KK2 ploščica

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Odgovori
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a scrat »

Neo32 napisal/-a:
Fratello napisal/-a:KAKO SESTAVITI DRONE KK.2 - NAVODILA ZA ZAČETNIKE =D>

Slika

Tukaj: http://modelarska-sola.si/kako-poceni-s ... k-2-drone/ :D
Odlično napisano =D>

Vse informacije za začetnike zbrane lepo na enem mestu, pohvalno! =D>
Tukaj bi samo omenil, če popraviš glede nadgradnje firmware-a na KK2.0. V zip datoteki, ki je na tej strani so file-ji, ki začetnikom nič ne pomenijo in predvsem jih odvrnejo od nadgradnje.

Najlažje naredimo upgrade z uporabo programa: http://lazyzero.de/en/modellbau/kkmulticopterflashtool pri katerem samo izbereš katero ploščico imaš, izbereš verzijo FW-ja in klikneš upgrade...seveda potrebuješ še USBasp programator. Plus tale tool za flashat je preveden tudi v Slovenščino.

Drugače pa top napisano in razloženo.
Fratello
Razpravljalec
Prispevkov: 103
Pridružen: 26 Avg 2006, 16:29
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a Fratello »

scrat napisal/-a:
Neo32 napisal/-a:
Fratello napisal/-a:KAKO SESTAVITI DRONE KK.2 - NAVODILA ZA ZAČETNIKE =D>



Tukaj bi samo omenil, če popraviš glede nadgradnje firmware-a na KK2.0. V zip datoteki, ki je na tej strani so file-ji, ki začetnikom nič ne pomenijo in predvsem jih odvrnejo od nadgradnje.

Najlažje naredimo upgrade z uporabo programa: http://lazyzero.de/en/modellbau/kkmulticopterflashtool pri katerem samo izbereš katero ploščico imaš, izbereš verzijo FW-ja in klikneš upgrade...seveda potrebuješ še USBasp programator. Plus tale tool za flashat je preveden tudi v Slovenščino.

Drugače pa top napisano in razloženo.
Sem popravil, in dopolnil, hvala! Super informacija.
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a scrat »

Aja...pozabil sem še napisati, da mora biit komp priključen na internet. Lahko pa narediš direkten flash, če imaš hex file. Je pa ena pomembna razlika med nadgradnjo direktno iz neta ali pa iz hex file-ja na tvojem računalniku. Če nadgrajuješ direktno preko spleta je vsak file pregledan z md5 hash-om in če je file pokvarjen, ti ne zapeče na platko. Pri drugi možnosti tega ni.
Fratello
Razpravljalec
Prispevkov: 103
Pridružen: 26 Avg 2006, 16:29
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a Fratello »

Dopisano, tx!
IKE
Tekmovalec
Prispevkov: 354
Pridružen: 07 Jun 2005, 21:37
Kraj: Maribor

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a IKE »

scrat napisal/-a:Aja...pozabil sem še napisati, da mora biit komp priključen na internet. Lahko pa narediš direkten flash, če imaš hex file. Je pa ena pomembna razlika med nadgradnjo direktno iz neta ali pa iz hex file-ja na tvojem računalniku. Če nadgrajuješ direktno preko spleta je vsak file pregledan z md5 hash-om in če je file pokvarjen, ti ne zapeče na platko. Pri drugi možnosti tega ni.
Z ozirom da imam program za flashanje na prenosniku in se ob zagonu avtomatsko poveže na internet.
Nikoli nisem bil pozoren na kak način nadgrajujem platko zato sem pravkar testno pognal KKflashtool 0.72 in mi ćisto zgoraj piše " kkMulticopter Flash Tool 0.72 - online " ... to pomeni da se nadgrajuje preko spleta, kar je bolje saj je file pregledan.
Ma saj gre ... če ne po luftu pa po tleh.
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a scrat »

IKE napisal/-a:
scrat napisal/-a:Aja...pozabil sem še napisati, da mora biit komp priključen na internet. Lahko pa narediš direkten flash, če imaš hex file. Je pa ena pomembna razlika med nadgradnjo direktno iz neta ali pa iz hex file-ja na tvojem računalniku. Če nadgrajuješ direktno preko spleta je vsak file pregledan z md5 hash-om in če je file pokvarjen, ti ne zapeče na platko. Pri drugi možnosti tega ni.
Z ozirom da imam program za flashanje na prenosniku in se ob zagonu avtomatsko poveže na internet.
Nikoli nisem bil pozoren na kak način nadgrajujem platko zato sem pravkar testno pognal KKflashtool 0.72 in mi ćisto zgoraj piše " kkMulticopter Flash Tool 0.72 - online " ... to pomeni da se nadgrajuje preko spleta, kar je bolje saj je file pregledan.
Točno tako.
mertseger
Začetnik
Prispevkov: 23
Pridružen: 01 Okt 2012, 14:59

