POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Odgovori
Mix
Razpravljalec
Prispevkov: 53
Pridružen: 18 Nov 2013, 18:08

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a Mix »

mene zanima zakaj se tok ukvarjate z pidi, če pa vso nalogo odlično opravi gimbal, kaj ni bolše pide na gimbalu pedenat ?
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a Krist »

Mix napisal/-a:mene zanima zakaj se tok ukvarjate z pidi, če pa vso nalogo odlično opravi gimbal, kaj ni bolše pide na gimbalu pedenat ?
Haha. Pa ti let z razštelanim multikopterjem. Še tako dobro nastavljen gimbal ti ne bo pomagal, če model trese pri spuščanju, niso zbalansirani propelerji,...
Mix
Razpravljalec
Prispevkov: 53
Pridružen: 18 Nov 2013, 18:08

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a Mix »

potem lahko rečem da imam srečo ker se lepo spušča ;)

je pa res da teh pidov nikol ne bom razumev, nažalost :S
zigasoncek
Razpravljalec
Prispevkov: 160
Pridružen: 20 Avg 2007, 21:24

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a zigasoncek »

Takole, da še jaz svojo Hexabee pokažem.

Oprema:

AIOP Crius v1
Motorji: Turnigy Multistar 4822-390Kv 22Pole
Prop: 14" carbon fiber rctimer T-prop
ESC: HK blue series 40A z SimonK FW-jem
GPS: NEO-6M
eksterni kompas
Boscam TS 353 400mW 5.8 Ghz VTX
VRX & 8" monitor: 5.8 Ghz Almighty Diversity RX with built-in battery
Mobius HD kamera
2X 6S 5000 mAh bateriji


Hexa leti zelo lepo že z default PID-i.

Slikica:

Slika

Lp

Žiga
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a scrat »

zigasoncek napisal/-a:Takole, da še jaz svojo Hexabee pokažem.

Oprema:

AIOP Crius v1
Motorji: Turnigy Multistar 4822-390Kv 22Pole
Prop: 14" carbon fiber rctimer T-prop
ESC: HK blue series 40A z SimonK FW-jem
GPS: NEO-6M
eksterni kompas
Boscam TS 353 400mW 5.8 Ghz VTX
VRX & 8" monitor: 5.8 Ghz Almighty Diversity RX with built-in battery
Mobius HD kamera
2X 6S 5000 mAh bateriji


Hexa leti zelo lepo že z default PID-i.

Slikica:

Slika

Lp

Žiga
Super fajn hex...samo na sliki zgleda kot, da leti...zravn pa punčka...sem mel kr polne hlače...ne mi tega delat. Jst k letim pa, če moja tamala pride samo za hrbet, kr pristanem. Ni se za igrat.
zigasoncek
Razpravljalec
Prispevkov: 160
Pridružen: 20 Avg 2007, 21:24

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a zigasoncek »

Heheh ne ne je bla baterija izkloplena,tako da seveda varnost prvo.

Lp

Ziga
dstelcer
Začetnik
Prispevkov: 20
Pridružen: 16 Jan 2014, 18:04

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a dstelcer »

Še jaz..... Kaka dva meseca imam v lasti Phantom Vision 2. Zadeva je res stabilna in super leti, nasploh primerna za začetnike. Wifi ojačevalec sem predelal do te mere, da ima zdaj dometa krepko čez kilometer. Pri letenju še uporabljam wind surfer za oddajnik. V kratkem bom zamenjal še anteno na oddajniku, da še tam malo ojačam signal. Za predelavo sem moral prebrat kar nekaj strani tujih forumov, zato bom z veseljem delil izkušnje predelave za dotičen model, v kolikor bi se kdo odločil za predelavo in bi potreboval pomoč. Še en link videa malo daljšega letenja z modelom:

http://www.youtube.com/watch?v=WxnXQ4jc4tQ

L.p.
seba2626
Začetnik
Prispevkov: 39
Pridružen: 07 Okt 2008, 09:38

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a seba2626 »

Evo še moj končan projekt.
Hexa 1.jpg
Hexa 1.jpg (185.42 KiB) Pogledano 3924 krat
LP
vrta
Začetnik
Prispevkov: 41
Pridružen: 25 Apr 2014, 15:13
Kraj: Kamnik

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a vrta »

Lepotica!

Dej še mal napiš opremo, k je gor.

