Splošna debata o multikopterjih

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Odgovori
Uporabniški avatar
nitrometan
Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: 18 Jul 2010, 14:36
Kraj: Kranj

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a nitrometan »

Baterija definitivno prešibka. Tako baterijo uporabljam na mojem kvadu ki ima precej manjšo motorizacijo (12A reglerji), je že kar limit kar zmore sicer že malo stara baterija. Jaz bi ti predlagal nekaj v rangu 3S ~3500mAh 30C.
NE KLIČ HUDIČA !!!

It just MIGHT be IDIOT RESISTANT but NOTHING is IDIOT PROOF !! :lol:

LP Andraž
Uporabniški avatar
nori-modelar
Profesor
Prispevkov: 1075
Pridružen: 07 Apr 2009, 10:08
Kraj: Slovej Gradec
Kontakt:

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a nori-modelar »

Iz zimskega brloga:
Priponke
IMG_0067.JPG
IMG_0067.JPG (223.41 KiB) Pogledano 2604 krat
LP, Timotej

SUBSCRIBE ---> https://www.youtube.com/channel/UC8nkCBAdDMwPn-ENDuHjC1A
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a scrat »

nob napisal/-a:No, danes kot sem zamenjal razpored motorjev se je že takoj videlo da bo letelo. :) In je. =D>

Malo se moram še navaditi, ker nimam 100% kontrole nad njim. Nimam še občutka, da moram delati majhne pomike verjetno. Kolegu, ki že vozi helikopter, je šlo bolje od rok. :)

Sem imel tudi že prvo nesrečo z njim. :) Danes je vsake toliko kar precej zapihalo, in v enem takem momentu sem imel quad že precej visoko in mi ga je potegnilo z vetrom. Ker sem se ustrašil sem ga na trdo spustil s kar nekaj metrov mislim da, sicer v visoko travo in je ostal popolnoma nepoškodovan. Niti enega propelerja ni zlomilo. :) Verjetno se imam zahvaliti visoki travi in nizki teži quada.

Zdaj moram še malo poštudirati te nastavitve teh zadev "potov", zdaj letim na default nastavitvah. Ima kdo kakšen uporaben link o teh zadevah? Kaj je to P-term pa I-term? To sem prebral tukaj: http://www.rcgroups.com/forums/showpost ... stcount=73

scrat, ti si rekel da si skoraj doktoriral iz tega. Kje si črpal vire? :)

Je spidi_ dal pravi filmček o nastavitvah, ki so najbolj optimalne.
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a scrat »

nitrometan napisal/-a:Baterija definitivno prešibka. Tako baterijo uporabljam na mojem kvadu ki ima precej manjšo motorizacijo (12A reglerji), je že kar limit kar zmore sicer že malo stara baterija. Jaz bi ti predlagal nekaj v rangu 3S ~3500mAh 30C.
Sam imam 500 med motorji in prope gor 10x4.5 pa imam 2200 mah 3S in imam 6 min + letenja. Pazi nekje pol letenja je bolj počasi ostalo (za mene) agresivno :)
Uporabniški avatar
nitrometan
Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: 18 Jul 2010, 14:36
Kraj: Kranj

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a nitrometan »

scrat napisal/-a:
nitrometan napisal/-a:Baterija definitivno prešibka. Tako baterijo uporabljam na mojem kvadu ki ima precej manjšo motorizacijo (12A reglerji), je že kar limit kar zmore sicer že malo stara baterija. Jaz bi ti predlagal nekaj v rangu 3S ~3500mAh 30C.
Sam imam 500 med motorji in prope gor 10x4.5 pa imam 2200 mah 3S in imam 6 min + letenja. Pazi nekje pol letenja je bolj počasi ostalo (za mene) agresivno :)
Ni problem v velikosti, sam imam podobno veliko mašino, problem je v izbranih motorjih ki so kar malo zelo požrešni za omenjeno baterijo (3S 2200mAh 20C) katere dovoljen tok je 44A :wink:
NE KLIČ HUDIČA !!!

It just MIGHT be IDIOT RESISTANT but NOTHING is IDIOT PROOF !! :lol:

LP Andraž
matejmiklavc
Razpravljalec
Prispevkov: 122
Pridružen: 01 Feb 2007, 18:13
Kraj: Koroška

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a matejmiklavc »

Za baterijo sem pač vprašal ker imam doma eno viška, sem pa predvideval da bo preslaba. Bom vzel večjo morda celo 4000mAh kot tale na RCGroups(http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1594525).

