Oprema za multirotorje

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Odgovori
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

U, bejbikopter :D 10g motorčki, 5g regulatorčki... 8)

Sicer pa jst imam tudi bolj ali manj vso robo za mojega poor mans quada, edino en motorček skupaj s sprejemnikom tava že en mesec iz HKja, čeprav sem dobil za tem v točno 14 dneh paket, pa en istočasno naročen tudi...

Vsega je za hexa dost sam motorjev kritično primankuje :lol:


Ali je pametno delat nosilce za motorje, ali jih lahko pritrdim direktno na boom? Pri krešu je verjetno dobro met na koncu neko šibko točko, vendar bo okvir tako enostaven in poceni da imam hitreje narejen nov okvir kot pa da grem na roke šniclat nosilce za motorčke... Pa mislim da bosta dva vijaka tudi dovolj za motor držat na mestu :)
Priponke
poor mans quad.jpg
poor mans quad.jpg (167.91 KiB) Pogledano 4556 krat
Fly it like you stole it!
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Ja je, ker se ti bo drugače les razcepil ob močnejših obremenitvah in trdih pristankih.
Pa še preveri, če ti os drsa po lesu.
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Sem na odpaden konček testno pritrdil. Os je spodaj ven, vendar sem z večjim svedrom na sredini naredil vdolbino in zadeva lepo sede.

NO bom pa dal še malo 3mm špera na koncu. Na srečo se mi nikamor ne mudi, se moram najprej začet učit heli furat. :lol:
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

A je že kdo uporabu ta USB flash dongle, ki pride zraven 5.5 kitajskega KKja? Men ne uspe najdet driverja, ki bi delal s tem.

Ruknil sem si gor tole: http://lazyzero.de/en/modellbau/kkmulticopterflashtool

Vendar priporočen driver (http://www.fischl.de/usbasp/) ne špila...

Kakšna druga ideja?
Fly it like you stole it!
mzakelj
Profesor
Prispevkov: 1171
Pridružen: 24 Nov 2009, 12:27
Kraj: Godowich

Odgovor Napisal/-a mzakelj »

Sam imam ta ključek pa deluje b.p. Katere windows imaš nameščene ?
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Sedmico. Če deluje potem bom probal še na drugem kompu pa bo verjetno šlo. :)
Fly it like you stole it!
mzakelj
Profesor
Prispevkov: 1171
Pridružen: 24 Nov 2009, 12:27
Kraj: Godowich

Odgovor Napisal/-a mzakelj »

Pravi gonilnik moraš dobiti , sploh če imaš win 7 x64
Uporabniški avatar
Dr.PWner
Razpravljalec
Prispevkov: 114
Pridružen: 16 Mar 2011, 11:44
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a Dr.PWner »

T0RN4D0 napisal/-a:Sedmico. Če deluje potem bom probal še na drugem kompu pa bo verjetno šlo. :)
tudi sam sem imel tezave z driverji od programatorja na win7. sicer sem bolji si racunalnicar kot letalec :D
zadevo sem resil tako, potegnil sem gonilnike z interneta (tole pisem po spominu, ker imam racunalnik ugasnjen)) jih shranil v mapo na namizju. lahko DL-s vec gonilnikov (na ebayu jih imas veliko. jih ponujajo zraven programatorjev kot DL) , a morajo biti za iste programatorje kot jih mas ti. potem gres pod start-control panel-sysyem-tu bos imel na levi strani povezavo na device managerja. v njem poisces usb programator (zazna ti ga ze, samo driverjev nezna najbolje naloziti). zelo vrjetno bo zraven naprave rumen trikotnik. ce je tako, potem klikni z desnim klikom in izberi driver update. fora je v tem da mu nepustis da sam isce driverje na netu ampak kliknes na opcijo da bos rocno nastimal. potem samo izberes mapo v katerem imas nalozene driverje. on bo ze sam nasel pravega. voila :D

ce ti ta nacin nebo pomagal, potem bo bolje da va vrnes prodajalcu nazaj programator ali pa najdes druge gonilnike
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

