Splošna debata o multikopterjih

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Odgovori
Uporabniški avatar
JureRacing
Razpravljalec
Prispevkov: 162
Pridružen: 17 Okt 2011, 18:22

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a JureRacing »

Vem da so cene kar visoke. Sedaj imam hk 2.0 zravnava se pa imam pitch 0% na kaksen nacin pa laufa stvar preko gpa glede na kordinato se locira al kako ?
Uporabniški avatar
JureRacing
Razpravljalec
Prispevkov: 162
Pridružen: 17 Okt 2011, 18:22

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a JureRacing »

Zanima me opstaja kaksna druga zadevca porek NAZE da deluje preko GPS-a in da je tako stabilna ter da sama pristane na točko kjer je vzletel??

ker s to plosco je res delikatno, res da vrjetno ni vse tipitopi sestavljeno vendar 1x leti lepo drugič spet ne poplesava po zraku kod otrinek ;)
madmito
Razpravljalec
Prispevkov: 54
Pridružen: 10 Feb 2012, 12:10

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a madmito »

motorji in propelerji so zbalansirani ?
Uporabniški avatar
JureRacing
Razpravljalec
Prispevkov: 162
Pridružen: 17 Okt 2011, 18:22

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a JureRacing »

Motor pricakujem ta teden nov enga sumim da se veliko majn vrti ter moti nima taksne kod ostali.
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a scrat »

JureRacing napisal/-a:Motor pricakujem ta teden nov enga sumim da se veliko majn vrti ter moti nima taksne kod ostali.
Mislim, da ni kriv motor. Si kaj natrimal quada? S tem izenačiš vrtenje motorjev. Na rcgroups sem prebral od stvaritelja te KK2.0, da ga je potrebno natrimat.
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a scrat »

JureRacing napisal/-a:Vem da so cene kar visoke. Sedaj imam hk 2.0 zravnava se pa imam pitch 0% na kaksen nacin pa laufa stvar preko gpa glede na kordinato se locira al kako ?
Ja kot sem gledal videe od uporabnikov je pri Nazi+gps varianta return to home. Pomeni, da se quad vrne na točko kjer je prvič ujel gps signal. Seveda moraš to funkcijo nastaviti tudi z komando. Ampak potem rabiš komando, ki ima malo več kanalov in je tudi programabilna.
Uporabniški avatar
JureRacing
Razpravljalec
Prispevkov: 162
Pridružen: 17 Okt 2011, 18:22

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a JureRacing »

Glede plosce je na prejsi strani napisano vse kako sem naredil. Fleshnil potem kalibriral escje potem obrnil yaw giro ter natrimal vendar okej zadevca vzleti dokaj ravno v zrak potem pa poplesava sem ter tja. Koliko sem gledal posnetke naza je res kar v nulo zadevca vendar ima dokaj visoko ceno glede napravce imam 6ch imam pa namen kupit turingy o kateri je tudi bila debata na prejsni strani ter veliko uporabikov jo je predlagalo. Za voznjo potrebujes tako samo 4ch dva sta za ostali hec :) zanima me kdo kaj ima nazo in kako je zadovoljen ter kje jo je kupil ker ce vzamem preko ebaya kako je s garancijo itd kr v 40tih dneh ne bo crnalo :)
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a Krist »

JureRacing napisal/-a:Glede plosce je na prejsi strani napisano vse kako sem naredil. Fleshnil potem kalibriral escje potem obrnil yaw giro ter natrimal vendar okej zadevca vzleti dokaj ravno v zrak potem pa poplesava sem ter tja. Koliko sem gledal posnetke naza je res kar v nulo zadevca vendar ima dokaj visoko ceno glede napravce imam 6ch imam pa namen kupit turingy o kateri je tudi bila debata na prejsni strani ter veliko uporabikov jo je predlagalo. Za voznjo potrebujes tako samo 4ch dva sta za ostali hec :) zanima me kdo kaj ima nazo in kako je zadovoljen ter kje jo je kupil ker ce vzamem preko ebaya kako je s garancijo itd kr v 40tih dneh ne bo crnalo :)
Če bi bil bolj pozoren, je tema na forumu za DJI NAZA krmilnik. Turnigy naprava je sranje, jo močno odsvetujem za letenje multirotorjev. Slabi potenciometri in zračnost v krmilnih palicah. Kupi novo bazo. 338€ + poštnina je z GPS-om.
Uporabniški avatar
JureRacing
Razpravljalec
Prispevkov: 162
Pridružen: 17 Okt 2011, 18:22

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a JureRacing »

Vem sem videl temo. Hja 340€ ni glih mali denar poleg tega da rabim se neko orng napravco naprimer katero predlagate?? Opstaja kaksna cenejsa varjanta kod naza in dokaj podobna ali se niso kitajci tako dalec :) :)
mzakelj
Profesor
Prispevkov: 1171
Pridružen: 24 Nov 2009, 12:27
Kraj: Godowich

