DJI NAZA

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Odgovori
mzakelj
Profesor
Prispevkov: 1171
Pridružen: 24 Nov 2009, 12:27
Kraj: Godowich

Re: DJI NAZA

Odgovor Napisal/-a mzakelj »

Počakaj malo, ker včasih rabjo tud mejli nekaj časa de pridejo z daljne kine :D
Emax motorji | 2213 | 2216 | BL2822 .... ZS pa se zmenmo :)
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: DJI NAZA

Odgovor Napisal/-a Krist »

IgorModelar napisal/-a:
scrat napisal/-a:Pa čimprej zamenjaj original Tx oddajnik in pa Rx sprejemnik, ker tale nima FailSafe-a. To pa vedno prav pride. Plus seveda na komandi zamenjaj firmware na er9x ali pa openTx.
Ja, se strinjam, ampak teh stvari še ne bom rabil kar nekaj časa, če bo šlo tako naprej :grrrrrrrrrrr:
najprej sem doma 2dni iskal kabel za povezavo naza-pc in ga seveda nisem našel. Zato sem v računalniški trgovini kupil odgovarjajoč usb kabel in se takoj lotin nalaganja softwera s strani DJI-ja. Ampak seveda so se stvari spet zakomplicirale: naložim program nakar to sranje hoče, da se najprej registriram drugače me ne spusti naprej, ok, se registriram nakar program javi da moram aktivirati svoj acount pri DJi-ju. To storim zelo enostavno z klikom na link v mejlu ki so mi ga poslali. SEVEDA mejla nisem dobil (ne ni v spam mapi). Rižožercem pri DJI-ju sem poslal že 2 mejla, do sedaj še nič uspeha :whistle:
Vsak micro USB kabel od telefona je uporaben...
Če se ne motim, dobiš potrdilo takoj. Poiskusi ponovno, lahko da si se zatipkal pri emailu. Drugače pa se prijavi v aplikacijo z emailom in geslom, ki si ga določil, mogoče že deluje.
Uporabniški avatar
IgorModelar
Začetnik
Prispevkov: 16
Pridružen: 05 Okt 2013, 21:43
Kraj: Celje

Re: DJI NAZA

Odgovor Napisal/-a IgorModelar »

:jumpjump: danes sem naredil zelo veliko. Najprej sem se registriral na DJi-jevi strani z drugim mejlom in potem je šlo kot po maslu. Opravil sem celo indijanski ples dežja Slika (beri kalibracija kompasa). Uspel sem nastaviti celo 3 pozicijsko stikalo za modus letenja!
Seveda pa bi bilo prelepo, če bi šlo vse brez problemov! Namreč 2 motorja začneta delovati šele pri cca. polovici hoda ročke gasa, čeprav sem reglerje skalibriral direktno (mimo Naze). Ko jih prilopim direktno na sprejemnik delajo kot urca, vsi zaštartajo naenkrat, ko jih priklopim preko Naze pa veliko sra...
Reglerji so HK-jevi Plush 30A (takorekoč neprebojni, kot pravi reklama). Odstranil sem 2 žički in pustil samo signal, saj imajo BEC...(fse po PS-u)!
Ima kdo kakšno idejo ?

Lp
karola
Razpravljalec
Prispevkov: 105
Pridružen: 31 Mar 2011, 13:10
Kraj: Na hribu

Re: DJI NAZA

Odgovor Napisal/-a karola »

Zdravo,

Si kalibriral hode ročic v Naza assistant-u?

Lp N
Uporabniški avatar
IgorModelar
Začetnik
Prispevkov: 16
Pridružen: 05 Okt 2013, 21:43
Kraj: Celje

Re: DJI NAZA

Odgovor Napisal/-a IgorModelar »

Sem ja...
Uporabniški avatar
IgorModelar
Začetnik
Prispevkov: 16
Pridružen: 05 Okt 2013, 21:43
Kraj: Celje

Re: DJI NAZA

Odgovor Napisal/-a IgorModelar »