No sej ga pravzaprav sploh ne rabim sprogramirat, ker je očitno + quad že po defaultu nastavljen. Samo se hudič ni hotel aktivirat, dokler nisem trimerja za gas prestavil do konca v minus #-o

Zdej grem pa žival privezat na ponk in testirat če se vse parv vrti 8)
Fly it like you stole it!
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

T0RN4D0 napisal/-a:No sej ga pravzaprav sploh ne rabim sprogramirat, ker je očitno + quad že po defaultu nastavljen. Samo se hudič ni hotel aktivirat, dokler nisem trimerja za gas prestavil do konca v minus #-o

Zdej grem pa žival privezat na ponk in testirat če se vse parv vrti 8)
Priporočam, da v sobi počneš vse brez propov, ker zna bit veselica. Če slučajno elektronika znori, bom imel v sobi razdejanje, kot da te je tornado obiskal. Pa mogoče si poštimaj še krivuljo gasa in zgoraj malce omeji hod. Če je model dokaj lahek in motorji dovolj zmogljivi, bo model lebdel nekje na tretini gasa, pri polovici bo kar lepo šel gor, na 3/4 ali pa več bo noro
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Jah. Sem se naučil po tagrdi poti... PRvič sem testiral lepo v kleti in obesil na vsak krak dve kili železa....

Potem sem pa še v dnevni zadevo vklopil in tele kot sem zadevo držal v roki, da ne bo kam pobegnila slučajno. No, kot se izkaže, žiroskopi ne marajo če zadevo kam premakneš, in so iz čiste minimalke našopal na pune bate da mi ga je strgalo iz rok - na srečo direktno v kot v eno orhidejo. #-o

Sicer pa zadeva teha 290g + 180g baterjia, torej skupno 470g trenutno, kar je majčkeno več kot ima posamezen motor potiska...

Mislim da bom kar 2S baterijo gor obesil za začetek :lol:
Fly it like you stole it!
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Sem reku, da ni heca s tem...
Jaz vse probam brez propov, tudi odzive elektronike na gibanje modela. Potem je še kontrola smeri vrtenja motorjev, šele ko sem res 100°, da je vse uredu, dam gor propelerje.
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Hm, a se te zadeve furajo običajno kot heliji ali kot avijoni, glede na komando...

Meni bi bilo logično da kot helikopter, pa tudi če bom hotel kakšne krivulje nastavljat bo treba pri graupnerju na heli prešaltat, samo sem 100% da sem nekje zasledil da je potrebno vse nastavljat v "avijonskem" načinu. Je tu zadi kak haklc, ali sem samo napačen vodič prebral...
Fly it like you stole it!
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

T0RN4D0 napisal/-a:Hm, a se te zadeve furajo običajno kot heliji ali kot avijoni, glede na komando...

Meni bi bilo logično da kot helikopter, pa tudi če bom hotel kakšne krivulje nastavljat bo treba pri graupnerju na heli prešaltat, samo sem 100% da sem nekje zasledil da je potrebno vse nastavljat v "avijonskem" načinu. Je tu zadi kak haklc, ali sem samo napačen vodič prebral...
Ne, ti pustiš na letalskem načinu. Le pri gasu si omeji zgornjo točko, ker bo drugače preveč divje. Pa kak expo tudi ne škodi. Ti lahko voziš kk blackboard samo s 4 kanali, se pravi s preprosto 4 kanalno napravo. Še z iPhonom se da vozit, bom tudi to sprobal.
Uporabniški avatar
nori-modelar
Profesor
Prispevkov: 1075
Pridružen: 07 Apr 2009, 10:08
Kraj: Slovej Gradec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a nori-modelar »

