KK2 ploščica

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Odgovori
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Dobil programator =D> , ploščica že sflešana in že hovram po stanovanju, sicer 10 cm nad tlemi, ampak nima veze :D

Zdej se lotim še ESC-jev, kar bo pa malo večji zalogaj, upam, da mi uspe in da jutri ne bo prevelkega vetra...
Slika
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Včeraj vse poflešal, vendar se je današnji polet kaj kmalu zaključil.

Ko sem hotel spremenit nastavitve na ploščici, nisem hotel odložiti komande v sneg in sem jo raje držal v naročju in ker quad še ni bil deaktiviran, sem po tem, ko sem se sklonil k quadu po nesreči zapel za th palčko in jo seveda premaknil do konca :D
Quad je med vzletanjem z enim propelerjem zadel v komando (na srečo ne moje roke) propeler se je razletel in nekako je tako nesrečno pristal v sneg, da se je zlomila roka (ne moja). Roko sem sicer saniral z vezicami, vendar je na platko prišlo preveč snega, da se Y gyro ni več obnašal, tako kot bi se moral. Na veliko razočaranje sem odklopil baterijo in odšel domov sanirat zadevo, da bo zadeva pripravljena za jutri...
Priponke
WP_000648.jpg
WP_000648.jpg (59.04 KiB) Pogledano 3738 krat
Slika
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a tintek »

Neo32 napisal/-a:da bo zadeva pripravljena za jutri...
Tako je prav popravit in naprej, tudi sam sem na začetku razbil kar nekaj propov.
LP Tine

Kaj malga tut postružim
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a scrat »

Neo32 napisal/-a:Včeraj vse poflešal, vendar se je današnji polet kaj kmalu zaključil.

Ko sem hotel spremenit nastavitve na ploščici, nisem hotel odložiti komande v sneg in sem jo raje držal v naročju in ker quad še ni bil deaktiviran, sem po tem, ko sem se sklonil k quadu po nesreči zapel za th palčko in jo seveda premaknil do konca :D
Quad je med vzletanjem z enim propelerjem zadel v komando (na srečo ne moje roke) propeler se je razletel in nekako je tako nesrečno pristal v sneg, da se je zlomila roka (ne moja). Roko sem sicer saniral z vezicami, vendar je na platko prišlo preveč snega, da se Y gyro ni več obnašal, tako kot bi se moral. Na veliko razočaranje sem odklopil baterijo in odšel domov sanirat zadevo, da bo zadeva pripravljena za jutri...
Vem, da bom pameten izpadu. Vedno, ko pristaneš ga deaktiviraj in še poleg tega si nastavi na komandi throttle cut varianto. Ti pride zelo prav. Men je enkrat skor avion odletel zaradi tega. Dobro, da ga je kolega prijel za rep. Od takrat imam stalno throttle cut, tudi, če je quad deaktiviran. Dobr, da ti ga ni v glavo odneslo. J**** prope in quada. Sam, da si ti cel.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a Krist »

Točno to!
Ni funkcija na plošči zaman....
Meni se je enkrat podobno zgodilo na manjšem quadu. Motorji s 5" propi so veselo zapeli, k sreči sem nastavil roko, drugače bi šel model direktno v obraz. Je bilo kar nekaj prask po roki, k sreči samo površinske poškodbe, ker sem dovolj hitro deaktiviral model.
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Nesreča se je zgodila čisto brezveze, ponavadi sem bolj previden pri teh zadevah in vedno deaktiviram platko in komando odložim oz. stisnem th cut, ampak včeraj sem enosatvno to pozabil in sem si rekel samo tole prestavim pa grem spet v luft, ampak ni blo tko, sem prov na hitro zaključil polet.

Bom danes bolj previden! :wink:
Slika
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Vesela novica! :D

Danes je za mano prvi uspešen polet, uspešen mislim v tem smislu, da sem celotno baterijo spraznil, brez kakršnihkoli poškodb, nekontroliranih pristankov in bežanja pred samim quad-om :D

Trenutno letim v "Auto level" načinu, z DR nastavitvami na 50 %, sicer v vetru malo hoče it po svoje, ampak sama odzivnost v zraku je očitno boljša.

