POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Odgovori
pampi
Začetnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 07 Jan 2012, 13:23

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a pampi »

evo pokažem še jaz svojega..multirotorja :D

Turnigy D2822/17 Brushless Outrunner 1100kv
HobbyKing 20A BlueSeries Brushless Speed Controller
Hobbyking KK2.0 Multi-rotor LCD Flight Control Board
Lipo 3s 2200mah
Propelerji GWS 9x4.7

Ogrodje quad-a je v celoti 3d sprintano. Za eno "nogo" je potrebovalo malo več kot 3 ure, tako da za celotno zadevo je bilo cca 15ur printanja. Strošek materiala.. pomoje okoli 5€.

Je pa to moj prvi quad tako da nimam pojma kak leti proti drugim ki imajo kupljeno ogrodje. No sej po resnici niti še nevem kak moj leti ker sem pri prvem vzletu bil neroden.. ali pa nisem imel kaj kkboarda prav skonfiguriranega..in ga je obrnilo pri tleh in zlomlo propeler..


Slika

Slika

Slika

Slika
gerotmf
Začetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: 12 Okt 2015, 14:25

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a gerotmf »

Če ti ga je samo obrnilo, flipnilo, preveri smer vrtenja motorjev in propelerjev.
pampi
Začetnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 07 Jan 2012, 13:23

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a pampi »

Prvo sem imel narobe obrnjene propelerje, to sem ugotovil in zamenjal, pol pa sem v hiši probal ga "drsat" po tleh; torej levo/desno naprej/nazaj po prostoru.. in se je normalno odzival; ga ni več hotelo obrnit.. ko pa sem ga veni probal pa ga je zasukalo..

je pa me zmotlo tole..po "drsanju" sem ga primo z roko spodaj, dodal gas, in ga poskušal obračat levo desno, naprej nazaj,. v vseh smereh se je hotel vrnit v položaj, razen ko sem ga nagnil v levo stran.. :/

verjetno danes dobim propelerje in poročam kaj se bo zgodlo..

hvala
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a Krist »

pampi napisal/-a:Prvo sem imel narobe obrnjene propelerje, to sem ugotovil in zamenjal, pol pa sem v hiši probal ga "drsat" po tleh; torej levo/desno naprej/nazaj po prostoru.. in se je normalno odzival; ga ni več hotelo obrnit.. ko pa sem ga veni probal pa ga je zasukalo..

je pa me zmotlo tole..po "drsanju" sem ga primo z roko spodaj, dodal gas, in ga poskušal obračat levo desno, naprej nazaj,. v vseh smereh se je hotel vrnit v položaj, razen ko sem ga nagnil v levo stran.. :/

verjetno danes dobim propelerje in poročam kaj se bo zgodlo..

hvala
Očitno se ti ne vrtijo vsi motorji v pravo smer.
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

DIY REMOTE CONTROL QUADCOPTER

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

No, končno sem se tudi jaz opogumil in si naredil prvi "REMOTE CONTROL QUADCOPTER"!
Prvi testi so že opravljeni in je šlo vse brez problema.
Slike in video sledijo!
Zadnjič spremenil Ultralajt, dne 30 Okt 2015, 12:55, skupaj popravljeno 1 krat.
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

DIY REMOTE CONTROL QUADCOPTER

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Ultralajt napisal/-a:No, končno sem se tudi jaz opogumil in si naredil prvi "REMOTE CONTROL QUADCOPTER"!
Prvi testi so že opravljeni in je šlo vse brez problema.
Slike in video sledijo!
Evo, video naložen!

https://www.youtube.com/watch?v=u73PCTGN268

LP Mitja
gerotmf
Začetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: 12 Okt 2015, 14:25

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a gerotmf »

lol, super a laufa na AA ali AAA baterije? :)
pampi
Začetnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 07 Jan 2012, 13:23

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a pampi »

No sem dobil danes propelerje in mi je uspelo malo letet, no vsaj dokler nisem zadel hiše :lol: .. 3d tiskan frame se ne obnese najbolje ob trku..je na 3 nogah po slojih razpadel..sicer sem ga zalepil in še leti.. ampak.. :x

ker frame bi mi kaj priporočali? čim cenejši pa da ima možnost vsaj montaže gopro kamere..ne rabi bit nič kaj posebnega.. ali pa če ima kdo kakšnega za prodat?