Zgleda fenomenalno.
seba2626
Začetnik
Prispevkov: 39
Pridružen: 07 Okt 2008, 09:38

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a seba2626 »

Specifikacije:

NAZA V2 + GPS
iosd
2x video transmiter
camera na okvirju modela za pilota
esc 45a simons k
frsky
komanda predelana za telemetrijo
700kv motorji
bat 2x 5800mah
gimbal custom made 3d print
alex moss 8bit 3axis

lp
Uporabniški avatar
Andrey
Začetnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 12 Jul 2012, 17:02

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a Andrey »

Moj dragi Phantom, ki je danes odletel svoj zadji let :(

Po 6 minutah FPV letenja na kakih 300m višine in okoli 600m stran nad travniki je naenkrat usahnil video signal (video signal mi je sicer vedno bp deloval tudi na oddaljenosti 1km)... sem si rekel ni panike, dam še malo višine, še vedno ni signala,... vklopim avtopilota, počakam kakih 30 sek, pa še vedno nič, začne me skrbeti, ker bi zadevo moral slišat, kako se vrača nazaj, pa nič :o :-? :(

Iščem kaki 2 uri, nič, verjetno se nahaja nekje v še nepokošeni travi, nemogoče najdit. Oh ja, pa je šlo 1000 evrov oz. 1000/177 poletov = 5,65 evra na polet.

Lp
Priponke
DJI Phantom.jpg
DJI Phantom.jpg (122.79 KiB) Pogledano 3858 krat
Trex 500 Pro EFL 3GX 4.0 619+ poletov
HK 500 CMT FBL Tarot ZYX 910+ poletov
Trex 700E DFC 3GX 3.0 311+ poletov
DX8
DJI P3A / DJI P2 V3.0 & ImmersionRC 600mW + iOSD mini / DJI P V1.1.1. & Fatshark Predator V2 / ZMR250 & TS5823

vrta
Začetnik
Prispevkov: 41
Pridružen: 25 Apr 2014, 15:13
Kraj: Kamnik

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a vrta »

:(

Bo treba naštudirat en način kako locirat quada. Gledam neke piskače. Bo treba potestirat.
Uporabniški avatar
spikey
Tekmovalec
Prispevkov: 271
Pridružen: 23 Apr 2014, 13:50

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a spikey »

skoda :(

ce ni baterije, tut piskac ne dela. Jest mam v mislih prepaid SIMko pa GPS tracker.
Uporabniški avatar
AirLord
Tekmovalec
Prispevkov: 384
Pridružen: 20 Jan 2012, 19:30

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a AirLord »

seba2626 napisal/-a:Evo še moj končan projekt.
Hexa 1.jpg
LP
Seba,

vidim, da imaš frejm od Tarota F680. Poveš več o tem kako si naredil sistem, za dvig podvozja in kako deluje. Hvala.
ZephyR clone FWP
Quad MV15 670 FP
Quad MV2 450 FP
QAV250 FP
ET gear: LoggerV3, OSD Pro, Guardian, Eagle eyes GS
RC link:FR Sky,2,4Ghz DHT-U
Video link: TS351+RC305, 5,8Ghz, 200mW,
FatShark base VG
SC2000 PZ0420
NEX-5N; MOBIUS
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a scrat »

Andrey napisal/-a:Moj dragi Phantom, ki je danes odletel svoj zadji let :(

Po 6 minutah FPV letenja na kakih 300m višine in okoli 600m stran nad travniki je naenkrat usahnil video signal (video signal mi je sicer vedno bp deloval tudi na oddaljenosti 1km)... sem si rekel ni panike, dam še malo višine, še vedno ni signala,... vklopim avtopilota, počakam kakih 30 sek, pa še vedno nič, začne me skrbeti, ker bi zadevo moral slišat, kako se vrača nazaj, pa nič :o :-? :(

Iščem kaki 2 uri, nič, verjetno se nahaja nekje v še nepokošeni travi, nemogoče najdit. Oh ja, pa je šlo 1000 evrov oz. 1000/177 poletov = 5,65 evra na polet.

Lp
Fa* no :(
dstelcer
Začetnik
Prispevkov: 20
Pridružen: 16 Jan 2014, 18:04

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a dstelcer »

Upam, da ga vseeno najdeš....ob tem sem pričel razmišljati, da bi nabavil tole zadevo:

http://www.ebay.co.uk/itm/IPX-6-WATERPR ... 053wt_1190

Ima kdo kakršnekoli izkušnje s tem izdelkom, oz. priporoča kaj drugega?
Uporabniški avatar
VaZl
Tekmovalec
Prispevkov: 350
Pridružen: 17 Nov 2004, 18:07
Kraj: ex LJ; blizu Sl. Bistrica, pod Pohorjem :-)

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a VaZl »

Saj je zanimiva stvar, samo real tracking je tu SMS na vsakih 5 sekund, še zmeraj bi bil kar precej velik krog iskanja, odvisno od hitrosti letenja..., če pa pri padcu cel ostane pa ni problema....

