QuadX400

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Odgovori
Uporabniški avatar
jannyy
Freak
Prispevkov: 918
Pridružen: 19 Jul 2006, 12:37
Kraj: koper-škofije

QuadX400

Odgovor Napisal/-a jannyy »

No nekaj takega pa mislim jaz narediti.... Glede pogona vem samo da bo OPENPILOT krmilu za druge zadeve mi boste pa tisti ki ste že kakšen quadcopter naredili kej svetovali pa pomagali.... prvi mislim da bo lesen in vitroplast ko bo pa izpopolnjen pa bi želel alu in carbon.

400mm je razmak med motorji.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
"Na tisoč neumnih pride en moder in trije, ki se imajo za modre."
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Glede pogona izbereš to, kar sem dal v temi quadcopter by krist. Če si mogoče bolj ziheraš, zamenjaš reglerje za 20 ali 25A, ampak v osnovi je tisti pogon dovolj zmogljiv, mogoče za začetek malce predivji.
Uporabniški avatar
jannyy
Freak
Prispevkov: 918
Pridružen: 19 Jul 2006, 12:37
Kraj: koper-škofije

Odgovor Napisal/-a jannyy »

Aham super. Zdej enkrat ko dobim plačo bom naročil pogon. Tisti openpilot tudi čakam da bo kje na zalogi.
"Na tisoč neumnih pride en moder in trije, ki se imajo za modre."
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

jannyy napisal/-a:Aham super. Zdej enkrat ko dobim plačo bom naročil pogon. Tisti openpilot tudi čakam da bo kje na zalogi.
Nisi edini, ki se bo načakal...
Nekaj se govori, da bo cena še nižja od prvotne cene pa še en kabel bo zraven gratis.
Uporabniški avatar
Coil
Profesor
Prispevkov: 1145
Pridružen: 22 Mar 2008, 00:00
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Coil »

Pozabljate da je to opensorce projekt, fantje delajo praktično zastonj. Svaka jim čast!
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

To je res.
Malce jih je presenetil dober odziv.
Cena plošče je v bistvu smešno nizka, če primerjam s KK blacboardom V5.5, ki stane nekje enako in ponuja veliko manj. Platka konkretno manjša, 4 plastna,... Open Pilot GCS je pa poglavje zase. Malce sem se sprehodil skozi in ga lahko samo hvalim.
Uporabniški avatar
carcar
Profesor
Prispevkov: 1045
Pridružen: 28 Avg 2005, 08:48

Odgovor Napisal/-a carcar »

Coil napisal/-a:Pozabljate da je to opensorce projekt, fantje delajo praktično zastonj. Svaka jim čast!
Se strinjam, pa tudi vsak lahko pomaga, če seveda ima znanje. Predvsem fascinanta bo zadeva CC Pro. 8)

lp
_____a.k.a @ Moderator Modeli iz penastih materialov____
Uporabniški avatar
jannyy
Freak
Prispevkov: 918
Pridružen: 19 Jul 2006, 12:37
Kraj: koper-škofije

Odgovor Napisal/-a jannyy »

Coil napisal/-a:Pozabljate da je to opensorce projekt, fantje delajo praktično zastonj. Svaka jim čast!
Kako delajo zastonj ? Kdo pa dobi denar ki ga bomo plačali za zadevo ?

Mislim meni se itak ne mudi tako hitro če jih bo kdo kje zasledil lahko napiše na forumu.
"Na tisoč neumnih pride en moder in trije, ki se imajo za modre."
Uporabniški avatar
Coil
Profesor
Prispevkov: 1145
Pridružen: 22 Mar 2008, 00:00
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Coil »

jannyy napisal/-a:
Coil napisal/-a:Pozabljate da je to opensorce projekt, fantje delajo praktično zastonj. Svaka jim čast!
Kako delajo zastonj ? Kdo pa dobi denar ki ga bomo plačali za zadevo ?

Mislim meni se itak ne mudi tako hitro če jih bo kdo kje zasledil lahko napiše na forumu.
Če malo pogledaš komponente na plati in preračunaš stroške nabave ter izdelave plat, hitro ugotoviš da za ta denar ni nekih omembe vrednih zaslužkov za tistega ki jih je dal v izdelavo. Tako da mirne živce :wink:
Uporabniški avatar
jannyy
Freak
Prispevkov: 918
Pridružen: 19 Jul 2006, 12:37
Kraj: koper-škofije

Odgovor Napisal/-a jannyy »

Coil napisal/-a:
jannyy napisal/-a:
Coil napisal/-a:Pozabljate da je to opensorce projekt, fantje delajo praktično zastonj. Svaka jim čast!
Kako delajo zastonj ? Kdo pa dobi denar ki ga bomo plačali za zadevo ?

Mislim meni se itak ne mudi tako hitro če jih bo kdo kje zasledil lahko napiše na forumu.
Če malo pogledaš komponente na plati in preračunaš stroške nabave ter izdelave plat, hitro ugotoviš da za ta denar ni nekih omembe vrednih zaslužkov za tistega ki jih je dal v izdelavo. Tako da mirne živce :wink:
Aham ne ne sej ni blo mišljeno kot provokacija pač ni mi šlo v logiko da delajo zastonj če se pa zadeve plača. Meni tudi 100€ ni problem dat če bo zadeva delala 100% tako kot na njihovem videju ki nastavi v 10ih minutah vse. :D
"Na tisoč neumnih pride en moder in trije, ki se imajo za modre."
Uporabniški avatar
Coil
Profesor
Prispevkov: 1145
Pridružen: 22 Mar 2008, 00:00
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Coil »

Če se nisi imel quada, pozabi da boš v 10min vse nastavil in bo lepo letelo, 10min porabi stric ki je pomagal pisati kodo in jih je naredil že 5-10 komadov :) Ponavadi traja precej dlje, vsaj pri meni je. Problem je v tem da težko ugotoviti kaj katera komponenta pri nastavljanju PID kontrolerja počne, vsaj doker nisi dodobra uleten.