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a mertseger »

Na kk2 sem namontiral gimbal na kanala 7 in 8 stvar sicer deluje ampak se servota obračata v isto smer kot se nagiba kopter, torej kaj moram spremenit.
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

mertseger napisal/-a:Na kk2 sem namontiral gimbal na kanala 7 in 8 stvar sicer deluje ampak se servota obračata v isto smer kot se nagiba kopter, torej kaj moram spremenit.
pozitivne vrednosti zamenjas z negativnimi, ce imas sedaj roll gain na 500 ga spremeni na -500 in isto za pitch
Slika
mertseger
Začetnik
Prispevkov: 23
Pridružen: 01 Okt 2012, 14:59

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a mertseger »

Aha hvala sem mislil da je še kaj drugega.
IKE
Tekmovalec
Prispevkov: 354
Pridružen: 07 Jun 2005, 21:37
Kraj: Maribor

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a IKE »

Danes sem se spravil k sestavljanju drugega x-copterja. Ko sem se spravil flashat KK2.0 ploščo sem videl da je na razpolago že KK2.0 V1.6 by KapteinKuk.
Sestavljam malo modificiran X525 z MT2213-935KV motorji.

Na prvem Q450 imam V1.5 by KapteinKuk ... Kašne so vaše iskušnje oziroma kaj mi svetujete ... !??
Ma saj gre ... če ne po luftu pa po tleh.
Uporabniški avatar
Paps
Tekmovalec
Prispevkov: 444
Pridružen: 12 Jun 2008, 17:49
Kraj: Tržič

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a Paps »

Ti samo nadgradi na 1.6
Leti super :)
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a scrat »

IKE napisal/-a:Danes sem se spravil k sestavljanju drugega x-copterja. Ko sem se spravil flashat KK2.0 ploščo sem videl da je na razpolago že KK2.0 V1.6 by KapteinKuk.
Sestavljam malo modificiran X525 z MT2213-935KV motorji.

Na prvem Q450 imam V1.5 by KapteinKuk ... Kašne so vaše iskušnje oziroma kaj mi svetujete ... !??
v1.6 ima popravljen bug pri stabilizaciji...sicer ni nujno, da bi ti sploh to ugotovil..ampak lahko pride do saturacije in lahko v zraku ustavi kakšen motor. Flashaj :)
IKE
Tekmovalec
Prispevkov: 354
Pridružen: 07 Jun 2005, 21:37
Kraj: Maribor

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a IKE »

Kot že omenjeno imam na Q450 V1.5 by KaptainKuk na X525 pa V1.6 by KaptainKuk. Pri sami stabilizaciji res nisem opazil neke razlike, se mi pa dogaja nekaj drugega.

Pri V1.6 se mi skoraj po vsaki menjavi baterij dogaja da mi quad pri vzletu začne vleči na levo ali desno stran. Ko se mi to zgodi. quad postavim v čim bolj horizontalen položaj in naredim ACC CALIBRATION. Po kalibraciji se lepo normalno dvigne in leti brez problema. Tega problema pri V1.5 nimam !?

Je lahko krivda kje drugje ?

Kot drugo pa imam probleme pri vertikalnem spoščanju kvada. Ko se spuščam in z rahlim dodajanjem gasa želim zaustaviti spuščanje mi začne oscilirati dokler se ne umiri po višini. To se ne zgodi ali bolje rečeno skoraj ni opazno, če mu gas dodam bolj na hitro in ga iz spuščanja začnem ponovno dvigovati. To se mi dogaja na V1.5 in na V1.6.

P Gain imam nastavljen na 120, I Gain pa na 35. Kolikošne so lahko minimalne vrednosti teh nastavitev.

PS:
Uporablja kdo MPX komando in ima SAFE nastavljen na AUX !? Meni to nikakor ne dela ali pa ne znam pravilno nastaviti, saj se še malo mučim tudi z novo komando MPX RoyalPro. Gre za to da bi lahko safe mode vklopil oziroma izklopil med samim letom, saj sz ročicami jo lahko samo pred poletom !?
Zadnjič spremenil IKE, dne 23 Jul 2013, 09:06, skupaj popravljeno 1 krat.
Ma saj gre ... če ne po luftu pa po tleh.
mzakelj
Profesor
Prispevkov: 1171
Pridružen: 24 Nov 2009, 12:27
Kraj: Godowich

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a mzakelj »

