KK2 ploščica

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Odgovori
Uporabniški avatar
Tomas
Razpravljalec
Prispevkov: 89
Pridružen: 27 Jan 2005, 06:57
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a Tomas »

WaterBoy napisal/-a:Doma imam čisto vse dela za izgradnjo quada, samo čakam še na frame ki zgleda da ga ne bo iz banggoda ( HJ450). Kaj priporočate da naredim naprej. Naročim novega in spet čakam več kot mesec ali si ga izdelam sam iz lesa, ali obstajajo trgovine v EU ki za podobno ceno dobim frame
Jaz imam enega viška, kupil sem ga za rezervne dele. Če te zanima pa imaš pod zasebno številko pa me pokliči.
https://www.paidverts.com/ref/frogstar
Uporabniški avatar
WaterBoy
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 09 Nov 2007, 21:45
Kraj: Šoštanj

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a WaterBoy »

Pozdravljeni

To so moje nastavitve kk2.1.5 in 9x

Slika

Slika

Slika

Slika

Je vse vredu ali moram kaj popraviti. PI nastavitev še nisem nič spreminjal, bom danes če bo vreme vredu

Hvala
LP
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a scrat »

Če vse deluje pravilno, potem nimaš kaj štelat. Ti pa priporočam, da kupiš oddajnik in sprejemnik od firme FrSky, če še nisi, ker ima failsafa. Original oddajnik in sprejemnik tega ne podpirata in ob izgubi signala sprejemnik daje plati zadnji sprejeti signal in to je lahko polni gas...to pa veš kaj pomeni.

Pa še, če imaš možnost, nadgradi firmware na tvoji 9x na opensource - to sta er9x ali pa openTx.
Uporabniški avatar
WaterBoy
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 09 Nov 2007, 21:45
Kraj: Šoštanj

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a WaterBoy »

Je v planu. Najprej nadgradnja, potem pa še to: http://hobbyking.com/hobbyking/store/__ ... ii_rx.html

Sem sam našel odgovor na moje vprašanje, piskal je za baterijo :)

Sedj sem uštimal da mi kk ploščica meri napetost, vendar na katero vrednost jo naj nastvim da bo še varno za baterijo

Hvala
LP
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a scrat »

Odvisno katero baterijo uporabljaš. Če je 3S potem nastavi na 10.4V mislim, da na 104 na plati.

Kar se tiče pa TX FrSky modula pa kupi tole: http://www.giantshark.co.uk/product/172 ... upner-type - XJT modul ima 100mW moč oddajanja plus vsi sprejemniki delujejo na njem - DJT ga ima 60mW in vsi sprejemniki ne delujejo na njem, sploh novi X serije. In kupi tale sprejemnik: http://www.giantshark.co.uk/product/171877/frsky-d4r-ii, ki je zelo majhen ampak zna delat CPPM - kar pomeni 8 kanalov samo preko enega kabla. To je samo moje priporočilo.
Uporabniški avatar
WaterBoy
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 09 Nov 2007, 21:45
Kraj: Šoštanj

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a WaterBoy »

Hvala za izčrpen odgovor in priporočilo. Bom šel v nabavo, samo malo da si opomorem pri denarju

Samo še eno vprašanje: dual rates in expote se splača nastavljati za začetno učenje, v acro mode? Ker ko se letim moram biti izredno previden da ne nagnem quada preveč, ker drugače je že panika :)
LP
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a scrat »

WaterBoy napisal/-a:Hvala za izčrpen odgovor in priporočilo. Bom šel v nabavo, samo malo da si opomorem pri denarju

Samo še eno vprašanje: dual rates in expote se splača nastavljati za začetno učenje, v acro mode? Ker ko se letim moram biti izredno previden da ne nagnem quada preveč, ker drugače je že panika :)
Seveda, da. Ali pa zmanjšaj Stick rate na plati. To drugo boš nastavil točno tako kot tebi odgovarja. Potem pa počasi dviguješ občutljivost.
Uporabniški avatar
BostjanPerdan
Tekmovalec
Prispevkov: 412
Pridružen: 12 Feb 2003, 01:00
Kraj: Golnik, EU

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a BostjanPerdan »

Pozdravljeni!

Zanima me kako pogosto izvajate kalibracijo pospeškomerov pri KK2.0? Ga kdaj kalibrirate kar na terenu?

Danes se mi je zgodilo, da mi je model pri vzletu obrnilo na hrbet čeprav do sedaj nisem imel težav in kalibracije nisem delal razen, če mi ni KK2.0 javil napako kalibracije; pa še to sem običajno »odpravil« z odklopom in ponovnim priklopom napajanja (pogonske baterije). Tokrat mi napake ni javil, pri vsakem poskusu pa se mi je hotel zvrniti v desno stran.

