Naze 32

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Odgovori
Andrej981
Razpravljalec
Prispevkov: 99
Pridružen: 24 Feb 2014, 14:12

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a Andrej981 »

Ja z žicami :)
Z originalnimi priklopi od esc-jev, ven sem na treh pobral samo + in - žičko. Na enem sem pustil + in - za napajanje naze32. Signali pa priklopljeni. Napajalni kabli reglerov so pa zalotani na skupno napajanje.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Sam bi probal še na teh treh priklopit - žičko(+ seveda pustiš odklopljen).. Včasih nekateri regulatorji ne delajo ok samo z žičko za signal in rabijo še - .
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Andrej981
Razpravljalec
Prispevkov: 99
Pridružen: 24 Feb 2014, 14:12

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a Andrej981 »

Sem tudi to že sprobal. Ike ima iste regulatorje, priklopljene in fleshane popolnoma enako in mu dela. Meni ne.
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Potem pa bo res napaka v reglerjih. Glede na to da imaš vse dokumentirano pošlji in verjetno ti bodo poslali nove.

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Andrej981
Razpravljalec
Prispevkov: 99
Pridružen: 24 Feb 2014, 14:12

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a Andrej981 »

Zdaj sem še enkrat dal gor nov Blheli. So takšne nastavitve ok?

Popravek, da ne bom preveč smetil. Vsi reglerji majo gor nov Blheli z temi nastavitvami kot na sliki. En je bil zanič, ker ga niti ne prebere. Jutri sestavim in upam da bo letelo.
Prosim samo, če mi lahko kdo potrdi, da so nastavitve ok preden ga sestavim.
Priponke
BLHeliSuite BetaSetup.png
BLHeliSuite BetaSetup.png (117.95 KiB) Pogledano 4440 krat
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a scrat »

Andrej981 napisal/-a:Zdaj sem še enkrat dal gor nov Blheli. So takšne nastavitve ok?

Popravek, da ne bom preveč smetil. Vsi reglerji majo gor nov Blheli z temi nastavitvami kot na sliki. En je bil zanič, ker ga niti ne prebere. Jutri sestavim in upam da bo letelo.
Prosim samo, če mi lahko kdo potrdi, da so nastavitve ok preden ga sestavim.
To je ok. Samo jaz bi dal Demag comp na Low. Ostalo ok. Tako imam jaz in delajo. Sedaj ti podpirajo še OneShot125- če boš dal gor cleanflight na plato :)
Andrej981
Razpravljalec
Prispevkov: 99
Pridružen: 24 Feb 2014, 14:12

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a Andrej981 »

Končno zadeva dela. Po več kot enem tednu ubadanja.
Kaj sem vse naredil? Kot prvo celega raztavo, na novo fleshal ESC-je, zamenjal power distribution board, skrajšal kable esc-jev, motorjev in osvetljave, vse skupaj zalotal-sestavil, nov firmware na Naze32, zamenjal motorje.
Ko grem skozi vse skupaj je pa ena stvar, ki je drugače kot pri prvi sestavi. Minus kable od ESC-jev sem priklopil na Naze32 in mislim, da je to bila napaka že v štartu. Plus kable sem odstranil. Sedaj se da tudi normalno kalibrirat esc-je preko baseflight-a.
Pe še ena stvar, ki je nova. Ko sem prej Naze32 priklopo na usb je gorela tudi rdeča lučka, šele ko sem priklopo baterijo je ugasnila. Zdaj le ta ne gori več ampak samo modra.
Najlepša hvala vsem za pomoč.
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a scrat »

Sam, da si zrihtu.
Uporabniški avatar
FRIC
Razpravljalec
Prispevkov: 64
Pridružen: 10 Dec 2005, 20:14
Kraj: MEDVODE

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a FRIC »

Porodila se mi je želja, da bi moja 250-tka lahko naredila tudi kakšen flip/roll. Včeraj sem zadevo nastavljal po kar nekaj navodilih, ki jih je ponudil google.