Sem pa imel malo nesrečo.. ko sem dal nove propelerje gor in testiro če se vsi prav vrtijo sem pomotoma vgasno komando medtem ko je bil quad še "armed" in je quad ponorel in me malo posekal po prstih pa rokah..sem mel kar srečo, mi je kar blizu obrazo poletel.. ](*,)


najbolj me je presenetlo to da je propelej dovolj močan in oster da mi je noht porezalo..

nevaren hobi.. :whistle:

ni mi pa jasno kaj se dogaja z mojo komando oz. bolj natačno z receiverjem...kak ugasnem komando začne receiver naključne signale spuščat.. to sem že opazil ko sem imel ta receiver v letalu.. vsi servoti trzajo..

Ultralajt, ti pa si me dodobra nasmejal.. :D :D
Zadnjič spremenil pampi, dne 30 Okt 2015, 21:12, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Rocher
Freak
Prispevkov: 511
Pridružen: 16 Sep 2013, 20:25
Kraj: Celje

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a Rocher »

Če želiš imeti mirne posnetke brez pretirane uporabe raznih izolatorjev vibracij ti priporočam tale okvir, s tem da tiste nosilčke motorjev izvržeš in motorje pritrdiš direktno na aluminijaste boome. Poleg tega, če ti je prevelik, preprosto skrajšaš boome.

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 600mm.html

Problem s temi plastičnimi okvirji je da plastika izredno slabo pobira vibracije, sploh pa če je okvir kitajska kopija. Če že bi bil opcijsko uporaben DJI Flamewheel F450 okvir, a je z 40-50€ kar med dragimi.
Če pa ti diši samogradnja, si naredi kaj z aluminijastimi, lesenimi ali pa karbonskimi boomi (rokami), pa če dovolj dobro preštudiraš vpetje v centralni del ohišja, boš imel izredno malo vibracij na videu.

lp
*LOSi 8ight 2.0 EU - Novarossi*
*LOSi Tenacity DB PRO*
*HPi SavageX 4.6*
*AXiAL SCX10ii Trail Honcho*
*LOSi Mini T 2.0*
*Custom brushless whoop 65mm*
*TBS Source One*
*FlyFish Volador Vx3*
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

pampi napisal/-a:
Sem pa imel malo nesrečo.. ko sem dal nove propelerje gor in testiro če se vsi prav vrtijo sem pomotoma vgasno komando medtem ko je bil quad še "armed" in je quad ponorel in me malo posekal po prstih pa rokah..sem mel kar srečo, mi je kar blizu obrazo poletel.. ](*,)


najbolj me je presenetlo to da je propelej dovolj močan in oster da mi je noht porezalo..

nevaren hobi.. :whistle:

ni mi pa jasno kaj se dogaja z mojo komando oz. bolj natačno z receiverjem...kak ugasnem komando začne receiver naključne signale spuščat.. to sem že opazil ko sem imel ta receiver v letalu.. vsi servoti trzajo..

Ultralajt, ti pa si me dodobra nasmejal.. :D :D
Zato se pa nikoli ne stika po modelu ko je prižgan oz priklopljena baterija ter nameščeni propelerji neglede na model, tudi arm/disarm ni tu zato da imamo na začetku več dela..Šola za drugič, na srečo si jo odnesel poceni... Glede trzanja itd..bo treba povedat kaj več kateri sprejemnik imaš oz pogledat v navodila če omogoča failsafe.
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
pampi
Začetnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 07 Jan 2012, 13:23

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a pampi »

mihec87 napisal/-a:
pampi napisal/-a:
Sem pa imel malo nesrečo.. ko sem dal nove propelerje gor in testiro če se vsi prav vrtijo sem pomotoma vgasno komando medtem ko je bil quad še "armed" in je quad ponorel in me malo posekal po prstih pa rokah..sem mel kar srečo, mi je kar blizu obrazo poletel.. ](*,)


najbolj me je presenetlo to da je propelej dovolj močan in oster da mi je noht porezalo..

nevaren hobi.. :whistle:

ni mi pa jasno kaj se dogaja z mojo komando oz. bolj natačno z receiverjem...kak ugasnem komando začne receiver naključne signale spuščat.. to sem že opazil ko sem imel ta receiver v letalu.. vsi servoti trzajo..