Zdravo

Poskusil sem še enkrat skalibrirati hode oddajnika preko Naze in direktno na sprejemniku, ampak ni nič boljše. Zanimivo pa je da motor 1 in 3, ki se vrtita v nasprotni smeri urinih kazalcev (CCW) štartata normalno, motorja 2 in 4 ki se vrtita v smeri urinih kazalcev (CW) pa zakasnita s štartom za cca. 1/3 hoda ročke (nastavljeno imam Quad v X). Preden sem regulatorje vgradil sem vsakega posebej nastavil s Turnigy programsko kartico kot sledi:
brake: off
battery: Lixx
Cut-off: cut off
Cut off voltage: low
Start mode: normal
Timing mode: High
Governor: off

Ali je tu kaj narobe nastavljeno?
Lp
Igor
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: DJI NAZA

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

IgorModelar napisal/-a:Zdravo

Poskusil sem še enkrat skalibrirati hode oddajnika preko Naze in direktno na sprejemniku, ampak ni nič boljše. Zanimivo pa je da motor 1 in 3, ki se vrtita v nasprotni smeri urinih kazalcev (CCW) štartata normalno, motorja 2 in 4 ki se vrtita v smeri urinih kazalcev (CW) pa zakasnita s štartom za cca. 1/3 hoda ročke (nastavljeno imam Quad v X). Preden sem regulatorje vgradil sem vsakega posebej nastavil s Turnigy programsko kartico kot sledi:
brake: off
battery: Lixx
Cut-off: cut off
Cut off voltage: low
Start mode: normal
Timing mode: High
Governor: off

Ali je tu kaj narobe nastavljeno?
Lp
Igor
Kaj pa kalibracija vsakega posebaj z oddajnikom, si to naredil?
Slika
Uporabniški avatar
IgorModelar
Začetnik
Prispevkov: 16
Pridružen: 05 Okt 2013, 21:43
Kraj: Celje

Re: DJI NAZA

Odgovor Napisal/-a IgorModelar »

Ja sem, ampak kar vse naenkrat preko takega HUB-a (združevalnika) kamor vtakneš vse 4 reglerje naenkrat drugi konec pa v sprejemnik:

Slika

Mogoče bi pa moral vsak regler posebej kalibrirati?
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: DJI NAZA

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

IgorModelar napisal/-a:Ja sem, ampak kar vse naenkrat preko takega HUB-a (združevalnika) kamor vtakneš vse 4 reglerje naenkrat drugi konec pa v sprejemnik:

Slika

Mogoče bi pa moral vsak regler posebej kalibrirati?
Ne, ta metoda je čisto OK, tud jaz uporabljam podobno zadevo. Mogoče bi pozkusil napeljati še minus zraven signalnega kabla?

Mogoče je tam problem, ker če ti tukaj motorji zalaufajo BP, potem je po vsej vrjetnosti kaj narobe z signalom, ki pride iz Naze.

Poizkusi še to...
Slika
Uporabniški avatar
IgorModelar
Začetnik
Prispevkov: 16
Pridružen: 05 Okt 2013, 21:43
Kraj: Celje

Re: DJI NAZA

Odgovor Napisal/-a IgorModelar »

Ok, danes sem končno spravil v zrak quada. Ampak najprej k rešitvi mojega problema, saj bo mogoče pomagala še komu drugemu.
Po neštetih rererekalibriranjih celotnega sistema nisem uspel odpraviti neenakomernega zagona vseh 4 motorjev na quadu. Potem sem prebrskal (celoten Slika) splet v iskanju rešitev problema in ugotovil sledeče:
Določeni kontrolerji Naza naj bi tik pred startom multirotorja, ko je le-ta še pri MIRU na tleh imeli nekako "zmrznjene" senzorje in zato npr. 2 motorja veselo delujeta (na cca. 35-40% moči) ko dva še stojita pri miru.
S to idejo v glavi sem se torej danes odpravil na 1. start. Če bi na startu samo dodal gas, bi se quad veselo prevrnil (preverjeno :evil: ), tako pa ga moram loviti z desno ročko (nagib in višina)tako dolgo da se odlepi od zemlje, potem je vse normalno! Slika
in to je to.
Danes sem si GoPro-ja raje zmontiral na glavo (ziher je ziher) in posnel naslednji video, če koga zanima http://youtu.be/RoNRyBCpvnQ
sedaj pa se skupaj s Tarot-om seli na quada.
Lp
Uporabniški avatar
AirKiller
Tekmovalec
Prispevkov: 262
Pridružen: 29 Avg 2005, 19:58
Kraj: Nova Gorica