PS: Nisem vzel kot provokacijo le poskušam razložiti da je z pisanjem softwerja velikooooooooo dela in to je zastonj! Plača pa se seveda izdelavo in komponente z res minimalnim zaslužkom. Kar pa je pohvalno danes, ko nič ni zastonj.
Uporabniški avatar
carcar
Profesor
Prispevkov: 1045
Pridružen: 28 Avg 2005, 08:48

Odgovor Napisal/-a carcar »

Sicer pa jim je cilj nekoč v prihodnosti narediti "autotune", priklopiš par klikov, letiš :) :lol:
_____a.k.a @ Moderator Modeli iz penastih materialov____
Uporabniški avatar
jannyy
Freak
Prispevkov: 918
Pridružen: 19 Jul 2006, 12:37
Kraj: koper-škofije

Odgovor Napisal/-a jannyy »

Coil napisal/-a:Če se nisi imel quada, pozabi da boš v 10min vse nastavil in bo lepo letelo, 10min porabi stric ki je pomagal pisati kodo in jih je naredil že 5-10 komadov :) Ponavadi traja precej dlje, vsaj pri meni je. Problem je v tem da težko ugotoviti kaj katera komponenta pri nastavljanju PID kontrolerja počne, vsaj doker nisi dodobra uleten.

PS: Nisem vzel kot provokacijo le poskušam razložiti da je z pisanjem softwerja velikooooooooo dela in to je zastonj! Plača pa se seveda izdelavo in komponente z res minimalnim zaslužkom. Kar pa je pohvalno danes, ko nič ni zastonj.

Vem vem da ne bom mogel po 10ih minutah nastavljanja že leteti. Zato tudi že gruntam preizkuševalno komoro na nekih vodilih da ja copter kolkotolko svoboden vendar ne toliko da se lahko poškoduje tudi ob napačnih gibih. Vem da je za software veliko pisanja sem tudi jaz nekoč uspel spisati kalkulator z uporabo binarnega sistema.


Zanima me ko dobim regulatorje in motorje a morem pazit smer vrtena že ko jih bom cinil skupaj ker pač nočem konektorjev med motorjem in regulatorjem ali lahko ni problema potem če z programsko kartico nastavim oz z openpilotom ?
"Na tisoč neumnih pride en moder in trije, ki se imajo za modre."
Uporabniški avatar
carcar
Profesor
Prispevkov: 1045
Pridružen: 28 Avg 2005, 08:48

Odgovor Napisal/-a carcar »

@jannyy to lahko narediš že z regulatorjem, če ti omogoča; poglej navodila, moji od HK 12A omogočajo s programsko kartico...

lp
_____a.k.a @ Moderator Modeli iz penastih materialov____
Uporabniški avatar
jannyy
Freak
Prispevkov: 918
Pridružen: 19 Jul 2006, 12:37
Kraj: koper-škofije

Odgovor Napisal/-a jannyy »

carcar napisal/-a:@jannyy to lahko narediš že z regulatorjem, če ti omogoča; poglej navodila, moji od HK 12A omogočajo s programsko kartico...

lp
Vem vem da to omogočajo vendar me prej zanima če zna potem openpilot kej komplicirat ?
"Na tisoč neumnih pride en moder in trije, ki se imajo za modre."
Uporabniški avatar
Coil
Profesor
Prispevkov: 1145
Pridružen: 22 Mar 2008, 00:00
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Coil »

CC ne bo nič kompliciral poglej malo po netu kam naj bi se vrteli propi in to že vse prej nastavi, zlotaj in potem samo priklopiš plošček.
Uporabniški avatar
jannyy
Freak
Prispevkov: 918
Pridružen: 19 Jul 2006, 12:37
Kraj: koper-škofije

Odgovor Napisal/-a jannyy »

Coil napisal/-a:CC ne bo nič kompliciral poglej malo po netu kam naj bi se vrteli propi in to že vse prej nastavi, zlotaj in potem samo priklopiš plošček.

Ok super hvala.
"Na tisoč neumnih pride en moder in trije, ki se imajo za modre."
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Malo se boš moral poglobit v te zadeve.

Verjetno zaslužijo toliko, kot je popusta pri naročilu komponent, veliko več pa res ne. Cena polaganja je odvisna od števila komponent, tako da tu ni več kot 1-2€ stroškov, še največ stane tiskano vezje, ki je 4 plastno, pa senzorji niso ravno poceni, upori in ostali pasivni elementi stanejo skoraj nič, pa konektorji niso ravno poceni.
Uporabniški avatar
jannyy
Freak
Prispevkov: 918
Pridružen: 19 Jul 2006, 12:37
Kraj: koper-škofije

Odgovor Napisal/-a jannyy »

Počasi proti končni verziji.... luknje za openpilota so že....odspodaj baterija 1800 3s...nogice malo podaljšane in dvignjene... končna teža RTF okoli 450-500g ? Je to veliko glede na to da je razdalja med motorji 400mm ?


Slika
"Na tisoč neumnih pride en moder in trije, ki se imajo za modre."
Odgovori

Vrni se na Multirotorji