Zdaj pa druga zadeva, danes sem bi v trgovini in iskal material za boome, naredil bom lesene ker se mi aluminij pač ne dopade. Iskal sem 15x15 smreko ampak je nimajo, imajo pa trdo balzo 15x15 ter smreko 12x18 ali 18x18. 18x18 se mi zdi preveč masivna za tak quad razmišljam o balzi za boome ampak bi vrjetno hitro popokali?

Lp!
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a Krist »

matejmiklavc napisal/-a:Za baterijo sem pač vprašal ker imam doma eno viška, sem pa predvideval da bo preslaba. Bom vzel večjo morda celo 4000mAh kot tale na RCGroups(http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1594525).

Zdaj pa druga zadeva, danes sem bi v trgovini in iskal material za boome, naredil bom lesene ker se mi aluminij pač ne dopade. Iskal sem 15x15 smreko ampak je nimajo, imajo pa trdo balzo 15x15 ter smreko 12x18 ali 18x18. 18x18 se mi zdi preveč masivna za tak quad razmišljam o balzi za boome ampak bi vrjetno hitro popokali?

Lp!
Vzemi alu 10x10mm 1mm stena. Jaz letim modele razpona 460mm z 2200mah 3S lipo, učasih tudi z 800 ali 1000mAh. To niso letala, tako da se polni gas redko uporablja. Kvečemu nekje do polovice, pač odvisno od opreme. Jaz imam na 740mm M2M quadu 3200mAh 3S lipo in 1“8A regulatorje, pa jih bom zamenjal za 12A, ker je vrh glave za normalno letenje.
matejmiklavc
Razpravljalec
Prispevkov: 122
Pridružen: 01 Feb 2007, 18:13
Kraj: Koroška

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a matejmiklavc »

A kdo pozna kakšno evropsko trgovino s poceni propelerji za quade in li-po alarmom? rabil bi propelerje 10x4,5 ali 10x4,7. Hobby King jih ima na backorder že cel mesec.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a Krist »

matejmiklavc napisal/-a:A kdo pozna kakšno evropsko trgovino s poceni propelerji za quade in li-po alarmom? rabil bi propelerje 10x4,5 ali 10x4,7. Hobby King jih ima na backorder že cel mesec.
http://flyduino.net/Propellers
Uporabniški avatar
nori-modelar
Profesor
Prispevkov: 1075
Pridružen: 07 Apr 2009, 10:08
Kraj: Slovej Gradec
Kontakt:

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a nori-modelar »

Hudič, hudič :x

Po zamenjavi motorja ugotovil, da dva motorja protestirata #-o
Ob vžigu se vsi normalno "prižgejo" nato pa dva začneta piskati. Motorja sta si nasprotna in mislim, da težava ni v njiju ampak v programu oz. kakšnem lotu. Kaj pravite?

Prilagam video(zgleda, da sem preveč zadušil mikrofon :) )
http://www.youtube.com/watch?v=7V9TL84Y ... el&list=UL




EDIT: Reseno in sicer tako, da sem ponovno nastavil hode v configu in skalibriral reglerje.
LP, Timotej

SUBSCRIBE ---> https://www.youtube.com/channel/UC8nkCBAdDMwPn-ENDuHjC1A
matejmiklavc
Razpravljalec
Prispevkov: 122
Pridružen: 01 Feb 2007, 18:13
Kraj: Koroška

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a matejmiklavc »

DIY projekt quada je padel v smeti ko sem videl Q450 frame(klon DJI F450 Flamewheel) na HK strani za $11. Tako da sedaj imam vse na pošti in veselo čakam na pakete :D V torek sem dobil motorje(10dni), ostalo pa upajmo da bo do konec meseca.

