Splošna debata o multikopterjih

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Odgovori
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Pozdrav!

Ima mogoče kdo Keda ThumRun 2834/18 (1050KV) viška? Rabim enega oz. dva kosa?

Delam hexa, 4 imam že, GS pa ima samo enega na zalogi, naslednja dobava bo šele čez 4 tedne ali več.

Še kje drugje prodajajo Kedo?

Hvala

LP
Slika
mertseger
Začetnik
Prispevkov: 23
Pridružen: 01 Okt 2012, 14:59

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a mertseger »

A bo kaj težav z letenjem če je sredina plošče(KK 2.0) izmaknjena iz centra motorjev za 1cm (naprej) ?
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a Krist »

mertseger napisal/-a:A bo kaj težav z letenjem če je sredina plošče(KK 2.0) izmaknjena iz centra motorjev za 1cm (naprej) ?
Dokler je poravnana v smeri leta, ni težav. Sem že dve zmontiral zadaj pri DJI kloneranem okvirju, pa oba letita odlično.
Uporabniški avatar
WaterBoy
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 09 Nov 2007, 21:45
Kraj: Šoštanj

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a WaterBoy »

LP
dkulcar
Freak
Prispevkov: 882
Pridružen: 28 Okt 2006, 09:18
Kraj: Lendava
Kontakt:

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a dkulcar »

Živjo,

Na Quadu sem zamenjal motorje, da bi povečal čas letenja in zmanjšal vibracije.
Tako sem spodnje motorje:
http://hobbyking.com/hobbyking/store/__ ... sion_.html

zamenjal za:
http://hobbyking.com/hobbyking/store/__ ... sion_.html

Pri prvem testu novih motorjev se je pojavil problem. Motorje zelo "cuka". Vse skupaj izgleda, kot da regulatorji ne bi dovolj hitro reagirali, čeprav so flešani.
Regulatorji so Hobby King F-30A in so flešani.
Krmilnik pa je kk2.

V čem bi lahko bil problem?
LP David
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a scrat »

dkulcar napisal/-a:Živjo,

Na Quadu sem zamenjal motorje, da bi povečal čas letenja in zmanjšal vibracije.
Tako sem spodnje motorje:
http://hobbyking.com/hobbyking/store/__ ... sion_.html

zamenjal za:
http://hobbyking.com/hobbyking/store/__ ... sion_.html

Pri prvem testu novih motorjev se je pojavil problem. Motorje zelo "cuka". Vse skupaj izgleda, kot da regulatorji ne bi dovolj hitro reagirali, čeprav so flešani.
Regulatorji so Hobby King F-30A in so flešani.
Krmilnik pa je kk2.

V čem bi lahko bil problem?
simonk je imel težave z ntm motorji. Katero verzijo simonk si dal gor na esc-je? Ker lanska verzija iz junija meseca, ki jo imam jaz na esc-jih še ima te težave. Novejše pa naj ne bi imele.
dkulcar
Freak
Prispevkov: 882
Pridružen: 28 Okt 2006, 09:18
Kraj: Lendava
Kontakt:

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a dkulcar »

FW na regulatorjih je od letos nekje od februarja. Je že sedaj katera novejša verzija zunaj?
Zanimivo, da so stari NTM 1200kV motorji šli tako gladko da ne moreš vrjet. Sedaj pa sem dal NTM motorje s 900kV in so motorji začeli cukat.
Sem poskusil v KK2 ploščici dat nastavitve P-gain iz 95 na 150 pa se ni nič spremenilo, tako da bi res lahko bili krivi motorji in regulatorji?
LP David
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a scrat »

dkulcar napisal/-a:FW na regulatorjih je od letos nekje od februarja. Je že sedaj katera novejša verzija zunaj?
Zanimivo, da so stari NTM 1200kV motorji šli tako gladko da ne moreš vrjet. Sedaj pa sem dal NTM motorje s 900kV in so motorji začeli cukat.
Sem poskusil v KK2 ploščici dat nastavitve P-gain iz 95 na 150 pa se ni nič spremenilo, tako da bi res lahko bili krivi motorji in regulatorji?
Mislim, da je težava simonk pa teli motorji. Ali imaš kakšen neflashan esc mogoče, da bi probal?
dkulcar
Freak
Prispevkov: 882
Pridružen: 28 Okt 2006, 09:18
Kraj: Lendava
Kontakt:

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a dkulcar »

Sedaj gledam in izgleda, da imam staro verzijo FW gor. Sedaj je že zunaj 05.15.2013.
Bom naložil to verzijo gor in poročam.
Še pred tem pa me zanima sledeče...
Sedaj imam vse štiri regulatorje na strani napajanja povezane skupaj. Se pravi vsi plusi skupaj in vsi minusi skupaj. Ali lahko kljub temu na reguatorje naložim FW ali bo problem in je boljše da vsak regulator vzamem dol?

Mam tudi en neflešan regulator...na kak način bi lahko poskusil z neflešanim regulatorjem?
LP David
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a scrat »

dkulcar napisal/-a:Sedaj gledam in izgleda, da imam staro verzijo FW gor. Sedaj je že zunaj 05.15.2013.
Bom naložil to verzijo gor in poročam.
Še pred tem pa me zanima sledeče...
Sedaj imam vse štiri regulatorje na strani napajanja povezane skupaj. Se pravi vsi plusi skupaj in vsi minusi skupaj. Ali lahko kljub temu na reguatorje naložim FW ali bo problem in je boljše da vsak regulator vzamem dol?

Mam tudi en neflešan regulator...na kak način bi lahko poskusil z neflešanim regulatorjem?
Je če maš vse priključene na distroboard ti ne priporočam, ker boš skuril USB pomoje...ker ti dejansko napajaš ESC prej USBasp programatorja...

Z neflashanim pa probaš direktni priklop esc-ja v Rx in potem priklopiš motor gor in potem še baterijo na ESC in probaš pa boš videl. Če motor ne bo kašljal, veš, da je kriv simonk.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a Krist »

Malo za podražit.
https://vimeo.com/67425568
95min 46s letalnega časa z multistar motorji (hengli)
Uporabniški avatar
carcar
Profesor
Prispevkov: 1045
Pridružen: 28 Avg 2005, 08:48

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a carcar »

Krist napisal/-a:Malo za podražit.
https://vimeo.com/67425568
95min 46s letalnega časa z multistar motorji (hengli)

:o :o :o Baterije so panasonic NCR18650B .
_____a.k.a @ Moderator Modeli iz penastih materialov____
dkulcar
Freak
Prispevkov: 882
Pridružen: 28 Okt 2006, 09:18
Kraj: Lendava
Kontakt:

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a dkulcar »

scrat napisal/-a: Je če maš vse priključene na distroboard ti ne priporočam, ker boš skuril USB pomoje...ker ti dejansko napajaš ESC prej USBasp programatorja...

Z neflashanim pa probaš direktni priklop esc-ja v Rx in potem priklopiš motor gor in potem še baterijo na ESC in probaš pa boš videl. Če motor ne bo kašljal, veš, da je kriv simonk.
Sem poskusil z neflešanim regulatorjem in nisem opazil, da bi motor šel boljše oz. boljše.

Kar sem opazil je to da se flešani regulatorji grejejo, čeprav je max tok motorjev 15A.
Poskusil sem tudi z 25A Turnigy PLUSH, ki mi jih je flešal "bray". S temi regulatorji tudi ne tečejo gladko. Regulatorji po cca par 10s postanejo vroči, da jih komaj držiš.
Kaj še lahko naredim?
LP David
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a scrat »

dkulcar napisal/-a:
scrat napisal/-a: Je če maš vse priključene na distroboard ti ne priporočam, ker boš skuril USB pomoje...ker ti dejansko napajaš ESC prej USBasp programatorja...