Navadit se moram še sploh letenja, probleme mi dela smerna palčka (rudder) ker istočasno, ko obračam quada dodam ali odvzamem gas in potem hitim popravljat, tako da bo treba še kar nekaj ur dati skozi, da bom DR izklopil ali pa ne :)

Tine, si poslal baterijo? 10 minut me ravno ogreje, ko moram pristati, ker imam samo eno baterijo. :D
Slika
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a Krist »

Neo32 napisal/-a:Vesela novica! :D

Danes je za mano prvi uspešen polet, uspešen mislim v tem smislu, da sem celotno baterijo spraznil, brez kakršnihkoli poškodb, nekontroliranih pristankov in bežanja pred samim quad-om :D

Trenutno letim v "Auto level" načinu, z DR nastavitvami na 50 %, sicer v vetru malo hoče it po svoje, ampak sama odzivnost v zraku je očitno boljša.

Navadit se moram še sploh letenja, probleme mi dela smerna palčka (rudder) ker istočasno, ko obračam quada dodam ali odvzamem gas in potem hitim popravljat, tako da bo treba še kar nekaj ur dati skozi, da bom DR izklopil ali pa ne :)

Tine, si poslal baterijo? 10 minut me ravno ogreje, ko moram pristati, ker imam samo eno baterijo. :D
DR pusti na 100%, na plošči nastavi stick scaling na 20 pa bo dovolj len, smer daj malenkost več, ali pa pusti kot je, plin pa si tudi zmanjšaj na 60%, bo več kot dovolj, pa model bo veliko mirnejši.
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Krist napisal/-a:
Neo32 napisal/-a:Vesela novica! :D

Danes je za mano prvi uspešen polet, uspešen mislim v tem smislu, da sem celotno baterijo spraznil, brez kakršnihkoli poškodb, nekontroliranih pristankov in bežanja pred samim quad-om :D

Trenutno letim v "Auto level" načinu, z DR nastavitvami na 50 %, sicer v vetru malo hoče it po svoje, ampak sama odzivnost v zraku je očitno boljša.

Navadit se moram še sploh letenja, probleme mi dela smerna palčka (rudder) ker istočasno, ko obračam quada dodam ali odvzamem gas in potem hitim popravljat, tako da bo treba še kar nekaj ur dati skozi, da bom DR izklopil ali pa ne :)

Tine, si poslal baterijo? 10 minut me ravno ogreje, ko moram pristati, ker imam samo eno baterijo. :D
DR pusti na 100%, na plošči nastavi stick scaling na 20 pa bo dovolj len, smer daj malenkost več, ali pa pusti kot je, plin pa si tudi zmanjšaj na 60%, bo več kot dovolj, pa model bo veliko mirnejši.
Ok, bom nastavil tako za naslednji let. Hvala!
Slika
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a scrat »

Pa, če imaš možnost si stršaj ročico za gas, da je ne boš premikal, ko boš dajal Rudder. Moja je bla na začetku čist premehka.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a Krist »

scrat napisal/-a:Pa, če imaš možnost si stršaj ročico za gas, da je ne boš premikal, ko boš dajal Rudder. Moja je bla na začetku čist premehka.
Pa namesto narebričenega traku vporabi gladkega za plin, ker ti bo veliko lažje letet. Nerodno je, če model lebdi ravno med dvema zobcema na plinu. Na začetku ti bo sicer čudno, ampak ko se malce navadiš, ne greš več nazaj.
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Krist napisal/-a:
scrat napisal/-a:Pa, če imaš možnost si stršaj ročico za gas, da je ne boš premikal, ko boš dajal Rudder. Moja je bla na začetku čist premehka.
Pa namesto narebričenega traku vporabi gladkega za plin, ker ti bo veliko lažje letet. Nerodno je, če model lebdi ravno med dvema zobcema na plinu. Na začetku ti bo sicer čudno, ampak ko se malce navadiš, ne greš več nazaj.

T9X nima narebranega gasa, no vsaj pri moji ni to čutit, je pa gas zelo mehek, tako da moram zadevo res stršati.