Ultralajt, ti pa si me dodobra nasmejal.. :D :D
Zato se pa nikoli ne stika po modelu ko je prižgan oz priklopljena baterija ter nameščeni propelerji neglede na model, tudi arm/disarm ni tu zato da imamo na začetku več dela..Šola za drugič, na srečo si jo odnesel poceni... Glede trzanja itd..bo treba povedat kaj več kateri sprejemnik imaš oz pogledat v navodila če omogoča failsafe.
Šola za drugič... navodil pa ničesar nimam..zelo stara komanda :-k Niti nikjer na netu jih ne najdem.. Zdi pa se mi da sem spogrunto.. ko sem v hiši te "trzajo" kanali, ko pa sem veni pa se to umiri..mogoče ma to kaj veze glede na to da je mhz komande in ne ghz? da prihaja do kakih motenj v hiši?
noel
Začetnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 11 Jan 2012, 15:34
Kraj: Radomlje

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a noel »

Pozdravljeni!

V gradnji TBS Discovery pro(clone) in še nekaj slikc:)

Lep pozdrav,
Noel Demšar
Priponke
rps20151107_170336.jpg
rps20151107_170336.jpg (43.71 KiB) Pogledano 8629 krat
rps20151107_170548.jpg
rps20151107_170548.jpg (49.55 KiB) Pogledano 8629 krat
rps20151107_172438.jpg
rps20151107_172438.jpg (34.29 KiB) Pogledano 8629 krat
JurkoMX69
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 12 Nov 2015, 11:39

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a JurkoMX69 »

Evo da tako nekako se vključim v to lepo skupnost še jaz dodajam moj prvi quadrocopter velikosti 550 FPV Reptile z vso opremo za fpv ter 2 kamerama z 12inčnim zaslonom na daljincu... parkrat že letel z njim in tudi karambol je že bil vendar leti odlično. Ima pribljižno 2 kg in čas letenja je okoli 10 do 15 min.
Priponke
FPV REPTILE 550
FPV REPTILE 550
2015-11-12 12.09.23.jpg (73.97 KiB) Pogledano 8566 krat
IKE
Tekmovalec
Prispevkov: 354
Pridružen: 07 Jun 2005, 21:37
Kraj: Maribor

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a IKE »

HK Alien z nočno opremo ... 8)
Na novo so montirane tudi Tarotove dvižne noge. Originalne noge bom odstranil po prvem testnem letu.

Slika
Ma saj gre ... če ne po luftu pa po tleh.
klima
Razpravljalec
Prispevkov: 56
Pridružen: 01 Mar 2011, 15:10

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a klima »

Še moja malenkost... Tarot 680PRO z opremo za snemanje + FPV.

Slika

Slika

In še v akciji (tu pa brez kamere in gimbala)...
https://www.youtube.com/watch?v=hCC8L1d0aMA
Periss
Začetnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 14 Jun 2011, 21:42

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a Periss »

moja malenkost in posnetek koptija v akciji https://www.youtube.com/watch?v=yK1iOG4rDMw
Priponke
sk450.jpg
sk450.jpg (49.64 KiB) Pogledano 8275 krat
Ko enkrat poskusiš letenje, boš vedno hodil po zemlji z očmi uprtimi v nebo, ker tam si bil in tja se želiš vrniti.
Uporabniški avatar
ropotar
Začetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: 26 Jul 2014, 23:02

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a ropotar »

Mislim da bom svojo novo hexo poimenoval Multisola express :)

Slika
Bolje ispast glup, nego sa aviona.
klima
Razpravljalec
Prispevkov: 56
Pridružen: 01 Mar 2011, 15:10

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a klima »

ropotar napisal/-a:Mislim da bom svojo novo hexo poimenoval Multisola express :)
Tole je verjetno 1.5l, je tako? Verjetno bi dvignilo še več kajne?

Sam sem zadnjič testiral "heavy lift" na svoji hexi, prišel do malo več kot 2 kg lifta in gre brez težav. Pomoje bi dvignilo tudi 3 kg, samo nisem še probal :)

https://www.youtube.com/watch?v=cikLxBqk8_0
Uporabniški avatar
ropotar
Začetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: 26 Jul 2014, 23:02

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a ropotar »

klima napisal/-a:
ropotar napisal/-a:Mislim da bom svojo novo hexo poimenoval Multisola express :)
Tole je verjetno 1.5l, je tako? Verjetno bi dvignilo še več kajne?

