POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Odgovori
Uporabniški avatar
nejckotar
Začetnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 04 Apr 2010, 22:33
Kraj: Ljubljana

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a nejckotar »

še moj nov projekt
Slika
Modelarstvo je kot droga
seba2626
Začetnik
Prispevkov: 39
Pridružen: 07 Okt 2008, 09:38

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a seba2626 »

Še moj novi projekt za NAZO V2, še samo baterija pa bo v zraku.
Untitled-1.jpg
Untitled-1.jpg (209.4 KiB) Pogledano 3703 krat
zigasoncek
Razpravljalec
Prispevkov: 160
Pridružen: 20 Avg 2007, 21:24

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a zigasoncek »

@seba2626:

Lahko malo več o sami opremi napišeš?

LP,

Žiga
Uporabniški avatar
VaZl
Tekmovalec
Prispevkov: 350
Pridružen: 17 Nov 2004, 18:07
Kraj: ex LJ; blizu Sl. Bistrica, pod Pohorjem :-)

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a VaZl »

Na drugi sliki so bolj "hudi" motorji, škoda da ne boš z obemi letel, bi bila zanimiva primerjava.....

LPZ
Uporabniški avatar
VaZl
Tekmovalec
Prispevkov: 350
Pridružen: 17 Nov 2004, 18:07
Kraj: ex LJ; blizu Sl. Bistrica, pod Pohorjem :-)

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a VaZl »

VaZl napisal/-a:Na drugi sliki so bolj "hudi" motorji, škoda da ne boš z obemi letel, bi bila zanimiva primerjava.....

LPZ

Sem pa res kunde, saj sta dva različna multirotorja od različnih modelarjev.... :oops:
seba2626
Začetnik
Prispevkov: 39
Pridružen: 07 Okt 2008, 09:38

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a seba2626 »

zigasoncek napisal/-a:@seba2626:

Lahko malo več o sami opremi napišeš?

LP,

Žiga
Seveda, motorji ki poganjajo SS 2814 700kv (zaenkrat enkratni motorji, nisem razočaran da sem jih kupil), imajo ogromno moč. Kontroler ki ga poganja je NAZA V2 + GPS, propelerji so zaenkrat plastični 12 4.5, kasneje karbonski in mogoče malo večji. Okvir je 750mm premera celoten karbonski mislim da okoli 600g. ESC Simons K. firmware 30A zelo odzivni. Če sem še kaj pozabil kr vprašaj.

LP
S.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a Krist »

Lepa mašina!
Sam trenutno načrtujem nekaj podobnega, le velikost bo malenkost večja, tam nekje 840mm M2M. Računam nekje 3-3,5kg vzletne mase. Okvir bo podoben modelu KX-2 Dragon, le motorji bodo malenkost nagnjeni proti centru okvirja za večjo stabilnost. Nekaj takega kot je okvir DJI S800.
seba2626
Začetnik
Prispevkov: 39
Pridružen: 07 Okt 2008, 09:38

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a seba2626 »

Hvala. Tudi tvoj bo mašina, zanimiva kombinacija :) motorje boš uporabil SS 2814 700kV? kolko min pričakuješ leta?
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a Krist »

seba2626 napisal/-a:Hvala. Tudi tvoj bo mašina, zanimiva kombinacija :) motorje boš uporabil SS 2814 700kV? kolko min pričakuješ leta?
Ne, multistar 4822 490KV na 4S in 16x5" karbonske propelerje ali pa celo 17x5,5". Predvidel bom prostor za večje. Razmišljam tudi v smeri uvlačljivega podvozja. 3osni gimbal, ki ga bo ločeno upravljal pomočnik. Sicer bo tole trajalo do takrat, da bo kaj za pokazat. Predvsem zaradi pomanjkanja časa. Trenutno mi manjka material za okvir in gimbal ter propelerji. Bo pa vsporedno nastajal tudi GS za pomočnika ( 2AV sprejemnika, 8 kanalna naprava, za monitor pa verjetno predelan računalniški monitor in opcija očala).
Uporabniški avatar
bray
Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: 04 Maj 2006, 20:57
Kontakt:

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a bray »

Tole je pa moj "vikend projekt". Ni tako velik in lep je pa "domače". ;) Nastalo je iz nule (risanje, rezkanje, jedkanje, spajkanje, povezovanje, programiranje, nastavlanje, trimanje,...). Razdalja med motorji (1600KV) je 225mm, propi so 6x5" tako da je lahko zelo hiter. Danes se je veter malo umiril in sem lahko letel tudi zunaj. Na kontrolerju je naložen multiwii 2.2, senzorji pa so MPU6050 (acc+gyro).
Teža z 2S 850mAh baterijo je 230g in čas bolj umirjenega letenja je dobrih 9 minut. Regulatorji so 10A in so flashani (silabs čip). Razlika med original FW in BLHeli je ogromna. Če bi kdo rad mel flashane regulatorje s silabs čipom, imam programator za SiLabs. Na quadu manjka še prozorna zaščitna ploščica nad elektroniko in malo LED šminke za boljšo orientacijo. ;)
Priponke
IMG_0096_small.JPG
IMG_0096_small.JPG (97.69 KiB) Pogledano 3522 krat
primerjava z malo večjim
primerjava z malo večjim
IMG_0101_small.JPG (103.08 KiB) Pogledano 3522 krat
I didn't know it was impossible when i did it!
http://www.sdgpslogger.com
http://bpp-blog.blogspot.com
dkulcar
Freak
Prispevkov: 882
Pridružen: 28 Okt 2006, 09:18
Kraj: Lendava
Kontakt:

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a dkulcar »

:o To pa je pohvale vredno! =D> Si regulatorje tudi sam naredil?
LP David
Uporabniški avatar
bray
Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: 04 Maj 2006, 20:57
Kontakt:

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a bray »

dkulcar napisal/-a::o To pa je pohvale vredno! =D> Si regulatorje tudi sam naredil?
Ne, bi bili vsaj 3x dražji, če bi jih sam delal....sploh če bi samo 4 kose. ;) Regulatorji so hobbyking (H-KING 10A). Drugače tak regulator ni nič posebnega kar se elektronike tiče in bi se ga brez problema dalo narediti tudi doma samo problem je s ceno materiala za tako majhne količine. Se enostavno ne splača. Sem pa že razmišljal o plati, na kateri bi bili štirje kontrolerji. Ampak zdaj imajo kitajci tudi to za smešno ceno tako da me je tudi to minilo. ;)
I didn't know it was impossible when i did it!
http://www.sdgpslogger.com
http://bpp-blog.blogspot.com
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a scrat »

Doma imam Hobbywing 20A esc-je, ki imajo silab čip (in mi sedaj stojijo). Bi te enkrat prosil, da bi jih poflešala za drugi quad, ker nimam programatorja. Imam samo usbasp za atmel s katerim sem poflešal HK F30A z simonk.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a Krist »

scrat napisal/-a:Doma imam Hobbywing 20A esc-je, ki imajo silab čip (in mi sedaj stojijo). Bi te enkrat prosil, da bi jih poflešala za drugi quad, ker nimam programatorja. Imam samo usbasp za atmel s katerim sem poflešal HK F30A z simonk.
Se pridružujem tej prošnji, ker mi stojijo 4 kosi 18A hobbywing.
Uporabniški avatar
bray
Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: 04 Maj 2006, 20:57
Kontakt:

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a bray »

@scrat in @krist

Ni problema. Pošljita ZS.
I didn't know it was impossible when i did it!
http://www.sdgpslogger.com
http://bpp-blog.blogspot.com
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a Krist »

bray napisal/-a:@scrat in @krist

Ni problema. Pošljita ZS.
Hvala za pomoč!
Sem jih že opremil s kablovjem in oblekel.
hobbywing 18A.jpg
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a scrat »