Če je zadeva slučajno narebrana (ko jo bom bolj zategnil) ali naj drsno površino pobrusim ali naj dam trak?
Slika
Uporabniški avatar
nob
Freak
Prispevkov: 454
Pridružen: 05 Jun 2011, 09:46
Kraj: Cerkno
Kontakt:

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a nob »

Te "zobce" na plinu povzroča ploščica oz. trak, ki je privit čez mehanizem ročke. To isto ploščico boš tudi privijal, da boš imel tršo ročko za plin.
Če je ta ploščica gladka, potem se se teh zobcev ne čuti, v nasprotnem primeru pa ima ploščica stopnico oz. jeziček. Torej drsne površine ni potrebno brusiti ali oblepiti, potrebno je zamenjati oz. naravnati ta trak oz. ploščico.
Zadnjič spremenil nob, dne 03 Apr 2013, 14:18, skupaj popravljeno 1 krat.
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a scrat »

TG9X nima zobčkov....samo gladko ploščico. Odpret jo bo treba in tam je vijak katerega pritrjuješ in je. 3 min dela ali manj.
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Bom danes odprl komando, da si nastelam trdoto gasa.

Drugace pa je za mano se en dokaj uspesen polet, brez AL je zelo nevodljiv z AL pa je cisto druga pesem. Trenutno imam 2 bateriji, obe 3s, ena 3300 mah, ena 4000 mah in z obema letim enako, slabih 7 minut. Natrenirat moram se pristanke, ker se ne znam ujeti tistega pravega razmerja spuscanja, sploh v primeru, ki se mi je zgodil danes, kjer sem bil dokaj visoko in je zacel piskati alarm za baterijo in se je bilo potrebno hitro spustit.

Potrebno bo se kar nekaj vaje, predvsem kontra letenja, da ga pomotoma ne posljem v kaksen drevo :)

A kaksen quad simulator obstaja? Drugace bom moral na letalih vadit, da se navadim komande.
Slika
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a Krist »

Neo32 napisal/-a:Bom danes odprl komando, da si nastelam trdoto gasa.

Drugace pa je za mano se en dokaj uspesen polet, brez AL je zelo nevodljiv z AL pa je cisto druga pesem. Trenutno imam 2 bateriji, obe 3s, ena 3300 mah, ena 4000 mah in z obema letim enako, slabih 7 minut. Natrenirat moram se pristanke, ker se ne znam ujeti tistega pravega razmerja spuscanja, sploh v primeru, ki se mi je zgodil danes, kjer sem bil dokaj visoko in je zacel piskati alarm za baterijo in se je bilo potrebno hitro spustit.

Potrebno bo se kar nekaj vaje, predvsem kontra letenja, da ga pomotoma ne posljem v kaksen drevo :)

A kaksen quad simulator obstaja? Drugace bom moral na letalih vadit, da se navadim komande.
Ko alarm piska, imaš še vedno dovolj časa za varen pristanek. Na začetku spuščaj malenkost hitreje, slab meter nad tlemi pa malenkost počasneje, da se model lepo vsede. Drugače pa si malce omeji plin na KK plošči in bo model malce manj živahen, tako da boš lahko veliko mirnejše letel in pristajal.
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Krist napisal/-a:
Neo32 napisal/-a:Bom danes odprl komando, da si nastelam trdoto gasa.

Drugace pa je za mano se en dokaj uspesen polet, brez AL je zelo nevodljiv z AL pa je cisto druga pesem. Trenutno imam 2 bateriji, obe 3s, ena 3300 mah, ena 4000 mah in z obema letim enako, slabih 7 minut. Natrenirat moram se pristanke, ker se ne znam ujeti tistega pravega razmerja spuscanja, sploh v primeru, ki se mi je zgodil danes, kjer sem bil dokaj visoko in je zacel piskati alarm za baterijo in se je bilo potrebno hitro spustit.

Potrebno bo se kar nekaj vaje, predvsem kontra letenja, da ga pomotoma ne posljem v kaksen drevo :)

A kaksen quad simulator obstaja? Drugace bom moral na letalih vadit, da se navadim komande.
Ko alarm piska, imaš še vedno dovolj časa za varen pristanek. Na začetku spuščaj malenkost hitreje, slab meter nad tlemi pa malenkost počasneje, da se model lepo vsede. Drugače pa si malce omeji plin na KK plošči in bo model malce manj živahen, tako da boš lahko veliko mirnejše letel in pristajal.
Kar se tiče alarma, sem ga malo previsoko nastavil oz. prehitro zamenjal baterijo, ker sta namreč obe bateriji imeli 3.85V na celico, ko sem jih prinesel domov. Bom drugič malo manj hitel z spuščanjem in menjavo baterij.