Jaz vozim drugače na heli, konec koncev je vseeno.
LP, Timotej

SUBSCRIBE ---> https://www.youtube.com/channel/UC8nkCBAdDMwPn-ENDuHjC1A
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Ja. Problemček pri graupnerjevih komandah je, da se da določene zadeve nastavit šele ko vse prav nastaviš in mislim da pri letalih po defaultu nima prčkanja s krivuljo gasa. Bo treba še heli meni naštudirat očitno :]

edit: eh helikopter mode je pa tko cel pomešan in pomiksan in nevem kaj še vse. Bom zdržal brez krivulje :lol:


Sem pa naletel na drug problemček. KK ploščo mam nalepljeno na spodnjo stran okvirja, obrnjeno na glavo. Kar seveda pomeni da so žiroskopi obrnjeni na glavo in zadeva dela napačne korekture, kolikor slišim po zvoku in je tudi logično... Se da to elegantno programsko rešit, ali se bom manj zajebaval če naredim še en nosilec obrnem ploščo? :)
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

OKej, ploščo sem obrnil in ugotovil da se da menda tudi žiroskope obračat :) Vendar se je vse skupaj obnašalo malo čudno, saj je pri spremembi pitcha vmešaval tudi levi motor o_O

Zrihtal sem programator (hvala DrPwner) in naložil na kartico now firmware. (najprej 4.7, potem še 4.5). In zdej zadeva ne dela spljoh. Takoj ko dobi štrom je zadeva že armed, potem se pa nič ne zgodi. #-o
Fly it like you stole it!
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

T0RN4D0 napisal/-a:OKej, ploščo sem obrnil in ugotovil da se da menda tudi žiroskope obračat :) Vendar se je vse skupaj obnašalo malo čudno, saj je pri spremembi pitcha vmešaval tudi levi motor o_O

Zrihtal sem programator (hvala DrPwner) in naložil na kartico now firmware. (najprej 4.7, potem še 4.5). In zdej zadeva ne dela spljoh. Takoj ko dobi štrom je zadeva že armed, potem se pa nič ne zgodi. #-o
Kk bkackboard deluje najbolj s korejskim fw, naloži 2.0
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Hvala. Že vidim da mi bo tole pobralo še nekaj živcev preden bo vzraku.. =)

Zdaj sem dal gor 2.0 in skoraj dela. Prvi rotor se ne vrti... Povezave zgledajo uredu, bom potem še enkrat preveril posebej če je problem v plošči ali pogonskem sklopu.

Grem rajo en jarek skopat do kosila.
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
nori-modelar
Profesor
Prispevkov: 1075
Pridružen: 07 Apr 2009, 10:08
Kraj: Slovej Gradec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a nori-modelar »

Sploh nevem zakaj upgrejdate te hk ploščice. Če si želiš X quad, dobro moraš res updejtat, ampak drugače pa ne bo delovalo bolje. Kolikor sem jaz probal je bilo popolnoma enako :wink:

Saj boš videl ko boš prerasel to ploščico :D

PS: Če boš kdaj pri lupingu, ga začni zelo visoko, ker so hodi zeloo mali!
LP, Timotej

SUBSCRIBE ---> https://www.youtube.com/channel/UC8nkCBAdDMwPn-ENDuHjC1A
Uporabniški avatar
Dr.PWner
Razpravljalec
Prispevkov: 114
Pridružen: 16 Mar 2011, 11:44
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a Dr.PWner »

T0RN4D0 napisal/-a:Hvala. Že vidim da mi bo tole pobralo še nekaj živcev preden bo vzraku.. =)

Zdaj sem dal gor 2.0 in skoraj dela. Prvi rotor se ne vrti... Povezave zgledajo uredu, bom potem še enkrat preveril posebej če je problem v plošči ali pogonskem sklopu.

