POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Odgovori
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a Krist »

francx napisal/-a:Če jih posodobiš z novim FW jih ni potrebno programirat s kartico ne?
Tako je. Jaz jih uporabljam še v originalni obliki in sem zadovoljen z njimi. Edino PWM sem nastavil na 16kHz, na nimh in zmanjšanje obratov pri praznem akumulatorju.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a Krist »

snow napisal/-a:
scrat napisal/-a:Imam HobbyWingoveESC z silab procesorjem, ki se ga ne da flashat. Čakam na HK-jeve 20A, ki imajo atmega8 gor in potem bom definitivno dal SimoK FW.

Propi so http://flyduino.net/10x45-GF-reinforced ... Set-orange in so TOP! Ne lomijo se kot HobbyKingovi ali pa kot propi iz GiantCod-a. Se jih splača nabavt.
Čakam na isto zadevo kot ti ;)
Ja dosti hvalijo tele flyduino prope, bom tudi sam naročil - tam v sosednjo temo sem napisal da naročam, če se bo kdo pridružil.

Imel bom isti frame (Q450) pa 1200kv motorje, pa se mi mogoče 10" prop zdi veliko, sem bolj študiral o 8 ali 9. Kaj meniš?
Po novem se da tudi krmilnike s silabprocesorji.
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc ... ZRlE#gid=0
Programatorček je konkretno dražji, je pa tudi opcija z arduino.
http://oddcopter.com/2012/07/18/flashin ... -firmware/

Sam razmišljam, da bi se lotil postopka, ker imam doma 4 hobbywing 18A regulatorje.
Razmišljam tudi o posodobitvi blue line regulatorjev. Sem tudi naročil ključek za enostavnejše kasnejše posodabljanje kar preko servo kabla.
kolikor sem gledal video posnetke, je razlika očitna. Po drugi strani pa prihajajo v kratkem novi regulatorji, ki so razred zase napram temu, kar se trenutno uporablja.
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1799000
Tole bi bilo super imet za kak večji model z 15-17" propelerji (zgolj moje pobožne želje)
dkulcar
Freak
Prispevkov: 882
Pridružen: 28 Okt 2006, 09:18
Kraj: Lendava
Kontakt:

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a dkulcar »

Krist, če se boš lotil flešanja, sporoči kako bo šlo. Tudi sam imam doma Arduino in bi bilo zanimivo.
Kolikor sem gledal rabiš sam tri žičke.
LP David
mzakelj
Profesor
Prispevkov: 1171
Pridružen: 24 Nov 2009, 12:27
Kraj: Godowich

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a mzakelj »

Še multiwii de se začne z motorji pogovarjat :) pa je rtc.


Slika
Emax motorji | 2213 | 2216 | BL2822 .... ZS pa se zmenmo :)
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a scrat »

mzakelj napisal/-a:Še multiwii de se začne z motorji pogovarjat :) pa je rtc.


Slika
Zakaj se pa že ne pogovarja?
mzakelj
Profesor
Prispevkov: 1171
Pridružen: 24 Nov 2009, 12:27
Kraj: Godowich

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a mzakelj »

Sedaj se, samo kar pidov ni blo not, sem stisnil reset pa dela sedaj :)
Emax motorji | 2213 | 2216 | BL2822 .... ZS pa se zmenmo :)
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a Krist »

Krist napisal/-a:Blue line od Hobbykinga, pa ne pozabit kartice zanje, ker se boš drugače eno uro ukvarjal samo z nastavitvami 4 regulatorjev. Da se jih tudi posodobit z SimonK FW. Malce prej poglej na RCGroups, je kar govora o ustreznih regulatorjih.
Danes sem jih posodobil, vzelo mi je vsega dve urci, ker sem moral izdelat kabel in prelotavat iz enega na drugi regler, ko je bil posodobljen. Fino je, ker sta na voljo dve verziji FW (normalna in reversed), tako da ni bilo potrebno prelotavat žic z motorja. Sicer letel nisem, sem jih pa probal brez propelerjev. Odzivnost boljša, čeprav stari niso bili slabi. Komaj čakam, da preverim zadevo na terenu.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a Krist »