Moj set up pa bo:
-1x Hobbyking Q450 frame
-4x Turnigy 2830-11 motorji (1000/1100 na nalepki piše eno v papirjih drugo)
-4x Hobbyking blue series 30A regulatorji
-1x Hobbyking V2.1 board
-12x 10x4.7 SF propi (6CW in 6CCW)
-1x Zippy Compact 2700mah 25C

Ostala drobnarija:
1x Programska kartica za reglerje
1x USB povezava za board
3x Battery strap
1x Paket 5.6x14mm M3 distančnikov za montažo V2.1
1x Paket 10cm podaljški za povezavo sprejemnika z bordom
1x Alarm napetosti za li-po 3s
1x Prop balanser
2x Paket 3,5mm HXT zlatih konektorjev

To pa mislim da je tudi vse kar bom potreboval da poletim. Za celotno zadevo pa sem olajšal Viso za 150€ :o , zdaj pa zaprem paypal in prekinem viso ker čene bo račun hitro prazen ](*,) :D

Lp!
Uporabniški avatar
nori-modelar
Profesor
Prispevkov: 1075
Pridružen: 07 Apr 2009, 10:08
Kraj: Slovej Gradec
Kontakt:

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a nori-modelar »

Multipajdaši je že kaj več informacij o multirotor srečanju?
Poletje se bliža 8) 8) 8)
LP, Timotej

SUBSCRIBE ---> https://www.youtube.com/channel/UC8nkCBAdDMwPn-ENDuHjC1A
Uporabniški avatar
Spidi_
Tekmovalec
Prispevkov: 295
Pridružen: 04 Avg 2007, 12:46
Kraj: Gorenjska :)

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a Spidi_ »

Samo na 16.6. naj NE bo :)
Super bi bilo če bo kaj.
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a scrat »

matejmiklavc napisal/-a:DIY projekt quada je padel v smeti ko sem videl Q450 frame(klon DJI F450 Flamewheel) na HK strani za $11. Tako da sedaj imam vse na pošti in veselo čakam na pakete :D V torek sem dobil motorje(10dni), ostalo pa upajmo da bo do konec meseca.

Moj set up pa bo:
-1x Hobbyking Q450 frame
-4x Turnigy 2830-11 motorji (1000/1100 na nalepki piše eno v papirjih drugo)
-4x Hobbyking blue series 30A regulatorji
-1x Hobbyking V2.1 board
-12x 10x4.7 SF propi (6CW in 6CCW)
-1x Zippy Compact 2700mah 25C

Ostala drobnarija:
1x Programska kartica za reglerje
1x USB povezava za board
3x Battery strap
1x Paket 5.6x14mm M3 distančnikov za montažo V2.1
1x Paket 10cm podaljški za povezavo sprejemnika z bordom
1x Alarm napetosti za li-po 3s
1x Prop balanser
2x Paket 3,5mm HXT zlatih konektorjev

To pa mislim da je tudi vse kar bom potreboval da poletim. Za celotno zadevo pa sem olajšal Viso za 150€ :o , zdaj pa zaprem paypal in prekinem viso ker čene bo račun hitro prazen ](*,) :D

Lp!
Tudi jaz sem včeraj naročil FlameWheel klon iz HK-ja. Pokaži sprosim sliko kako si namontiral board gor.
matejmiklavc
Razpravljalec
Prispevkov: 122
Pridružen: 01 Feb 2007, 18:13
Kraj: Koroška

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a matejmiklavc »

scrat napisal/-a: Tudi jaz sem včeraj naročil FlameWheel klon iz HK-ja. Pokaži sprosim sliko kako si namontiral board gor.
Zaenkrat še ne morem ker je vse še na pošti. Ali si naročil navadno ali tisto z PCB?
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a scrat »

PCB varianto. Itak :)
matejmiklavc
Razpravljalec
Prispevkov: 122
Pridružen: 01 Feb 2007, 18:13
Kraj: Koroška

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a matejmiklavc »

scrat napisal/-a:PCB varianto. Itak :)
Srečnež, jaz dobim še verzijo brez ker sem jo naročil dan pred prihodom PCB izvedbe ](*,)
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a scrat »

Sj nisi mogu vedt, da pride PCD varianta.
matejmiklavc
Razpravljalec
Prispevkov: 122
Pridružen: 01 Feb 2007, 18:13
Kraj: Koroška

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a matejmiklavc »

scrat napisal/-a:Sj nisi mogu vedt, da pride PCD varianta.
Tudi res. Sem na HK strani pri navadni varianti našel sliko končanega quada če ti kaj pomaga.
Link do povečane slike: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 773X52.jpg
Priponke
736237987X371773X52.jpg
736237987X371773X52.jpg (133.11 KiB) Pogledano 2174 krat
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a scrat »

