost. Spet gradim quada. Tokrat za "akcijsko" snemanje z goprojem brez gimbala. Quad bo velikosti 400 in bo pravzaprav kopija QAV 400. Le da bo moj frame kombinacija alu les. Boomi bojo alu sredinske plate bojo iz vezane plošče. Naredil bom clean/dirty sistem...
Sistem bo laufal na 4s in na 9-10" prope.
motorji: Emax mt2216
Regler: 4v1 Q brain 20A
Možgani: Multiwii atmega 2560
Rc rx tx: turnigy TGY-i6
fpv rx: skyzone RC32S
fpv tx: skyzone TS5823
Uporabniški avatar
Fido
Razpravljalec
Prispevkov: 192
Pridružen: 09 Jul 2008, 14:04
Kraj: Črnomelj

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a Fido »

Andrej981 napisal/-a: Na očalih sem zamenjal original LCD z LCD-jem z resoucijo 800x480 velikosti 5". Fresnel lečo sem zamenjal z povečevalnim steklom. Slika je neprimerljivo boljša kot z fresnelom
Lahko zaupas katero povecevalno steklo si uporabil? Sam opazam, da je fresnelova leca zelo groba in kar popaci sliko. Primernejsih lec oz povecevalnih stekel pa nekalo nisem uspel najti..
Lp!
Uporabniški avatar
galp
Tekmovalec
Prispevkov: 328
Pridružen: 16 Jan 2014, 19:02
Kraj: Novo mesto

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a galp »

Fido napisal/-a:
Andrej981 napisal/-a: Na očalih sem zamenjal original LCD z LCD-jem z resoucijo 800x480 velikosti 5". Fresnel lečo sem zamenjal z povečevalnim steklom. Slika je neprimerljivo boljša kot z fresnelom
Lahko zaupas katero povecevalno steklo si uporabil? Sam opazam, da je fresnelova leca zelo groba in kar popaci sliko. Primernejsih lec oz povecevalnih stekel pa nekalo nisem uspel najti..
Lp!

Jaz sem za svoja očala uporabil 7" ekran in fresnelovo lečo iz grafoskopa. Lečo sem dobil v osnovni šoli, kjer imajo 3 vagone starih grafoskopov. Kvaliteta je neprimerjljivo boljša.
e.pavlin.si
Andrej981
Razpravljalec
Prispevkov: 99
Pridružen: 24 Feb 2014, 14:12

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a Andrej981 »

Uporabil sem to povečevalno steklo: http://www.ebay.com/itm/360950147095?_t ... EBIDX%3AIT
Odrezal sem ročaj, da paše noter. Res priporočam, ker se slika ne more primerjat.

7"? Lahko dodaš kakšno sliko? Kako si spravil noter 7-ko? Je bolše kot z manjšim ekranom(glede kvalitete slike)? Se da kako izbolšat kvaliteto (resolucijo) prenosa?
Eno vprašanje glede te antene, ki jo imam na quadu. Lahko odstranim ohišje? Se mi zdi, da je sigurno dodatnih 10-15g. Pa še ni nekaj aerodinamčno.
Danes sem nekaj več letel FPV. Pravzaprav sprazno 6 baterij :) To je taki zakon, da dol padeš. Polomo 4 prope drugače pa vse BP. Opazil sem, da ko letim v neposredni bližini kablov od dalnovoda, da imam nekaj malega motenj. V mislih imam, če letim tako, da so kabli med mano in quadom ali pa let med njimi.
Drugače pa na razdalji cca. 600-800 vse dela ok.
Uporabniški avatar
galp
Tekmovalec
Prispevkov: 328
Pridružen: 16 Jan 2014, 19:02
Kraj: Novo mesto

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a galp »

Andrej981 napisal/-a:Uporabil sem to povečevalno steklo: http://www.ebay.com/itm/360950147095?_t ... EBIDX%3AIT
Odrezal sem ročaj, da paše noter. Res priporočam, ker se slika ne more primerjat.

7"? Lahko dodaš kakšno sliko? Kako si spravil noter 7-ko? Je bolše kot z manjšim ekranom(glede kvalitete slike)? Se da kako izbolšat kvaliteto (resolucijo) prenosa?
Eno vprašanje glede te antene, ki jo imam na quadu. Lahko odstranim ohišje? Se mi zdi, da je sigurno dodatnih 10-15g. Pa še ni nekaj aerodinamčno.
Danes sem nekaj več letel FPV. Pravzaprav sprazno 6 baterij :) To je taki zakon, da dol padeš. Polomo 4 prope drugače pa vse BP. Opazil sem, da ko letim v neposredni bližini kablov od dalnovoda, da imam nekaj malega motenj. V mislih imam, če letim tako, da so kabli med mano in quadom ali pa let med njimi.
Drugače pa na razdalji cca. 600-800 vse dela ok.

Svoje sem si naredil. Ekran sem seveda dal iz ohišja. Tisti del, ki pride na glavo je 3D print (stal sem pred ogledalom in si meril obraz :D ), na njem 5 plasti flisa, ostalo pa je iz vezane plošče. Če kdo hoče načrt naj mi napiše ZS. Očala prekašajo marsikatera 10x dražja. Njihova največja in edina slabost pa je to, da so težke. To se sicer da navadit. Aja, so pa verjetno edina očala, ki se jih upravlja z daljincem. Aja pa z njimi zgledaš ko marsovec, ampak tak nižjega sloja. :D

Slika
e.pavlin.si
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a scrat »

krzmarko napisal/-a:No da še jst napišem plane kateri postajajo počasi resničnost. Spet gradim quada. Tokrat za "akcijsko" snemanje z goprojem brez gimbala. Quad bo velikosti 400 in bo pravzaprav kopija QAV 400. Le da bo moj frame kombinacija alu les. Boomi bojo alu sredinske plate bojo iz vezane plošče. Naredil bom clean/dirty sistem...
Sistem bo laufal na 4s in na 9-10" prope.
motorji: Emax mt2216
Regler: 4v1 Q brain 20A
Možgani: Multiwii atmega 2560
Rc rx tx: turnigy TGY-i6
fpv rx: skyzone RC32S
fpv tx: skyzone TS5823
Samo ne kupuj 4in1 esc-jev. Moj predlog.
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: FPV splošna debata -multirotorji

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

RES JE! Izogibaj se tega!!!

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Odgovori

Vrni se na Multirotorji