Viška opreme... nov model.
4x AXI 2814/20 GOLD LINE
4x YGE 30i
KK V2.0 na FW 1.5
Lipo 2200mAh 3S 20C
propelerji 11x4,5"
IMG_1265.JPG
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a scrat »

Krist napisal/-a:
Krist napisal/-a:Blue line od Hobbykinga, pa ne pozabit kartice zanje, ker se boš drugače eno uro ukvarjal samo z nastavitvami 4 regulatorjev. Da se jih tudi posodobit z SimonK FW. Malce prej poglej na RCGroups, je kar govora o ustreznih regulatorjih.
Danes sem jih posodobil, vzelo mi je vsega dve urci, ker sem moral izdelat kabel in prelotavat iz enega na drugi regler, ko je bil posodobljen. Fino je, ker sta na voljo dve verziji FW (normalna in reversed), tako da ni bilo potrebno prelotavat žic z motorja. Sicer letel nisem, sem jih pa probal brez propelerjev. Odzivnost boljša, čeprav stari niso bili slabi. Komaj čakam, da preverim zadevo na terenu.
Oj kokr je meni znano je Reverse FW namenjem avtomobilom in ne letečim predmetom. Torej izogibaj se reverse.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a Krist »

scrat napisal/-a:
Krist napisal/-a:
Krist napisal/-a:Blue line od Hobbykinga, pa ne pozabit kartice zanje, ker se boš drugače eno uro ukvarjal samo z nastavitvami 4 regulatorjev. Da se jih tudi posodobit z SimonK FW. Malce prej poglej na RCGroups, je kar govora o ustreznih regulatorjih.
Danes sem jih posodobil, vzelo mi je vsega dve urci, ker sem moral izdelat kabel in prelotavat iz enega na drugi regler, ko je bil posodobljen. Fino je, ker sta na voljo dve verziji FW (normalna in reversed), tako da ni bilo potrebno prelotavat žic z motorja. Sicer letel nisem, sem jih pa probal brez propelerjev. Odzivnost boljša, čeprav stari niso bili slabi. Komaj čakam, da preverim zadevo na terenu.
Oj kokr je meni znano je Reverse FW namenjem avtomobilom in ne letečim predmetom. Torej izogibaj se reverse.
Probal z reverse in samo obrne smer vrtenja, tako da ni potrebno prelotavat kablov motorja
snow
Začetnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 28 Feb 2007, 21:46
Kraj: Velenje & Ljubljana

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a snow »

Slika
Slika
Slika
Slika

moja karbonska kopija enega nemškega okvirja.
FC: naze32 (multiwii)
motorji: ntm2826 1200kv
prop: gemfan 8x4.5
esc: 12A (simonk fw)
baterija: 3S 2200mah
skupna teža: 750g
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a Krist »

scrat napisal/-a:
Oj kokr je meni znano je Reverse FW namenjem avtomobilom in ne letečim predmetom. Torej izogibaj se reverse.
That is a firmware version of reversing your two wires to make the motor go in the other direction. At least that is what Christian ( the guy behind the flashtool) told me over on RCG when I asked. For the record, I have not tried the reverse FW so I am going on hearsay.
There is some confusion with "reverse" builds (MOTOR_REVERSE), which just makes the motor spin the other way by default, and RC_PULS_REVERSE, which is like an RC car mode with neutral in the center (or wherever you want).
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a scrat »

Krist napisal/-a:
scrat napisal/-a:
Oj kokr je meni znano je Reverse FW namenjem avtomobilom in ne letečim predmetom. Torej izogibaj se reverse.
That is a firmware version of reversing your two wires to make the motor go in the other direction. At least that is what Christian ( the guy behind the flashtool) told me over on RCG when I asked. For the record, I have not tried the reverse FW so I am going on hearsay.
There is some confusion with "reverse" builds (MOTOR_REVERSE), which just makes the motor spin the other way by default, and RC_PULS_REVERSE, which is like an RC car mode with neutral in the center (or wherever you want).
Hvala za info.
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a scrat »

snow napisal/-a:Slika
Slika
Slika
Slika

moja karbonska kopija enega nemškega okvirja.
FC: naze32 (multiwii)
motorji: ntm2826 1200kv
prop: gemfan 8x4.5
esc: 12A (simonk fw)
baterija: 3S 2200mah
skupna teža: 750g
Zelo lep. Se obnese? Kok je pa dolžina od motorja do motorja?
snow
Začetnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 28 Feb 2007, 21:46
Kraj: Velenje & Ljubljana