Oscilira pri spuščanju zaradi tega ker se ujame v lasten zrak od propelerjev, no po domače rečeno. Spuščaj ga postrani pa bo.
Emax motorji | 2213 | 2216 | BL2822 .... ZS pa se zmenmo :)
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a scrat »

mzakelj napisal/-a:Oscilira pri spuščanju zaradi tega ker se ujame v lasten zrak od propelerjev, no po domače rečeno. Spuščaj ga postrani pa bo.
Ali pa zmanjšaj P gain na 100.
LangusJ
Tekmovalec
Prispevkov: 442
Pridružen: 28 Jun 2011, 06:30
Kraj: Križe

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a LangusJ »

mzakelj napisal/-a:Oscilira pri spuščanju zaradi tega ker se ujame v lasten zrak od propelerjev, no po domače rečeno. Spuščaj ga postrani pa bo.
Še bolj adrenalinsko je pa da konkretno odvzameš plin da pade skozi zvrtinčen zrak, na varni višini pred tlemi pa začneš zavirat :)
LP
Janez
Uporabniški avatar
Gladiac
Profesor
Prispevkov: 1413
Pridružen: 15 Jun 2010, 16:47
Kraj: Smlednik

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a Gladiac »

Aux moraš naštimat na 5 kanal, pa naj bi delal.
Kako se pa na tvoji komandi to naredi pa ne vem :(

LP
http://www.onedrone.com
http://www.okarbon.eu
http://www.kopterworx.com
http://www.lipo.si
scorpioncek
Freak
Prispevkov: 489
Pridružen: 21 Mar 2004, 23:10

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a scorpioncek »

V KKtoolu vidim da je ene par verzij 1.6 firmwarea noter.

1.6 ZMOT modified by zerush
1.6++ modified by rc911
1.6++CPM modified by rc911
1.6a spectrum sat modified by Steveis

Ve kdo kakšne so razlike med njimi?
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

scorpioncek napisal/-a:V KKtoolu vidim da je ene par verzij 1.6 firmwarea noter.

1.6 ZMOT modified by zerush
1.6++ modified by rc911
1.6++CPM modified by rc911
1.6a spectrum sat modified by Steveis

Ve kdo kakšne so razlike med njimi?

Ufff, to boš pa moral najti v KK temi na RCG-ju. Najbolje da si potegneš "uradno" 1.6 verzijo, ker se spomnim da je RC911 predeloval firmware do te mere, da je funkcijsko drugačen in se motorji zaženejo, če imaš okvaro stikala ali prepočasen sprejemnik.

Imaš gimbal ali rabiš samo za KK ploščico upgrade?
Slika
scorpioncek
Freak
Prispevkov: 489
Pridružen: 21 Mar 2004, 23:10

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a scorpioncek »

Rabim upgrade samo za ploščico, nimam gimbala...zaenkrat....
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a scrat »

scorpioncek napisal/-a:Rabim upgrade samo za ploščico, nimam gimbala...zaenkrat....
Potem daj gor v1.6 by kapteinkuk
scorpioncek
Freak
Prispevkov: 489
Pridružen: 21 Mar 2004, 23:10

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a scorpioncek »

Tukaj so podrobnosti za 1.6++ modified by rc911

http://www.rcgroups.com/forums/showthre ... 326&page=9

Bo kdo testiral ? :D
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

scorpioncek napisal/-a:Tukaj so podrobnosti za 1.6++ modified by rc911

http://www.rcgroups.com/forums/showthre ... 326&page=9

Bo kdo testiral ? :D
Sem potestiral in se mi je zdelo odlično, da lahko preklapljaš med SL načini, odkar imam nazo pa mi KK2.0 leži in čaka da se nabere še kaken del in da se sestavi nov quad...
Slika
Fratello
Razpravljalec
Prispevkov: 103
Pridružen: 26 Avg 2006, 16:29
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a Fratello »

Prosim za pomoč. Imam KK2, V.1.6

Priklopil sem gimbal na 7 in 8 kanal. Ko prižgem se poravna, delovati pa noče. Nikje nisem našel kako se vklopi.

Zasledil sem gas mal naprej pa dol pa desno - armed, pa potem da naj bi delal, to ne dela.

Kako naj to zalaufam ?
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: KK2 ploščica

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Fratello napisal/-a:Prosim za pomoč. Imam KK2, V.1.6

Priklopil sem gimbal na 7 in 8 kanal. Ko prižgem se poravna, delovati pa noče. Nikje nisem našel kako se vklopi.

Zasledil sem gas mal naprej pa dol pa desno - armed, pa potem da naj bi delal, to ne dela.

Kako naj to zalaufam ?
Gimbal dela samo ko se vrtijo motorji. Pitch in roll offset morata biti na 50, roll in pitch gain pa na okoli 600 (+ ali - odvisno kako se obašajo servoti).
Slika
Odgovori

Vrni se na Multirotorji