POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Odgovori
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a Krist »

ls-210 napisal/-a:Zelo lepo in čisto zgleda tole. Koliko te je stal komplet Racekraft propov?
Za dva kompleta plus poštnina iz nemčije je bilo malce čez 16€. V vrečkici sta dva para levih in desnih propelerjev. Pravijo, da so to idealni propelerji za napihovanje lipotov ;)
crossfire
Razpravljalec
Prispevkov: 60
Pridružen: 20 Okt 2016, 14:08
Kraj: MB

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a crossfire »

Kje si jih vzel? RCtech?
V kolikor bi kdo še naročal 5051, naj javi, lahko en mini group buy pripravimo...Nemci nas namreč za te gramske kuverte s propi konkretno tolčejo s poštninami :)
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9301
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a mihah »

crossfire napisal/-a:Kje si jih vzel? RCtech?
V kolikor bi kdo še naročal 5051, naj javi, lahko en mini group buy pripravimo...Nemci nas namreč za te gramske kuverte s propi konkretno tolčejo s poštninami :)
Od danes tudi na Redbee... so pa to propi, ki delajo pri >100 km/h. Za nizko spodaj je boljša opcija DAL Cyclone 5045
www.lipo.si
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a Krist »

crossfire napisal/-a:Kje si jih vzel? RCtech?
V kolikor bi kdo še naročal 5051, naj javi, lahko en mini group buy pripravimo...Nemci nas namreč za te gramske kuverte s propi konkretno tolčejo s poštninami :)
http://n-factory.de/onlineshop/Racekraft_2
Tu sem jih vzel.
Imajo pa poseben zvok, prav iztopajo napram ostalim. Mogoče dodajo zvok še motorji s svojimi hladilnimi lopaticami.
crossfire
Razpravljalec
Prispevkov: 60
Pridružen: 20 Okt 2016, 14:08
Kraj: MB

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a crossfire »

Sliši se zelo obetavno.
Kako pa se kaj pozna pri vožnji?
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a Krist »

crossfire napisal/-a:Sliši se zelo obetavno.
Kako pa se kaj pozna pri vožnji?
Nisem še testiral modela, ker sem obležal v postelji.
Dejkoa4
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 07 Jul 2017, 10:54
Kraj: Kamnik

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a Dejkoa4 »

Pozdravljeni,

evo moj prvi post tukaj, tako da predstavljam svoj quadcopter. Trenutno je prizemljen ker imam kar nekaj problemov z njemu. Prej sem imel control board KK2 1.5 multirotor, pa sem imel velike probleme pri letenju, nato sem kupil control board autopilot shark x6 in imam spet probleme. upam da bom kmalu rešil vse težave..
Da na hitro opišem kaj sem naredil. palce so aluminjaste, noge sem dal delat iz rosfraja, kupola in ohišje za baterijo sem pa naprintal z 3D printerjem z abs plastiko.

Slika

Slika

LP :)
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Bravo! :) Iz kje pa si? Morda se najde kdo ki ti z veseljem pride na pomoč da čimprej rešiš težave in boš lahko dobro letel z njim :)

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Dejkoa4
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 07 Jul 2017, 10:54
Kraj: Kamnik

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a Dejkoa4 »

Pozdravljen
Hvala, Sem iz Kamnika, nazadnje ko sem priklopil na računalnik, da bi naredil kalibracijo sem ponesreči dal default in mi je vse skupaj zbrisalo, in sedaj nima več komunikacije z mojim daljincem, noče mi več zagnat motorjev preko daljinca. preko računalnika mi pa zažene motorje, in sedaj iščem in gledam po forumih če bi najdu kakšen diy Kako nastaviti nazaj vse parametre, pa še zdi se mi da se mi gps noče povezat.

Veliko problemov :))

Lp
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

To so "sladki" problemi - ti se vsi rešijo z nekaj kliki. Problem je, ko se kje kaj kadi ali kaj polomi :) Sicer ne poznam tega krmilnika, verjamem pa da na youtubu (shark x6 tutorial) in v navodilih najdeš vse potrebno da spet zadevo nastaviš :)

Če bodo problemi preveliki, pa verjamem da jih je kar nekaj iz Kamnika, ki bi znali pomagati - sicer pa povprašaj na forumu za pomoč :)

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Dejkoa4
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 07 Jul 2017, 10:54
Kraj: Kamnik

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a Dejkoa4 »

Hehe bom mal pobrskal tudi tukaj po forumu, drgač sem že cel youtube dal čez p nisem našel nič uporabnega. Glede pa kurjenja, to sem pa s prejšnim krmilnikom, skuru 8 motorjev pa 8 kominikatorjev pa polomu 18 propelerjev :)), pa prej sem imel noge iz abs plastike pa sm ime malo trše pristanke pa sem takoj zlomu noge, nato sem prešaltal na aluminjaste noge, in sem tudi skrivil vse noge, potem sem pa znoru pa sem dal iz rosfraja, potem sem dal pa kolegu za letet, pa mu je ušel quad, in smo ga po dveh urah našli, in so po čudežu noge ostale cele:), edino kar je šlo je šla baterija zarad udarca:). Trenutno je pa težak točno 1kg, čas letenja je imel cca 20min
Uporabniški avatar
bizmar
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 11 Jul 2017, 19:20
Kraj: Ljubljana, Zalog
Kontakt:

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a bizmar »

Hey, živjo. Sem nov "uporabnik" in sem se hotel predstavit, in tukaj izgleda kot najboljši kraj. :)

Uglavnem, jaz sem Mark in AFK se ukvarjam z video post-produkcijo (vizualni efekti in animacijo v filmih in reklamah) in z copterji sem se začel ubadati lani jeseni.
Progression je bil takole: Hubsan X4 H107L -> Inductrix -> čisto modificiran Inductrix, do te mere da ni nobenega originalnega dela več gor. Ta je bil kul, in prešel sem iz angle mode v acro mode, in zdaj sem dovoli vešč da lahko letim acro mode v hiši. A tudi z najbolj močnimi motorji ki sem jih našel, nima res dovolj moči, da se dobro rešil na koncu nizkih loopov, rollow in podobno.

Med tem sem se naučil spajkati, in maja začel panirati 5" quadcopter. Ki sem ga v juniju tudi zgradil. In zdaj kake 3 tedne vadim koordinacijo skoraj vsak dan. Še vedno se preveč bojim, da bi naredil cel roll. :)

Part lista in še nekaj slik. Imam tudi yt, sam ni še nič takega za vidt. (večina videov letenja je unlisted, ker so not hiše prijateljev in sorodnikov...)
Slika

Moj cilj je najdet kje se vi ldje družite in vam težit da mi pomagate bolje letet. :P
Uporabniški avatar
MatejMusic
Freak
Prispevkov: 658
Pridružen: 06 Apr 2009, 14:53
Kraj: Cerklje

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a MatejMusic »

Majstr, nč bat- Če letiš fpv, malo višje, pa sam ročico na polno v levo ai desno in bo v hipu konec, svet se ti bo pa lepo horizontalno zavrtel, če si pa na LOS, je pa enako, samo da preden greš v roll, dodaj mal po gasu, da kopter kickne v višino in hop ročico v levo ali desno in rolla je izvedena. 8)
KukO
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 24 Sep 2017, 16:47

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a KukO »

Slika

Evo se mojega sem nov na forumu, imam vprasanje kaksna bi bila razlika z 3kraki propelerji? In ce ima kdo kaksen frame viska ga odkupim. Ker ta mi ni vsec. Lp matic
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a Krist »

Moji modeli za letos.
Priponke
8823F682-7BBE-4C24-A4AB-359BF7A1FC92.jpeg
8823F682-7BBE-4C24-A4AB-359BF7A1FC92.jpeg (277.44 KiB) Pogledano 9100 krat
6279FA85-36CB-4C80-A3A2-9C49D57DF9C5.jpeg
6279FA85-36CB-4C80-A3A2-9C49D57DF9C5.jpeg (268.9 KiB) Pogledano 9100 krat
103A1C7A-3C8A-45FF-AF5E-DD48AB32AD5C.jpeg
103A1C7A-3C8A-45FF-AF5E-DD48AB32AD5C.jpeg (196.03 KiB) Pogledano 9100 krat
hornet
Razpravljalec
Prispevkov: 88
Pridružen: 06 Jan 2016, 11:19
Kraj: Dolenjska

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a hornet »

Krist napisal/-a: 16 Okt 2017, 09:29 Moji modeli za letos.
Lepo Krist,

Stinger in Micro buzzerček s tattooji ... =D> Lepo ni kaj
Kako se ti kaj obnesejo Returnerji na stingerju?

Lp Miran
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a Krist »

hornet napisal/-a: 16 Okt 2017, 22:09
Krist napisal/-a: 16 Okt 2017, 09:29 Moji modeli za letos.
Lepo Krist,

Stinger in Micro buzzerček s tattooji ... =D> Lepo ni kaj
Kako se ti kaj obnesejo Returnerji na stingerju?

Lp Miran
Brutalni so, sploh ker imam z 2600KV. Z racekrafti 5051 imajo poseben zvok in tudi potegnejo konkretno, z cycloni 5050 prav tako, mogoče malenkost bolj linearni ampak oboji spravijo lipo tattu victory 75C na 12V pri polnem gasu. Imam še cyclone 5046C za rezervo. Definitivno dober nakup!
hornet
Razpravljalec
Prispevkov: 88
Pridružen: 06 Jan 2016, 11:19
Kraj: Dolenjska

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a hornet »

No super. Sam tudi gledam malo za temi pogoni. No mal kolebam med Returnerji, T-motorji in Emaxi (RS2205S).

Kaj pa ESCji so 32 bit?

Lp MIran
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a Krist »

Jaz imam chaos 30A 3-6S na dshot 600
Odgovori

Vrni se na Multirotorji