Naročil sem tudi te prope: GF-E Propeller , na RCGroups jih hvalijo in primerjajo z E-Propi od Graupnerja, seveda za veliko nižjo ceno. Navadni (brez karbonske ojačitve) stanejo 4 komadi okoli 5 €, te z ojačitvijo so sicer malo dražji, ampak glede na to da so, sicer drug model ampak isti proizvajalec, zdržali moje začetne zasuke in preobrate bodo tudi te dobri.
Zanimivo je da te GF propi pridejo v originalu bolje zbalansirani, kot Graupnerjevi.
Slika
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Evo, throttle na komandi zrihtan. Sicer plastični del, ki drsi po kovinski letvici, je malo nazobčan, vendar tudi, ko sem zadevo bolj fiksiral ni občutka, da bi bil gas "stopničast". Rudder se brez probleme premakne, ne da bi vplival na položaj gasa.

Dodal sem še matico na nastavitvenem vijaku, ker se je vijak prosto obračal, toliko, da mi ne bo potrebno še enkrat odpirat komande, ker ves moj arsenal križnih izvijačev ne zagrabi dobro te kitajske vijake.

Hvala vsem za odličen nasvet! =D>
Priponke
IMG_0896.jpg
IMG_0896.jpg (122.99 KiB) Pogledano 3537 krat
IMG_0899.jpg
IMG_0899.jpg (92.88 KiB) Pogledano 3537 krat
Slika
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a Krist »

To je to!
Pripni še kak video letenja. Če ne drugega, lahko naredimo kratko analizo letenja. Da veš pri čemu si.
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Krist napisal/-a:To je to!
Pripni še kak video letenja. Če ne drugega, lahko naredimo kratko analizo letenja. Da veš pri čemu si.
delam na temu, ampak je računalnik malo bolj občutljiv na velike datoteke in bo nekaj časa trajal, da naredi spletu bolj prijazno obliko videa :D
Slika
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Nekaj na hitro:

http://youtu.be/WUloUDkpUqs

lp
Slika
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a Krist »

Za prve štarte je uredu. Probaj še posneti model s tal.
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Krist napisal/-a:Za prve štarte je uredu. Probaj še posneti model s tal.
Bom. Upam, da jutri ne bo vetra, da lahko PI tuning naredim... [-o<
Slika
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Danes sem se lotil malo PI tuninga. Kot sem opazil so bile nastavitve že v začetku dobre, sedaj je verjetno, samo še na meni, da natreniram tega quada. Jutri bo baje dež, tako da vaje odpadejo :-?

Krist, upošteval sem tvoj nasvet glede spuščanja in sem opazil, da pri hitrem spuscanju model zelo zaoscilira (kar je verjetno normalno), meter nad tlemi pa še vedno pride do "zračne blazine" in kar noče na tla :D , tako da čisto mehkega pristanka mi vsakič še ne uspe izvest.

PS: obračanje modela je sedaj poezija, čeprav letalnega kroga še nisem izvedel, ampak se quad obrne brez padanja ali dvigovanja =D>
Slika
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a Krist »

Neo32 napisal/-a:Danes sem se lotil malo PI tuninga. Kot sem opazil so bile nastavitve že v začetku dobre, sedaj je verjetno, samo še na meni, da natreniram tega quada. Jutri bo baje dež, tako da vaje odpadejo :-?

Krist, upošteval sem tvoj nasvet glede spuščanja in sem opazil, da pri hitrem spuscanju model zelo zaoscilira (kar je verjetno normalno), meter nad tlemi pa še vedno pride do "zračne blazine" in kar noče na tla :D , tako da čisto mehkega pristanka mi vsakič še ne uspe izvest.

PS: obračanje modela je sedaj poezija, čeprav letalnega kroga še nisem izvedel, ampak se quad obrne brez padanja ali dvigovanja =D>
Malce se poigraj z PI nastavitvami. Verjetno imaš še malce previsoke.
Tu imaš dobra navodila za nastavljanje modela
http://www.youtube.com/watch?v=U7pWroCxL38
Odgovori

Vrni se na Multirotorji