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a mzakelj »

fytech se za 100€ dobro obnese. Nima pa gps-a in takih bedarij za lenuhe :) Edina stvar katero ima da podpira lenuhe so acelometri
Emax motorji | 2213 | 2216 | BL2822 .... ZS pa se zmenmo :)
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a Krist »

Za normalno letenje je že KK V2 odlična, če pa želiš kaj bolj resnega, imaš DJI NAZA, DJI WOKONG M, MK, in ostale. Vedet morate, da do 100€ ni za pričakovat nekih super plat, so izjeme, ki letijo super, ampak dodatkov, kot so GPS in podobnih reči nimajo. Če se pa hočete it aerofotografijo in podobne reči, bo treba dat veliko več $$$.
Sam imam Multiplex EVO 12 za letenje in po novem Cockpit SX z 35MHz in 2,4GHz zunanjom M-LINK modulom.
Uporabniški avatar
JureRacing
Razpravljalec
Prispevkov: 162
Pridružen: 17 Okt 2011, 18:22

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a JureRacing »

kaj pa taksna stvar ?
http://vimeo.com/27698605

meni niti približno ni tako stabilno
frimd
Razpravljalec
Prispevkov: 83
Pridružen: 05 Nov 2011, 18:34
Kraj: Slovenske Konjice

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a frimd »

Fantje kaj pa pravte na tole ploščico ? Pa da potem dokupim se tole: http://www.ebay.com/itm/New-I2C-GPS-NAV ... 19cb765695

http://www.goodluckbuy.com/mwc-multiwii ... kout-.html
http://www.youtube.com/watch?v=_7Wn4LxgnhI

Bi s tem kaj bolje letelo? Namreč jaz se odločam med to in KK2.0 (z displeyem)
Zadnjič spremenil frimd, dne 31 Jul 2012, 13:54, skupaj popravljeno 1 krat.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a Krist »

JureRacing napisal/-a:kaj pa taksna stvar ?
http://vimeo.com/27698605

meni niti približno ni tako stabilno
No ja.... Ta pilot ne leti ravno penzionistično
madmito
Razpravljalec
Prispevkov: 54
Pridružen: 10 Feb 2012, 12:10

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a madmito »

zdi se mi, da malo prehitevaš s temi nakupi dragih kontrolerjev.

Kot sem te že vprašal, pa nisi odgovoril, si zbalansiral motorje in propelerje ? (ne da te podcenjujem, vendar se to marsikomu zdi nepomembno)

Glede PID tuninga si preberi to:
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1375728

Sam imam isto plato kot ti in je moj X po pravilnem tuningu kot na tračnicah.
Začetne vrednosti sem ti že napisal prej, 50%,0%,50%, potem pa dvigaš ali spuščaš vrednosti.
Moj je nastavljen na "stable flying" in dela kot mora.
Preden je pravilno nastavitvljen, pleše X sem in tja, kot tebi.
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a scrat »

Warthox je legenda :)

Najbolš se je naučit letet na začetku. Brez vseh drugih pomagal kot so accelerometri in podobno...samo žiroskopi. Šele ko znaš letet greš na plate, ki imajo druga pomagala. Sicer pa je multicopter imet brez veze, če ga hočeš gledat kako lebdi v zraku. Zadeva je narejena za letet. In tukaj potrebuješ samo žiroskope.
frimd
Razpravljalec
Prispevkov: 83
Pridružen: 05 Nov 2011, 18:34
Kraj: Slovenske Konjice

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a frimd »

Res je, vendar če si ze sestavlam nekaj skup, je fajn da sedaj dam nekaj več € in je dokaj vredi, ko pa da menjujej potem ploščico, sem pa dobil dobro ponudbo za KK2.0 , tako da bom vrjetno tako to uzeu.
Jure1981
Razpravljalec
Prispevkov: 62
Pridružen: 05 Mar 2009, 19:11
Kraj: Polzela

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a Jure1981 »

Krist napisal/-a:Za normalno letenje je že KK V2 odlična, če pa želiš kaj bolj resnega, imaš DJI NAZA, DJI WOKONG M, MK, in ostale. Vedet morate, da do 100€ ni za pričakovat nekih super plat, so izjeme, ki letijo super, ampak dodatkov, kot so GPS in podobnih reči nimajo. Če se pa hočete it aerofotografijo in podobne reči, bo treba dat veliko več $$$.
Sam imam Multiplex EVO 12 za letenje in po novem Cockpit SX z 35MHz in 2,4GHz zunanjom M-LINK modulom.

katere platke pa bi recimo ze bile primerne za multikopter foto/video?
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a Krist »

