DJI NAZA

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Odgovori
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: DJI NAZA

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Ne, NAZA čisto super in zanesljivo deluje. Alternativa je Pixhawk 2.1, ki je bistveno večji, dražji in zmogljivejši, ampak če nimaš potrebe po tem je brezveze - tudi bistveno težji za nastavt. Alternativa je tudi kakšen rabljen Wookong, če se rabi bolj industrijska zadeva.

Procesorji nimajo nobene veze, dokler ni zadaj neka konkretna koda, vemo pa, da betaflight za druga kot dirkalnike ni, tako da vse to odpade. :)

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
Rocher
Freak
Prispevkov: 511
Pridružen: 16 Sep 2013, 20:25
Kraj: Celje

Re: DJI NAZA

Odgovor Napisal/-a Rocher »

Jaka_Jakob napisal/-a: 21 Jan 2018, 21:28 V mislih sem imel multirotorje od 450 naprej za kakšno slikanje/snemanje.
Da ima dobro dodelane GPS funkcije, osd, itd,... za dostopno ceno in nadgradnje.

Tudi sam želim zamenjati Nazo s kakšno alternativo na TBS Discoveryu. Pogledujem po ArduPilot ali Pixhawk?

Lp, Jaka
Lahko probaš za polovico cene Naze skupaj naštekati GPS/kompass modul, SPRacingF4 Evo na katerega naložiš iNav pa boš opazil razliko :). Mislim, da je Naza še najbolj uporabniku prijazna rešitev, saj si od sestave do testnega poleta pripravljen v najkrajšem trenutku.

lp
*LOSi 8ight 2.0 EU - Novarossi*
*LOSi Tenacity DB PRO*
*HPi SavageX 4.6*
*AXiAL SCX10ii Trail Honcho*
*LOSi Mini T 2.0*
*Custom brushless whoop 65mm*
*TBS Source One*
*FlyFish Volador Vx3*
bouton
Začetnik
Prispevkov: 14
Pridružen: 03 Jun 2014, 17:00

Re: DJI NAZA

Odgovor Napisal/-a bouton »

Ali ima kdo instalacijski program za "iOSD Assistant 4.0"? Nova verzija 4.1 mi je updatala firmware in brickala iOSD mini :(
Na spletu sem našel rešitev (https://www.rcgroups.com/forums/showthr ... tant-V4-01 ) ne najdem pa tega SW. Hvala za pomoč!
rahovc
Razpravljalec
Prispevkov: 198
Pridružen: 10 Mar 2008, 18:51
Kraj: Pivka

Re: DJI NAZA

Odgovor Napisal/-a rahovc »

Pozdravljeni!
Zanima me kako povežem dron z računalnikom? Ker mi vedno napiše da ga naj povežemo zazna mi pa ga ne
Lp
futaba 3PK
baja 5 b ss
rahovc
Razpravljalec
Prispevkov: 198
Pridružen: 10 Mar 2008, 18:51
Kraj: Pivka

Re: DJI NAZA

Odgovor Napisal/-a rahovc »

Pozdravljeni!
Zanima me kako povežem dron z računalnikom? Ker mi vedno napiše da ga naj povežemo zazna mi pa ga ne
Lp
futaba 3PK
baja 5 b ss
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: DJI NAZA

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Imaš propelerje dol pobrane in baterijo priklopljeno?

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
rahovc
Razpravljalec
Prispevkov: 198
Pridružen: 10 Mar 2008, 18:51
Kraj: Pivka

Re: DJI NAZA

Odgovor Napisal/-a rahovc »

Pozdrav
Ja imam sem jih pobral dol in baterija je tudi priklopljena
futaba 3PK
baja 5 b ss
rahovc
Razpravljalec
Prispevkov: 198
Pridružen: 10 Mar 2008, 18:51
Kraj: Pivka

Re: DJI NAZA

Odgovor Napisal/-a rahovc »

Pozdravljeni!
A je kdo v okolici Postojne Sežane Kp ta del ki bi bil pripravljen pomagat ultimat drobna?:)
Ker meni očitno ne bo uspelo:).
Lp
Klemen Kobal
futaba 3PK
baja 5 b ss
Uporabniški avatar
JureRacing
Razpravljalec
Prispevkov: 162
Pridružen: 17 Okt 2011, 18:22

Re: DJI NAZA

Odgovor Napisal/-a JureRacing »

Zdravo,

Imam kar nekaj časa že hexacopter S550 ter kontroler DJI NAZE v1. Zadeva mi je ležaja doma v kotu kakšnih 5 let, sedaj pa imam ponovno malo časa in volje, da zadevco posodobim in sicer sam dron mi je zelo prevelik, da bi ga kdaj lahko nesel sabo na kakšen izlet potovanje itd. in sem se odločil, da kupim novo ogordje F330 in ga naredim na qoud-a Sedaj pa me zanima ali ima kdo izkušnje kako Sliko iz kamere (analogni signal, gopro, kamera itd.) Direktno na telefon ? sedaj imam BOSCOM 5,8Ghz. Ter ali ima kdo izkušnje kako zadevo predelati tako, da bo imela opcijo FLOW ME ali kaj v tem smislu?
Še slika drona:
Slika
Uporabniški avatar
Rocher
Freak
Prispevkov: 511
Pridružen: 16 Sep 2013, 20:25
Kraj: Celje

Re: DJI NAZA

Odgovor Napisal/-a Rocher »

Imaš možnost uporabiti OTG sprejemnik in boš tako lahko gledal video na telefonu.

Naza ni bila osnovana za Follow me način letenja, zato tudi ni narejenega nobenega modula/kamere s katerim bi to dosegel.

APM in Pixhawk imata podprt ta način, vendar je potrebno dokupiti module s senzorji in te vklopiti v sistem tudi programsko.

lp
*LOSi 8ight 2.0 EU - Novarossi*
*LOSi Tenacity DB PRO*
*HPi SavageX 4.6*
*AXiAL SCX10ii Trail Honcho*
*LOSi Mini T 2.0*
*Custom brushless whoop 65mm*
*TBS Source One*
*FlyFish Volador Vx3*
Odgovori

Vrni se na Multirotorji