Jst upam, da bom na spodnjo plato na kateri je PCB dal KK plato. In bo zgoraj baterija. Seveda, če bo prišla takšna varianta, kot je na sliki. Je pa trajal en teden predn so sploh poslali :(
matejmiklavc
Razpravljalec
Prispevkov: 122
Pridružen: 01 Feb 2007, 18:13
Kraj: Koroška

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a matejmiklavc »

scrat napisal/-a:Jst upam, da bom na spodnjo plato na kateri je PCB dal KK plato. In bo zgoraj baterija. Seveda, če bo prišla takšna varianta, kot je na sliki. Je pa trajal en teden predn so sploh poslali :(
Tudi jaz sem čakal kar nekaj časa da so poslali, sedaj je pa že pri nas na carini tako da če bo vse po sreči ga dobim do vikenda :D
Danes sem flash-al hk board na 4.7 od kapteinkuk-a ker naj bi biv najbolši, motorji pa regulatorji so pa tudi že pripravljeni :D

Zakaj bi pa dal board na spodnjo ploščo? Bo pa ja težko dostopen za nastavljanje?
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a scrat »

matejmiklavc napisal/-a:
scrat napisal/-a:Jst upam, da bom na spodnjo plato na kateri je PCB dal KK plato. In bo zgoraj baterija. Seveda, če bo prišla takšna varianta, kot je na sliki. Je pa trajal en teden predn so sploh poslali :(
Tudi jaz sem čakal kar nekaj časa da so poslali, sedaj je pa že pri nas na carini tako da če bo vse po sreči ga dobim do vikenda :D
Danes sem flash-al hk board na 4.7 od kapteinkuk-a ker naj bi biv najbolši, motorji pa regulatorji so pa tudi že pripravljeni :D

Zakaj bi pa dal board na spodnjo ploščo? Bo pa ja težko dostopen za nastavljanje?
Jaz imam sedaj gor drug FW od Mike Bartona. ki potrebuje LCD za nastavljanje in ne potrebujem več potov. Je pa še boljši, ker ima I funkcijo tudi na Yaw-u in je xcopter skoraj nepremičen razen kar malo driftajo gyroti.

Kaj pa tole: http://www.youtube.com/watch?v=ZB9PAEzw ... ature=plcp
matejmiklavc
Razpravljalec
Prispevkov: 122
Pridružen: 01 Feb 2007, 18:13
Kraj: Koroška

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a matejmiklavc »

No danes ko sem prišel iz službe me je doma na mizi čakal paket iz hk! Skoraj nisem mogel verjeti kako hitri so bili na carini v primerjavi z zadnjim paketom. Dobil sem Q450 frame :D :D Bom videl kako bom s časom, morda za vikend že poskusim poleteti :wink:

Še nekaj slik:
Slika
Malo poškodovan paket me je prestrašil da bi bilo znotraj kaj polomljeno!

Slika
Znotraj paketa še ena škatla!

Slika
Vse skupaj lepo zloženo!

Slika
Celota!

V paketu dobiš plošči, krake, ježka, trak za pritrditev baterije, imbus, vezice, ter 2 paketa vijakov(1x za sestavit frame in 1x za montažo motorčkov), aja pa navodila!

Preden pa začnem zadevo sestavljat pa me še zanima ali je vredu če vijake lepim z navadnim sekundnim lepilom ali naj kupim tistega prav za vijake??

Lp!
Jst upam, da bom na spodnjo plato na kateri je PCB dal KK plato. In bo zgoraj baterija. Seveda, če bo prišla takšna varianta, kot je na sliki. Je pa trajal en teden predn so sploh poslali :(
Spodnja plošča tudi ima luknje za montažo KK plate.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a Krist »

mzakelj
Profesor
Prispevkov: 1171
Pridružen: 24 Nov 2009, 12:27
Kraj: Godowich

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a mzakelj »

Uf Krist, si me premamil. Danes že naročil komad in plačal 25€ ](*,) zdej pa 17,50€ :D . De vidmo ko pride domu kako to leti. Bo pa en za letalo, ostalo za quade :)

Najlepša ti dala.

p.s. rabi kdo kk blackboard clone :wink:
Emax motorji | 2213 | 2216 | BL2822 .... ZS pa se zmenmo :)
Odgovori

Vrni se na Multirotorji