Re: DJI NAZA

Odgovor Napisal/-a AirKiller »

Povecaj "motor idle speed" v naza nastavitvah.
o_O
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: DJI NAZA

Odgovor Napisal/-a scrat »

IgorModelar napisal/-a:Ok, danes sem končno spravil v zrak quada. Ampak najprej k rešitvi mojega problema, saj bo mogoče pomagala še komu drugemu.
Po neštetih rererekalibriranjih celotnega sistema nisem uspel odpraviti neenakomernega zagona vseh 4 motorjev na quadu. Potem sem prebrskal (celoten Slika) splet v iskanju rešitev problema in ugotovil sledeče:
Določeni kontrolerji Naza naj bi tik pred startom multirotorja, ko je le-ta še pri MIRU na tleh imeli nekako "zmrznjene" senzorje in zato npr. 2 motorja veselo delujeta (na cca. 35-40% moči) ko dva še stojita pri miru.
S to idejo v glavi sem se torej danes odpravil na 1. start. Če bi na startu samo dodal gas, bi se quad veselo prevrnil (preverjeno :evil: ), tako pa ga moram loviti z desno ročko (nagib in višina)tako dolgo da se odlepi od zemlje, potem je vse normalno! Slika
in to je to.
Danes sem si GoPro-ja raje zmontiral na glavo (ziher je ziher) in posnel naslednji video, če koga zanima http://youtu.be/RoNRyBCpvnQ
sedaj pa se skupaj s Tarot-om seli na quada.
Lp
Žal nisi rešil problema. To se ne sme dogajat. Kaj boš vedno lovil quada pri vzletanju? To je zame nesprejemljivo. :(
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: DJI NAZA

Odgovor Napisal/-a Krist »

IgorModelar napisal/-a:Ok, danes sem končno spravil v zrak quada. Ampak najprej k rešitvi mojega problema, saj bo mogoče pomagala še komu drugemu.
Po neštetih rererekalibriranjih celotnega sistema nisem uspel odpraviti neenakomernega zagona vseh 4 motorjev na quadu. Potem sem prebrskal (celoten Slika) splet v iskanju rešitev problema in ugotovil sledeče:
Določeni kontrolerji Naza naj bi tik pred startom multirotorja, ko je le-ta še pri MIRU na tleh imeli nekako "zmrznjene" senzorje in zato npr. 2 motorja veselo delujeta (na cca. 35-40% moči) ko dva še stojita pri miru.
S to idejo v glavi sem se torej danes odpravil na 1. start. Če bi na startu samo dodal gas, bi se quad veselo prevrnil (preverjeno :evil: ), tako pa ga moram loviti z desno ročko (nagib in višina)tako dolgo da se odlepi od zemlje, potem je vse normalno! Slika
in to je to.
Danes sem si GoPro-ja raje zmontiral na glavo (ziher je ziher) in posnel naslednji video, če koga zanima http://youtu.be/RoNRyBCpvnQ
sedaj pa se skupaj s Tarot-om seli na quada.
Lp
Vse trimerje na rv napravi v neutralo, naredi kalibracijo. Pa kalibracijo IMU. Pri letenju pa model priklopi na tleh in ga pusti stati, dokler ne izgine rdeče utripanje. Vedno vzletaj v atti ali v manual načinu, pa mora zadeva špilat od prve.
Uporabniški avatar
Peksy
Razpravljalec
Prispevkov: 76
Pridružen: 09 Okt 2010, 08:23
Kraj: Domžale

Re: DJI NAZA

Odgovor Napisal/-a Peksy »

oj,

a mi zna kdo razložiti, kako nastaviti gain pri phantomu 1. Teža phantoma je 1292g in imam 9443 carbon props.