No jst se tudi zahvaljujem za pripravljenost pomagat, ampak sem dobil Arduino in sem jih flashnil sam. Delujejo TOP. Z njimi dobim 1 minuto letenja več. Ma nek regenerative braking vgrajen in je bolje kot pri simonk. Res pa je, da se še vedno ne morejo primerjati z simonk ESC-ji. Imajo pa res veliko možnosti nastavitev, ki pa sem jih pustil na default vrednosti.
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a scrat »

Krist napisal/-a:
bray napisal/-a:@scrat in @krist

Ni problema. Pošljita ZS.
Hvala za pomoč!
Sem jih že opremil s kablovjem in oblekel.
hobbywing 18A.jpg
Kam pa si nalotal kable?
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a Krist »

Moji regulatorji so bili brez vseh kablov, tako da sem na novo vse zaspajkal. Iz enega sem peljal vse tri žice, z ostalih pa le signalne.
dkulcar
Freak
Prispevkov: 882
Pridružen: 28 Okt 2006, 09:18
Kraj: Lendava
Kontakt:

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a dkulcar »

scrat najverjetneje misli tri kable, ki gredo do motorjev. Skrčko si že dal gor, kablov do motorjev pa še ne?
LP David
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a Krist »

Na spodnji strani je pri izhodih skrčka odrezana, tako da se kabel kasneje direktno iz motorja naspajka. Regulatorji so bili po demontaži z modela brez vseh kablov. Tako da sem naspajkal napajalne kable in kable, ki gredo do krmilnika. Uporabil sem AWG22 silikonske kable, konektorje pa moram skrimpat. To bom maredil šele, ko bom imel zmontirane na modelu.
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a scrat »

Ne..jaz mislim kable za flashnit Silabs proc.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a Krist »

Vlado je prispajkal 3 žice na pede regulatorja.
IKE
Tekmovalec
Prispevkov: 354
Pridružen: 07 Jun 2005, 21:37
Kraj: Maribor

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a IKE »

Krist napisal/-a:Vlado je prispajkal 3 žice na pede regulatorja.
Lahko vprašam kaj je " ped " na regulatorju ?
Sprašujem zato ker sem sam skoraj zgubil živce, ko sem prispajkal šest žic na konektor za USBasp AVR programator, da bi si naredil pripomoček za flashanje.

Slika

Ko sem slekel Turnigy regulator in v živo videl kako majhen je ta Silabov procesor je ideja o možnosti, da sam flasham procesorje pozabljena za vedno. Zato sem se tudi jaz obrnil na " bray-a " in jutri jih prevzamem, tako da bo popoldne še dokaj zanimivo. Kaj veš ... mogoče pa zvečer že malo letimo ... :D
Ma saj gre ... če ne po luftu pa po tleh.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a Krist »

Ped( pad po angleško) je pravokotnik ali krog, ki je na tiskanini. Če si gledal kaj regulatorje, imajo nekateri na sebi več teh za programiranje ali testiranje. Lahko so v vrsti, ali pa razmetani po celem vezju. Ponavadi se pri velikih serijah izdela naprave za testiranje in programiranje. To so v bistvu nekakšne škatle, v katere se vstavi eno ali več vezij hkrati. V ploščo ( lahko je samo ena za zgornjo ali spodnjo stran, ali pa za obe strani) izvrtajo luknje in vanje vstavijo vzmetne kontakte, ki imajo ponavadi konjico na koncu za boljši stik. Ko je vezje vstavljeno, se zapre pokrov ( plošča z kontakti) in iglice pritiskajo na prava mesta. Nato sledi programiranje in testiranje. Pri malih serijah se to redko uporablja, pri velikih je pa to kar nuja. Recimo hk atmega nastavek za procesor je podoben tem pripravam za testiranje, razlika je le, da pritiskajo iglice le na določene nogice procesorja. V nasprotnem primeru bi moral spajkati 6 žic na nogice procesorja, sicer to meni ni problem, je pa lahko velika težava za tistega, ki tega ni vešč in nima vstreznega orodja. Sej za en regulator še gre, ko jih inaš pa 6,...
Odgovori

Vrni se na Multirotorji