Z neflashanim pa probaš direktni priklop esc-ja v Rx in potem priklopiš motor gor in potem še baterijo na ESC in probaš pa boš videl. Če motor ne bo kašljal, veš, da je kriv simonk.
Sem poskusil z neflešanim regulatorjem in nisem opazil, da bi motor šel boljše oz. boljše.

Kar sem opazil je to da se flešani regulatorji grejejo, čeprav je max tok motorjev 15A.
Poskusil sem tudi z 25A Turnigy PLUSH, ki mi jih je flešal "bray". S temi regulatorji tudi ne tečejo gladko. Regulatorji po cca par 10s postanejo vroči, da jih komaj držiš.
Kaj še lahko naredim?
Potem mi pa ni jasno zakaj ti to dela. Ali motorji tudi kašljajo z navadnim ESC-jem? Jaz sumim motorje....

A imaš tele motorje: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=16231

Ker teli rabjo 60A regulator.
dkulcar
Freak
Prispevkov: 882
Pridružen: 28 Okt 2006, 09:18
Kraj: Lendava
Kontakt:

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a dkulcar »

scrat napisal/-a:
Potem mi pa ni jasno zakaj ti to dela. Ali motorji tudi kašljajo z navadnim ESC-jem? Jaz sumim motorje....
A imaš tele motorje: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=16231
Ker teli rabjo 60A regulator.
Ko sem poskusil motorje na mizi z enimi in drugimi regulatorji nisem opazil rezlike da bi cukalo, vsaj na tleh tega ni opaziti. Ob poskušanju sem regulatorje krmilil preko komande.
Po mojem niso krive nastavitve KK2 ploščice, ker kar koli nastavim vedno cuka.

Ne, motorji so ti:
http://hobbyking.com/hobbyking/store/__ ... sion_.html

Izgleda da so res krivi motorji. Quad ob lebdenju vleče cca 5A/motor in po parih sekundat so 25A regulatorji preveč vroči, tudi motorji niso nič kaj hladni.

Nevem več kaj narediti....to so sedaj že drugi motorji gor....naj še tretje nabavim? Ko vse to preračunaš te pride veliko več, kot bi nabavil nekaj res kvalitetnega.
LP David
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a scrat »

dkulcar napisal/-a:
scrat napisal/-a:
Potem mi pa ni jasno zakaj ti to dela. Ali motorji tudi kašljajo z navadnim ESC-jem? Jaz sumim motorje....
A imaš tele motorje: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=16231
Ker teli rabjo 60A regulator.
Ko sem poskusil motorje na mizi z enimi in drugimi regulatorji nisem opazil rezlike da bi cukalo, vsaj na tleh tega ni opaziti. Ob poskušanju sem regulatorje krmilil preko komande.
Po mojem niso krive nastavitve KK2 ploščice, ker kar koli nastavim vedno cuka.

Ne, motorji so ti:
http://hobbyking.com/hobbyking/store/__ ... sion_.html

Izgleda da so res krivi motorji. Quad ob lebdenju vleče cca 5A/motor in po parih sekundat so 25A regulatorji preveč vroči, tudi motorji niso nič kaj hladni.

Nevem več kaj narediti....to so sedaj že drugi motorji gor....naj še tretje nabavim? Ko vse to preračunaš te pride veliko več, kot bi nabavil nekaj res kvalitetnega.
Ja to je klinac...30A regulatorjev pa nimaš za probat? Kakšne prope maš gor...velikost? Jaz imam 30A pa lahko probam...imam 9x4.5 prope.
dkulcar
Freak
Prispevkov: 882
Pridružen: 28 Okt 2006, 09:18
Kraj: Lendava
Kontakt:

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a dkulcar »

scrat napisal/-a:
Ja to je klinac...30A regulatorjev pa nimaš za probat? Kakšne prope maš gor...velikost? Jaz imam 30A pa lahko probam...imam 9x4.5 prope.
Imam HK 30A regulatorje s SimonK FW s katerimi motorji cukajo. Regulatorji se tudi grejejo.
Imam tudi Turnigy PLUSH 25A flešane. Tudi s temi ne dela.