Rezultat je bil ampak nisem bil povsem zadovoljen z njim. Quad je šel v rollo ampak v velikem lupingu (še sreča da je bilo dovolj višine) - v tretje jo ni bilo dovolj ampak ni bilo kakšne velike škode.

Zanima me katera nastavitev je potrebno uredit, da so flipi/rolli kratki in da je odzivnost v skrajnih legah ročk velika. Saj ne vem a sem bil dovolj jasen.
Trenutno imam zadevo nastavljeno po videu https://www.youtube.com/watch?v=BNtCKpBNrBY, ampak se mi zdi da manjkajo nastavitve kot so looptime in acc_lpf_factor in mogoče še kaj

Vsaka pomoč dobrodošla
mihaval
Razpravljalec
Prispevkov: 118
Pridružen: 15 Okt 2007, 21:08

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a mihaval »

FRIC napisal/-a:Porodila se mi je želja, da bi moja 250-tka lahko naredila tudi kakšen flip/roll. Včeraj sem zadevo nastavljal po kar nekaj navodilih, ki jih je ponudil google.

Rezultat je bil ampak nisem bil povsem zadovoljen z njim. Quad je šel v rollo ampak v velikem lupingu (še sreča da je bilo dovolj višine) - v tretje jo ni bilo dovolj ampak ni bilo kakšne velike škode.

Zanima me katera nastavitev je potrebno uredit, da so flipi/rolli kratki in da je odzivnost v skrajnih legah ročk velika. Saj ne vem a sem bil dovolj jasen.
Trenutno imam zadevo nastavljeno po videu https://www.youtube.com/watch?v=BNtCKpBNrBY, ampak se mi zdi da manjkajo nastavitve kot so looptime in acc_lpf_factor in mogoče še kaj

Vsaka pomoč dobrodošla
Odvisno je od vecih faktorjev.
  • Ko delas rolo ali forward/backward flip, se naceloma throttle zmanjsa - to zaradi tega, da ko je obrnjen navzdol, ga ne vlecejo motorji se bolj navzdol. Jaz sem zacel tako, da sem throttle nazgal na ful, potem ga dal na malce manj kot polovico, quada obrnil in nato throttle dal nazaj.
  • Pomembna je relacija R/C rate, in pitch&roll rate. Naze32 ima (tako v baseflight kot v cleanflight) zgornjo mejo rotacije 1200 st/s (kar je veliko!).
  • Jaz recimo trenutno letim z R/C rate 1.4, pitch&roll rate pa 0.6 - so kar hitri obrati
Ce imas nizji R/C rate, bos moral pitch&roll rate se povecati. R/C rate vpliva na odzivnost palck. Visji R/C rate pomeni vecjo obcutljivost (in posledicno manjse premike). Spreminjaj v majhnih korakih, da bo varno. In prakticiraj dovolj visoko.
Uporabniški avatar
FRIC
Razpravljalec
Prispevkov: 64
Pridružen: 10 Dec 2005, 20:14
Kraj: MEDVODE

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a FRIC »

@mihaval hvala za poslane nastavitve. Sem zadevo nastavil in se lepo vrti.

Ni mi pa jasno zakaj so rolle v levo hitrejše kot v desno stran. V levo sem mi elegantno zavti v desno pa izgubi kar precej višine in je čas obrata skoraj še enkrat daljši. So kakšni parametri ki vplivajo na to ali sem jaz kaj spregledal.
Uporabniški avatar
galp
Tekmovalec
Prispevkov: 328
Pridružen: 16 Jan 2014, 19:02
Kraj: Novo mesto

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a galp »

FRIC napisal/-a:@mihaval hvala za poslane nastavitve. Sem zadevo nastavil in se lepo vrti.