trenutna vrednost gain

basic gain :- pitch 125%
- roll 125%
- yaw 100%
- vertical 100%
attitude gain : pitch 125%
roll 125%
LP! Matjaž
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: DJI NAZA

Odgovor Napisal/-a Krist »

Peksy napisal/-a:oj,

a mi zna kdo razložiti, kako nastaviti gain pri phantomu 1. Teža phantoma je 1292g in imam 9443 carbon props.

trenutna vrednost gain

basic gain :- pitch 125%
- roll 125%
- yaw 100%
- vertical 100%
attitude gain : pitch 125%
roll 125%
Olajšaj ga, to je pravi bajsi. Če se ne motim, bi moral imeti ta model največ 1kg.
Uporabniški avatar
Peksy
Razpravljalec
Prispevkov: 76
Pridružen: 09 Okt 2010, 08:23
Kraj: Domžale

Re: DJI NAZA

Odgovor Napisal/-a Peksy »

res je težak, samo na njem nimam ničesar kar ne bi pogrešal. Ko sem prebiral forume jih ima veliko enako težo. Ravno zaradi tega bi rad nastavil gain, pa nikjer ne najdem na katere parametre oz. na kaj moram biti pozoren.
LP! Matjaž
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: DJI NAZA

Odgovor Napisal/-a tintek »

Pozdravljeni!

Pred kratkim mi je uspelo quada zaradi slabše baterije (hiter padec napetosti) parkirati v vodo, odnesel sem jo z enim skurjenim esc-jem, nabavim takoj novega original DJI in ga zamenjam.

Stvar zalavfa po občutku je tudi stabilno, ampak tale esc malo zaostaja za drugimi to sem opazil po piskih, ko priklopiš baterijo, tale tanov esc malo malenkost kasneje zapiska.

Najbrž moram esc-je kalibrirati se da to kako storiti kar prek naze, ker imam že vse skupaj spravljeno in nabasano? V nasprotnem primeru kakšen je postopek?

LP Tine
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: DJI NAZA

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Naza ne podpira kalibracije ESC-jev se mi zdi, oz. sem 99%.

Postopek je (a ali b):
a)
- snameš dol prope
- iz sprejemnika iztakneš tisti kanal, ki gre v nazo kot gas
- iz naze iztakneš vse 4 signale od reglerjev
- v sprejemnik vtakneš 1. motor na kanal za gas
- daš ročico za gas na oddajniku na ful (vedno do konca, za vse 4 motorje enako)
- prižgeš glavno baterijo, da napaja sistem, ko slišiš piske tega reglerja, ki ga programiraš, počakaš da nehajo, daš gas do nule (spet do konca dol, pri vseh enako) in spet bo pisknilo. Če malo dodaš gasa, se more začet vrtet.
- ponoviš za ostale reglerje (jih postopoma vtikaš v sprejemnik na kanal za gas).

b) druga opcija
- vzameš moško letvico 2.54mm, vzameš število pinov je št. motorjev + 3. V primeru quada torej 7. 5 zaporednih pinov od ene strani zalotaš skupaj z prečno žico, da so povezani.
- greš po zgornjem seznamu in namesto da v sprejemnik napikaš en motor naenkrat, vzameš servo-kabel (moški-moški) in ga vtakneš v sprejemnik ter na drugi strani v letvico tako, da je signal povezan z ostalimi pini. Nato vse motorje s signali napikaš v letvico in sprogramiraš vse hkrati.


LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: DJI NAZA

Odgovor Napisal/-a scrat »

JKSniper napisal/-a:Naza ne podpira kalibracije ESC-jev se mi zdi, oz. sem 99%.