Propelerji so 9x4,5 kot so predpisani.
LP David
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a scrat »

dkulcar napisal/-a:
scrat napisal/-a:
Ja to je klinac...30A regulatorjev pa nimaš za probat? Kakšne prope maš gor...velikost? Jaz imam 30A pa lahko probam...imam 9x4.5 prope.
Imam HK 30A regulatorje s SimonK FW s katerimi motorji cukajo. Regulatorji se tudi grejejo.
Imam tudi Turnigy PLUSH 25A flešane. Tudi s temi ne dela.

Propelerji so 9x4,5 kot so predpisani.
Potem ti pa ža ne morem pomagati, ker imam tudi jaz F30A in simonk in to FW kateri je imel evidentne težave z ntm morotji.
Sedaj imam te esc-je v predalu za novi quad in jih moram flashnit z novim FW-jem.

Si jih ti flashnil z novim FW-jem? Sam, če se tudi 30A grejejo potem je nekaj narobe z motorji po moji oceni.
dkulcar
Freak
Prispevkov: 882
Pridružen: 28 Okt 2006, 09:18
Kraj: Lendava
Kontakt:

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a dkulcar »

Ker so se regulatorji in motorji greli nenormalno sem NTM motorje zamenjal z EMAX 2213 935KV . Sedaj se nič več ne pregreva ampak motorji še vedno ne tečejo gladko... :evil:

Uporablja mogoče kdo kombinacijo EMAX 2213 935KV motorjev in F-30A regulatorjev s SimonK FW?
LP David
dkulcar
Freak
Prispevkov: 882
Pridružen: 28 Okt 2006, 09:18
Kraj: Lendava
Kontakt:

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a dkulcar »

Sedaj sem še poskusil kombinacijo EMAX 2213 935KV in Turnigy Plush flešane regulatorje in še bolj cuka...
Kateri regulatorji preverjeno gladko delujejo s EMAX 2213 935KV motorji?
LP David
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a Krist »

dkulcar napisal/-a:Sedaj sem še poskusil kombinacijo EMAX 2213 935KV in Turnigy Plush flešane regulatorje in še bolj cuka...
Kateri regulatorji preverjeno gladko delujejo s EMAX 2213 935KV motorji?
Jaz imam mystery blue 20A
dkulcar
Freak
Prispevkov: 882
Pridružen: 28 Okt 2006, 09:18
Kraj: Lendava
Kontakt:

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a dkulcar »

Krist napisal/-a:
dkulcar napisal/-a:Sedaj sem še poskusil kombinacijo EMAX 2213 935KV in Turnigy Plush flešane regulatorje in še bolj cuka...
Kateri regulatorji preverjeno gladko delujejo s EMAX 2213 935KV motorji?
Jaz imam mystery blue 20A
Maš flešane z SimonK ali original FW?
LP David
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a Krist »

dkulcar napisal/-a:
Krist napisal/-a:
dkulcar napisal/-a:Sedaj sem še poskusil kombinacijo EMAX 2213 935KV in Turnigy Plush flešane regulatorje in še bolj cuka...
Kateri regulatorji preverjeno gladko delujejo s EMAX 2213 935KV motorji?
Jaz imam mystery blue 20A
Maš flešane z SimonK ali original FW?
Z simonk.
dkulcar
Freak
Prispevkov: 882
Pridružen: 28 Okt 2006, 09:18
Kraj: Lendava
Kontakt:

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a dkulcar »

Zanimivo! Zakaj potem pri meni "cuka" motorje.
LP David
dkulcar
Freak
Prispevkov: 882
Pridružen: 28 Okt 2006, 09:18
Kraj: Lendava
Kontakt:

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a dkulcar »

oi,

sem danes malo bolj pogledal tele Mystery regulatorje in vidim, da imajo delovno napetost 2-3S. Jaz uporabljam 4S. Se pravi, da ne pridejo v poštev?
Katere druge regulatorje predlagate s tem da preverjeno delujejo s EMAX 2213 935KV motorji.
LP David
Odgovori

Vrni se na Multirotorji