Ni mi pa jasno zakaj so rolle v levo hitrejše kot v desno stran. V levo sem mi elegantno zavti v desno pa izgubi kar precej višine in je čas obrata skoraj še enkrat daljši. So kakšni parametri ki vplivajo na to ali sem jaz kaj spregledal.
Najbrš nimaš ročke na sredini, ali pa imaš travel na ročki za v eno smer večji, kot za v drugo smer.
e.pavlin.si
Uporabniški avatar
FRIC
Razpravljalec
Prispevkov: 64
Pridružen: 10 Dec 2005, 20:14
Kraj: MEDVODE

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a FRIC »

Prvo sem to preveril in razlika je samo eno enoto (razlika od centra - max/min 402enot). Sem se tudi potrudil, da je bil postopek izvedbe identičen.

Bom še prestavil nekaj nastavitev (google vabi) - samo mi vseeno ni jasno, ker je v tem primeru zadeva simetrična in ne bi smelo priti do takšnih odstopanj.
matejlo
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 24 Jun 2014, 09:25

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a matejlo »

pojavila se mi je tezava z naze32, ko vkljucim angle ali horizon mode mi quada 250 odnese levo in nazaj in ga ne poravnava. Poskusil sem ze lpf filter nastavit na 100 in na 120, trimer na acc , razlicne verzije firmwara, pa nic ne pomaga. V acro mode leti odlicno in tudi drzi pozicijo, nima opaznih vibracij, je pa ploscica fiksno pritrjena na ogrodje. Ploscica je emax naze32 rev4 iz onedrone.com
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Accelerometer calibration :)

Daj na strogo ravno površino, skalibriraj acc, pojdi letet, poglej kaj ti dela, nato pa "potrimaj" v softwaru ali na novo kalibriraj z rahlo podloženim v smer kontra od odnašanja.

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
matejlo
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 24 Jun 2014, 09:25

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a matejlo »

Bom se naprej poskusal. Kako je pa 250 frame bolj obcutljiv za nastavitve acc od vecjih framov? Na 450 in 600 framih z multiwii in arduino uno sem imel na svojih prototipih vedno kup vibracij in vse razbalansirano, pa je v horizon mode bil quad vseeno solidno stabilen.
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Nima to veze s framom. To pomeni kak točno ravno imaš vpeto platko na frame. Bolj je postran, bolj bo frame driftal, če ni skalibrirana nova "nula". Ti moreš dat frame točno vodoravno na površino in nato naredit kalibracijo, da izniči zamik platke na framu.

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
matejlo
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 24 Jun 2014, 09:25

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a matejlo »

Sem vse še enkrat razdrl in drugače vpel ploščo. Prvotno je bila pritrjena z vijaki in je očitno vseeno bilo preveč vibracij, sedaj pa sem jo pripel z vezicami in dela kot mora. Skalibrirano je bilo v redu, težava je bila, da so vibracije zgleda povzročile interferenco na accelerometru in ojačale napako. Ko sem dodal bluetooth in nato spremljal grafe, je bilo vidno, kako v nekem trenutku začne naraščati napaka na y osi brez pametnega razloga. Tudi ko sem quada držal v roki, je čisto napačno popravljal level. Z bolj mehkim vpetjem pa deluje odlično.
Uporabniški avatar
FRIC
Razpravljalec
Prispevkov: 64
Pridružen: 10 Dec 2005, 20:14
Kraj: MEDVODE

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a FRIC »

galp napisal/-a:
Najbrš nimaš ročke na sredini, ali pa imaš travel na ročki za v eno smer večji, kot za v drugo smer.
@galp - hvala (sem prehitro prebral tvoj odgovor) Težava je bila res pri nastavitvi ročk. Zadevo je bilo potrebno urediti direktno na oddajniku. Povečal sem TRAVEL ADJUST na 110% in sedaj dela kot je treba. Eden od vzrokov je bila tudi menjava PID profilov. Brez težav sem preklapljal med 1 in 2 nikakor pa nisem mogel preklopiti na profil 3.
Odgovori

Vrni se na Multirotorji