DJI NAZA in ostale z zgornjega seznama, aja, da ne pozabim, tudi multiwii izvedbe.
Načeloma se lahko z vsemi leti, ampak nimajo vse možnosti stabilizacije slike.
Malce nerodno bi bilo, da pritrdiš fotoaparat za 1000€ na model za 100€ (krmilnik za par €), nihče ne pravi, da zadeva ne bi delovala, ampak ponavadi se zgodi ravno to...
alessgc
Začetnik
Prispevkov: 14
Pridružen: 11 Jul 2011, 08:02
Kraj: Ljubno - Gorenjska

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a alessgc »

Zanima me kater servo priporočate za tricopter? takole približno pa izgleda http://rcexplorer.se/projects/tricopter ... erv25.html

lp aleš
Uporabniški avatar
igli
Razpravljalec
Prispevkov: 118
Pridružen: 29 Nov 2005, 20:57
Kraj: Stranice - Zreče

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a igli »

pozdravljeni, sem nov med quadroti, pa me zanima naslednje imam plato KKMulticopter v5.5. Na njej bi naj bla nameščena verzija Xcopter v2.5, ampak bi rad zadevo preveril. Poleg plate sem dobil tudi programator tu pa se pojavi problem, driverji za sam programator mi primejo je pa potem problem pri samem programu, katerega niakakor ne morem zagnati. Uporabljam win7 64bit, tako kot JureRacing. Probal sem ze vse kar je bilo do sedaj napisanega a nič od tega ne pomaga. Ima kdo kakšenen nasvet?

Lp
-HPI Baja 5b
-Futaba 2PL

Slika
Slika
Uporabniški avatar
igli
Razpravljalec
Prispevkov: 118
Pridružen: 29 Nov 2005, 20:57
Kraj: Stranice - Zreče

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a igli »

Drug problem: kako povezati plato z sprejemnikom, poelg sem dobil dva kabla, je to mozno narediti z njima ali kako drugače:
Slika

Lp
-HPI Baja 5b
-Futaba 2PL

Slika
Slika
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a Krist »

igli napisal/-a:Drug problem: kako povezati plato z sprejemnikom, poelg sem dobil dva kabla, je to mozno narediti z njima ali kako drugače:
Slika

Lp
Tisti kabel, ki ima 3 konektorje na eni strani priklopiš na sprejemnik. Priklopi na izhode za nagib, višino in smer. Tisti klasični moški na obeh straneh daj za gas. Ob enem bo tudi napajal sprejemnik, za ostale pa je dovolj, da so signali povezani. Roll daš na nagib v sprejemniku, pitch na višino, yaw na smer in plin na plin na plin sprejemnika. Če ni vse povezano, plata ne deluje.
rokrecnik
Začetnik
Prispevkov: 33
Pridružen: 23 Jan 2007, 16:30
Kraj: ponikva

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a rokrecnik »

Krist napisal/-a:
igli napisal/-a:Drug problem: kako povezati plato z sprejemnikom, poelg sem dobil dva kabla, je to mozno narediti z njima ali kako drugače:
Slika

Lp
Tisti kabel, ki ima 3 konektorje na eni strani priklopiš na sprejemnik. Priklopi na izhode za nagib, višino in smer. Tisti klasični moški na obeh straneh daj za gas. Ob enem bo tudi napajal sprejemnik, za ostale pa je dovolj, da so signali povezani. Roll daš na nagib v sprejemniku, pitch na višino, yaw na smer in plin na plin na plin sprejemnika. Če ni vse povezano, plata ne deluje.
Samo na tvojem sprejemniku boš rabil 4 kable saj je tako narejen, da ne moreš kabla priključiti samo na signale. Razen, če boš kabelski priključek razrezal, tako da boš imel tri ločene priključke na eni strani.
#$/rok/$#
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a Krist »

rokrecnik napisal/-a:
Krist napisal/-a:
igli napisal/-a:Drug problem: kako povezati plato z sprejemnikom, poelg sem dobil dva kabla, je to mozno narediti z njima ali kako drugače:
Slika

Lp
Tisti kabel, ki ima 3 konektorje na eni strani priklopiš na sprejemnik. Priklopi na izhode za nagib, višino in smer. Tisti klasični moški na obeh straneh daj za gas. Ob enem bo tudi napajal sprejemnik, za ostale pa je dovolj, da so signali povezani. Roll daš na nagib v sprejemniku, pitch na višino, yaw na smer in plin na plin na plin sprejemnika. Če ni vse povezano, plata ne deluje.
Samo na tvojem sprejemniku boš rabil 4 kable saj je tako narejen, da ne moreš kabla priključiti samo na signale. Razen, če boš kabelski priključek razrezal, tako da boš imel tri ločene priključke na eni strani.
Malo bolj poglej sliko!
Odgovori

Vrni se na Multirotorji