Grem rajo en jarek skopat do kosila.
Sicer pa tornado, jaz sem blizu tebe doma. slabe pol ure vožnje. Če ti še nebo uspelo, se zategni do mene in ti jaz posodim za kak dan dva ploščo (čakam na motorje in regulatorje iz HK), da vidiš če so motorji in ESC-ji hin ali pa je plošča šla.
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Ah posamezen regulator in problem je pa res tamal problem sprobat. V glavnem je regulator šou. Med upgrejdanjem SWja. Svašta. :)

Dobro da sem jih naročil 5 (in dobil 6), je zadeva že rešena. Pa mimogrede ko sem menjal regler sem napeljal še lučke. Ni sicer najbolje, moram nekje dobit še tri rdeče- te ki jih imam so po 9 vezane.


Nadgradil sem pa zato ker nekaj ni bo uredu, ob spreminjaju pitcha (elevator hebla) se je stranski motor zraven užigal, kar mi ni najbolj logično za + varjanto...

Mislim da se bom danes še malo pošpilal da vidim če se zdaj zadeve prav vrtijo, samo se mi zdejle rahlo ne da. :D
Priponke
Zdeče zadaj, rumene spredaj, modre ob straneh :)
Zdeče zadaj, rumene spredaj, modre ob straneh :)
qq.jpg (110.73 KiB) Pogledano 4353 krat
Fly it like you stole it!
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

T0RN4D0 napisal/-a:Ah posamezen regulator in problem je pa res tamal problem sprobat. V glavnem je regulator šou. Med upgrejdanjem SWja. Svašta. :)

Dobro da sem jih naročil 5 (in dobil 6), je zadeva že rešena. Pa mimogrede ko sem menjal regler sem napeljal še lučke. Ni sicer najbolje, moram nekje dobit še tri rdeče- te ki jih imam so po 9 vezane.


Nadgradil sem pa zato ker nekaj ni bo uredu, ob spreminjaju pitcha (elevator hebla) se je stranski motor zraven užigal, kar mi ni najbolj logično za + varjanto...

Mislim da se bom danes še malo pošpilal da vidim če se zdaj zadeve prav vrtijo, samo se mi zdejle rahlo ne da. :D
Aja, ena malenkost, ko programiraš platko, odklopi sprejemnik in regulatorje z nje.
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Končno malo brezdeževnega vremena, da je šel quad prvič v zrak. Sem mislil da bo huje, pa je zadeva lepo stavilna in pohlevna. Malo bo treba še gyrote nastavit, mislim da večinoma zmanjšat gaine.

Sem ga pa parkiral enkrat lepo in drugič na glavo, ampak čisto z minimalko pred pristajanjem je rolco naredu :D Polomil dva CCW propa, tako da lahko zdaj testiram drug komplet ki ga imam. Nove propelerje pa ravnokar naročam, mislim da jih bom rabil par kompletov lol.


Aja, če dam po gasu malo ga izstreli ko pr norcih #-o Bom morda probal eno številko manjše propelerje. :)
Fly it like you stole it!
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

T0RN4D0 napisal/-a:Končno malo brezdeževnega vremena, da je šel quad prvič v zrak. Sem mislil da bo huje, pa je zadeva lepo stavilna in pohlevna. Malo bo treba še gyrote nastavit, mislim da večinoma zmanjšat gaine.

Sem ga pa parkiral enkrat lepo in drugič na glavo, ampak čisto z minimalko pred pristajanjem je rolco naredu :D Polomil dva CCW propa, tako da lahko zdaj testiram drug komplet ki ga imam. Nove propelerje pa ravnokar naročam, mislim da jih bom rabil par kompletov lol.


Aja, če dam po gasu malo ga izstreli ko pr norcih #-o Bom morda probal eno številko manjše propelerje. :)
Povej velikost, mogoče imam kaj na zalogi, vsaj dokler ne dobiš propov. Priporočam nakup iz anglije, so veliko boljši propi oh tistih iz HK.
Odgovori

Vrni se na Multirotorji