Postopek je (a ali b):
a)
- snameš dol prope
- iz sprejemnika iztakneš tisti kanal, ki gre v nazo kot gas
- iz naze iztakneš vse 4 signale od reglerjev
- v sprejemnik vtakneš 1. motor na kanal za gas
- daš ročico za gas na oddajniku na ful (vedno do konca, za vse 4 motorje enako)
- prižgeš glavno baterijo, da napaja sistem, ko slišiš piske tega reglerja, ki ga programiraš, počakaš da nehajo, daš gas do nule (spet do konca dol, pri vseh enako) in spet bo pisknilo. Če malo dodaš gasa, se more začet vrtet.
- ponoviš za ostale reglerje (jih postopoma vtikaš v sprejemnik na kanal za gas).

b) druga opcija
- vzameš moško letvico 2.54mm, vzameš število pinov je št. motorjev + 3. V primeru quada torej 7. 5 zaporednih pinov od ene strani zalotaš skupaj z prečno žico, da so povezani.
- greš po zgornjem seznamu in namesto da v sprejemnik napikaš en motor naenkrat, vzameš servo-kabel (moški-moški) in ga vtakneš v sprejemnik ter na drugi strani v letvico tako, da je signal povezan z ostalimi pini. Nato vse motorje s signali napikaš v letvico in sprogramiraš vse hkrati.


LP!
Jure
Ravno včeraj sem bral navodila za nazo. In notri lepo piše, da moraš esc-je klibrirat preko sprejemnika.
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: DJI NAZA

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

No, potem sem imel prav. zdaj sem 100% prepričan da ne gre :) kalibriraj po eni ali drugi metodi, ki sem jih zapisal zgoraj.

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: DJI NAZA

Odgovor Napisal/-a tintek »

Pozdravljeni!

Hvala za odgovor sem pa danes probal ampak ni šlo, vezal sem na 3 y servo kable ter v nek drug sprejemnik priklopil na kanal 3 za gas v sprejemnik sem utaknil še 5v baterijo.

Ko na glavni vod priklopim napajalno napetost mi vsi esc-ji neprestano piskajo sploh ne nehajo, nehajo pa takoj do spustim gas na 0 takrat lepo sinhrono zapisakjo ko pa dodam malo gasu mi 3 lepo zalavfajo tisti nov pa je malenkost odzadaj kar se izkaže tudi po ponovnem priklopu baterije je kakšne pol sekunde zadaj z piski.

Je možno da je kakšna druga serija esc-ja na zunaj izgleda identičen.

LP Tine
LP Tine

Kaj malga tut postružim
IKE
Tekmovalec
Prispevkov: 354
Pridružen: 07 Jun 2005, 21:37
Kraj: Maribor

Re: DJI NAZA

Odgovor Napisal/-a IKE »

Po dolgem času se je našel čas in začel sem s sestavo DJI 450 kompleta z Nazo V2 in gimbalom Zenmuse H3 2D iz Electronica RC. Na njihovi strani sem si skopiral tudi navodila, ki so kar na 36 straneh, kar se mi zdi da je ogromno in v glavnem so sami detajli !?

Mi lahko da kdo kakšen nasvet ali link s katerimi "osnovnimi" navodili je najbolje začeti ? ... da ne obupam že na začetku.

Hvala za kakršnokoli pomoč.
Ma saj gre ... če ne po luftu pa po tleh.
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: DJI NAZA

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

tintek napisal/-a:Pozdravljeni!

Hvala za odgovor sem pa danes probal ampak ni šlo, vezal sem na 3 y servo kable ter v nek drug sprejemnik priklopil na kanal 3 za gas v sprejemnik sem utaknil še 5v baterijo.

Ko na glavni vod priklopim napajalno napetost mi vsi esc-ji neprestano piskajo sploh ne nehajo, nehajo pa takoj do spustim gas na 0 takrat lepo sinhrono zapisakjo ko pa dodam malo gasu mi 3 lepo zalavfajo tisti nov pa je malenkost odzadaj kar se izkaže tudi po ponovnem priklopu baterije je kakšne pol sekunde zadaj z piski.

Je možno da je kakšna druga serija esc-ja na zunaj izgleda identičen.

LP Tine
Katere reglerje imaš točno? Imaš za proceduro nastavljanja gasa kakšno drugo metodo napisano v navodilih? Imaš na komandi hod gasa razpet med -100 in 100% ali več? Če ne, poskusi razširit razpon in poskusi kalibrirat. So flashani na SimonK ali ne?