LPZ
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a Krist »

VaZl napisal/-a:Saj je zanimiva stvar, samo real tracking je tu SMS na vsakih 5 sekund, še zmeraj bi bil kar precej velik krog iskanja, odvisno od hitrosti letenja..., če pa pri padcu cel ostane pa ni problema....

LPZ
Sej tebe zanima samo smer in kje je zadeva pristala. Ni potrebe po podatkih v realnem času.
Uporabniški avatar
Andrey
Začetnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 12 Jul 2012, 17:02

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a Andrey »

Pozdravljeni!

Quada sem včeraj po službi iskal še celo popoldne... na svojega elektro jadralca sem namontiral svojo keychain kamerco z zelo slabo resolucijo (640x420) (GoPro je bila pač na Phantomu), in ~20 min preletaval območje, kamera obrnjena navpično navzdol. Potem sem še 3 ure pregledoval posnetek. Neuspešno.

Danes me pa ob 12-ih v službo na mobi (številko sem imel na quadu) pokliče vzgojiteljica iz vrtca :P =D> ''našli smo nekaj vašega'' na sprehodu so ga otroci našli. Mislim, občutek neverjeten, potem, ko se že sprijazniš z izgubo pa tole, se ne da opisat! Vprašam, kako izgleda, in pove, da izgleda cel, propelerji celi, ... [-o<

No, po službi nabavim sladko nagrado za moje drage najditelje in se odpravim v vrtec, kjer me čaka popolnoma nepoškodovan Phantom! Doma pregledam zadevo in ugotovim, da vse špila, šla je le baterija, bila je rahko napihnjena. GoPro tudi bp. Pregledam video in ugotovim vzrok problema - pilot error :oops: ](*,) Prazna baterija. Odkar letim FPV sem vedno vzletel in po 10 sek, ko sem videl, da quad lebdi na mestu (ne kroži), letel naprej z očali. Tokrat sem pa vzletel in približno 1 - 2 minuti letel brez očal, nato sem nameraval naprej leteti z očali, a sem ugotovil, da sem pozabil vklopit GoPro. Pristanem in jo vklopim, problem je sledeč, ker uporabljam za timer čas snemanja videa, ki se prikazuje iz GoPro-ja, sem po nadaljnjem letenju v FPV načinu med letenjem pozabil, da sem porabil že 2 minuti od prej, skratka gledal sem čas, ki je tekel po vklopu GoPro-ja! Thats it.

No, ker sem se te nevarnosti že zavedal sem imel OSD iz HK-ja že na poti, dobil sem ga včeraj #-o No, zdaj je že namontiran in deluje.
Tegale mam:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... E_OSD.html

Lokacija, kjer je Phantom pristal je pa pravi čudež. Pristal je v še nepokošeno travo tik ob poti, ... če bi bil malo bolj v notranjosti travnika, bi bila zgodba čisto drugačna.

V glavnem OSD in mobitel številka na vsak quad!
Priponke
Phantom_1.jpg
Phantom_1.jpg (17.33 KiB) Pogledano 3685 krat
Trex 500 Pro EFL 3GX 4.0 619+ poletov
HK 500 CMT FBL Tarot ZYX 910+ poletov
Trex 700E DFC 3GX 3.0 311+ poletov
DX8
DJI P3A / DJI P2 V3.0 & ImmersionRC 600mW + iOSD mini / DJI P V1.1.1. & Fatshark Predator V2 / ZMR250 & TS5823

Uporabniški avatar
AirLord
Tekmovalec
Prispevkov: 384
Pridružen: 20 Jan 2012, 19:30

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a AirLord »