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a snow »

350 mm je razdalja med diagonalnima motorjema.
Pa se obnese zadeva, samo jaz še ne preveč ;)
Sem kar presenečen, da ni neki problemov ker imam elektroniko fiksno vpeto pa motorji so bolj tako (en je bistveno glasnejši od ostalih) pa propelerjev tudi nisem preverjal, če so kaj zbalansirani.

Mam drugače on okvir viška, če bi koga zanimalo. Recimo 70 eur (= 4 roke (3mm karbon), 2 glavni plošči, zgornja in spodnja zaščitna (1,5 mm karbon), vsi vijaki, distančniki). Je pa zadeva pripravljena za naze32 board (razmik med luknami 30,5 mm (m3), elektronika je pa velika 36 x 36 mm)).
buldozer
Razpravljalec
Prispevkov: 113
Pridružen: 06 Mar 2013, 19:38

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a buldozer »

dkulcar napisal/-a:Moj novi in hkrati tudi prvi Quadcopter TBS Clone.
Živjo,

mi lahko zaupaš, kje si dobil okvir?

lp
B
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a scrat »

Krist napisal/-a:
There is some confusion with "reverse" builds (MOTOR_REVERSE), which just makes the motor spin the other way by default, and RC_PULS_REVERSE, which is like an RC car mode with neutral in the center (or wherever you want).
No sedaj pa poglej varanto RC_PULS_REVERSE: http://vimeo.com/61127136
IKE
Tekmovalec
Prispevkov: 354
Pridružen: 07 Jun 2005, 21:37
Kraj: Maribor

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a IKE »

Krist napisal/-a:
dkulcar napisal/-a:Moj novi in hkrati tudi prvi Quadcopter TBS Clone.
Danes je tudi prvič uspešno poletel. Na plošči je še mogoče potrebno spremenit kakšne parametre, da bo letel kot treba.
Na poti je že tudi FPV oprema.
Za prvi polet z FPV opremo pa bo še potrebno kar en kup baterij spraznit.

Oprema:
Kontrolna plošča:Hobbyking KK2.0 Multi-rotor
Motorji: NTM Prop Drive Series 28-26A 1200kv / 250w
Regulatorji: TURNIGY Plush 25amp
Propelerji: 8x4,5
Baterija: 4s 3300mAh
Sprejemnik: FrSky D8R-II 2.4Ghz 8CH Receiver with Telemetery
Turnigy plush zamenjaj, pa bo veliko bolje, razen, če imaš te regulatorje starejše in imajo atmega procesor. Težavni so silab procesorji, sicer so jih nekako že pogruntali, ampak z originalnim FW letijo multirotorji obupno.
Ta prispevek je vzel tudi meni kar nekaj dobre volje in pobil nekaj zagona ob sestavljanju mojega prvega multikopterja. Žal sem imel z modrimi HK ESC pri letalih nekaj težav in sem preklopil na Turnigi Basic ali Plush regulatorje in z njimi nisem imel nobenih problemov. Tako je bilo do sestave prvega multikopterja.

Sem bil v temi multirotorjev kot novinec kar " radoveden " saj nisem uspel ktivirati niti plošče HK V2.1. Na pomoč mi je priskočil tudi JureRacing saj so ga pestili isti problemi a po uri in pol nisva uspele rešiti ničesar. Po vseh možnih neuspelih poizkusih sem na Kristov predlog vse skupaj povezal z " Y " kabli ( motorje in ESC-je ) predvsem zaradi kalibracije in takrat se je pokazalo, da je en ESC defekten. Po nekaj dodajanjih in odvzemanjih gasa motor enostavno obstoji, pa tudi primerjalno z ostalimi motorji ima motor na tem ESC-ju manj obratov. Evo kratek filmček ...