Sam sem zadnjič testiral "heavy lift" na svoji hexi, prišel do malo več kot 2 kg lifta in gre brez težav. Pomoje bi dvignilo tudi 3 kg, samo nisem še probal :)

https://www.youtube.com/watch?v=cikLxBqk8_0

Ja res je 1,5L, kar znese 1600g. Z eno 5000mAh 6s baterijo je tole letel približno 12min in to zelo dinamično. Kamot bi gor obesil še eno isto flašo, ampak bi potem prišel na kar visoke procente obremenitve motorčkov, ampak še zmeraj dokaj obvladljivo stanje.

kul!
Bolje ispast glup, nego sa aviona.
cezzq
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 30 Jan 2016, 18:16

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a cezzq »

Živjo, sem Benjamin in že nekaj mesecev malo preletujem ta forum, danes pa sem se odločil da se tudi sam registriram. :)

Evo tu pa je prva verzija mojega octocopterja. Slika s prvega poleta,zato se ne čudite :D
"Ni obrodila sadov", najbrš zaradi KK-boarda, ki ga nebom nikoli več uporabljal.

Slika

Tu pa je druga verzija s katero sva imela že 4 bolj ali manj uspešne polete :)

Slika

Slika

Namestil bom še ccd kamero za fpv, spodaj pa bo prišel še gimbal z action kamero za kak zanimiv posnetek. Tudi radio modul bo bil prestavljen pod baterijo za boljši signal.
zupgas
Razpravljalec
Prispevkov: 118
Pridružen: 28 Feb 2007, 12:44
Kraj: LJ in Dolenjska

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a zupgas »

cezzq napisal/-a: "Ni obrodila sadov", najbrš zaradi KK-boarda, ki ga nebom nikoli več uporabljal.
KK bord je odličen za začetek za fpv in še za kaj drugega. Preverjeno.
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9301
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a mihah »

Prčkanje v nedeljo... napol narejeno. 3S mini kobilca 160mm na 3S 450/850mAh, mogoče tudi na 4S 450mAh. Xrotor 10A BLHeli 14.4, Afromini na Betaflight... pridem komot pod 250g RTF :)

Slika
www.lipo.si
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a scrat »

cezzq napisal/-a:Živjo, sem Benjamin in že nekaj mesecev malo preletujem ta forum, danes pa sem se odločil da se tudi sam registriram. :)

Evo tu pa je prva verzija mojega octocopterja. Slika s prvega poleta,zato se ne čudite :D
"Ni obrodila sadov", najbrš zaradi KK-boarda, ki ga nebom nikoli več uporabljal.

Slika

Tu pa je druga verzija s katero sva imela že 4 bolj ali manj uspešne polete :)

Slika

Slika

Namestil bom še ccd kamero za fpv, spodaj pa bo prišel še gimbal z action kamero za kak zanimiv posnetek. Tudi radio modul bo bil prestavljen pod baterijo za boljši signal.
Lahko samo vprašam katero komando imaš za tole veliko zverino?
cezzq
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 30 Jan 2016, 18:16

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a cezzq »

scrat napisal/-a:
cezzq napisal/-a:Živjo, sem Benjamin in že nekaj mesecev malo preletujem ta forum, danes pa sem se odločil da se tudi sam registriram. :)

Evo tu pa je prva verzija mojega octocopterja. Slika s prvega poleta,zato se ne čudite :D
"Ni obrodila sadov", najbrš zaradi KK-boarda, ki ga nebom nikoli več uporabljal.

Slika

Tu pa je druga verzija s katero sva imela že 4 bolj ali manj uspešne polete :)

Slika

Slika

Namestil bom še ccd kamero za fpv, spodaj pa bo prišel še gimbal z action kamero za kak zanimiv posnetek. Tudi radio modul bo bil prestavljen pod baterijo za boljši signal.
Lahko samo vprašam katero komando imaš za tole veliko zverino?
Zaenkrat imam Turnigy TGY-i6 komplet, saj nisem imel denarja ker je bilo vse skupaj drago.
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a scrat »

Če bo možno zamenjaj zaradi tega, ker nima FailSafe-a. To je zelo pomembno pri multirotorjih.
Odgovori

Vrni se na Multirotorji