Super, važno je, da si ga našel.
Tudi meni se je pred kratkim zgodilo nekaj takega ampak na srečo brez posledic. Letela sva skupaj z Scratom in po cca 6 min pristaneva, da malo podebatirava vožnjo, ki je za nama :D nakar spet vzletiva in seveda jaz sem pozabil v razburjenju vožnje, da sem že porabil 6min in mi ostane samo še 6 min... nato slišim Scrata, ki me vpraša "ej stari pa ne greš ti dol" u fak jaz na 180m in baterija čisto na koncu...sem jo tako z batino pičil dol, da sem bil v parih sekundah na 1m višine pol sem se počasi vlekel proti bazi in nekje 300m pred bazo pristal v nepokošeni travi, da nisem uničil baterije... . Sledilo je 20 minutno iskanje čeprav sem vedel kje sem pristal in poznam odlično teren je vseeno iskanje vzelo toliko časa. V glavnem res je potebno paziti na vse, ker je hitro kakšna neumnost. Mene je kljub OSD-ju in vsem podatkom zaneslo, da nisem preveril voltaže baterije, ker me je zanesel občutek, da ne rabim še gledat, ker sem ravno dobro vzletel...to pa zato, ker vedno ko vzletim nikoli ne pristajam vmes, takrat sem naredil izjemo (in pristal vmes), ki bi se pa kmalu končala s katastrofo... .
ZephyR clone FWP
Quad MV15 670 FP
Quad MV2 450 FP
QAV250 FP
ET gear: LoggerV3, OSD Pro, Guardian, Eagle eyes GS
RC link:FR Sky,2,4Ghz DHT-U
Video link: TS351+RC305, 5,8Ghz, 200mW,
FatShark base VG
SC2000 PZ0420
NEX-5N; MOBIUS
Uporabniški avatar
BostjanPerdan
Tekmovalec
Prispevkov: 412
Pridružen: 12 Feb 2003, 01:00
Kraj: Golnik, EU

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a BostjanPerdan »

Priporočam senzor za tok in letenje "po porabi" namesto po času ... sam uporabljam Multiplexov sistem.
Lep pozdrav,
Boštjan Perdan
AK Kranj
Uporabniški avatar
BostjanPerdan
Tekmovalec
Prispevkov: 412
Pridružen: 12 Feb 2003, 01:00
Kraj: Golnik, EU

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a BostjanPerdan »

Andrey,

Koliko je pa bil model stran od lokacije kjer si ga sam iskal?
Lep pozdrav,
Boštjan Perdan
AK Kranj
Uporabniški avatar
Andrey
Začetnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 12 Jul 2012, 17:02

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a Andrey »

BostjanPerdan napisal/-a:Andrey,

Koliko je pa bil model stran od lokacije kjer si ga sam iskal?
Iskal sem prav, šel sem tudi po tisti poti, ki je na prejšnji sliki. Se pravi sem bil 1-2 metra stran, pa ga nisem videl.
AirLord napisal/-a:...sem jo tako z batino pičil dol, da sem bil v parih sekundah na 1m višine pol sem se počasi vlekel proti bazi in nekje 300m pred bazo pristal v nepokošeni travi, da nisem uničil baterije... .
...ja pametno, jaz možnosti za tak manever nisem imel. Vzletel sem na hribu (planoti), ko je quad začel s spuščanjem, je bil takoj pod hribom, zato mi je usahnil video signal, takoj za tem tudi komande... ko mi je zmanjkalo signala, quad sploh ni bil tako visoko, kot sem napisal v prvem postu (sem narobe ocenil). Bom dal link na video, ko ga naložim...
Priponke
vzlet-pristanek.jpg
vzlet-pristanek.jpg (240.22 KiB) Pogledano 3587 krat
Trex 500 Pro EFL 3GX 4.0 619+ poletov
HK 500 CMT FBL Tarot ZYX 910+ poletov
Trex 700E DFC 3GX 3.0 311+ poletov
DX8
DJI P3A / DJI P2 V3.0 & ImmersionRC 600mW + iOSD mini / DJI P V1.1.1. & Fatshark Predator V2 / ZMR250 & TS5823

Uporabniški avatar
spikey
Tekmovalec
Prispevkov: 271
Pridružen: 23 Apr 2014, 13:50

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a spikey »

Mogoce ena zanimiva zadevsna. Sem ravno opazil na hackaday.
https://www.kickstarter.com/projects/yu ... m-locating

sicer naj bi delovala na (le) 60m, ampak tkole v travi pa v gmajni bi pa znala bit super zadeva.
seba2626
Začetnik
Prispevkov: 39
Pridružen: 07 Okt 2008, 09:38

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE MULTIROTORJE

Odgovor Napisal/-a seba2626 »

AirLord napisal/-a:
seba2626 napisal/-a:Evo še moj končan projekt.
Hexa 1.jpg
LP
Seba,

vidim, da imaš frejm od Tarota F680. Poveš več o tem kako si naredil sistem, za dvig podvozja in kako deluje. Hvala.[/quot


Motorji so iz hobykinga ( http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html ) ostalo je pa predelano, torej nastavek ki povezuje motor in nogo je narejen iz aluminija. Deluje pa zelo dobro!
Odgovori

Vrni se na Multirotorji