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: DJI NAZA

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

IKE napisal/-a:Po dolgem času se je našel čas in začel sem s sestavo DJI 450 kompleta z Nazo V2 in gimbalom Zenmuse H3 2D iz Electronica RC. Na njihovi strani sem si skopiral tudi navodila, ki so kar na 36 straneh, kar se mi zdi da je ogromno in v glavnem so sami detajli !?

Mi lahko da kdo kakšen nasvet ali link s katerimi "osnovnimi" navodili je najbolje začeti ? ... da ne obupam že na začetku.

Hvala za kakršnokoli pomoč.
Toplo priporočam branje navodil. Sej ne da kje ne obstaja kaj hitreje spisanega, ampak vsi ti detajli so napisani zato, da paziš na njih. To ni sekira, ki jo vsak zna uporabljat brez navodil, mora ti biti užitek preleteti teh 39 strani, se ustaviti najprej pri vezavi vseh stvari skupaj, potem pri flight-modih, failsafu in Intelligent control nastavitvah ter nenazadnje še na opozorilnih lučkah. Morda delaš po sklopih -
Ko gradiš ti je važno kako je pozicionirana NAZA, GPS, lučka, kam se kaj vtakne... ko programiraš motorje in komando, so ti važni vsi flight-modi, preden pa poletiš še pa ostalo. :)

Pa veselo in natančno gradnjo!

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: DJI NAZA

Odgovor Napisal/-a tintek »

JKSniper napisal/-a:
tintek napisal/-a:Pozdravljeni!

Hvala za odgovor sem pa danes probal ampak ni šlo, vezal sem na 3 y servo kable ter v nek drug sprejemnik priklopil na kanal 3 za gas v sprejemnik sem utaknil še 5v baterijo.

Ko na glavni vod priklopim napajalno napetost mi vsi esc-ji neprestano piskajo sploh ne nehajo, nehajo pa takoj do spustim gas na 0 takrat lepo sinhrono zapisakjo ko pa dodam malo gasu mi 3 lepo zalavfajo tisti nov pa je malenkost odzadaj kar se izkaže tudi po ponovnem priklopu baterije je kakšne pol sekunde zadaj z piski.

Je možno da je kakšna druga serija esc-ja na zunaj izgleda identičen.

LP Tine
Katere reglerje imaš točno? Imaš za proceduro nastavljanja gasa kakšno drugo metodo napisano v navodilih? Imaš na komandi hod gasa razpet med -100 in 100% ali več? Če ne, poskusi razširit razpon in poskusi kalibrirat. So flashani na SimonK ali ne?

LP!
Jure

Zdravo Jure

Reglerji so original beli DJI delovali so mi brez težav dokler nisem komplet kopterja z kamero potopil... uglavnem ribam je šel žvižgati en regler in ker so poštnine po slo pregrešno drage sem naročil tale esc:
http://www.ebay.com/itm/171259290617?ss ... 1439.l2649

Bil je v kakovosni zip vrečki na vrhu pa etiketa dji skratka zgleda čist original.

Komando imam nastavljeno na 100% +,- več mi ne gre saj je komanda stara (FC16) kalibriranje sem večkrat poizkusil najprej vse skupaj potem vsakega posebej vedno je piskalo kot da je vse vredu ampak ko priklopim baterije (na sestavljen kopter) mi ta nov esc malenkost zaostaja za ostalimi in zaostaja za "orkestom" ki šteje celice.

No danes mi je uspelo sestaviti kopter in ko "užgem" motorje mi štartajo vsi hkrati tudi letalne sposobnosti so v sobi občutiti enake model stabilen... skratka BP ampak z piski pa še vedno zaostaja, najbrž gre za novo verzijo ker sem v navodilih zasledil da če uporabljate esc-je nove verzije nastavite nevemakaj na 1200ms namesto na 700ms (številke so okvirne)
Skratka če bo zadeva lepo delala se bomo navadli tut na to.


Imam pa še eno uprašanje in sicer od kar si lastim nazo z gps (začetki naze) imam težavo z rotiranjem kopterja tega mi stalno vrti v levo stran kompas sem kalibriral sem že precejkrat pravtako komando drugega pa mislim da ne.
Mogoče kakšna ideja?

Hvala in LP Tine
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Odgovori

Vrni se na Multirotorji