>>> http://www.youtube.com/watch?v=t2pNyJE9 ... e=youtu.be

Zanimalo me je tudi flashanje ESc-jev in tega postopka bi se lotil le če nitreba nič " rezat in lotat " saj imam s tem premalo izkušen ! Raje investiram v kakšen programarorček, da lahko vse skupaj priklopim in enostavno naložim potreben FW.

Pravzaprav še nisem slekel nobenega Turnigy Plush 18A ( montirani na Q450 ) in prav tako ne Turnigy Basic 25A ( za nov projekt ) tako da me zanima ali lahko z programatorjem ki ga Krist omenja na tej strani enostavno s priklopom na računalnik naložim SimonK Fw. Seveda če imajo silab procesor !?

Sem pa zasledil, da lahko atmel procersor flashas tudi z enim drugim programatorjem direktno preko priklopa ( pa ne najdem linka, ne vem več v kateri temi sem videl ) pa je bilo spet govora da ne gre vedno.
Ali imam kakšno možnost, da na omenjena seta Turnigy ( 18A in 25A ) sam naložim SimonK FW s pomočjo programatorjev.

Pa še nekaj slika dane dokončanega x-copterja, ki še ni poletel, ker takoj ko se hoče dvigniti, se začne vrteti v desno ... :(

>>> spodnja stran z 4x Turnigy Plush 18A :(
Slika

>>> na hitro predelana škatla za CD kot kabina
Slika

>>> takole zgleda RTF brez baterije
Slika
Ma saj gre ... če ne po luftu pa po tleh.
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a scrat »

IKE, če ti ga vrti v desno in ga ne moreš kontrolirati boš moral obrniti Yaw gyro. Postopek http://rcexplorer.se/educational/2011/0 ... tup-guide/
Uporabniški avatar
VaZl
Tekmovalec
Prispevkov: 350
Pridružen: 17 Nov 2004, 18:07
Kraj: ex LJ; blizu Sl. Bistrica, pod Pohorjem :-)

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a VaZl »

No, takole pa moj zgleda, lepo leti, še lepše bo ko se ga navadim ....

LPZ
Priponke
DSC_0025.jpg
DSC_0025.jpg (118.84 KiB) Pogledano 2945 krat
Uporabniški avatar
uav
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 23 Avg 2011, 08:52
Kontakt:

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a uav »

Takole pa izgleda moj najmanjši quad. Zadeva je namenjena predvsem fotografiranju in enostavnem prenašanju.
Priponke
QTOx4
QTOx4
qtox4m.jpg (150.01 KiB) Pogledano 2914 krat
UAV.SI - izdelava in prodaja multirotorjev ter slikanje in snemanje iz zraka - http://www.uav.si
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a scrat »

uav napisal/-a:Takole pa izgleda moj najmanjši quad. Zadeva je namenjena predvsem fotografiranju in enostavnem prenašanju.
Nice :)
[psyho]
Tekmovalec
Prispevkov: 263
Pridružen: 15 Okt 2008, 20:14

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a [psyho] »

moja novogradnja: http://www.youtube.com/watch?v=YOMcG3xf ... Cw&index=2

2 cegla = 7kg, moči še preveč :)
FlyerOne
Razpravljalec
Prispevkov: 93
Pridružen: 26 Feb 2012, 21:39

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a FlyerOne »

da še jaz mojo košarico pristavim

moj prvi QUAD v X konfiguraciji

KK 5.5 Blackboard (kmalu upgrade na KK2.0)
motorji turnigy 1100Kv
reglerji HK 30A
komanda MX-12 Hott
prop 10x6
okvir HK 680mm

za ogled večje slike klikni na sliko !
Slika

Slika


lp. Matjaž

p.s. zahvale oprabniku SLAYER
mzakelj
Profesor
Prispevkov: 1171
Pridružen: 24 Nov 2009, 12:27
Kraj: Godowich

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a mzakelj »

Regulatorje flasni na simonk software. Se splača. :D
Emax motorji | 2213 | 2216 | BL2822 .... ZS pa se zmenmo :)
Odgovori

Vrni se na Multirotorji