Predvsem me je presenetila tako hipna sprememba, saj bi sam pričakoval počasno odnašanje modela v določeno smer, ipd. Morda gre za kako drugo napako, saj po kalibraciji modela še nisem preverjal.
Lep pozdrav,
Boštjan Perdan
AK Kranj
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a scrat »

Ko si priklopil baterijo na quada si ga pomoje premikal in to ravno, ko je kalibriral žiroskope. Ker software vedno kalibrira žiroskope ob priklopu baterije. ACC-je pa moraš sam ročno kalibrirat.
Uporabniški avatar
BostjanPerdan
Tekmovalec
Prispevkov: 412
Pridružen: 12 Feb 2003, 01:00
Kraj: Golnik, EU

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a BostjanPerdan »

scrat napisal/-a:Ko si priklopil baterijo na quada si ga pomoje premikal in to ravno, ko je kalibriral žiroskope. Ker software vedno kalibrira žiroskope ob priklopu baterije. ACC-je pa moraš sam ročno kalibrirat.
Se mi je zdelo, da krmilnik nekaj kalibrira ko priklopim baterijo, saj napako kalibracije ponavadi javi takrat, ko ob priklopu pozitivnega konekorja preskoči večja iskra (negativnega priklopim preje ker ga priklapljam v senzor porabe). Sicer sem predvideval, da se pri tem pojavi kakšna motnja, sem pa imel malce na sumu tudi premikanje modela. Problem je le, da sem poizkus ponovil trikrat in vmes vedno odklopil baterijo. Po kalibraciji na vodoravni podlagi z modelom še nisem letel, zato ne vem, ali je problem rešen ali ne.
Lep pozdrav,
Boštjan Perdan
AK Kranj
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a scrat »

Poskusi pa bi moralo delovati brez težav. Če ga bo pa še vedno obračalo, je šel pa žiroskop v franže.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a Krist »

Jaz imam na sumu, da sploh nisi kalibriral plošče. pojdo skozi celoten postopek, na youtuber je kup tutorialov za take posege.
Uporabniški avatar
BostjanPerdan
Tekmovalec
Prispevkov: 412
Pridružen: 12 Feb 2003, 01:00
Kraj: Golnik, EU

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a BostjanPerdan »

Zdravo Krist!

Kalibriral sem jo, razen če se kalibracija ni izgubila in je potrebna ponovna? Za sabo ima namreč že preko 100 štartov ...
Lep pozdrav,
Boštjan Perdan
AK Kranj
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a Krist »

Poizkusi še enkrat. Sicer bi to moralo vse delovat bp. Lahko pa da ti je odpovedal senzor.
ur000s
Razpravljalec
Prispevkov: 51
Pridružen: 12 Maj 2014, 15:22

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a ur000s »

Osebno ploščico kalibriram kar pred vsakim letom :)
IKE
Tekmovalec
Prispevkov: 354
Pridružen: 07 Jun 2005, 21:37
Kraj: Maribor

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a IKE »

Ima mogoče že kdo novo KK2 v hard case ohišju ? Je med njima sploh kakšna razlika ?
Dobro je po moje to, da so priklopi iz strani in jo lahko zaradi ločenega displeja montiraš bolj v osrčje miltikopterja, kjer je zagotovo tudi bolj varna glede poškodb.
Ma saj gre ... če ne po luftu pa po tleh.
Uporabniški avatar
WaterBoy
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 09 Nov 2007, 21:45
Kraj: Šoštanj

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a WaterBoy »

Sem si danes naložil FW RC911 in je resno zanimivo leteti v SL mix :D
LP
ur000s
Razpravljalec
Prispevkov: 51
Pridružen: 12 Maj 2014, 15:22

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a ur000s »

Meni se hardcase zelo dopade ker je res mal smotan baterijo tam notr vsred rinit, ko bi lahko bla ploščica not, samo pol displeya ne vidiš zato je ta z ločenim ekranom zlo pripočna. :D
PeroM
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 11 Apr 2014, 23:12

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a PeroM »

Ploščica mora biti zaščitena, jaz sem že zdrobil display na svoji. Zdaj imam naročeno to v ohišju, ker cenovno sploh ni neke razlike in še z zaščito se mi potem ne bo potrebno ukvarjati.
ur000s
Razpravljalec
Prispevkov: 51
Pridružen: 12 Maj 2014, 15:22

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a ur000s »

Osebno je nimam zaščitene, je čisto navrh in nezaščitena. Na srečo še nisem doživel "večjih" nesreč z quadom 8)
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a scrat »

ur000s napisal/-a:Osebno ploščico kalibriram kar pred vsakim letom :)
Pred vsakim letom? Kako pa?
ur000s
Razpravljalec
Prispevkov: 51
Pridružen: 12 Maj 2014, 15:22

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a ur000s »

Mislil sem na ACC kalibracijo :)
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a scrat »

ur000s napisal/-a:Mislil sem na ACC kalibracijo :)
Tega ne delaj, ker bos moral potem vedno acc trimat in nikoli level funkcije ne bos mel ok.
IKE
Tekmovalec
Prispevkov: 354
Pridružen: 07 Jun 2005, 21:37
Kraj: Maribor

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a IKE »

scrat napisal/-a:
ur000s napisal/-a:Mislil sem na ACC kalibracijo :)
Tega ne delaj, ker bos moral potem vedno acc trimat in nikoli level funkcije ne bos mel ok.
Lahko tole malo bolj razložiš ? Hvala.
Ma saj gre ... če ne po luftu pa po tleh.
Uporabniški avatar
spikey
Tekmovalec
Prispevkov: 271
Pridružen: 23 Apr 2014, 13:50

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a spikey »

https://flyingeinstein.com/index.php/tu ... auto-level
sicer je za MWii, ampak velja tut tukaj.
Zadnji stavek, dva

btw, link sem nalimal, ker se mi zdi da je vse skip lepo razlozen, sam ne bi znal tko povedat :)
Odgovori

Vrni se na Multirotorji